• تقی زاده
  • مرضیه محمدی

تنقلاتی که خودمون درست کردیم

۱۷-دي-۱۳۹۲, ۰۸:۰۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۷-دي-۱۳۹۲ ۰۸:۰۸ عصر توسط nasrin_71.)
ارسال: #11
RE: تنقلاتی که خودمون درست کردیم
طرز تهیه ترشک مخلوط

شاید خیلی از دوستان توی کشورمون از این ترشک ها که نوعی لواشک آبدار هست

و درون ظرف های یکبار مصرف خیلی کوچک می ریزند که با قاشق هم میل میکنند

خورده باشند.و واقعا هم بهشون خیلی خیلی مزه داده.بعضی از آنها ترش بعضی ملس

بعضی کمی ترش مایل به شیرین هستند که به مدلهای مختلف تهیه و خورده میشه

سعی میکنم طی چند مرحله چند نوع آن را آموزش بدم درست کردنش خیلی راحته

به شرط داشتن کمی حوووووووصله...

مواد لازم.

هر نوع آلو که برای لواشک می توانید استفاده کنید ۲ کیلو

قیصی ۱ فنجان

دانه خشک انار۱ فنجان(از تمام عطاری ها می توانید تهیه کنید)

آلبالو خشکه یا آلوچه یا هر نوع میوه خشک ۱ فنجان

شکر به مقدار لازم

آب یک لیوان

طرز تهیه.

ابتدا آلو را بشویید و با یک لیوان آب بگذارید تا به جوش آید .به محض جوش آمدن می بینید که پوست آلو

ترک ترک شده و به له شدن نزدیک می شود ۲ تا ۳ دقیقه دیگر بگذارید با درب بسته الوها نرم شود.سپس

شعله را خاموش کنید سبدی را روی ظرفی بگذارید و آلوها را روی سبد بریزید و آرام آرام هسته هاوپوست

را جدا کنید تا فقط عصاره آن باقی بماند کمی از آن بچشید و به دلخواه کمی شکر به آن اضافه کنید به حدی

که بیشتر ترش باشد تا شیرین.بعد میوه های خشک را بیاورید و اگر برگ قیصی ها خیلی درشت هستند با

قیچی اشپزخانه کمی کوچکشان کنید تمام میوه ها را درون ظرفی بریزید یکبار دیگر عصاره آلو را روی

شعله قرار دهید تا شکر کاملا در آن حل شود بعد به همان داغی روی میوه ها بریزید و به مدت یک شب تا

صبح در کناری بگذارید خیلی راحت قیصی و دانه های انار و هر میوه خشکی دیگری که دوست دارید در

عصاره آلو نرم شده سپس آن را برای مدت طولانی تر دریخچال نگه دارید .البته اگه ازش باقی بمونه.

این یک مدل بود در آینده نزدیک یک مدل دیگر را هم به رب انار به صورت ترش ترش اموزش میدم/

امیدوارم از خوردن این ترشک خوووووووشمزه لذت ببرید.

همیشه فکر می کردم
بدترین چیز زندگی آن است که در تنهایی تمام شود..
اما بدترین چیز،
تمام شدن زندگی در میان مردمی است
که به تو احساس تنهایی می دهند!
نقل قول
 سپاس شده توسط Matia ، maryam95 ، nadiyaaa ، الیزابت ، الیزابت ، شه بانو ، fatima.s ، ayeneh22 ، نیازز ، barane sharghi ، دیازپام ، life.for.life ، Razdar ، 3lena ، sh.yedo0one ، aroosedey93 ، Maryam290
۲۰-دي-۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ عصر
ارسال: #12
مرسی حدیث جون هنوز درست نکردم ولی مطمینم خوب میشه.شوهرم عاشق پفک هندیه....خانوما چیکار کنیم ادویه ها خوووووب به پاپ کورنمون بچسبه؟ من یبار پاپ کورن هامو که داغ بود چند قسمت کردم و تو چندتا ظرف ریختم.به یکی پودر کاکایو و پودر شکر اضافه کردم و در ظرف رو بستم و حسابی تکون دادم.به یکیش هم نمک و پودر پیاز و موسیر و پودر فلفل اضافه کردم و یکی دیگه هم پنیر صبحانه رو رنده کردم...خوشمزه شدن ولی این ادویه ها خوب به پاپ کورن ها نچسبیدن 80% زیز ظرف جم شدن کسی راه حلشو میدونه؟؟؟؟؟
یه چیز دیگه ازین ذرت شکلاتیایی که تو بازاره کسی بلده درست کنه؟ از همونایی که رنگش سفید قهوه ایه.اطراف هر ذرتش یه لایه شکلاته؟ من خیلی اونا رو دوس دارم هر کی بلده آموزششو بذاره لطفآ

خدایا چنان کن سرانجام کار \تو خشنود باشی و ما رستگار
خدایا همه چیزو میسپارم به خودت، دیگه دلم آروووومهNew1
نقل قول
 سپاس شده توسط Alice13 ، ayeneh22 ، Razdar ، marziye521 ، Maryam290
۲۰-دي-۱۳۹۲, ۱۲:۵۸ عصر
ارسال: #13
من وقتی میخام پاپ کورن درست کنم
ذرت ها رو با ی کم کره چرب میکنم! بعد ادویه ای ک میخام نمک یا هر چیزی رو بهش میزنم
نسبتأ خوب میشه!

این پفک هندی رو هم حتمأ درست کن! خیلییییییییییی راحت و خیلییییییییی با حاله

همیشه عاشق مــــــــــــــــادرتان باشید
چون هــــــــــــــــــچــــــــــــــــگاه .. دیــــــگــــــــــــر مثل او
پیدا نخواهید کرد .. Crying
نقل قول
 سپاس شده توسط جیما ، ayeneh22 ، نیازز ، دیازپام ، معصومه ، nasrin_71 ، Razdar ، Maryam290
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۲۰-دي-۱۳۹۲, ۰۲:۴۱ عصر
ارسال: #14
اینم تنقلاتی که من درست کردم چیپس میوه.

[تصویر: تنقلاتی که خودمون درست کردیم]

یه دوش اب گرم.
یه لباس راحت.
یه فنجون چای تازه دم.
یه موسیقی ملایم.
به درک که خیلی از مشکلات حل نمیشه...
نقل قول
 سپاس شده توسط zohi ، birsan ، روناک بیزمارک ، bonny lady ، znm1365 ، lili3d ، negar* ، Alice13 ، اسپارو . ، mahdiyeh ، skyisup92 ، خانوم آقای موسوی ، ayeneh22 ، نیازز ، ❤...M...❤ ، دیازپام ، معصومه ، قرمـــ♥ــــــز ، $saye$ ، sepideh aero ، فرانک2 ، mahya .kh ، nasrin_71 ، afsaneh020 ، secret ، زمرد_شوشو ، نیلوفر.حامد ، Razdar ، مامان گل دخترا ، 3lena ، فافا و سامي ، Reyhaneh70 ، aroosedey93 ، Maryam290
۶-بهمن-۱۳۹۲, ۰۲:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-بهمن-۱۳۹۲ ۰۲:۳۰ عصر توسط pari-sa.)
ارسال: #15
بچه ها من پاپ کورن شکلاتی درست میکنم خیلی خوشمزه س. میتونید امتحان کنید.
پاپ کورن رو به همون روش خودش اما بدون نمک درست کنید. بعد شکلات تخته ای یا هر مدل شکلات دیگه رو که دارید تو خونه به روش بن ماری ذوب کنید.
پاپ کورنا رو داخل ظرف شکلات بریزید و خوب همشونو به شکلات آغشته کنید. بعد داخل کپسولای کاغذی بریزید ( مثلا اندازه یه قاشق تو هر کپسول) بعد تو یه سینی یا ظرف بچینید و بذارید داخل یخچال که خودشو بگیره. در آخرم با ترافل یا پودر نارگیل و ... تزیین کنید...
نقل قول
 سپاس شده توسط نداجون ، bonny lady ، روناک بیزمارک ، ayeneh22 ، farnoush ، venoos ، hasti_d ، skyisup92 ، My dear 90 ، niloooooo ، Razdar ، marziye521 ، aroosedey93 ، *بارانا* ، Maryam290
۱۲-بهمن-۱۳۹۲, ۰۱:۲۱ عصر
ارسال: #16
[تصویر: تنقلاتی که خودمون درست کردیم][تصویر: تنقلاتی که خودمون درست کردیم][تصویر: تنقلاتی که خودمون درست کردیم]

حدیث جان من پفک هندی روطبق دستورت دیشب درست کردم امروزم سرخ کردم
مرسی ازدستورخوبت خیلی خوشمزه اس دقیقاهمونطورکه گفتی تودهن اب میشه اماچندتاسوال دارم

موقع سرخ کردن خیلی روغن میپاشیدعلتش چیه؟ابی که توش نشاسته روحل کردیم؟میشه درتابه روببندیم مثل وقتی که پف پفیل درست میکنیم یانه؟
مایه سبزه شل ترازقرمزه بود بیشترم پف کرد اما یکمیشون که عکسشوگذاشتم اصلا پف نکردن بنظرت چرا؟ایناکه موادش یکی بود
خیلی کم شد ماشماهم همینقدرکم شدتوعکسهات که بنظربزرگترازمال من میان شایدعکست ازنزدیکه؟
من نتونستم مثل شمااونقدر1دست ومرتب توسینی بریزم یعنی بخاطرشل بودن مایه ام نتونستم یاقلقش دستم نیومده هنوز؟
مرسی گلم
نقل قول
 سپاس شده توسط zohi ، susi ، ayeneh22 ، نیازز ، وفا ، narjes goli ، قرمـــ♥ــــــز ، baharak7 ، *عروس برفی* ، nasrin_71 ، gissu kamand ، احسانه ، secret ، Razdar ، 3lena ، Reyhaneh70 ، Maryam290
۲۰-بهمن-۱۳۹۲, ۰۴:۵۳ صبح
ارسال: #17
وقتی شیر موز درست میکنین داخلش بستنی طعمشم مهم نیست
و کنجد و خرما یا عسل ،اگه پسته داشتید
بریزید داخلش و مخلوط کنو روشن کتید
معجونی میشه واسه خودش
نقل قول
 سپاس شده توسط mahpishooniii ، نداجون ، m_lovely ، ayeneh22 ، 3lena ، gissu kamand ، eli.a ، Razdar ، Maryam290 ، baran89
۲۱-بهمن-۱۳۹۲, ۰۳:۱۷ عصر
ارسال: #18
میتونید تو تابستونا گیلاس و آلبالو رو فریز کنید
تو زمستونا نیمه یخ استفاده کنید!!!
خیلی میچسبه!

از لحظه اي كه مادر شدم نميتوانم بدون شرم به چشمان مادرم بنگرم!
اي فرشته زميني ،اي مادر فداكارم ....
بسيار دوستت دارمHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط dream ، skyisup92 ، ayeneh22 ، susi ، bahar gol ، azinia25 ، sana.sana ، Razdar ، Maryam290 ، baran89
۲۳-بهمن-۱۳۹۲, ۰۲:۳۸ صبح
ارسال: #19
دوستان میدونید ناردونه چطور درست میشه
چندتا انار خیلی ترش دارم

Angel
عروس خوشگل مهر
خدا جونم هوامونو داشته باش
نقل قول
 سپاس شده توسط نداجون ، Razdar ، Maryam290
۲۹-بهمن-۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ صبح
ارسال: #20
" انار دون"

مواد لازم :
انار دون شده یک و نیم لیوان
آلوچه ریز و ترجیحا" ترش نصف لیوان
پیاز کوچک ۱ عدد
رب ۱ قاشق غذا خوری سر صاف
نمک و فلفل به مقدار لازم
روغن ۲ قاشق غذاخوری

* اول آلوچه ها رو می شوریم و می ریزیم توی یه قابلمه ، بعد انار دون شده و رب و پیاز رنده شده و نمک و فلفل رو بهش اضافه می کنیم .

* اندازه ۳ لیوان آب بریزید و بذارید بپزه . اگه لازم بود باز هم بعدا" آب اضافه کنید.

* تقریبا" ۴۵ دقیقه طول می کشه تا بپزه.در نهایت یه مقدار خیلی کم تهش آب بمونه، کافیه.به همین راحتی.

* نکته : اگه اناردونی که درست کردید خیلی ترش بود می تونید کمی شکر اضافه کنید.

از لحظه اي كه مادر شدم نميتوانم بدون شرم به چشمان مادرم بنگرم!
اي فرشته زميني ،اي مادر فداكارم ....
بسيار دوستت دارمHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط sweeety ، s_sara_j7788 ، shabnamjon ، ayeneh22 ، mahya .kh ، Razdar ، mahtabjon ، Maryam290
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام