• آذینرو
  • آرایشگاه مدیس

تنقلاتی که خودمون درست کردیم

۱۵-دي-۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ عصر
ارسال: #1

تنقلاتی که خودمون درست کردیم
به درخواست حدیث گلی عزیز

Heart

I hear and I forget

I see and I remember

I do and I understand

Wink
نقل قول
 سپاس شده توسط Alice13 ، zibaye ziba ، مژی ، مهتاب69 ، saraaa72 ، roonika ، secret ، Razdar ، Maryam290
۱۶-دي-۱۳۹۲, ۰۱:۵۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۶-دي-۱۳۹۲ ۰۲:۰۹ عصر توسط bonny lady.)
ارسال: #2
RE: تنقلاتی که خودمون درست کردیم
اینو از مامانم یاد گرفتم اون موقع ها که تنقلات مثل الان زیاد نبود اینکارو میکردن. نخودی که برای غذا استفاده میکنیم رو 2-3 روزی میذارم تو آب که خوب خیس بخوره بعد نمک و آبلیمو و فلفل که دیگه بستگی به ذائقه خودتون داره بهشون میزنم و توی تابه بو میدم خیلی خوشمزه میشه.

نقل قول
 سپاس شده توسط zohi ، zibaye ziba ، نداجون ، saraaa72 ، Khanom Tala ، roonika ، birsan ، ayeneh22 ، دیازپام ، معصومه ، آتـنـا پـارسیـان ، خوب اردیبهشتی نرگس ، eli.a ، احسانه ، #neda# ، Razdar ، مامان گل دخترا ، mandanak ، Maryam290 ، baran89
۱۶-دي-۱۳۹۲, ۰۲:۳۶ عصر
ارسال: #3
بهترین و سالم ترین تنقلاتی که من همش درست میکنم پاپ کورن-گندومک-میوه خشک شده-انواع مغزها چه شکری مثل بادام شکری ،فندوق شکری... و چه شور...انواع تخمه....انواع شکلات سیاه - پاستیل-دستور پفک خونگی رو داشتم ولی گم کردم اونم خوشمزه بود با آرد ذرت و پنیر و ادویه و ...درست میشد

خدایا چنان کن سرانجام کار \تو خشنود باشی و ما رستگار
خدایا همه چیزو میسپارم به خودت، دیگه دلم آروووومهNew1
نقل قول
 سپاس شده توسط نداجون ، saraaa72 ، roonika ، mandanak ، Leyenda ، ayeneh22 ، معصومه ، احسانه ، Razdar ، Maryam290 ، سبوی عشق
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱۶-دي-۱۳۹۲, ۰۲:۴۴ عصر
ارسال: #4
منم همون پاپ کورن و درست میکنم...یا بعضی وقتا که کاکائو تو خونه زیاد داریم میارم ذوبشون میکنم و با مغز پسته و بادام و گردو قاطی میکنم بعد کوچولو کوچولو درست میکنم میذارم تو یخچال بهد میخوووووووووووووورمشونSmile

همیشه فکر می کردم
بدترین چیز زندگی آن است که در تنهایی تمام شود..
اما بدترین چیز،
تمام شدن زندگی در میان مردمی است
که به تو احساس تنهایی می دهند!
نقل قول
 سپاس شده توسط مژی ، نداجون ، roonika ، nioosha ، ayeneh22 ، life.for.life ، احسانه ، Razdar ، mandanak ، Maryam290
۱۶-دي-۱۳۹۲, ۰۳:۲۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۶-دي-۱۳۹۲ ۰۳:۳۱ عصر توسط حدیث گلی.)
ارسال: #5
سلام وای که چقدر خوشحالم که این تاپیک برا تنقلات درست شد مرسی مدیر محترم.من میخوام پفک هندی خوشمزمو اینجا بزارم هرکیم سوال داشت بپرسه چون من خوشحال میشم پاسخگو باشم.

طرز تهیه

نشاسته 2 قاشق غذا خوری

اب یک و نیم لیوان

روغن مایع 3 قطره

نمک به مقدار خیلی خیلی کم

طرز تهیه

اب = نشاسته = نمک= روغن رو با هم مخلوط کنین رنگ خاصی میخواین بریزین داخلش بریزین

بزارین رو گاز تا غلیظ شه.نه زیاد که ببنده از مسقطی رقیق تر.تو عکس مشخصه جوری که با قاشق بریزین زیاد پهن نشه

[تصویر: تنقلاتی که خودمون درست کردیم]

بعد یک سینی اماده کنین سینی باشه که گرمارو نگه داره.روی سینی رو پلاستیک فریزر بزارین کمی با روغن چربش کنین نکردینم مشکلی پیش نمیاد.بعد مواد رو با قاشق رو سینی بریزین.نزارین مایع سرد بشه اگه سرد شه سفت میشه ودیگه نمتونین با قاشق بریزین.

بعدشم که بزارین روی بخاری یا هر چیز گرما زای دیگه.من شب میزارم رو بخاری صبح همش خشک میشه.چون صبر ندارم شبا میزارم

بعد خشک شدن اینجوری خوشمل میشن بینین چه نازن
Lub

بعد هم که تو روغن سرخش کنین پف میکنه چه جور. تودهان بزارین اب میشه اصلامتوجه نمیشین چی خوردین خیلی سبکه.و در عین حال سالم

تجربه:مقدار نمک رو خیلی کم بریزین من شاید یه پینچ میریزم.یا یه خورده بیشتر.

میتونی پفکاتونو طعم دار کنین از ابگوجه از اب اسفناج یا هر چیز ابدار میتونین استفاده کنین.

من سبزارو ادویه ریختم قرمزارو فلفلی کردم و سفیدا نمکی.

خوشتون اومد تشکر یادتون نره سوال داشتین بپرسیناNew1

آیا در این دنیا کسی هست بفهمد
که در این لحظه چه می کشم ؟ چه حالی دارم؟
چقدر زنده نبودن خوب است ، خوب خوب خوب

دکتر علی شریعتی
نقل قول
 سپاس شده توسط a_o ، kheili tanha ، lilimashi ، sayesar68 ، دختره تابستوون ، نازیلا مهربان ، سودی جون ، asheq ، عروس 67 ، رسپینا63 ، vida 89 ، aysa ، الی 1 ، فندق ، ماهلی ، coral ، pegah22 ، ایلگار خانومی ، mary77 ، fateme22 ، mariiii ، خوشگل خانم ، shab afroz ، s65 ، نداجون ، زمرد سبز ، گل پری ، عروس باران ، venoos ، bonny lady ، zibaye ziba ، * آسمان * ، دوستی 92 ، مژی ، Banooye bahar ، Solinaa ، Alice13 ، topol ، zohi ، ghazilo ، مینو ، nasrin jun ، goleyakh22 ، سپیده صبح ، rmarmar ، taraanom ، مهتاب69 ، سحر بانی ، {{مریم}} ، ملینا خانم ، nasrin_71 ، orkideh1 ، شوکا خانومی ، saraaa72 ، mary67 ، rose468 ، Matia ، lo-iii Jlc ، dream ، sidminam ، Nanazqueen ، fatemeh-hamid ، sefid barfy ، sayeh mahtab ، جیما ، fatima.s ، Khanom Tala ، noghrehkhanoom ، الیزابت ، atefeatii ، roonika ، سمیه61 ، asalii ، نادیا جون ، نوشیکا ، sun daughter ، leilach ، شا پرک ، خانه رویاها ، Monir60 ، Mitiliiii ، J.1986 ، negar* ، marzie 1000 ، pari-sa ، نوعروس92 ، Zahraa ، samane74 ، شاپرك ، تانیا n ، mandanak ، ayeneh22 ، خوش شانس ، fery_k ، fatemeh1990 ، بانوی سعید ، perlamato ، p.m.n.e ، rozalina ، helia ، shakiba333 ، sadsadsad ، bahaar ، مهدخت ، *shirin banoo* ، sevda 66 ، m_lovely ، samsam khatoon ، nastaran_spring ، اسپارو . ، .pARIYA ، madely ، mahdiyeh ، Elham.Mehrdad ، عشقم رضا ، سیماsima ، سوگند20 ، skyisup92 ، nafa30 ، aram ، afsan ، asena ، soudi ، دیبا گلی ، YALDA68 ، خانوم آقای موسوی ، yasaman1368 ، تسنیم89 ، s_sara_j7788 ، nioosha ، شاپری رنگین کمون ، m khanumi ، فاطیما66 ، narjes goli ، eli171 ، noonooshin ، parastoO 66 ، نیازز ، barfia ، وفا ، mar-mar ، ❤...M...❤ ، Elinoosh ، h_k ، ازیسا2 ، لیلا12 ، Rijina ، عطیه67 ، ferferiii ، متولد اسفند ، ستاره66 ، m.r ، nafasam-a ، mahdiyejon ، SEA DAUGHTER ، ham nafas ، هاریکا ، دیازپام ، معصومه ، bride1393 ، baran1989 ، شمع ، لیلا جووون ، قرمـــ♥ــــــز ، آتـنـا پـارسیـان ، banooye shahrivar ، My dear 90 ، نارمك ، VOROOJACK ، ستاره شانس ، یاشین شایان ، عسل ناز ، sepideh aero ، bahar1365 ، marzieh.ahmad ، teacher roya ، baharak7 ، 3lena ، meli joon ، yekta0131 ، فرانک2 ، nasibe_603 ، Narciso ، feri feri ، خوب اردیبهشتی نرگس ، سپیده بانو ، mina_i62 ، samiram ، mojhijooon ، shirin joon ، mahsa and saeed ، فتحعلي ، rojan joooni ، 3aman goli ، Helena 93 ، رویااا ، atie20 ، samane sadat ، M@l-l$A ، Fatijoon ، عسل جان ، sh18 ، زمرد_شوشو ، #neda# ، عسل بانووو ، samiiira_ziba ، Khanuom gol ، Razdar ، مامان گل دخترا ، lili joo joo ، مری22 ، سوسن بلا ، sh.yedo0one ، arela3298 ، mawe ، aroosedey93 ، *بارانا* ، leilijo0n ، Maryam290 ، السا-95 ، مروارید1 ، baran89
۱۷-دي-۱۳۹۲, ۰۸:۲۶ صبح
ارسال: #6
آلبالو خشکه

آلبالو ها رو میشوریم . هم میشه نمک بزنیم و هم نزنیم . میزان نمک هم بستگی داره به خودتون.
میزاریم تو سبد که از زیر هم هوا بخوره و بعد میزاریم جلوی آفتاب.

بسته به آفتاب شهرتون دیگه تا یک هفته خشک میشه . بعضی ها میزارن سفت تر و خشک تر بشه . بعضی ها هم گوشتی تر برمیدارن .
روزای آخر میتونین بزارین تو سایه که رنگش خیلی سیاه نشه .
بسیااااار خوشمزه س و برای شما یه تنقلات خوب و سالمه !
---------------------------------------------
برنج پفی

مواد لازم:
برنــــــــــــــــج : هر نوع برنجی که در دسترستون بود فقط نوع و مدل برنج میتونه توی شکل و اندازه برنج پفیتون تاثیر بزاره
مثلا اگر از برنجهای قد کوتاه و تپلی استفاده کنید برنج پفیهاتون کوتاه و تپلی میشن
و اگر از برنجهای قد بلند استفاده کنید برنج پفی هاتون قد بلند میشن

برنج رو کته بپزید و در یک بشقاب یا سینی پهنش کنید بزارید جلو افتاب به مدت 24 ساعت تا برنج پختتون خوب خشک بشه

در ظرفی روغن مایع بریزید و داغ کنید و برنجا رو کم کم در توری بریزید

وقتی روغن مایع داغ شد و خواست شروع کنه به دود کردن توری رو داخل روغن بکنید بلافاصله خواهید دید که برنجهاتون پف میکنن

خیلی کم باید توی روغن نگهش دارید فقط چند ثانیه نباید رنگ برنجهاتون برگرده باید سفیده سفید باشه وقتی طوری رو داخل روغن میکنید یک تکونی بدید تا همه برنجها پف کنن بعد بلافاصله از روغن خارج کنید و بریزید داخل ظرف

همون موقع که داغ هست میتونید بهش کمی پودر شکر اضافه کنید و مخلوط کنید یا اگر دوست داشتید نمک بزنید بهش

یه کار باحالی که میشه با این برنجای پفی کرد اینه که پهنشون کنیم توی یه سینی، قطرش به اندازه 2سانت باشه خوبه.بعد روش یه شربت که با آب و شکر و یه کم آبلیمو درست کردیم و روی حرارت یه کم غلیظش کردیم میریزیم و میزیریم خنک بشه و برش میزنیم. برنجا به هم میچسبن و یه شیرینی خیلی خوشمزه که تو مازندران بهش "بادونه" میگن به دست میاد

از لحظه اي كه مادر شدم نميتوانم بدون شرم به چشمان مادرم بنگرم!
اي فرشته زميني ،اي مادر فداكارم ....
بسيار دوستت دارمHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط bonny lady ، Alice13 ، ملینا خانم ، fatemeh-hamid ، الیزابت ، p.m.n.e ، nioosha ، ayeneh22 ، نیازز ، دیازپام ، معصومه ، قرمـــ♥ــــــز ، آتـنـا پـارسیـان ، sepideh aero ، ~*tiyam*~ ، فتحعلي ، احسانه ، #neda# ، Razdar ، مامان گل دخترا ، aroosedey93 ، مری22 ، Maryam290
۱۷-دي-۱۳۹۲, ۰۱:۲۵ عصر
ارسال: #7
رخشان جان نازک ببر روی بخاری میشه گذاشت
نقل قول
 سپاس شده توسط رخشان ، نداجون ، roonika ، Razdar ، Maryam290
۱۷-دي-۱۳۹۲, ۰۲:۱۵ عصر
ارسال: #8
بچه ها کسی بلده چطوری میشه پاپ کرن رو طعم دار کرد مثلا پنیری مثل همین بسته ای ها که میخریم

هفته هجدهم
انشالله فندقم آذر بدنیا میاد 
نقل قول
 سپاس شده توسط نداجون ، lilimashi ، Faara ، الیزابت ، الیزابت ، skyisup92 ، Razdar ، Maryam290
۱۷-دي-۱۳۹۲, ۰۴:۲۱ عصر
ارسال: #9
سلام دوست جونا باز اومدم با یه خواکی خوشمزه چی میشه هرکی میخواد پست بزاره با عکس باشه و مراحله کار.

این برنج فوق خوشمزس هرکی امتحان نکرده حتما امتحان کنه چون عالیه.ما برا شب یلدا ام درست کردیم.

موادلازم

برنج پخته خشک شده

شکر به میزان لازم

روغن برای سرخ کردم

طرز تهیه

برنج پخته شده رو باید بزارین جایی تا خشک بشن من روی بخاری گذاشتم ظرف یه روز خشک شدن.سعی کنین داخل بشقاب یا سینی برنج رو پهن کنین تا خوب خشک بشن

بعد باید تو روغن سرخ کنین تا پفکی بشه روغنو داغ کنین حرارت نه زیاد باشه نه کم.برای راحتی کار میتونین از صافی چایی استفاده کنین اینجوری دیگه کارتون راحت تره وبرنج نمیسوزه.سعی کنین حرارتو کمو زیاد نکنین باعث میشه برنجتون خوب پف نکنه

خوب حالا باید شکرو بریزین تو تابه بزارین روی حرارت ملایم تا اب بشه اصلا بهش قاشق نزنین فقط تابه رو تکون بدین یا جابجاش کنین وقتی کامل اب شد اون وقت برنج پفکی رو بریزین داخلش وهمش بزنین.من 3 قاشق غذاخوری شکر ریختم ولی فکر کنم باید 4 تا میریختم.مقدار برنجمم فکر کنم یه لیوان میشد

خوب اینم برنج پفکی شیرین خوشمزه و ترد.این به یه ربع نکشید همش خورده شد این برای بچه ها غذای مناسبی وباب میلشون.راستی شما بدون شیره هم میتونین میل کنین ولی اینجوریش خیلی خوشمزه تره.شاید فکر کنین برنج نمک داره وقتی با شیره مخلوط شه طعم خوبی نداشته باشه اصلا اینجوری نیست یه بار امتحان کنین مشتریش میشین

آیا در این دنیا کسی هست بفهمد
که در این لحظه چه می کشم ؟ چه حالی دارم؟
چقدر زنده نبودن خوب است ، خوب خوب خوب

دکتر علی شریعتی
نقل قول
 سپاس شده توسط lilimashi ، پرستیژ ، Alice13 ، shab afroz ، سپیده صبح ، nasrin_71 ، melody68 ، rose468 ، susi ، bonny lady ، پرند 70 ، sidminam ، فندق ، Monir60 ، negar* ، نوعروس92 ، Shabnam1010 ، سیماsima ، skyisup92 ، خانوم آقای موسوی ، s.a.h.a.r ، ayeneh22 ، fati69 ، نیازز ، عطیه67 ، دیازپام ، معصومه ، قرمـــ♥ــــــز ، $saye$ ، baharak7 ، 3lena ، فرانک2 ، زمرد_شوشو ، Razdar ، Maryam290
۱۷-دي-۱۳۹۲, ۰۷:۳۴ عصر
ارسال: #10
برای پاپ کرن درست کردن تا جایی که من میدونم ذرت خارجی خیلی خوب جواب میشه و بستگی به ذرت ها داره ، چون اگر ذرتش خوب نباشه ، خوب پف نمیکنه و کامل بزرگ نمیشه و یک تیکه سفت توش از ذرت باقی میمونه که موقع خوردن اذیت میکنه
ولی پودر پنیر رو نمیدونم از کجا باید تهیه کرد

من از هر رنجشی در امانم.
خوشبخت ترین و ثروتمندترین و سلامت ترین و شادترین و پرشانس ترین هستم 

نقل قول
 سپاس شده توسط Alice13 ، nasrin jun ، ayeneh22 ، نیازز ، Razdar ، Maryam290
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام