• تشریفات لاکچری تخت جمشید
  • تشریفات سوروسات علی بلندیان

جهیزیه مینیمال

۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۳:۳۹ عصر
ارسال: #51
RE: جهیزیه مینیمال
منم با بهار جون موافقم اگر هم خودمون بخوایم پدر مادر خودمون یا خانواده شوهر نمیذارن
هی مقایسه میکنن
خانواده خودمون هم میگه بده زشته بخاطر اینکه حرف نشنویم خرید میکنن

من عاشقم
عاشق تمام خوبی های تو...
عاشق مهربانی هایت
و صداقتی که داری
همیشه لبخند بزن
دنیا به رویم میخنددHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۵:۳۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۰۵:۴۱ عصر توسط ferferiii.)
ارسال: #52
سلام دوستان... منم 3 ماهه رفتم خونه خودم....تصویر: /images/smilies/new/angel.png
از وقتی وسایل آشپزخونه رو چیدم تو کابینت ها همش با خودم میگم چه کار خوبی کردم کم خریدم...تصویر: /images/smilies/new/hehe!.png
با اینکه کابینت هام خوب جا داره اما من میخواستم بیشتراشو تو کابینت های پایین بزارم که دم دست باشه و قدم بهشون برسه... (الان بسته به نیازم یه چیزایی کم آوردم میرم میخرم)

همیشه خرید جهیزیه یسری از بچه ها رو که میبینم میگم ماشالله چطوری میخوان این همه ظرف رو جا بدن...!!!

کلا از اول به این فکر کردم که خونه رو شلوغ نکنم... چه تو ظرف و ظروف و برقیای کوچیک آشپزخونه که خودم خریدم... چه باقی وسایل که شوهرم خرید...

وسایل تزیینی خیلی کم گرفتم اون چندتایی هم که گرفتم واسه باکس های دکوری آشپزخونه با برنامه خریدم... از گل مصنوعی زیاد خوشم نمیاد نگرفتم...
واسه گوشه های دیوار که خالیه هیچ وسیله تزینی نخریدم چون بنظرم فضا رو کوچیک تر و بسته تر میکه و خونه رو شلوغ میکنه...

کلا یه سرویس 18 نفره چینی زرین خریدم واسه مهمان... حتی واسه پذیراییم از پیش دستی و پیاله و فنجون سرویسم استفاده میکنم... (دوست دارم واسه پذیرایی 2 دست بلور مربع خوشگل بگیرم با فنجونش اما هنوز چیز خاصی چشممو نگرفته اما همین سرویس خودمم کارمو راه میندازه خیلیم شیکه) یه سرویس 4 نفره دم دستی هم واسه خودمون گرفتیم... البته الان میبینم دو سه تیکه کم دارم که میخرمتصویر: /images/smilies/new/wink.png
فقط اعتیاد به خریدن ماگ دارم که واقعا دست خودم نیست...تصویر: /images/smilies/new/huh.png

اینم بگم یه غذاساز 28 کاره کنوود گرفتم که واقعا عصای دستمه و تقریبا از همه تیکه هاش استفاده کردم... دیگه هر کدومو جدا جدا نخریدم... کلا تو فضا صرفه جویی کردم...

یه دست قابلمه خریدم با شیر جوش جدا و یه ماهیتابه تک کارمم راه میندازن... بنظرم چند دست قابلمه لازم نیست... فوقش خراب شدن یه دست دیگه میخرم...

از این ستهای جهیزیه هم نخریدم... چون واقعا به کارم نمیومد تیکه هاش خیلی خیلی زیادن بنظرم... ست پاسماوری فقط سه تیکه چای و قند و شکرشو گرفتم... سرویس جا ادویه ای نگرفتم چون از ادویه های نمکپاشی سوپرمارکتی استفاده میکنم...
................................................
فقط تنها چیزی که بشدت اذیتم میکنه این همه رخت خوابیه که مادر شوهرم برام گرفته... 7 تا پتو که تازه 2 هم کادو بهم دادن یعنی جمعا 9 تا و یه پتو مسافرتی...تصویر: images/smilies/dodgy.gifتصویر: images/smilies/angry.gif همش تو فکرم یجوری ردشون کنم برن
غیر از این 4 تا تشک مسافرتی و 4 تا بالش و 3 تا پشتی ابری و 2 تا ناز بالشت... !!!تصویر: images/smilies/undecided.gif واقعا این همه رخت خواب برای چیمه...تصویر: images/smilies/huh.gif من اصلا مهمانی که شب بخوابه ندارم... تمام تمرکزمو گذاشتم بدمشون برن... کل فضای زیر تخت و بالای کمد دیواریمو اشغال کردن...تصویر: images/smilies/angry.gif
البته یه ده تا ظرف هم واسه اولین بار که میومدن خونمون یا میرفتیم جایی بهم دادن که اصلا به کارم نمیان اونام میخوام رد کنم حتما چون با سلیقم جور نیستن...تصویر: images/smilies/undecided.gif

اینا رو گفتم که بگم منم موقع خرید وسایل خونه خیلی ذوق داشتم و هر چی میدیدم خوشم میومد و دوست داشتم داشته باشم اما با خودم میگفتم فلان وسیله جزو برنامه های خریدم نیست... اگه بخرم کابینتها یا خونه رو الکی پر میکنم و به این نتیجه میرسیدم که نخرم... و همیشه فضایی که واسه جا دادن دادن داشتم رو درنظر میگرفتم و یکم کمتر از اون فضا خرید میکردم که اگه در آینده چیزی چشممو گرفت بتونم بخرمش و محدودیت فضا نداشته باشم...تصویر: /images/smilies/new/smiling.png

نامزدی... 94.12.26 
عقد... 95.2.16 
عروسی... 95.11.28 تصویر: images/smilies/heart.gif
لباس عروس دانتلمو میفروشم... کسی خواست ببینه پ خ بده...

نقل قول
 سپاس شده توسط Fatima zr96 ، heven ، Alice13 ، عشق آسمانی ، white lily ، elllla ، mehrijooon ، nazgol22 ، (کژال)
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۵:۵۸ عصر
ارسال: #53
بچه ها اصلا با این وضعیت کوچیکی خونه ها و کمبود کمد دیواری رخت خواب تشک و بالشت و پتو زیاد نبرید 2 تا بالشت اضافه 2 تا پتو بیشتر به کار نمیاد مگر مهمون شهرستانی داشته باشید وسیله برقی مثل چرخ گوشت و آبمیوه گیری و ساندویچ ساز و قهوه جوش اصلا و ابدا نگیرید باز آبمیوه گیری واجب تر از بقیه است
نقل قول
 سپاس شده توسط حافظه ، Alice13 ، عشق آسمانی ، hadis sh ، (کژال)
۳۱-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۱:۴۷ صبح
ارسال: #54
(۲۷-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۰۸:۳۴ صبح)'nazgol22' نوشته است:  سارک
من چای ساز دارم سماور ندارم
اما کتری قوری دارم
چون ممکنه برق بره و تو چای بخوایی یا چای سازت خراب بشه اون وقت چه میکنی؟؟
آخه من خودم چایساز دارم تو این چند سال زندگی اصلا به کتری احتیاجی پیدا نکردم با اینکه خیلی خیلی چایی خورم آخه الان دیگه مثل قدیما برقا تند تند نمیره هر وقتم خراب شد اونموقع یه فکری میکنیم دیگه تصویر: /images/smilies/new/smiling.pngاگه بخایم مینیمال باشیم نباید وسیله برای روز مبادا نگه داریم

نقل قول
 سپاس شده توسط white lily
۳۱-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۷:۰۸ صبح
ارسال: #55

(۲۸-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۰۹:۱۷ عصر)'hadis sh' نوشته است:  بچه ها یه سوالتصویر: images/smilies/huh.gif
برای داشتن یه جهیزیه مینیمال کدوم یکی از این ها رو بخرم چون فکر میکنم همه باهم یکار رو انجام میدن و بودن دومی یعنی یه حرکت موازی اضافی
بین سولار و ماکروفر و اون تستر و فرگاز
و
مولتی فرای و سرخ کن و هواپز
و
آرام پز و پلو پز
و
چایساز و سماور و کتری قوری و دم آور
و
قابلمه ها مثلا ( چدن - گرانیتی - سرامیکی و تفلون و ...) و استیل و( روحی و مس و لعابی )
و
و
.....

شاید هم چیزای مشابه دیگه تو این برقی ها باشه که الان به ذهنم نرسید
ولی خوب مثلا انگار مولتی فرای و سرخ کن مشابه هم هستند و نیازی نیست هر دو باشن
حالا برای اینکه جهیزیه من مینیمال تر باشه تو این خرید ها کمکم کنید ممنونتون میشم
تصویر: /images/smilies/new/new2.gif

حدیث جون
اگه اجاق گاز فردار میخری خوب فقط کنارش یه ماکروو ساده40-500 برای یخ زدایی وگرم کردن بخر وبقیه نگیر
اما اگه گازت صفحیه خوب سولاردام یا سولارکانوکشن که از اون کمی کوچکتر اما باهومون ارییوقیمت کمتر بگیر
فکنک مولتی فرای اگه اهل غذاهای رزیمی هستی از بقیه بهتره اون دوتا دگه نخر

پلوپز میتونی چندکاره بخری که هم ارام پز هم بخارپز وغیره هست
یا فقط کتری قوری تک بخر چیزی نخر
یا اگه شاغلی وبرات مهم که اب زود جوش بیاد هم برای غذاو هم چای زود دم بکشه چای ساز دم اور اما اینجوری برای زمان که برق نیست کتری ققوری لازمه

قابلمه یک دست نچسب بخر به نظرم تفلون یا چدن  و دوتا قابلمه استیل یکی برای خودت ویکی برای مهوهمونات برای خورشت و یه شیرجوش استیل

نازگل ديگر بابا ندارد تصویر: /images/smilies/new/crying.png
نقل قول
 سپاس شده توسط رویای زیبا ، hadis sh
امروز, ۰۷:۴۰ صبح
ارسال: #56
دوستان کلا به نظر من جهیزیه مینیمال یه نسخه ثابت برای همه نداره
برای آدمای مختلف و شرایط زندگی مختلف فرق دارهتصویر: /images/smilies/new/wink.png
من و همسرم آبمیوه خوریم.برای همین من هم آبمیوه گیری و هم آب مرکبات گیری از برندای خوبی گرفتم
یا دوست ندارم گوشت چرخ شده از بیرون بگیرم.بدم میاد ازش.نمیدونم چی به چیهتصویر: images/smilies/biggrin.gif.برای همین چرخ گوشت خریدم
اما به جاش ماهیتابه دو طرفه و سرخ کن و ساندویچ ساز نگرفتم.چون استفادم نمیشه.اهل این سبک غذاها نیستیم
باید به مدل زندگی و علاقه خودتون نگاه کنید.
اهان راستی
یه لیست دارم که چیزیی که نمیگیرم توش مینویسم.تا لازم شد بعد عروسی بخرم.

عروسی 2 /96/6 تصویر: /images/smilies/new/angel.png
باغ : 100%
تشریفات : 100%
آرایشگاه عروس : 0%
لباس عروس : 0%
خونه: 0%
جهیزیه: 40 %
نقل قول
 سپاس شده توسط ساری جون
امروز, ۰۲:۰۵ عصر
ارسال: #57
بچه ها چه تاپیک خوبی. منم طرفدار  خلوتی و مینیمالیستم تو دکوراسیون. جهیزیم هم سعی کردم ( تاکید می کنم سعی کردم ) چیزهای ضروری و همخون با هم بخرم که خونه رو شلوغ نشون نده که البته برخی چیزها رو موفق نشدم به سلیقه و اصرار مامانم غلبه کنم تصویر: images/smilies/biggrin.gif همین الانم که هفت سال از ازدواجم گدشت و خونه خودمم خیلی کم خرید می کنم برای وسایل خونه و می بینم که تو اطرافم عروسایی که زودتر از من ازدواج کردن بیشتر از من وسایل خونه میخرن. ( این یعنی اینکه مینیمالیست بودن تو چیدن وسایل خونه هیچ ربطی به این نداره که یه وقت وسیله ای مورد نیاز باشه و تو به خاطر شلوغ نشدن نخریش ) ضمن اینکه با تاکید میتونم بگم که وسایلم بعد هفت سال هنوز از مد نیفتاده و خیلی از خونه های بعضی از نوعروسایی که دیدم قشنگ تر و به روز ترهتصویر: images/smilies/sleepy.gif ( اینم برای تاکید به قشنگ بودن سادگی در همه زمان ها )

هفته 38 پایان انتظار من
خدایا بی نهایت شکرت
*
*
*
...یارب! دعای خسته دلان مستجاب کن...
نقل قول
 سپاس شده توسط (کژال) ، Alice13
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد