• تشریفات لاکچری تخت جمشید
  • تشریفات سوروسات علی بلندیان

تجربه های گرانبهای مامانا و مشکلاتشون

امروز, ۰۱:۵۱ عصر
ارسال: #4291
RE: تجربه های گرانبهای مامانا و مشکلاتشون
صبر کنین خود دکتر بگه قطره آهنو شروع کنین یا نه. بعضی دکترا میگن با دو برابر شدن وزن بعضیا با غذا خور شدن و بعضیام با 6 ماهگی. سرخود یه وقت ندین. از دکتر بپرسین.

نقل قول
 سپاس شده توسط serintipiti ، خانوم طلایی
امروز, ۰۲:۰۶ عصر
ارسال: #4292
(امروز ۱۰:۲۵ صبح)helmabanoooo نوشته است:  
(دیروز ۰۳:۲۵ عصر)مریم 1363 نوشته است:  
(دیروز ۰۲:۵۲ عصر)'helmabanoooo' نوشته است:  
(دیروز ۰۲:۰۴ عصر)'مریم 1363' نوشته است:  بچه ها من مشکلی دارم که نیاز به راهنمایی دارم 
پسرم 8 ماهشه و تنها شیر مادر می خوره و غذا . و اصلا شیشه شیر و شیر خشک و پستونک نمی خوره 
من 7 ماه بمرخصیه زایمان داشتم بهش شیر خودم رو دادم و الان تا ساعت 3 سر کارم و از وقتی از  اداره بیام خونه تا فردا صبح که برم اداره شیر من رو میخوره 
از صبح تا ساعت سه به سختی 90 میل شیر خشک می خوره و غذا میخوره . مشکل من اینه ::
پسرم شبا چندین بار بلند میشه و شیر میخوره مثلا دیشب 12 خورد 1.30 خورد 3.30 خورد 5.30  خورد و 6 و 7
و من از ترس اینکه  درطول روز شیر درست نمی خوره مجبور میشم شبا شیر بهش بدم و این موضوع نگرانم کرده .
شبا اینقدر جیغ میزنه تا بهش جی جی بدم . نمی دونم کار درست چیه 
8 ماهگی بردمش دکتر قدش 69 و وزنش 8200 بود 
ایا قد و وزنش مناسب ؟

و یه سوال دیگه چطور و با چه وسیله ای شیر خودم رو بدوشم؟؟؟؟؟؟

مریم جون منم تا پایان دوسالگی پسرم بهش شیردادم... البته مثل شما شاغلم و این شیر دادن از بعدظهر تا فردا صبحش بود...
بعد از یه مدتی شیر شبانه اش کم میشه... یعنی خوابش بیشتر میشه... ولی یه وقتایی هم بیشتر از همیشه شبا طلب شیر میکنه...
واسه دوشیدن شیر خودتم میتونی از شیردوش استفاده کنی... هم دستی داره و هم برقیWink

ممنونم که جواب دادی
شما شیر خودت رو به نینی تون میدادی ؟ شما شیرت رو میدوشیدی؟؟؟؟؟؟؟

بله عزیزم پسرم تا پایان دوسالگی شیر خودمو میخورد...
شیرمو یه مدت میدوشیدم (شیردوش دستی داشتم) اما پسرم اصلا شیر با شیشه رو دوست نداشت و نمیخورد...
هرنوع و برندی از شیرخشکم بهش دادم نخورد. حتی گیگوز که از همه خوشمزه تره...
به همین خاطر صبح تا بعدظهر که سرکار بودم صبحانه سرلاک میخورد و سوپ و میوه و ... و از بعدظهر تا فردا صبحش شیرWink
منم همین کار رو کردم
تا 6 ماهگی مرخصی بودم و شیر خودم دادم
بعد از 6 ماه دخترم گذاشتم مهد صبح ها براش حریره بادوم درست میکردم و گاهی سوپ و پوره سیب زمینی و میوه و .... از ظهر تا فردا صبح هم شیر خودم بهش میدادم رشدش هم خیلی خوب بود و تا 2 سالگی کامل شیر دادم
البته بچه با بچه فرق داره دختر من کلا از اول هم شبا شیر میخورد در طول روز زیاد تمایلی به شیر نداشت و دکترش گفت کاملا طبیعیه گفت بعضی بچه ها اینجوری هستن
برای همین بعد از 6 ماهگی هم بیشتر شب تا صبح شیر میخورد
البته من حریره بادوم زیاد میدادم حریره قوتش زیاده و بچه رو سیر نگه میداره رشد بچه رو هم بیشتر میکنه
شما هم سعی کن شیرخوردن بچه رو به شب بندازی

نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22
امروز, ۰۲:۵۴ عصر
ارسال: #4293
سلام
خانوم طلایی دختر منم سه ماهگی وزنش دو برابر تولدش شد ولی دکتر که بردیم اهن نداد. بهداشت نبردیم
یکی به من بگه فرنی و حریره چجوری درست میکنید؟
شیرم کم شده هر کار میکنم مثل قبل نمیشه.
غلطی کردم اون کپسولا رو خوردم حالا سه هفته اس زندگیم مختل شده
قبلش شبا 6-7 ساعت یسره میخوابید ولی این مدت هر نیم ساعت یه ساعت نهایت دو ساعتت بیدار میشه.
طی روز هم هیچی
دیگه الان استا دادم بهش بلکه بخوابه

خداوند وقتی به کسی دختر می دهد،به او می گوید به شکرانه این دختر،نماز شکر بخوان!

"انا اعطیناک الکوثرفصل لربک..."

دختر قشنگم
حسنا جونم
95/11/8 روز عقد مامان بزرگ و بابا بزرگش دنیا اومد❤
نقل قول
امروز, ۰۴:۵۴ عصر
ارسال: #4294
بچه ها صبر کنید دکترتون بگه برای اهن
این روش دکترای کشورای امریکا و کانداست که وقتی بچه به دوبرابر وزن تولد میرسه ذخیره اهنش رو از دست میده و باید اهن بخوره
ولی چون توی چارت رشد بهداشت معمولا بچه ها توی ٦ ماه به این دوبرابری میرسن ،توی ایران همه رو از ٦ ماه شروع میکنن...
حنا جان نسخه ش پیشم نیست الان ،نگاه میکنم میگم حتما

پسرم توي خونه عشقمون نفس ميكشهتصویر: /images/smilies/new/lub.png...
همسرم عشق اولم و پسرم عشق دوم منه 
نقل قول
امروز, ۰۵:۵۲ عصر
ارسال: #4295
من که دیگه از وزن نگرفتن دخترم خسته شدم.بهداشت هر هفته برای هفته بعد مینویسه بیا ببینم وزن گیریش چطور شده.میگه یکسالگی باید سه برابر وزن تولد بشه.یعنی دخترم بشه 9 کیلو و صد گرم.اما الان که یک ماه فقط مونده هنوز هفت کیلو و صده.
حریره بادوم هر صبح میدم روزی دو یا سه بار کته ماهیچه.مشکل از شیرشه؟؟/
بعد تو برگه بهداشت نوشته 5 وعده غذایی مثل سوپ و کته ماهیچه و حریره بادوم و حریره گردو.بعد میگن غذای اصلی شیره.یعنی بچه چقدر میخوره مگه؟

"اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم"
اهدافت یادت نره
حواست به برنامه ریزیت باشه
خدایا بابت نعمت های بزرگی که بهم دادی شکرت
نقل قول
امروز, ۰۶:۵۳ عصر
ارسال: #4296
(امروز ۰۳:۵۴ عصر)طهورا گلی نوشته است:  سلام
خانوم طلایی دختر منم سه ماهگی وزنش دو برابر تولدش شد ولی دکتر که بردیم اهن نداد. بهداشت نبردیم
یکی به من بگه فرنی و حریره چجوری درست میکنید؟
شیرم کم شده هر کار میکنم مثل قبل نمیشه.
غلطی کردم اون کپسولا رو خوردم حالا سه هفته اس زندگیم مختل شده
قبلش شبا 6-7 ساعت یسره میخوابید ولی این مدت هر نیم ساعت یه ساعت نهایت دو ساعتت بیدار میشه.
طی روز هم هیچی
دیگه الان استا دادم بهش بلکه بخوابه
طهورا یعنی گرسنشه؟
اگه گرسنس که با استا نباید بخوابونیش باید سیرش کنی اگه شیرت سیر نمیکنه چیزایی بخور که شیرتو چرب کنه یا شیر خشک بده. چون یه باردادی خون دیدی شیر خشک مخصوص الرژی بده

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد