• تشریفات صدف
  • گل سنتر

جای من بودین چیکار میکردین ؟ (6)

دیروز, ۱۰:۱۴ عصر
ارسال: #931
RE: جای من بودین چیکار میکردین ؟ (6)
منم تاحالا کتک نخوردم و فحش های رکیک نشنیدم تو خونمون
نقل قول
 سپاس شده توسط (*ســارا*)
دیروز, ۱۰:۴۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: دیروز ۱۰:۵۳ عصر توسط Aryyyyy.)
ارسال: #932
مانلی جان ممنون از جوابت،نه زیاد هم تند نبودتصویر: images/smilies/biggrin.gif
ببینین این پسر ٢٢ساله دانشجو هست و در حال حاضر شغلی نداره ولی خونه و ماشین و در کل امکانات زندگی رو پدرش در اختیارش میزاره،میخوام بگم از نظر مالی به مشکل نمیخورن،بعد این پسر خودش عاشق دختره شده بعد خانواده اش و هم راضی کرده و خواستگاری هم رفتن،دختره هم قبول کرده ولی برام خیلی مهمه که اینده ی اینا چی میشه،واقعا پسره خیلی زود پشیمون میشه؟یعنی اصلا امکانش نیست که زندگی خوبی داشته باشن؟میدونم که این ازدواج نرمال نیست و شرایطش جالب نیست ولی فعلا کاری از دست کسی برنمیاد چون پسر کوتاه نمیاد و هر جوری شده میخواد ازدواج کنه،چه کارهایی میشه کرد تا شرایط بهتر بشه؟مثلا اگر به پسر پیشنهاد بدم که برن مشاوره خوبه؟یا مثلا اگر مجبورشون کنیم مثلا یکسال بدون عقد باهم باشن چطوره؟
اخه پسر اصرار به عقد داره.

سارا جون منم تا حالا کتک نخوردم،بدترین فحشی هم که شنیدم احمق بودهتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/biggrin.gif اونم در طفولیتتصویر: images/smilies/biggrin.gif

من عاشق همسرم هستمHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط (*ســارا*)
دیروز, ۱۰:۵۹ عصر
ارسال: #933
مرسی بچّه ها، حالا به نظرتون کسی که توی خانواده رفتار این چنینی باهاش شده، میتونه در آینده پدر یا مادر خوبی باشه؟ کلاً گزینه ی مناسبی برای ازدواج هست؟ یا نیاز به مشاوره هست؟ آسیب های روحی که بهش رسیده، قابل تغییره؟

خدا به سه طریق به دعا جواب میده؛ 

میگه اره و اونچه که میخوای بهت میده ...
میگه نه و چیز بهتری بهت میده،
میگه صبر کن و بهترین رو بهت میده ... Angel 
نقل قول
دیروز, ۱۱:۱۸ عصر
ارسال: #934
(دیروز ۱۱:۴۵ عصر)'Aryyyyy' نوشته است:  ...م راضی کرده و خواستگاری هم رفتن،دختره هم قبول کرده ولی برام خیلی مهمه که اینده ی اینا چی میشه،واقعا پسره خیلی زود پشیمون میشه؟یعنی اصلا امکانش نیست که زندگی خوبی داشته باشن؟میدونم که این ازدواج نرمال نیست و شرایطش جالب نیست ولی فعلا کاری از دست کسی برنمیاد چون پسر کوتاه نمیاد و هر جوری شده میخواد ازدواج کنه،چه کارهایی میشه کرد تا شرایط بهتر بشه؟مثلا اگر به پسر پیشنهاد بدم که برن مشاوره خوبه؟یا مثلا اگر مجبورشون کنیم مثلا یکسال بدون عقد باهم باشن چطوره؟
اخه پسر اصرار به عقد داره.

عزیزم اصلا نمیشه گفت زندگی خوبی نخواهند داشت.شاید همه چیز خوب پیش بره.
ببین از نظر من اگر عشق واقعی با شناخت کافی باشه،مشکل مالی هم نباشه،بخش زیادی از مشکلات حل میشن تا حدودی.
خیلی از مشکلات واسه عدم شناخته تو زندگیا...اگر اونجور که باید همو نمیشناسن،بهتره یه مدت اشنا بشن.
فقط مشکل اون بچه س که شرایطو از حالت نرمال خارج میکنه که خب اونو باید جداگونه مدیریت کنن...
درمورد اینده و پشیمونی و ایناهم،واقعا نمیشه هیچی گفت.
ادما درطول زمان تغییر میکنن،ایده الاشون خواسته هاشون،...خیلی سخته که بگی این پسر ده سال دیگه چجور ادمیه...
اما اگر تفاهم اولیه باشه بالاخره زندگیشون دوام پیدا میکنه.
شما هیچیو نمیتونی ثابت نگه داری...من زمانیکه اولین قرار و باهمسرم گذاشتم،گفت من تنها و تنها مشکلم اینه که یکم شالت بازه گردنت پیداست...الان میگه میخوای روسری بپوش میخوای نپوش!!این یه مثال خیلی ساده س...فقط میخوام بگم اینکه بخوایم تضمین کنیم تو اینده چی میشه خیلی غیرواقعیه.
اینکه تو سن کمتر ادما بیشتر تغییر میکنن واقعا غیرقابل اجتنابه.اما درکل نمیتونی الان بشینی بگی اینده ی ده ساله این ازدواج خوب نیس،ولی اگه با یه مرد 30 ساله ازدواج میکرد خوبه.

مشاورم راستش زیاد کمک کننده نیس از نظرمن.اصولا به نظر من مشاور واسه وقتی خوبه که مشکل مشخص و واضحی وجود داشته باشه.
بازم این دیدگاه منه

بالاخره اسمش ظهور کرد تو شناسنامه م
دوستی:92/8/10
عقد:95/11/15
نقل قول
 سپاس شده توسط Aryyyyy
دیروز, ۱۱:۴۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: دیروز ۱۱:۵۲ عصر توسط مانلی22.)
ارسال: #935
(دیروز ۱۱:۴۵ عصر)'Aryyyyy' نوشته است:  مانلی جان ممنون از جوابت،نه زیاد هم تند نبودتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/biggrin.gif

چرا اگه بابای پسره بگه هیچ حمایتی نمیکنم کلا عشقو عاشقی یادشون میره..تصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/biggrin.gif

(دیروز ۱۱:۵۹ عصر)'(*ســارا*)' نوشته است:  مرسی بچّه ها، حالا به نظرتون کسی که توی خانواده رفتار این چنینی باهاش شده، میتونه در آینده پدر یا مادر خوبی باشه؟ کلاً گزینه ی مناسبی برای ازدواج هست؟ یا نیاز به مشاوره هست؟ آسیب های روحی که بهش رسیده، قابل تغییره؟

به نظر من نمیتونه.. ادم برای چی خودشو تو دردسر بندازه وارد همچین رابطه ای بشه..که میدونی احتمال مشکل داشتن طرف زیاده..

نقل قول
 سپاس شده توسط Aryyyyy ، (*ســارا*) ، maraal
امروز, ۱۲:۱۴ صبح
ارسال: #936
بچه ها بنظرتون زنداداش مثه خواهر میتونه باشه ؟تصویر: images/smilies/huh.gif
 تا چقد میشه باهاش صمیمی شد بنظرتون ؟
البته میدونم بستگی به هر شخص و ویژگیاش داره هاا ،اما در حالت کلی ؟شما ترجیح میدین یه فاصله ای رو بینتون نگه دارید یا راحت باشید باهاش در هر موردی ؟تصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/rolleyes.gif
نقل قول
امروز, ۱۲:۲۵ صبح
ارسال: #937
(امروز ۰۱:۱۴ صبح)'zahraa99' نوشته است:  بچه ها بنظرتون زنداداش مثه خواهر میتونه باشه ؟تصویر: images/smilies/huh.gif
البته میدونم بستگی به هر شخص و ویژگیاش داره هاا ،اما در حالت کلی ؟شما ترجیح میدین یه فاصله ای رو بینتون نگه دارید یا راحت باشید باهاش در هر موردی ؟تصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/rolleyes.gif

من خواهر ندارم بخام مقایسه کنم.. اما با زنداداشم راحتم در هر موردیتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/biggrin.gif حالا نه اندازه خواهر.. اما رابطمون خوبه.. تعارف اینا نداریم با هم..مثل دوستیم.

نقل قول
امروز, ۱۲:۵۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: امروز ۱۲:۵۷ صبح توسط آرامشه خیال.)
ارسال: #938
بستگی به جنبه طرفین داره ولی زیاد صمیمی شدن خوب نیست 
من که پشیمونم چون هرچی میگفتم راپورت میشد به برادرم تصویر: images/smilies/confused.gif
الانم ارتباطی ندارم ماهی دوماهی یه بار صحبت معمولی میکنیم دورم ازشون البته

زندگی کوتاهه خیلیییی
نقل قول
امروز, ۰۱:۱۰ صبح
ارسال: #939
(دیروز ۱۱:۵۹ عصر)'(*ســارا*)' نوشته است:  مرسی بچّه ها، حالا به نظرتون کسی که توی خانواده رفتار این چنینی باهاش شده، میتونه در آینده پدر یا مادر خوبی باشه؟ کلاً گزینه ی مناسبی برای ازدواج هست؟ یا نیاز به مشاوره هست؟ آسیب های روحی که بهش رسیده، قابل تغییره؟

به نظر من آسیبهای روحی که توی دوران شکلگیری شخصیت به آدما وارد میشه اصلا قابل درمان نیست. در بهترین حالت میتونن نمودهای بیرونیش رو کنترل کنن. مثلا کسی که توی یه محیط پر از فحش و ناسزا بزرگ شده میتونه در حالت نرمال گفتارش رو کنترل کنه ولی واگویه درونیش همونه. مثلا منی که سالهاست به یه زبان دوم حرف میزنم باز در اوج احساسات میرم رو زبان ناتیو.
باید ببینی تاثیر این آسیبها چقدر بوده و تا چه حد در کنترلشون موفقه. عصبانیت، خوشحالی یا هر احساس دیگه‌ایش رو به شدت تحریک کن تا خود واقعیش رو نشونت بده.
گذشته از این، به نظر من اکثر هم‎نسلهای ما و حتی بعدتر، به علت تاثیرات جنگ و استرس کنکور و شکاف نسلی و... کودکی خیلی شاد و فوق‌العاده‌ای نداشتیم. حالا باید ببینی ایشون به نسبت متوسط جامعه سلامتی روانش در چه حده؟
چون ما همسرمون رو با متوسط جامعه خودمون مقایسه میکنیم. نه با ایده‌آلها.

Nothing is worth it if you aren't happy
نقل قول
 سپاس شده توسط maraal
امروز, ۰۲:۱۸ صبح
ارسال: #940

(امروز ۰۱:۱۴ صبح)'zahraa99' نوشته است:  بچه ها بنظرتون زنداداش مثه خواهر میتونه باشه ؟تصویر: images/smilies/huh.gif

من زنداداش ندارم  ولی یادت باشه زن و شوهر نزدیک ترین به هم هستن ! یعنی احیانا اگر حرفی رو دوست نداری برادرت بدونه بهتره خانم برادرت هم ندونه تصویر: images/smilies/biggrin.gif
کلا درد و دل نکن و سفره دل باز نکن تصویر: images/smilies/biggrin.gif

چون که تقدیر چنین است چه تدبیر کنم..... 
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام