• آذینرو
  • آرایشگاه مدیس

تحصیل در خارج

۵-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۵۴ صبح
ارسال: #1
تحصیل در خارج
هر کس به تحصیل در خارج علاقه داره یا قصد تحصیل در یک کشور خارجی رو داره یا در حال تحصیل در خارج از ایران هست لطف کنه بیاد اینجا از علایق و تصمیمات و تجربیاتش برامون بگه .
من شاید برم هند البته هنوز در مرحله ی تحقیق هستیمWink

بی تو اما عشق بی معناست ، می دانی؟
دستهایم تا ابد تنهاست ، می دانی؟
آسمانت را مگیر از من ، که بعد از تو
زیستن یک لحظه هم ، بی جاست ، می دانی؟
نقل قول
 سپاس شده توسط raha-71 ، ماهی قرمز
۵-خرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ صبح
ارسال: #2
RE: تحصیل در خارج
هند از این نطر که هزینه هاش مثه ایرانه خوبه ولی من اگه می خواستم تحصیلی برم جایی میرفتم استرالیا چون بعد از 2 سال درس خوندن اگه امتیازت به حد نصاب برسه می تونی واسه اقامت دائم درخواست بدی ولی هند نه. در ضمن هند یه کم کثیفه و گرم شاید هرکسی نتونه تحمل کنه.در ضمن چون در این چند سال گذشته خیلیا رفتن هند واسه ادامه تحصیل دولت ایران بعضی دانشگاهاشو گرید B اعلام کرده پس واسه انتخاب دانشگاه باید خوب تحقیق کرد. اگه قصد بازگشت به ایرانو دارین هند خوبه

درد من حصار برکه نیست درد من زیستن با ماهیانی ست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده است
نقل قول
 سپاس شده توسط مهگل ، nasrin_71
۵-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۱۰ عصر
ارسال: #3
اینکه کجا برین بستگی به این داره که:
1-چقدر می خواین هزینه کنید؟
2-برای چه مقطعی می خواین برین؟
3- قصد برگشتن دارین یا میخواین جلای وطن کنین؟
..................
جاهایی که اکثر ایرانی ها میرن مالزی و هنده چون با بودجه متوسط میشه رفت البته بعضی از دانشگاه هاشون هم معتبره یکی از دوستان من رفته بود هند که ببینه شرایط دانشگاههاش چطوره ولی حرف الناز جون رو میزد می گفت ما عمرا نمی تونیم تو همچین محیطی زندگی کنیم Huh
تو اروپا هم سوئد ارزونتره بعضی دانشگاه هاشم که هزینه تحصیلش رایگانه
استرالیا خوبه ولی خوب هزینه زندگی توش خیلی بالاست
واسه دکترا هم اگه بتونین بورس بگیرین که خیلی خوبه دیگه
من کلی اطلاعات تو این زمینه کسب کردم اما خودم که فعلا موندگار شدم اینجا!!!!!

Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط مهگل ، **roshanak** ، nasrin_71
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۵-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۱۵ عصر
ارسال: #4
چجوری میشه برای دکترا بورس گرفت بچه ها؟ کسی اطلاعات به روز و دقیقی داره؟به نظرتون بلاروس چجوریه؟

نقل قول
 سپاس شده توسط مهگل
۵-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ عصر
ارسال: #5
راجع به بلاروس اطلاعی ندارم ماهرخ جون!
اما واسه بورس باید بری تو سایت هر دانشگاهی اونجا Scholarship رشته های مختلف رو گذاشته از اونجا اپلای کنی راه دیگه اینه که با یه استاد تو زمینه کاری خودت یا تو زمینه ای که اون کار کرده و تو میخوای تو اون موضوع واسه دکترا کار کنی مکاتبه کنی و بگی من میخوام بیام اونجا دکترا بخونم و می خوام بورس بگیرم اونم شرایطت رو می پرسه مثل سن و رزومه تحصیلی و از این چیزا بعد راهنماییت میکنه فقط یه نکته مهم اینه که اونا بیشتر دنبال دانشجوی مصر و علاقمندن باید نشون بدی که خیلی دوست داری باهاشون کار کنی و از این حرفا قبلش هم راجع به زمینه کاری اونی که می خوای باهاش مکاتبه کنی اطلاعات کسب کنRolleyes

Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط B B ، مهگل ، hoda joon ، nasrin_71
۵-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۴۴ عصر
ارسال: #6
ساقی جون ممنون. نمیدونی کدوم کشورا هستن که تحصیل در اونها رایگانه؟
تو چرا اقدام نکردی دوستم؟ میتونم بپرسم چه رشته ای و مقطعی درس خوندی؟به نظرت بهترین پیشنهاد برای یک زوج با درآمد متوسط کدوم کشوره؟

نقل قول
۵-خرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۵۶ عصر
ارسال: #7
سوئد رو می دونم دانشگاه رایگان زیاد داره چند نفر رو هم می شناسم رفتن خوب بوده بقیه جاها کاملا رایگان نیست عزیزم اما واسه دکترا خیلی جاها بورس میدن اما باید پیگیر باشی که بی خبر نمونی
من شیمی خوندم عزیزم همین جا دکترا گرفتم می خواستم واسه فوق دکترا برم که با نامزدم آشنا شدم و فعلا موندنی هستیم تا یکی دو سال دیگه ببینیم شرایطمون چه جوریه
بستگی داره خانمی هر دوتاتون میخواین دکترا بخونین؟ برای رشته های مختلف هم آخه فرق می کنه مثلا دانشگاه های آلمان واسه شیمی خیلی خوبن بورس هم می کنن اما باید زبان آلمانی بلد باشی ایتالیا هم خوبه من که رفتم خوشم اومد شبیه ایرانیان Big Grin
اگه واسه دکترا میرین دنبال یه بورس خوب باشین علاوه بر اینکه هزینه زندگی تون در میاد می تونین پس انداز هم کنین من می شناسم کسی رو که واسه دکترا بورس گرفت از یه دانشگاه خوب تو اروپا ماهی 1400 یورو بهش می دادن شهریه اش هم که مجانی بود میگفت مینیمم ماهی 500 یورو اضافه میارم و پس انداز می کنم

Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط raha-71 ، B B ، HiddenBride ، ماهی قرمز ، nasrin_71
۶-خرداد-۱۳۹۱, ۰۳:۱۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-خرداد-۱۳۹۱ ۰۳:۲۳ عصر توسط sheida.)
ارسال: #8
سلام
فروم applyabroad.org اطلاعات بسیار کامل و خوبی در این زمینه داره
نقل قول
 سپاس شده توسط mimche
۲۹-دي-۱۳۹۱, ۱۱:۱۵ صبح
ارسال: #9
دوستان من معماری میخونم.خیلی دوست دارم بورس بشم برم فرانسه...
کسی از دانشگاه های فرانسه اطلاعات داره؟

10شهریورم روز رویایی زندگیمونتصویر: images/smilies/heart.gif

کار اداری که منتظرش بودم اوکی شد♥
نقل قول
۱-بهمن-۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-بهمن-۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ صبح توسط janu.)
ارسال: #10
دوستان آغاز پذیرش در دانشگاه های هند شهر حیدراباد را اعلام میکنم.من خودم ساکن حیدراباد هستم و دانشجوی ارشد در دانشگاه عثمانی.با روال کارها کاملا آشنا هستم و کار پذیرش هم انجام میدم و تجربه ی فراوان دارم! هرکس سوالی داره میتونه پیام خصوصی بزنه تا در اسرع وقت پاسخ بدم

* من….هستم
قدرتمندترین کلمات هستند چرا که هر کلمه ای بین این دو قرار دهید واقعیت شما را شکل می دهد.
من اشرف مخلوقات هستمAngel
نقل قول
 سپاس شده توسط دختر ایرونی ، مهگل ، nasrin_71
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام