• آرایشگاه مدیس
  • جم

تزیین کیک تولد خونگی

۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۹, ۰۱:۰۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۹ ۰۱:۱۱ صبح توسط عروسک 99.)
ارسال: #1
تزیین کیک تولد خونگی
گاناش یه اصطلاح فرانسویه و به مخلوط صاف و مخملی از شکلات و خامه گفته میشه . معمولا از گاناش برای سس روی کیک، شکلات و کاپ کیک، کرم لای کیک و کاور کیک استفاده می کنن. گفته میشه در سالل ۱۸۵۰ تو پاریس یه قناد خامه رو داغ میکنه تا روی تخم مرغ ها بریزه اما اشتباها تو کاسه ی شکلات خرد شده میریزه که باعث میشه اولین گاناش دنیا آماده بشه.
موادلازم برای تهیه گاناش شکلاتی:خامه   200میلی لیتر
شکلات چیپسی یا تخته ای   125گرم
کره در دمای اتاق   40گرم
برای درست کردن گاناش شکلاتی عالی و غلیظ حتما از خامه با چربی بالای ۳۰ درصد استفاده کنید. بعلاوه موقع داغ کردن خامه نگذارید خامه به مرحله قل زدن برسد.دستور تهیه گاناش شکلاتی :شکلات و کره را تکه تکه کنید و کنار بگذارید
خامه را در شیرجوشی بریزید و روی شعله متوسط قرار دهید تا کاملا داغ شود. درست قبل از اینکه خامه شروع به بخار شدن کند آن را از روی حرارت برید و روی شکلات ها بریزید و ۵ دقیقه در همین حالت بماند. سپس هم بزنید تا مخلوط یکدست شود.
کره خرد شده که به دمای اتاق رسیده را اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا مخلوط شود.
برای ریختن روی کیک ده دقیقه و برای مالیدن روی کیک ۳۰ دقیق صبر کنید .[تصویر: تزیین کیک تولد خونگی ]

نکات:

۱_به هیچ وجه از کره سردی که تازه از یخچال خارج شده استفاده نکنید چون ممکن است بافت گاناش تکه تکه شود.
۲_اگر میخواهید گاناش را طوری روی کیک بریزید که بنظر بیاید مایع در حال ریختن از سطح کیک است باید به غلظت مایع دقت کنید. اگر خیلی داغ و رقیق باشد قطره ها تا پای کیک میرسد.روش دیگر استفاده گاناش روی کیک ان است که اجازه دهیم به دمای اتاق برسد(۳۰دقیقه). در این حالت بصورت یک خمیر قابل مالیدن در می اید که میتونا مثل خامه فرم گرفته روی کیک یا بین لایه های آن بمالید. گاها به دلایلی مثل نوع خامه، نوع چربی شکلات … گاناش فُرم یکدست و لطیف به خودش نمی گیره و حالت بریده داره. در این صورت بعد از اتمام هم زدن سی ثانیه با گوشکوب برقی گاناش رو مخلوط کنید تا چربی شکلات و چربی خامه با هم یکدست شه.
تصویر: /images/smilies/new/lub.png
 

 

 
نقل قول
 سپاس شده توسط نسیم64 ، Ladyjooon ، ترانه خانوم
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام