• تقی زاده
  • مرضیه محمدی

توصیه هایی برای سفره ماه رمضون

۲۷-تير-۱۳۹۱, ۰۴:۰۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-تير-۱۳۹۱ ۰۴:۰۹ عصر توسط هیلدا.)
ارسال: #11
RE: سفره افطار
شله زردمواد لازم :

برنج 1 کیلو

شکر 2 -2.250 کیلوگرم

زعفران ساییده شده 1.5 مثقال

اسانس هل نصف پیمانه

گلاب 1 پیمانه

روغن 1 پیمانه

مواد لازم جهت تزیین سلیقه ای است و می توان از موارد زیر به دلخواه استفاده نمود

خلال پسته - خلال بادام - دارچین - گردو خرد شده - پودر نارگیل

طرز تهیه :

برنج را پیمانه کنید و 6 -7 برابر برنج آب در نظر بگیرید ( بسته به نوع برنجتونه که چقدر لازم باشه سعی کنید از برنج ایرانی استفاده کنید که خیلی مناسب تر ه و خوشمزه تر میشه ) برنج رو چند بار بشورید بعد 6 برابر برنج بدان آب اضافه کنید و بذارید روی گاز تا به جوش بیاد وقتی مغز برنج کاملا نرم شد زمان اضافه کردن شکره مرتب با ملاقه برنج رو هم بزنید که ته نگیره اگه شله زردتون سفت بود 1 یا 2 پیمانه دیگه آب بهش اضافه کنید

بعد زعفرانی رو که کوبیدید در کمی آب جوش حل کرده به قابلمه حاوی برنجتون اضافه کنید

سپس روغن رو اضافه می کنیم ( بعضی افراد خیلی دوست دارن توی شعله زرد خلال بادوم باشه من به شخصه خوشم نمیاد اما در صورتی شما دوست دارید تو این مرحله می تونید کمی خلال بادوم رو به شله زرد اضافه کنید) در آخر هم اسانس گلاب و هل رو اضافه می کنیم در قابلمه را می بندیم و می ذاریم شله زرمون روی شعله ی ملایم کمی بجوشد تا حسابی جا بیفتد ...

وقتی جا افتاد اونو توی ظرف های مورد نظرمون سرو کرده و تزیین می کنیم .

برای تزیین می تونید از پودر دارچین -پودر گردو -خلال پسته- پودر نارگیل -خلال بادوم استفاده کنید .

نوش جان...من مثل عکس وقتی کمی از حرارت شله زردم افتاد ژلاتین بنماری شده رو توش میریزم قالبم رو هم چرب میکنم وشله زرد رو میریزم توش میزارم یخچال تا ببنده بعد تو ظرف مورد نظر بر میگردونم[تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]New1

اینم یه دستوره دیگه دوتاییش خوب بودمواد لازم:

برنج: ١ پیمانه(٢٠٠ گرم)

شکر:۵/٢ پیمانه(۵۵٠ گرم)

آب:٧ پیمانه

زعفران در آب جوش حل کرده:به میزان لازم

خلال بادام:۵٠ گرم

کره:٣٠ گرم

گلاب:نصف پیمانه(١٢۵ میلی لیتر)

پودر ژلاتین:٢ قاشق سوپخوری

آب سرد:نصف پیمانه(١٢۵ میلی لیتر)

طرز تهیه:

برنج رو از شب قبل خیس کنید.فرداش برنج رو با ٧ پیمانه آب توی یه قابلمه بزرگ بریزید و بپزیزد.

مهمه که پخت برنج با حرارت ملایم انجام بشه تا دونه های برنج کاملاً شکفته بشن و برای این منظور حدود یک ساعت و نیم وقت لازمه.

بعد از اینکه برنج کاملاً نرم شد،زعفران رو اضافه کنید و خوب هم بزنید تا رنگ زرد به طور یکنواخت در همه جای قابلمه پخش بشه.بعد شکر و خلال بادام رو اضافه کنید و خوب هم بزنید.بعد نوبت کره و گلابه.بعد از اضافه کردن کره و گلاب،٢٠ دقیقه در قابلمه رو ببندید.

پودر ژلاتین رو با نصف پیمانه آب سرد مخلوط کنید و به روش بن ماری(حرارت غیر مستقیم)حل کنید.

پودر ژلاتین حل شده رو به شله زرد اضافه کنید و خوب هم بزنید و شله زرد رو از روی حرارت بردارید.

وقتی شله زرد کمی خنک شد اون رو تو قالب بریزید و به مدت ۴ ساعت تو یخچال و خارج از جا یخی قرارش بدید تا خودشو بگیره.

یک ساعت قبل از زمان سرو از قالب خارجش کنید و دوباره توی یخچال بزارید تا لایه های رییش که کی شل شدن دوباره خودشون رو بگیرن.قبل از سرو به دلخواه شله زردتون رو تزئین کنید. عکس بالایی واسه این دستوره
نقل قول
 سپاس شده توسط Bar@n ، Yasi Yasmina ، nasibe_603
۲۹-تير-۱۳۹۱, ۰۱:۳۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-مرداد-۱۳۹۱ ۰۵:۰۲ عصر توسط هیلدا.)
ارسال: #12
شیربرنج[تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]

برنج 1فنجان
شیر یک و نیم کیلو
گلاب نصف فنجان
نمک نصف قاشق چایخوری
در صورت تمایل 50 گرم خامه
پودر پسته یک قاشق سوپ خوری

طرز تهیه :

برنج را خوب شسته و بگذارید 2 ساعت خیس بخورد، تا برنج خوب پخته و لعاب بهتری بدهد . سپس آب برنج را از صافی رده کرده و

با 2 لیوان آب و نمک روی شعله ملایم کمی بپزید . شیر را اضافه کرده و بعد گلاب را هم بریزید تا شیر برنج پخته و کاملاً لعابدار

شود. در این مرحله می توانید 50 گرم خامه به شیر برنج اضافه کنید و آن را در ظرف مورد نظر کشیده و بعد از 3-2 دقیقه روی آن را

با پودر پسته تزئین کنید. برای سرو آن می توانید از عسل، مربا یا شیره انگور هم استفاده کنید.

فرنی :[تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]

مواد لازم :

شیر یک کیلو
آرد برنج کاملا نرم 100 گرم
شکر 150 گرم
نمک 4/1قاشق غذا خوری
گلاب یک استکان
دارچین و پودر پسته به مقدار کم

طرز تهیه :

در یک قابلمه آرد برنج، شکر و نمک را ریخته و شیر را کم کم به آن اضافه کنید و به هم بزنید تا آرد برنج در شیر حل شود . ظرف را

روی حرارت ملایم اجاق قرار دهید و مرتب هم بزنید تا فرنی شما جوش بیاید . در این مرحله گلاب را هم اضافه کرده و ظرف را

روی صفحه شعله پخش کن قرار دهید و حرارت را کاملاً ملایم کنید تا فرنی جا بیفتد . معمولاً بعد از جوش آمدن فرنی، 12-10

دقیقه روی حرارت بماند کافی است . پس از آماده شدن فرنی، آن را در ظرف مورد نظر کشیده و پس از 3-2 دقیقه با پودر و دارچین

روی فرنی را تزئین کنید.New1

[تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]

مواد لازم :کوکو سبزی مخصوص[تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]

جعفری ساطوری شده ۰٫۵ فنجان-اسفناج ۲ فنجان-تخم مرغ ۲ عدد-پیاز ۲ عدد-نان سوخاری ۰٫۵ فنجان-نمک ۱ قاشق مرباخوری

اسفناج و جعفری را چرخ کنید . بعد پوره اسفناج و جعفری را با پیاز و چاشنی مخلوط کنید . آبیکه در موقع چرخ کردن از سبزی خارج شده در فنجان ریخته و روی آن آب بریزید تا فنجان پر بشود . گردوی کوبیده را با آب مزبور مخلوط کنید . تخم مرغها را با قاشق هم زده و آن را بمخلوط فوق اضافه کنید . تابه را با کره چرب نموده مخلوط را در آن بریزید و روی آنرا با خرده نان و کمی کره بپوشانید . مخلوط فوق را روی آتش ملایم بگذارید تا سرخ شود . همینکه یکطرفش سرخ شد ، طرف دیگر را در تابه برگردانید .
نقل قول
 سپاس شده توسط Yasi Yasmina
۳-مرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۵۱ صبح
ارسال: #13

سلام کدبانوهاNew2

می خوام براتوون طرز تهیه رنگینک رو بگم
رنگینکی رو که همه میشناسن اکثرا همون مدل شیرازی یا در اصل جنوبیشه که من چندان از اون خوشم نمی یاد، یک مدل دیگه هم هست که تولیدی مامانمه و منم از اون یاد گرفتمBig Grin

اما من هم مدل اول رو براتون میگم هم مدل مامانم رو

مدل جنوبیا اینه که:

خرما
آرد
مغز گردو یا بسته یا بادام

بعضی ها شکر یا شیره مثل حلوا هم میریزن

هر مقدار خرما که نیاز دارید هستش رو بدون این که شکل خرما از دست بره جدا می کنید و داخلش رو هر مغزی که دوست دارید مثل گردو بادوم یا بسته می ذارید

آرد رو با روغن شروع به تفت دادن می کنید و هم می زنید تا زمانی که رنگی که دوست دارید از قهوه ای روشن تا تیره به دست بیاد. بعد شعله رو خاموش می کنید. مایع باید کمی حالت شلی داشته باشه.

خرما ها رو توی ظرف مورد نظرتون می چینید و روش رو با اون مایع آرد و روغن بر می کنید و می تونید روش رو با دارچین، هل، بودر قند هم تزیین کنید. اگر مایل باشید می تونید این کار رو در چند طبقه و لایه لایه انجام بدید.

حالا مدل اختراعیه مامان من هم این جوریه که خودم عاشقشمBig Grin

آرد
خرما (ترجیحا رطب مضافتی)
مغز گردو
مغز بسته
کنجد
ادویه های معطر برای شرینیجات مثل میخک، دارچین، هل در صورت تمایل

اندازه ها همگی به میزان لازم هستش اما برای مثال بری 1 بسته خرما 300 تا 400 گرم آرد لاازم دارید

خرما ها را از هسته جدا کرده و نصف می کنیم اگر بوست کلفتی داشته باشند بهتر است آن را جدا کنید در غیر اینصورت لازم نیست.
آرد را مثل زمانی که برای حلوا آماده می کنید تفت میدهید تا کاملا تغییر رنگ داده و آماده شود بعد از آن خرما ها را اضافه کرده و مجدد کمی هم میزنیم تا مخلوط شوند بعد برای مدت کمی با شعله ملایمی که دارید در ظرف را گذاشته و صبر می کنیم تا مواد نرم و یکدست شوند. بعضی ممکنه دوست داشته باشند روغن اضافه کنند که باید میزان کمی باشه.
سبس در ظرف را برداشته و کنجد و مغزهای دلخواه را داخل آن میریزیم و هم میزنیم

بعد از اتمام کار مواد را که به غلظت حلوا هستند در سینی یا هر ظرف دلخواهی ریخته و روی آن را با بودر نارگیل بودر بسته و کنجد و گردو و بسته خورد شده می توان تزیین کرد و این قسمت تزیین به دلخواه می تونه تغییر کنه.

بعد از خنک شدن در یخچال میذاریم و وقتی مواد خودش رو گرفت اگه دوست داشتید می تونید مثل لوز برش بزنید و توی ظرف مورد نظرتون بچینیدشون

نوش جاااااااااااااانNew1

ببخشید در حال حاضر آماده نداشتیم که عکس بذارم در اولین فرصتی که درست کنیم براتون عکس میذارم ببخشید که سرم شلوغه، اگه مامانم بفهمه دستورش رو لو دادم مردنم حتمیه3 (12)

آسمان دلم نور می خواهد
شور میخواهد
رنگ می خواهد
عطر میخواهد
نمناکی شبنم می خواهد
نورم، شورم، رنگم، عطرم،
نمناکیه شبنمم
بییییییییییا
آسمان دلم تورا کم دارد
نقل قول
 سپاس شده توسط narcissus88 ، marziye1987 ، farnoush ، tameshki ، nasibe_603 ، پارمیسم
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۴-مرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۵۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-مرداد-۱۳۹۱ ۰۹:۵۲ صبح توسط nanooshka.)
ارسال: #14
RE: سفره افطار و سحر
بچه ها مشکافی هم برای افطار خیلی خوبه ها گلو رو نرم می کنه اینم طرز تهیش

مواد لازم: نشاسته نصف استکان / شکر 1استکان / شیر 1استکان / وانیلنوک چاقو / پودر کاکائو 1 قاشق غذاخوری / زعفران به اندازه لازم
طرز تهیه

ابتدا نشاسته را با 1 لیوان آب به مدت 2 ساعت می گذاریم خیس بخورد
وحالا شکر و شیر و وانیل را به مواد بالا اضافه کرده و روی شعله ملایم قرار می دهیم و مرتب هم می زنیم تا غلیظ شود و اگر دوست دارید رنگ آن مثل فرنی سفید بماند وقتی غلیظ شد در ظرف مورد نظر ریخته و آماده است

ولی اگر می خواهید رنگی درست کنید این مواد را در قابلمه ای دیگر می ریزیم و زعفران را به اندازه ای که رنگ آن خوشرنگ شود می ریزیم این می شود رنگ زرد . برای این که قهوه ای شود پودر کاکائو را تو نصف استکان آب گرم مخلوط می کنیم و در قابلمه می ریزیم و با مواد مخلوط می کنیم .

کاش تلخی زندگی یکم الکل داشت ، شاید مستمان می کرد و کمی فراموشش میکردیم !
نقل قول
 سپاس شده توسط هیلدا ، mahdis ، shania ، saghar. ، سراب ، سراب ، farnoush ، raha-71 ، محدثه ، tameshki ، Nanas
۷-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۰۹ صبح
ارسال: #15
طرز تهیه بامیه:

مواد لازم:

آرد 200گرم
روغن مایع 5 قاشق غذاخوری
تخم مرغ 4 عدد
شکر 250 گرم
گلاب 4 قاشق سوپخوری
آب 2 لیوان

طرز تهیه:

روغن و یک لیوان آب و 2 قاشق غذاخوری شکر را روی حرارت قرار می دهیم تا جوش بیاید. آرد را اضافه میکنیم و آهسته بهم می زنیم تا آب کاملاً بخار شده و مایه کاملاً سفت شود. ظرف را از روی گاز بر می داریم و مواد وقتی کمی سرد شد تخم مرغ ها را اضافه می کنیم و مرتب بهم می زنیم تا خمیر کاملاً نرم شود. سپس در ماهی تابه مقداری روغن مایع می ریزیم و روی گاز قرار می دهیم تا داغ شود. سپس شعله گاز را کم می کنیم و مایه را با قیف مخصوص بامیه در روغن می ریزیم تا دو طرف آن کمی سرخ و طلایی شود.
شربت بامیه:
باقیمانده شکر و گلاب و یک لیوان آب را با هم مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم تا بجوشد و غلیظ شود. سپس آن را از روی حرارت برداشته و یک قاشق چایخوری آبلیمو به آن اضافه می کنیم. سپس بامیه ها را به مدت 5 دقیقه در شربت قرار داده بعد برمیداریم...

من یه پسمل ملوس دارم...Hehe!
اینم وبلاگ گل پسرم:
http://parsajoooni.niniweblog.com/
نقل قول
 سپاس شده توسط سپیده صبح ، zohi ، farnoush ، tameshki
۷-مرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۵۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-مرداد-۱۳۹۱ ۰۳:۵۴ عصر توسط سمان.)
ارسال: #16
(۷-مرداد-۱۳۹۱ ۱۱:۳۶ صبح)سپیده صبح نوشته است:  سمان جان شربت تو چی باید قرار بدیم؟؟؟

طرز تهیه شله زرد:

مواد لازم:
برنج نیم دانه یه پیمانه
شکر دو پیمانه
آب 5 پیمانه
نمک یه قاشق چایخوری
گلاب نصف استکان
عرق هل یه قاشق غذاخوری
عرق بیدمشک یه قاشق غذاخوری
خلال بادام کمی
زعفران به میزان لازم
کره یه قالب 25 گرمی

ابتدا برنج نیم دونه رو میشوریم و میذاریم بپزه وقتی نرم شد شکر را اضافه کرده تا آب برنج خشک شود و زغفران سابیده شده و نمک و گلاب و عرق هل و بیدمشک و خلال بادام شسته شده را اضافه کرده و مدام هم میزنیم تا ته نگیرد سپس یه قالب کره کوچک می اندازیم و هم میزنیم. نیم ساعت آن را دم میگذاریم.

من یه پسمل ملوس دارم...Hehe!
اینم وبلاگ گل پسرم:
http://parsajoooni.niniweblog.com/
نقل قول
 سپاس شده توسط سپیده صبح ، درسا ، zohi ، tameshki
۱۹-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۱۰ عصر
ارسال: #17

نون پنیرگردو قالبی

مواد لازم:
پنیر خامه ای
گردو خرد شده
پیازچه - شوید

نان باگت (اگه داخل نان باگت رو خالی کنید و توستش کنید خوش رنگتر و خوشمزه تر میشه )

پنیر خامه ای رو با گردو و پیازچه و شوید مخلوط کنید و داخل نان باگت پرکنید بزارید داخل یخچال کمی که خودش رو گرفت با چاقو دندانه دار برشش بزنید
سعی کنید پنیر کم استفاده کنید نسبت به بقیه مواد تا فقط طعم پنیر نده.

میتونید داخل این نون رو با هر چیزی که دوست داشتید پر کنید..مثلا سالاد الویه و برش بدید خیلی عالی میشه.
نقل قول
 سپاس شده توسط banooye mohsen ، zohi ، raha-71 ، هاله ، NAZBANO ، درسا ، sonya ، مهگل ، kosar ، ساره ، mina14 ، nedaj
۲۱-مرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۲۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-مرداد-۱۳۹۱ ۰۹:۲۷ عصر توسط zohi.)
ارسال: #18
(۲۱-مرداد-۱۳۹۱ ۰۷:۵۵ صبح)Mishka نوشته است:  zohi جون مرسی از دستور پختت. فقط یه سوال وقتی خمیر شله، مواد مرغ نمیره ته پیرکس؟؟؟؟ لازم نیست خمیر زیرش اول خودش رو بگیره ؟؟

عزیزم میذاری تو فر؟؟؟ کدوم طبقه؟؟؟ می شه دما و مدت زمانش رو هم بگی؟؟؟
راستی مرغ رو از قبل می پزی بعد با پیازچه تفت می دی؟؟؟؟؟؟ می شه یه کم دقیق تر توضیح بدی دوستم Angel

خواهش میکنم عزیزم Embarrased
خمیرش ی کم شُل هست اما اونطوری نیس ک مواد مرغُ اینا ازش بریزه کف پیرکس مون Wink
منظورم از شُل بودنش این بود ک مث خمیر پیراشکی و لازانیا نیس ک راحت بتونی پهنش کنی و قالب بزنی و
موادُ بزاری روشُ بعد بپی چونی یا رول کنی و اینا! این ی کم شُلِ باید با دست (بهداشتی تره Hehe! ) پهنش کنی کف ظرف !
من برای زیرش،کفِ ظرف سیب زمینی های نازک( مث برای ته دیگ برنج میزاری Wink ی کم نازک ترها)
میزارم بعد روش خمیرُ پهن میکنم بعد موادِ گوشتیُ میریزم روش، بعدم با بقیه خمیر روشُ می پوشونم Smiling
من اینُ میزارم توی توستر، طبقه ی پایین ک زیرش مستقیم گرما ببینه، دماشُ .. حقیقتأ دقیق نمیدونم Sad
میزارم رو 150 یا 200 ی گرمای متوسط ! خیلی زیاد نباشه خیلی کم هم نباشه Wink
من هر 5 دقیقه ی نیگا بهش میندازم Big Grin
دورِ دیواره ی ظرف پیرکس خمیرِ دیده میشه دیگه، مشخص میشه پخته یا نه
بعد از چند دقیقه ک زیرشُ دورش پُخت، بالای فر رو روشن میکنم ک روش هم برشته بشه Smile

والا من همه چیز میریزم برای موادِ میانی اوایل خیلی ب ترتیب میریختم ولی خیلی مهم نی عزیزم Wink
من مرغُ نمی پزم همین طوری خام با چاقو ریز ریز میکنم سرخ میکنم
بعد اینکه سرخ شد پیازچه ریز شده رو اضافه میکنم.
من خیلی چیزا میریزم، ی مدلش همون مرغُ پیازچه و سوسیس
ی مدل دیگش:من پیاز رنده میکنم، میریزم توو ماهی تابه با ی کم روغن سرخ بشه بعد فلفل دلمه ای نگینی خورد شده،
بعد پیازچه (پیازچه رو ک ریختی ی کوچولو هم میزنیم چون زود می سوزه) سریع گوشت چرخ کرده رو میریزم میزارم سرخ شه،
بعد قارچُ و مرغُ هویج خام رنده شده و نمک و فلفل و ادویه!
همش با هم سرخ میشه New2
خودت کدبانویی New1 مث موادی ک برای ماکارانی یا پیتزا و پیراشکی درست میکنی اینم همونه!
سخت نگیر مث همونا خودت بهتر میدونی چطوری باید سرخش کنی اول کدومُ بریزی و کدمُ آخر بریزی Wink
ی بار امتحانش کنی دستت میاد همه چیز New2

ببخشید خیلی حرف زدم Embarrased

همیشه عاشق مــــــــــــــــادرتان باشید
چون هــــــــــــــــــچــــــــــــــــگاه .. دیــــــگــــــــــــر مثل او
پیدا نخواهید کرد .. Crying
نقل قول
 سپاس شده توسط ariii ، Mishka
۲۳-مرداد-۱۳۹۱, ۰۴:۰۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-مرداد-۱۳۹۱ ۱۰:۲۶ عصر توسط هیلدا.)
ارسال: #19
[تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]کیک شکلات ادمکی[تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]کیک گل رز[تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ] اش مندراوردی دستورش رو 1هفته دیگه میزارم [تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]رولت نان خامه ای [تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]

[تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]

[تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]اینا غذایه دیشبه
نقل قول
 سپاس شده توسط مهگل ، kosar ، farnoush ، محدثه ، parnian ، sahar_f ، yardelia ، mahmashregh ، zohi ، Shaghayegh ، ati banoo ، س.م ، moje majid ، topol ، tala680067 ، *gandom* ، Zaynab ، nasibe_603
۲۳-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۰۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-مرداد-۱۳۹۱ ۱۱:۱۵ عصر توسط هیلدا.)
ارسال: #20
اینا هم افطار امشب[تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ][تصویر:  توصیه هایی برای سفره ماه رمضون ]املت ....لوبیا سبز پته ای ..اش دوغ.. خوراک مرغ با سس پرتقال +کیک الویه+حلیم
نقل قول
 سپاس شده توسط parnian ، sahar_f ، yardelia ، NAZBANO ، zohi ، س.م ، moje majid ، topol ، tala680067 ، *gandom* ، Zaynab ، nasibe_603
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام