• تشریفات روژانو
  • سعید عرب

ترکیه ++ استانبول ++

۲۸-شهريور-۱۳۹۶, ۰۲:۴۲ عصر
ارسال: #6321
RE: ترکیه ++ استانبول ++
(امروز ۰۳:۳۵ عصر)'strips' نوشته است:  مهراسا جون ممنونمممم, خو من ترکی بلد نیستم چطوری وایستم با مغازه داره چونه برنم؟

من دست و پا شکسته بلدم تصویر: images/smilies/biggrin.gif جالبه بعضی هاشون خوب انگلیسی صحبت میکردن بعضی ها هم قیمتا رو به فارسی یا انگلیسی میگفتن که ما متوجه بشیم. بعد من به ترکی چونه میزدم و کلا کانال ترکی میشد ولی میخوام بگم با اعداد فارسی یا انگلیسی هم میشه منظورت رو برسونی اونام کوتاه میان سرقیمت چون خودشون میگفتن اینجا رسمه چونه بزنه مشتریتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif بعدشم اوناییکه فارسی نمیگفتن یا انگلیسی بلد نبودن مینوشتن تو ماشین حساب نشونمون میدادن منم یه چندباری اینکارو کردم تو ماشین حساب خودشون عدد اونا رو پاک میکردم عدد پیشنهادی خودم رو مینوشتم
خلاصه عزیزم راههای رسیدن به خدا بسیار است!!تصویر: images/smilies/cool.gif از روشهای مختلف میشه مقصودت رو برسونیتصویر: /images/smilies/new/wink.png

من و عشقم هم رفتیم خونه خودمون
تاریخ مراسم 95/06/28
نقل قول
 سپاس شده توسط strips ، Hani kocholo
۲۸-شهريور-۱۳۹۶, ۰۲:۴۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-شهريور-۱۳۹۶ ۰۳:۱۱ عصر توسط strips.)
ارسال: #6322
مهراسا جون منم اگه بخوام از زورق رزرو کنم ترتیب کارهارو یادم میدی؟ بعد واسه هفت شب و هشت روز به نظرت هتل پنج ستاره معقولش چقدره؟

بچه ها هتلی که بین سیرکچی و سلطان احمد باشه نزدیکه به میدون تکسیم؟ زده ده دقیقه با ماشین راهه میخوام ببینم درسته؟

خـــــــــــــدایـــــــــــــا شکرتHeart
نقل قول
۲۹-شهريور-۱۳۹۶, ۰۷:۱۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-شهريور-۱۳۹۶ ۰۷:۱۷ صبح توسط mehrasa20001.)
ارسال: #6323
(دیروز ۰۳:۴۳ عصر)'strips' نوشته است:  مهراسا جون منم اگه بخوام از زورق رزرو کنم ترتیب کارهارو یادم میدی؟ بعد واسه هفت شب و هشت روز به نظرت هتل پنج ستاره معقولش چقدره؟

بچه ها هتلی که بین سیرکچی و سلطان احمد باشه نزدیکه به میدون تکسیم؟ زده ده دقیقه با ماشین راهه میخوام ببینم درسته؟

عزیزم مراحل رزروش چیز خاصی نیست گام به گام پیش بری اطلاعات شخصی و نوع هتل رو میدی و پرداخت پول و تمام! فقط یادت باشه قبلش قیمت رو از بوکینگ چک کنی که مقرون به صرفه باشه برات. من هتلم رو تو سلطان احمد گرفته بودم. بعد یه استانبول کارت هم داشتم که مثل کارت مترو خودمون می مونه. چون نزدیک تراموا بودم راحت رفت و امد میکردم به همه جای شهر و نیاز به تاکسی نداشتم. چون نرخ تاکسی گرونه. بخوای هرسری سوار شی ورشکست میشی مخصوصا که تاکسی هم قیمت پرت میگه و باید حتما چونه زد.تصویر: /images/smilies/new/wink.png فکر کن از فرودگاه تا هتل میخواستم تاکسی بگیرم میگفت صد لیر من انقدر چونه زدم که اخرش 50 لیر دادم. اصلا هم قبول نمیکردم میگفتن تاکسی متر میزنیم چون میبرن ده دور میچرخونندت کلی پول برات میفته با تاکسی متر. من استانبول کارت رو از دوستم گرفتم ولی گفت هم تو فرودگاه هم تو سوپرمارکت میفروشن تو هرایستگاه تراموا هم راحت میتونی شارژ کنی
بعد مثلا مسجد ایاصوفیه و مسجد ابی و اب انبار تا هتل ما پنج دقیقه پیاده بود که میرفتم. توپکاپی یه ایستگاه تراموا که اونم میشد ده دقیقه پیاده از هتلمون. برای گشت جزیزه و رفتن به تکسیم هم از تراموا استفاده کردم. ایستگاه کاباتاش
مراکز خرید هم به همین ترتیب با تراموا و مترو رفتم. من هتلم متوسط بود جاش تمیز بود اما صبحونه خاصی نداشت که بگم فوق العاده بود سری قبل که رفته بودم هتلم صبحانه اش رنگین تر بود به نظرمتصویر: images/smilies/biggrin.gif
برای پنج شب 900 تومن داده بودم که البته قیمت دوماه قبل رفتن بود چون نزدیک رفتنمون چک کردم که برای خواهرم بگیرم قیمت همون هتل 1450 شده بود برای اتاق دوتخته. که واقعا با این قیمت نمی ارزید چون چیز خاصی نبود.

من و عشقم هم رفتیم خونه خودمون
تاریخ مراسم 95/06/28
نقل قول
 سپاس شده توسط strips
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد