• تقی زاده
  • مرضیه محمدی

تنهایی یا دوست شدن با جنس مخالف ؟

۲۶-اسفند-۱۳۹۴, ۰۵:۳۸ عصر
ارسال: #771
RE: تنهایی یا دوست شدن با جنس مخالف ؟
بحث چالش برانگیزیه و هر کسی نظر خاصی داره ولی دیدم یه سری از دوستان دارن به شکل خاصی "پسر ایرانی" رو تفسیر میکنن و به نوعی ازش بد میگن
ببنید پسر ایرانی واقعا یه موجودی از جنس خود ماهاس از جنس پدر و برادرهای ما! پس نمیتونیم پسرای توی خیابون رو به سخره بگیریم و محکومشون کنیم همیشه ترو خشک با هم میسوزن و همیشه خوب و بد در هرقشری وجود دارن اما نکته مهم اینه که نباید جامعه رو متمایز کنیم بگیم پسرا بدن ... پسرا بد نیستن هر آنچه که پسرای جامعه ما توی وجودشون هست که مارو کلافه میکنه رفتار ما خانوم هاست به همون نسبت هم خانوما همان چیزی هستن که آقایون خاستن ... یه سری مسائل هم تاثیرات شرایط جامعه و تبعات منفی پیشرفت و روشنفکری و شبکه های اجتماعی و ماهواره س
اما در مورد پسرا یا مردای جامعه مون باید بگم طرز فکرتون رو عوض کنید شما با مردای جوامع دیگه برخورد داشتین که دارید مردای خودتون رو به بدی قضاوت میکنید خود من تجربه ارتباط با جنس مخالف رو نداشتم از همون ابتدا با این روابط به قصد تفریح مخالف بودم و هستم ولی اگر مورد مناسبی توجهم رو جلب کنه سعی میکنم با اطلاع خانواده و به شکل امروزی بشناسمش و سعی میکنم درگیر احساسات نشم
اما توی محیطی هستم که با مردها و زنهایی از چندین کشور در ارتباطم هم آسیایی و هم اروپایی و حتی با زوجینی از این کشورها هم در ارتباطم به جرات میتونم بگم مردای ایرانی جزو "بهترین مردهای دنیا هستن" اینو با اطمینان بهتون میگم و هیچ کجای دنیا به اندازه ایران به زن ها بها داده نمیشه از کشورهای همسایه خودمون گرفته تا غرب و آمریکا رو بخواهید مقایسه کنید همه جا به زن نگاه ابرازی هست و زن پا به پای مرد کار میکنه هرچند که شکل جامعه ما چندین ساله که داره عوض میشه و البته خود ما زن ها داریم شکلش رو عوض میکنیم اما زنای ایرانی چه قبل از ازدواج و چه بعد از ازدواج شرایط خوبی دارن
تا هر سنی که ازدواج نکرده باشن تحت حمایت خانواده هستن و به محض ازدواج از طرف خانواده به طور کامل حمایت میشن اگر حتا خدایی نکرده مشکلی براشون پیش بیاد و کارشون به طلاق بکشه باز هم خانواده ها حمایتشون میکنن خلاف این حرف ها در یکسری شرایط به طور استثنا وجود داره
بعد از ازدواج هم فکر نمیکنم مردی زنش رو مجبور به کار کردن بکنه بلکه خواست خود زن هست که به دلیل تحصیلات و تخصصش شاغل باشه و مسئولیت خونه و شغلش رو همزمان داشته باشه و البته آقایون هم چندین ساله عوض شدن و توی خونه مشارکت بیشتری دارن
هیچ کشوری مهریه رو به رسمیت نمیشناسه و در صورت طلاق زن نمیتونه نسبت به گرفتن مهریه ش به طور قانونی اقدام کنه
در حالیکه توی اروپا که کاملن صنعتی و مدرنه دخترا هم به سن 18 سالگی نرسیده باید مستقل بشن و خودشون شغل پاره وقت داشته باشن و جهازی به دختر داده نمیشه و خودش باید به اندازه مرد مایحتاج زندگی رو تامین کنه
بهتره یه کم واقع بین باشیم و قدر زندگی و شرایط خودمون رو بدونیم

روز به روز دارم به آرزوهام نزدیک میشم
خدایا ازت ممنونم
نقل قول
 سپاس شده توسط TiTi 92 ، studpk ، shafagh100 ، deldar00 ، __آرام دل__ ، shimaJ22 ، saraOnavid
۳-آذر-۱۳۹۵, ۰۸:۵۸ عصر
ارسال: #772
نه تنهایی نه دوست شدن.... تنهایی رو تا وقتی که یه ازدواج خوب قسمتتون بشه تحمل کنید... دوست شدن هیچ نتیجه ای غیر از له شدن احساس و قلب آدم نداره.

منم یه تازه عروس بودم ولی جدا شدمUndecided
خدایا همه ی ظالم ها رو به خودت می سپرم و ایمان دارم که به زودی تو همین دنیا جلوی چشم خودم انتقام دل شکسته ی منو ازشون می گیری.....
نقل قول
 سپاس شده توسط fateh ، ssm ، Toranjbanoo ، choobin
۱۴-فروردين-۱۳۹۶, ۱۲:۱۴ عصر
ارسال: #773
(۲۴-اسفند-۱۳۹۴ ۱۱:۴۵ صبح)'دختر*دی' نوشته است:  
(۲۳-اسفند-۱۳۹۴ ۱۱:۵۳ عصر)'فاطمه خانومی' نوشته است:  خدای من شماها چقدر راحت درباره دوستی باجنس مخالف حرف میزنین
اگه یه نفر با حرفای شما بره با یه ادم شارلاتان دوست بشه وطعمه بشه چی؟
نکنین این کارو بخدا اخر اکثر این رابطه ها بده گناه نباید عادی بشه تو رو به فاطمه زهرا نگین این حرفا رو

خدا به همه عقل داده شعور داده منطق داده. هرکس مسئول رفتارا و کارای خودشه. اینجا هرکسی نظر خودشو میگه.Wink

با بچه ها کاملا مواقم. چرا فکر میکنید تو یه رابطه فقط پسره که بهره میبره و دختره که ضربه میخوره؟ چرا دخترای جامعه ی من همیشه خودشونو تو نقش قربانی تصور میکنن؟ بابا رابطه یه چیز دو طرفه هستش. همون اندازه که پسر بهره میبره شما هم بهره میبری. هیچ سو استفاده ای هم در کار نیست. شما اگه بالغ باشی عاقل باشی برای خودت و روابطتت چارچوب تعیین میکنی و هرکی خواست از این چارچوب فراتر بره کاتش میکنی. و اصلا کار به سو استفاده نمیکشه. خیلی درک این مسئله سخته واقعا؟ دختری هم که خودش بخواد وارد مسائل جنسی بشه انتخاب خودشه و به انتخاب خودش این کارو انجام میده و فردا هم ادعا نداره که اره ازم سو استفاده شد و ... ( این کاریه که بیشتر دخترا تو این زمونه میکنن. خودشون با میل خودشو تن به رابطه میدن بعد اسمشو میزارن سو استفاده و تجاوز و گول خوردن و .....). بیایم یکم بالغانه رفتار کنیم. دختر 14 ساله که نیستیم. اگه واقعا حس میکنی هنوز بلوغ اجتماعی و احساسیت در حد یه دختر تینیجر 14 ساله هستش خب اره برات خطرناکه و فعلا باید یاد بگیری و بزرگ بشی بعد وارد رابطه بشی. ولی لطفا انقدر خودتونو در قالب نقش قربانی قرار ندین. انقدر خودتونو سرویس دهنده تصور نکنین. مشکل خانمها همینه که خودشونو سرویس دهنده و مرد رو سرویس گیرنده تصور میکنن و اخرشم باعث میشه تا کوچکترین مسئله ای پیش بیاد خودشو قربانی و بدبخت و مورد سو استفاده ببینه.

همه این چیزا بستگی به شعور و رفتار دوطرف داره البته

نقل قول
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۱۴-فروردين-۱۳۹۶, ۰۱:۰۴ عصر
ارسال: #774

تنهایی خیلی بهتره وبا ارزشتره
نقل قول
 سپاس شده توسط Toranjbanoo ، Mida ، choobin
۱۴-فروردين-۱۳۹۶, ۰۱:۲۷ عصر
ارسال: #775
 دوست شدن صرف خوشگذرونی و کافی شاپ و رستوران رفتن و گفتن و شنیدن حرفای عاشقانه ظاهری فقط شخصیت یه دختر رو پایین میاره و در نهایت منجر به اسیب روحی میشه. به نظر من حتی به تجربش هم نمی ارزه. اگه از اونایی که دوستی زیاد تو زندگیشون داشتن بپرسید تقریبا اکثرا میگن کاش این رابطه رو نداشتن و به جاش به کیس های جدی ازدواجشون فکر میکردن.

هم دعا کن گره از کار تو بگشاید عشق
هم دعا کن گره تازه نیفزاید عشق
تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
۱۴-فروردين-۱۳۹۶, ۰۱:۴۷ عصر
ارسال: #776
(۱۴-فروردين-۱۳۹۶ ۰۱:۲۷ عصر)'*hoda*' نوشته است:   دوست شدن صرف خوشگذرونی و کافی شاپ و رستوران رفتن و گفتن و شنیدن حرفای عاشقانه ظاهری فقط شخصیت یه دختر رو پایین میاره و در نهایت منجر به اسیب روحی میشه. به نظر من حتی به تجربش هم نمی ارزه. اگه از اونایی که دوستی زیاد تو زندگیشون داشتن بپرسید تقریبا اکثرا میگن کاش این رابطه رو نداشتن و به جاش به کیس های جدی ازدواجشون فکر میکردن.

من نمیدونم بعضی از خانوما فکر میکنن باید تو خونه قایم بشن و افتاب نبینن و تو جامعه نباشن که شانشون حفظ شه!!!اخه اون شان دیگه به چه دردی میخوره
اکثر اینایی که سنشون بالاست و ازدواج نکردن کسایین که نشستن تو خونه منتظرن همسر از اسمون بیفته پایین!
یه کم دیدتون رو باز کنین خواهشا!!
اگه از اونایی که دوستن بپرسین؟؟؟نه خیر من یه نمونه ام که میگم بهترین کار زندگیم رو کردم و انقدر راضیم که بهتر ازین نمیشد
ربطی به دوست شدن یا نشدن نداره!ادم خودش باید عقل و شعورتشخیص و حد و مرز و عرضه و جنم داشته باشه!!اگه یه دختری خیلی ساده و بچه و نابالغ بود و رابطشو خیلی بد و نادرست مدیریت کرد و نتیجه بد و احمقانه شد تقصیر خودشه
واگرنه این همه دختر موقعیت شناس که رابطه هاشون به ازدواج رسیده!!
اخه بابا قرن بیست و یکه!!شما نشستین خواستگار ندیده و نشناخته بیاد و همه چیش خوب باشه و خوشبخت بشین؟؟!!!بعد فکر کردین با هیچ دختری تو رابطه نبوده؟!!!خب شما با این طرز تفکر قدیمی اگه دوست هم بشی به جایی نمیرسی!!
جمع هم نبندین انقدر
اینا نظر شخصی من بود کسی هم اجباری نداره گوش بده
من تا حالا کلی این تاپیک و دیدم و چیزیم نگفتم چون نظر هرکسی محترمه
ولی وقتی یکی میاد این شکلی جمع میبنده  و منم میتونم بیام بگم پس
احساس نکنین با تفکربسته عقل کلین!یه کم جامعه رو ببینین!الان اکثر جوونا خودشون با عقل و درایت اشنا میشن و ازدواج میکنن!!اگه یکی اینو نداره بقیه مقصر نیستن!

عروس برفی زمستون  تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط Rosee ، دختر زمستون 1366 ، sarvinbahari ، saraOnavid
۱۴-فروردين-۱۳۹۶, ۰۳:۰۲ عصر
ارسال: #777
منم با نطر اکثر دوستان موافقم. دوستی با جنس مخالف برای فرار از تنهایی فقط تیشه به ریشه  زندگی میزنه. شاید همون موقعراضی باشی و بگی تجربه بدست میارم ولی سرسوزنی به تجربش نمی ارزه. من خودم تجربه دوستی زیاد داشتم البته تا پنج سال پیش. تنها پیامدش برای منبدبینی به مردا بود. مورد دیگه خود نفس دوستی خطرناگه. اوناییکه با دوستی موافقین یه وقتایی تو زندگی زناشویی هم پیش میاد که ادم حس تنهایی میکنه پس همسرتون با یکی دوست بشه اشکال نداره؟؟؟و الان تو جامعه دقیقا میبینیم داره این اتفاقات میفته. پس به اسم روشنفکری این چیزا رو ترویج نکنیم چون مثل یه چرخه است که نهایتا دودش به چشم خودمون میره.

و بازهم صبر و صبر و صبر....
نقل قول
 سپاس شده توسط نفسسس و مسعود ، heven ، missL ، narshin
۵-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۱۰:۰۰ صبح
ارسال: #778
تنهایی هزار بار شرف داره به دوستیِ بی هدف

بيايد يه كم برگرديم به اصول اخلاقي و انسانيت
بخدا اونقدام سخت نيست
نقل قول
 سپاس شده توسط narshin ، heven ، ایلین1366 ، Narsis65
۵-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۱۱:۰۴ صبح
ارسال: #779
به نظر من هرچیزی به اندازش خوبه نباید به چشم بد نگاه کرد هر رابطه ای میتونه سازنده باشه
نقل قول
 سپاس شده توسط white lily
۶-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۳:۳۱ عصر
ارسال: #780

حتی دیدن اسم تاپیک هم ادمو ناراحت میکنه از اینکه وقتی همه ی دنیا در حال پیشرفتن چرا ما داریم اینجوری عقب گرد میکنیم , به نظر من این مساله قابل بحث نیست به قول دوستمون پسرا لولو نیستن , اونام انسانن بیاین یه خورده از این نگاه جنسیتی فاصله بگیریم من به شخصه از بچگی با پسرا بزرگ شدم فقطم یه دوست دختر دارم که خیلی شبیه خودمه , از بچگی خاله بازیا و بعدنا خاله زنک بازیای دخترا حالمو بد میکرد پسرا تو دوستی صادق تر پر انرژی تر و بی حاشیه ترن , این مربوط به دوستی اجتماعی , اما در مورد دوستی خاص , این کاملا به فرهنگ خانواده بستگی داره من از سن پایین دوست پسر داشتم با همسرمم  سه سال دوست بودم , ولی تا یکی بهم گفت سلام نگفتم وااای این عاشقمه باید با هم ازدواج کنیم هیچوقتم احساس سو استفاده بهم دست نداد چون هر کاری کردم اگه دست کسیو گرفتم اگر بوسیدم یا هر چیز دیگه ای با اراده و میل خودم بود چون اون لحظه خودم میخواستم برای دل خودم نه برای هزارتا هدف پست مثل اینکه دستشو بگیرم که عاشقم بشه یا ترکم نکنه یا باهام ازدواج کنه , این خودمونیم که از خودمون احساسات وقت و بدنمون استفاده ی ابزاری میکنیم برای رسیدن به اهداف اینچنینی و وقتی نمیرسیم احساس قربانی بودن میکنیم , عذر میخوام رک میگم من ده روز بعد از دوست شدن با همسرم تو یه موقعیت غیر قابل پیش بینی باهاش رابطه داشتم چون چیزای خیلی خاصی توش دیدم و حتی خودم شروع کننده ی رابطه بودم وقتی اونشب ازش جدا شدم بهش گفتم اصلا برام مهم نیست که فردا بهم زنگ نزنی یا پیش خودت فکر کنی مخ این دختر که به کسی پا نمیداد و زدم یا فکر کنی زرنگی , من اینکارو کردم چون خودم تو این لحظه دوست داشتم , بعدا بهم گفت اون لحظه عاشق اراده و شخصیتت شدم . بچه هایی که موافق ازدواجن اینو بگم عقد نامه یه برگست اون چیزی که س ک س رو مشروع میکنه عشقه رابطه ی یک زن متاهل که با شوهرش میخوابه در صورتی که ازش بدش میاد و اینکارو فقط به دلیل داشتن سرپناه , حمایت مالی , ترس از طلاق میکنه با رابطه ی دخترای هرزه که تو خیابون به اسم دوستی اینو اونو میتیغن نداره و به نظر من کار یه خانم کاسب که ادعای پاکی نمیکنه و به دلیل نیاز مالی از بدنش استفاده میکنه به اینجور دخترا و خانومای متاهل شرف داره چون حداقل با جامعه خودش و اطرافیانش روراسته , بارها خواهر شوهر کوچیکمو نصیحت کردم که هر کار میخوای بکن ولی به اراده ی خودت به کسی باج احساسیو جنسی نده ولی اون شخصیتش اینطوریه که با هر کی دوست میشه اینقدر عاشق طرف میشه که تا پای خودکشیم میره دوستی برای همچین ادمی خب خوب نیست , ولی در کل دوستی به شرط داشتن شخصیت محکم که متاسفانه تو خانومای ایرانی کمه خیلیم عالیه , من قبل از ازدواج پارتیامو رفتم پسر بازیامو کردم مسافرت خارج از کشورمم رفتم به عبارتی اردمو بیختم و الکمو اویختم بنابراین الان تمرکز بالایی رو زندگی زناشویی و مساایل اون دارم وقتی یه دوست شوهرم برام عشوه خرکی میاد سریع میفهمم میدونم چجوری دمشو قیچی کنم وقتی اسم پارتی میاد مثل خیلی خانمای متاهل امروزی که تازه سر سی چهل سالگی یاد کارای نکردشون میفتن دلم قیلی ویلی نمیره چشم و دلم از همه چی سیره , پس هرچی به سنش شیطونی کردن یه دختر مجرد منطقی و خوبه و اسمشم شیطونیه ولی اگه اون دختر افتاب مهتاب ندیده ازدواج کنه بعد ده سال یاد عقده هاش و کارایی که نکرده بیفته و بخواد جبران کنه اسمش میشه زنا
شرمنده طولانی شد ولی واقعا از صحبتایی که تو تاپیک خوندم عصبانی شدمتصویر: images/smilies/biggrin.gif

در این زمانه ی بی های و هوی لال پرست ، خوشا به حال کلاغای قیل و قال پرست ، به شب نشینی خرچنگ های مردابی ، چگونه رقص کند ماهی زلال پرست 
نقل قول
 سپاس شده توسط مهرایین ، ShadFari ، راحله صادقی ، Alice13 ، shabe mahtabi ، Reyhan92
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام