• آرایشگاه مدیس
  • جم

جای من بودین چیکار میکردین ؟ (9)

۹-فروردين-۱۳۹۹, ۰۴:۰۰ عصر
ارسال: #621

RE: جای من بودین چیکار میکردین ؟ (9)
(۹-فروردين-۱۳۹۹ ۰۲:۵۵ عصر)'نیوشا123' نوشته است:  سلام دوستان عزیز
با آرزوی سلامتی برای همه
راستش من چن روزه دپرسم واحساس نامیدی و مرگ دارم شاید بخاطر این شرایطی که توش هستیم و مشکلی ندارم فقط عروسیم بخاطر کرونا عقب افتاده .حس میکنم ضعف اعصاب وسواس فکری گرفتم و میرم نگاه میکنم تو سایت نکنه من مریضی خاصی داشته باشم و شبا هم با احساس تنگی نفس میخوابم در صورتی که شاید اصلا نباشه اینم بگم برای آرامشم هم قرآن میخونم و تا حدودی بهتر میشم
لطفا بهم بگین چیکار کنم؟تصویر: /images/smilies/new/crying.png

عروسی عقب افتادن مهم هست ولی ننه اونقدر که بخای افسرده بشی، خیلی ها به دلایل دیگه عقب افتاده عروسیشون بدتر از این مثلا مرگ عزیزان. در مورد ابتلا به کرونا هم اصلا نگران نباش اگه رعایت نکنی و مواظب موارد بهداشتی نباشی می گیری. اینو منی می گم که خودم وسواس دارم و بیش از اندازه می ترسم متاسفانه عده ای رو می بینم که بدون ماسک و رعایت نکات بهداشتی و رعایت فاصله تو خیابون ها می چرخن و یا کار می کنن حالا ببین اونها کرونا می گیرن یا ما?اگر خانه داری که سعی کن تا واجب نشده بیرون نری و اگه کار مندی که با رعایت نکات در محل کارتون حاضر بشید. یک ماهس که گذشت انساله بقیه اش هم تموم میشه 

نقل قول
 سپاس شده توسط سِودا 69 ، نیوشا123 ، پری سیما 89 ، بانوی قصه ، artatam
۹-فروردين-۱۳۹۹, ۰۴:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-فروردين-۱۳۹۹ ۰۵:۱۲ عصر توسط **مینو**.)
ارسال: #622

مرسی دوستان
منم ساده دوست دارم.مشکلم با جنس متفاوت ظرفاست مثلا سرویس مهمونی خودم بن چایناست واقعا با چینی زرین فرق داره هم رنگش هم ضخامتش.رو میز اصلا با هم قشنگ نیستن.واسه همین ترجیحم اینه که یه سرویس دیگه بگیرم.چینی دیگه ای هست که این خورده ریزا رو داشته باشه و بشه جدا خریدشون؟
ارکوپال دوست ندارم.
نقل قول
 سپاس شده توسط artatam
۹-فروردين-۱۳۹۹, ۰۴:۳۹ عصر
ارسال: #623
ممنونم ازتون شهر قصه جان و جوجه خوشگله جان
چشم سعی میکنم کارهایی که بهم گفتین رو انجام بدم امیدوارم این روزها هم بگذره و روزهای خیلی خوب از راه برسه 
مرسی بابت دلگرمیتون برام دعا کنیدتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط جوجه خوشگله ، بانوی قصه ، artatam
  • آرته
  • خرید اقساطی
۹-فروردين-۱۳۹۹, ۰۸:۳۳ عصر
ارسال: #624

بچه های که حوصله شون تو خونه سر رفته این آقا تو پیج شون لایو کنسرت گذاشتن نی تونین نگاه کنین سه شب پیاپی . کیفیت تصویر هم خوبه قطع و وصل هم نمیشه

[تصویر: جای من بودین چیکار میکردین ؟ (9)]
دوست داستین نگاه کنید
نقل قول
 سپاس شده توسط نیوشا123 ، سِودا 69 ، heven ، artatam ، پسته خندان
۱۰-فروردين-۱۳۹۹, ۱۱:۵۹ صبح
ارسال: #625

بچه ها میدونم به این تاپیک ربط نداره ولی دوست داشتم باهاتون درمیون بزارم
من یادمه بچه که بودم یه فیلم بود که میگفتن ضد ایرانیه و گاهی تو تلوزیون جمهوری اسلامی یه تیکه هایی ازش میذاشتن و کلی نقد منفی
همیشه دلم میخواست ببینم این فیلم از روی یه کتاب ساخته شده بود که نویسنده ی کتاب بتی یه زن امریکاییه که با یه پزشک ایرانی در امریکا ازدواج میکنه و این زن داستان زندگیه واقعیه خودشو در کتاب روایت میکنه
تا اینکه چند وقت پیش دوباره یادم افتاد توی یوتیوب و جاهای دیگه نتونستم ببینم
اسم فیلم و حتما شنیدید :
( بدون دخترم هرگز )
مصاحبه های بتی محمودی رو گوش کردم
تا دیشب برای اولین بار من و همسرم این فیلمو از اول تا اخر دیدیم
میتونم بگم کاملا مخالفم با کسایی که میگن این فیلم ضد ایرانیه بچه ها ضد ایرانی نیست حقیقت زندگیه ایرانیا در دهه ی شصته
از اون اولش راست بود تا اخرش
و تموم صحنه های فیلم که تلخ بود رو یا خودم از نزدیک دیدم در گذشته یا شنیدم
شوهر بتی روی قرآن دست گذاشت و قسم خورد که فقط به مدت دو هفته برای دیدن خانواده ش به ایران برن و وقتی به ایران میان و اون دو هفته تموم میشه به بتی میگه تصمیم داره برای همیشه ایران بمونه و وقتی بتی با چشم گریون شکایت شوهرشو پیش پدرشوهرش که ادم مذهبیه و نماز صبح و نماز شب میخونه میکنه و میگه شوهرم قسم دروغ روی قران خورد فکر میکنید چه جوابی از پدر شوهرش گرفت؟ که اسم این عمل در اسلام تقیه هست و اسلام میبخشه ( این موضوعی نیست که بتی بخواد دروغ بگه صد در صد براش پیش اومده )
اینکه خانواده ی شوهر بتی که بر اساس اون زمان که اوایل انقلاب بود و جنگ مذهبیه شدید بودن و سفره های غذا رو به صورت جداگونه زنونه و مردونه مینداختن و به بتی که چتری هاش از زیر روسری معلوم بود با غیظ و خشم نگاه میکردن (یکی از دخترای فامیل ما شوهر مذهبی داره و اونا هیچوقت سفره ها یا میز غذاشون رو زن و مرد مشترک نیستن زنونه مردونه میندازن!!!)
و مهمترین و بدترین قسمتش شوهرشه که وقتی میبینه زنش چاره ای نداره و فامیلی نداره توی ایران شروع میکنه به بدخلقی و وقتی بتی اعتراض میکنه کتک میزنه
بچه ها فیلم بسیار دردناکه در حقیقت درد واقعیت رو به همراه داره درد جهل رو
زنای آمریکایی معمولا غرور دارن تا واقعا کتک نخورن نمیگن ما کتک خوردیم
یه صحنه داره فیلم که یه کم از موهای بتی توی خیابون معلومه یکی از زنای کمیته چنان بهش حمله میکنه که بتی شوکه میشه و بهش میگه هر تار مویی که از زن بیرون باشه مثل خنجریه که به قلب شهیدای ما زده میشه!!!!
تا در نهایت به کمک یه ایرانی از طریق مرزهای کوهستانی و به صورت قاچاقی به ترکیه فرار میکنه فیلم واقعا دیدنیه اینکه یه زن تسلیم نمیشه و خودم به این حقیقت باور دارم که خداوند صدای یه قلب رو که به ناحق شکسته شده رو میشنوه و حتما به بنده ش کمک میکنه
اگه بخوام راجع به تمام فیلم بنویسم طولانی میشه ولی بهتون به شدت توصیه میکنم دیدن این فیلمو کماکه شاید همه ی شما دیده باشید و من تازه این فیلمو دیده باشم
بتی انقد توی اون دوسال که توی ایران بود سختی میکشه که بعدها که به امریکا مهاجرت میکنه دیگه ازدواج نمیکنه و یه بنیاد به حمایت همه ی زنای مهاجر که احتیاج به کمک دارن تاسیس میکنه و مهتاب دخترش هرگز حاضر نمیشه دیگه پدرشو ببینه
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، (*ســارا*) ، سِودا 69 ، **ماهور** ، mari90 ، Kishmish ، Mahtakhanum ، ستی‌لیته ، lili*** ، mina.mim ، maraal ، major ، بانوی قصه ، فرانه ه ، پری سیما 89 ، استرنج ، مرضیه جدید
۱۰-فروردين-۱۳۹۹, ۰۹:۳۳ عصر
ارسال: #626

من این فیلمو ندیدم ! ولی فک نمیکنم حقیقت ما ایرانیها اینجوری باشه ! حداقل ما هیج وقت زنونه مردونه نبودیم ! حیلی از دوستانمون هم نیستن !
مشکلات وجود داره این مدلی محدود به یه سری خانوده است که از نظر فرهنگی مشکل دارن !اونا هم فرهنگ ایرانی ندارن ! مشخصا !
وگرنه زن همیشه احترام داشته تو تاریخ ! اینجا تو موزه مجسمه های باستانی ایران زن و مرد کنار هم هم قد ! و هم اندازه ان !

جالبه امریکا با این همه کارتن خواب و حاملگی دوران نوجوانی و این همه مشکلات فرهنگی که من ازشون دیدم خودشون رو پایین نمیارن تو فیلم ها همیشه قهرمانن ! ولی ما استاد خودزنی هستیم !

بیان زندگی نامه چهار تا ادم موفق رو بسازن- این همه زن رو میفرستادن فرنگ برای تحصیل اینا ایرانی نبودن ؟؟؟؟!
میدونی چرا اعتماد به نفس ما ایرانی ها داغونه ؟؟! برای اینکه همیشه تو سری خوردیم از همون یه عده بیفرهنگ ولی خودمون هم زدیم !

تصویر: images/smilies/cool.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط سِودا 69 ، yekta_m22 ، بانوی قصه ، *ARAMESH* ، yassii ، Miss.Santia ، پری سیما 89 ، دخترک ، (*ســارا*) ، ستی‌لیته ، *آن‌شرلی* ، lili*** ، maahsaa ، Selin000 ، almam
۱۰-فروردين-۱۳۹۹, ۱۰:۳۰ عصر
ارسال: #627

بچه ها دوران قرنطینه داره فشار میاره از همه لحاظ
هم روحی
هم فردی
یعنی دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم یعنی من شخصا وسواس داشتم الان دیگه حالم خیلی بده و به جنون دارم میرسم یوقتا فکرمیکنم یه عالمه کار هست ومن نمیتونم بهشون برسم و میشینم به گریه کردن و خودخوری
دیگه ناخنی واسم نمونده بس که جویدمشون..
بچه ها شرایط یکسانه میدونم به من نوعی فقط سخت نمیگذره و جو همگانیه
،
حالا سوال اینجاست که شما تواین دوران چه کاری میکنید?
ما تازه به این خونه اساس کشی کردیم
از تمیز کردن تک به تک کاشی های سرویس ها بگیر
تا چیدمان دوباره تمومی وسایل اشپزخونه بگیر انجام دادم
یه سری کتاب بود خوندم نکته برداری کردم و گذاشتمشون کنار
چندتا فیلم دیدم و دارم میبینم
رنگ امیزی واین چیزام هست
مشکل من اینکه
شدیدا پرخورشدم و نگران اضافه وزنمم نباشم باید نگران سلامتیم باشه به صورت افراطی این قضیه مطرحه
یعنی سعی کردم کنترل کنم انگار نمیشه
هرچی استرسی تر تمایل به دولپی خوردن بیشتر
حالا نظرتون چیه؟

از خود بطلب هرانچه خواهی که تویی!
نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89
۱۰-فروردين-۱۳۹۹, ۱۰:۵۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-فروردين-۱۳۹۹ ۱۰:۵۲ عصر توسط جوجه خوشگله.)
ارسال: #628

اینستا گردی، خیلی هم نترس با رعایت نکات برو بیرون نیم ساعت مواقع خلوت همش که آدم نمی تونه بمونه خونه البته زیاد نه هر پنج شش روز یکبار زیادسم خودتون رو در معرض خطر قرار میدید، خرید اینترنتی می تونی انجام بدی برا تجدید روحیه، بعضی از کارتونهای خارجی عالین آون ها رو بگیر ببین، تو حیاط خونه تون راه برو برا لاغری، آشپزی و شیرینی پزی چیزهای جدید رو امتحان کن. بچه ها این پیج مسابقه میذاره توی پیج شون جایزه مید یه سری عکس هفت سین بود امروز عکس شیرینی می تونین شرکت کنین هم حوصله تون سر نمی ره هم شانس تون امتحان می کنین

[تصویر: جای من بودین چیکار میکردین ؟ (9)]
نقل قول
 سپاس شده توسط بانوی قصه
۱۱-فروردين-۱۳۹۹, ۰۱:۰۵ صبح
ارسال: #629
خیلی وقتا دونستن اینکه تو یه مشکل یا مصیبت یا بحران، ما تنها نیستیم و آدم های دیگه هم مثل ما درگیرن، میتونه از بار اون مصیبت کم کنه؛
الان هم به این فکرکنیم که تو این بحران، ما تنها نیستیم، اینکه حتی بحران ملی نیست (مثل خیلی از بحران هایی که این چند سال تو کشور داشتیم) بلکه جهانیه و کل دنیا (دقیقا کل دنیا) درگیرش هستن. 
همین موضوع تا حدودی میتونه کمی آروممون کنه‌!!!

از هم صحبتی با دوستان یا خانوادتون (هرکسیکه حالتون باهاش خوش میشه) غافل نشید؛ الان همه همدیگه رو درک میکنیم؛ حتی اونی که اون سر دنیا داره زندگی میکنه با ما همدرده . 
با عزیزانتون صحبت کنید از هر دری؛ از ترس هاتون بگید، از استرس هاتون، از دلخوشی های کوچیکتون. 
قدرت درددل کردن و حرف زدن رو دست کم نگیرید!

هیچ ایرادی نداره اگر گریه کنید!
من بعضی وقتا فقط و فقط گریه حالمو خوب میکنه، حتی درحد چند قطره ولی به شکل عجیبی حالم خوب میشه.
پس اگر دیدید واقعا افسردگی بهتون هجوم آورده، چند قطره اشک به جایی برنمیخوره!

ماژور جان
من چندتا راهکاری که به ذهنم میرسید تو صفحه ی قبل پست کردم. میتونی بخونی و ببینی کدومش برات بهتره و انجام بدی و شاید خیلی کارهای دیگه باشه که حال شخص تو رو خوب کنه که کافیه یه روز بشینی برای خودت بنویسی تا خودتو بشناسی و ببینی چی برات خوشحال کننده یا حتی دل‌گرم کننده ست.

راستی بچه ها از قدرت نوشتن غافل نشید!
یه دفتر و خودکار بردارید و هرچی به ذهنتون میاد رو بنویسید؛ بدون سانسور! 
این کار باعث میشه حجم زیادی از استرس هاتون از شما جدا بشه و روی کاغذ بیاد.

شکستن قرنطینه به هر دلیلی خیلی ریسکه مخصوصا درباره این ویروس که هرروز یه چیز جدید ازش کشف میشه! 
من شخصا اگر بخوام برم بیرون، حتی با رعایت کامل همه چی، دوباره تا ۱۴ روز استرس وحشتناک میاد سراغم که نکنه گرفته باشم و اسیر میشم دوباره!تصویر: images/smilies/biggrin.gif
همین الانم که همش خونم توهم مریضی یه لحظه هم دست برنمیداره از سرم!تصویر: images/smilies/dodgy.gif
خلاصه به ریسک و استرسش نمی‌ارزه!
در خانه بمانید عزیزان!
inside good, outside bad !!!تصویر: images/smilies/biggrin.gif

امـیــد رهـایـی نیســت

وقتــی همــه دیــواریـــم

نقل قول
 سپاس شده توسط major ، پری سیما 89 ، نیوشا123 ، Mahtakhanum ، نسیم67 ، سِودا 69 ، Sheydaaaa ، maraal
۱۱-فروردين-۱۳۹۹, ۰۳:۱۸ صبح
ارسال: #630
'major dateline='' نوشته است:  بچه ها دوران قرنطینه داره فشار میاره از همه لحاظ
هم روحی
هم فردی
یعنی دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم یعنی من شخصا وسواس داشتم الان دیگه حالم خیلی بده و به جنون دارم میرسم یوقتا فکرمیکنم یه عالمه کار هست ومن نمیتونم بهشون برسم و میشینم به گریه کردن و خودخوری
دیگه ناخنی واسم نمونده بس که جویدمشون..
بچه ها شرایط یکسانه میدونم به من نوعی فقط سخت نمیگذره و جو همگانیه
،
حالا سوال اینجاست که شما تواین دوران چه کاری میکنید?
ما تازه به این خونه اساس کشی کردیم
از تمیز کردن تک به تک کاشی های سرویس ها بگیر
تا چیدمان دوباره تمومی وسایل اشپزخونه بگیر انجام دادم
یه سری کتاب بود خوندم نکته برداری کردم و گذاشتمشون کنار
چندتا فیلم دیدم و دارم میبینم
رنگ امیزی واین چیزام هست
مشکل من اینکه
شدیدا پرخورشدم و نگران اضافه وزنمم نباشم باید نگران سلامتیم باشه به صورت افراطی این قضیه مطرحه
یعنی سعی کردم کنترل کنم انگار نمیشه
هرچی استرسی تر تمایل به دولپی خوردن بیشتر
حالا نظرتون چیه؟

هیچی
اگه خوردن حالت و خوب میکنه غذاتو بخور
در کنارش ورزشم کن 
فعلا اینجوری سر کن

نقل قول
 سپاس شده توسط major
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام