• تقی زاده
  • لی لی رضایی

"تجربه مادران نوعروس از زایمان تا 40 روزگی فرزندشان "

۲۹-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۰۷:۵۷ عصر
ارسال: #51
RE: "تجربه مادران نوعروس از زایمان تا 40 روزگی فرزندشان "
دوستان من تجربه بچه داری ندارم ولی درباره زایمان که نظر دادین منم اومدم نظرمو بگم...
من طبیعی بودم... اینکه میگین بعد از خروج بچه همه دردا تموم میشه تا حد زیادی درسته... یعنی اون دردی که مربوط به زایمان و انقباظ و اینا هست بعد از خروج بچه و جفت و... تموم میشه ولی درد بخیه بعد از بین رفتن اثر داروی بیحسی هست که کم هم نیست... یعنی منکه حدود ساعت نه شب زایمان کردم از حدود یازده به بعد درد داشتم. حتی وقتی تکون میخوردم که شیاف دیکلوفناک میزاشتم هر شش ساعت یکبار وتا حدود دوهفته ادامه داشت حالا با دوز کمتر . تا چند روز هم نمیتونستم بشینم. بالاخره بخیه درد داره چه طبیعی چه سزارین و خیلی کم هستن اونایی که بدون بخیه طبیعی زایمان کردن.

نقل قول
 سپاس شده توسط Zhinaa ، artatam
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۰۷:۵۶ صبح
ارسال: #52
(دیروز ۰۴:۱۵ عصر)'دختر اسفندی' نوشته است:  میدونم عزیزم شما درست میگی
ولی میخوام جوری نباشه بعدا با خودم بگم کاش این کارو کرده بودم پشیمون نشم
بایواویل مشکلم اینه تا میزنم جذب میشه میگم نکنه الکیهتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gifبعد چون سریع جذب میشه اصلا نمیدونم چقدر باید بزنم
روغن زیتونم که اصلا جذب نمیشه بوشم میگیری

دختر اسفندی جان بابت بایو اویل خیالت راحت باشه حتی با وجود اینکه غیر اورجینالش زیاد شده اماخوبه اولا چون گیاهیه دوما همین که چربیش نمیمونه اذیت نمیکنه من یه دونه ترکم ندارم بخاطر بایو اویل من از ماستلا و بایو اویل باهم استفاده میکردم اما گاهی یادم میرفت یا یهو شکمم تپل میشد میدیدم پهلوم داره ترک میخوره سریع بایو اویل میزدم بعد حداکثر دو سه روز میرفت، به سینه هامم میزدم، به بازو و ران پا هم بزن.
موقع زایمان هم پرستارا هی میگفتن چی زدی شکمت انقدر خوبه 
بچه ها بعد زایمان هم اگر سزارین شدین وقتی بخیه ها رو کشیدین یا جذب شد(من جذبی بودم) حتما کرم ترمیم کننده سیکالفیت یا الفا بزنید خیلی زود جای بخیه میره

ضمنا دوستان بدن هرکسی با دیگری متفاوته اصلا نمیشه گفت زایمان طبیعی یا سزارین کدومش راحتتره خودتون نظرات و میبینید دیگه یکی سزارین کرده فرداش راه افتاده یکی طبیعی هرچی مناسب بدنتونه بر اساس تجربه مادر وخواهراتون انتخاب کنید!
کلا تو خانواده من همه زایمان طبیعیشون سخت بود و من اصرار به طبیعی داشتم دو روز قبل زایمان با وجود کلی انقباض هیچ دردی نداشتمم تو هفته 40 دکتر معاینم کرد گفت اگر طبیعی بخوای خیلی سخته ولی نشدنی نیست اگر نظر من میخوای سزارین کن! منم با مشورت با وجودی که هیچ امادگی نداشتم سزارین انتخاب کردم، خیلی هم کلا بد زخمم و دیر زخمم خوب میشه و همینطور از اتاق عمل میترسیدم ! انقدر باهام خوب رفتار کردن و انقدر مراقبم بودن که اذیت نشدم بعدش از هیجان و خوشحالی اینکه هیچی نفهمیدم یه سر تو ریکاوری حرف زدم ولی یه روز بعد گرفتگی عضلات پدرم و دراورد هنوز یادم میفته میترسم مرگ و جلو چشمم دیدم این گرفتگی از عوارض داروی اپیدورال بود نه ربطی به سزارین داشت نه طبیعی چون طبیعیم زایمان میگردم ممکن بود اپیدورال بشم.
دوستمم همون بیمارستان با همون دکتر اصرار کرد طبیعی دکترم قبول کرد یه روز زایمانش طول کشید از 8صبح تا 8 شب بخیه هم داشت اما کم از زایمان راضی بود اما بعد که می دید در کل نه تو هزینه نه تو خیلی چیزهای دیگه تفاوت زیادی نیست توی دو تا زایمان میگفت کاش انقدر درد نمی کشیدم.

باهمه این اوصاف من هنوز طرفدار زایمان طبیعیم در صورت امادگی! منظورم نه راه رفتنه نه قد بلند بودن و این چیزاست منظورم فقط و فقط ژنتیک مناسب و در کنارش ماساژ پرینه قبل زایمانه همین و بس.
اگر خیلی دوست دارین طبیعی زایمان کنید یه سر به omid_centerبزنید بهترین جاییه که دیدم خودم دیر باهاشون اشنا شدم، البته بگم تا لحظه زایمانم شما رو میپذیرن من تو هفته های اخر ریسک نکردم دکترم و عوض کنم
نقل قول
 سپاس شده توسط دختر اسفندی ، **مینو** ، Zhinaa ، پری سیما 89
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۱۰:۲۲ صبح
ارسال: #53

بچه ها لطفا میشه ، بچه هایی که خارج از کشور هم زایمان کردن بیان و نظرشون رو بنویسن ؟

توی خارج از کشور مخصوصا کانادا و آمریکا چطوریه ؟ میشه سزارین کرد ؟ هزینه اش چقدر هست ؟

تصویر: images/smilies/blush.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب
  • گروه ژ
  • تشریفات وندا
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۱۰:۴۹ صبح
ارسال: #54

(دیروز ۰۴:۱۵ عصر)'دختر اسفندی' نوشته است:  میدونم عزیزم شما درست میگی
ولی میخوام جوری نباشه بعدا با خودم بگم کاش این کارو کرده بودم پشیمون نشم
بایواویل مشکلم اینه تا میزنم جذب میشه میگم نکنه الکیهتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gifبعد چون سریع جذب میشه اصلا نمیدونم چقدر باید بزنم
روغن زیتونم که اصلا جذب نمیشه بوشم میگیری

کاملیا پوست ارثیه
اصلا ربطی به اینکه چی بزنم 
چی نزنم نداره
خواهر همسر من سبزه هستش یه ترک هم نداره
هیچی هم نزدتصویر: images/smilies/biggrin.gifبعد از زایمان هم بدنش سفت و شق رق بودتصویر: images/smilies/biggrin.gif
اما جاری من  همه چی زد و سفید پوسته و ترک هم دارهتصویر: images/smilies/biggrin.gif
تبلیغات شرکتی هست که بزنید اصلا ترک نمیخوره و.....
به نظر خودت میشه ادم 12 کیلو چاق بشه
بعد لاغر بشه و ترک نداشت؟
طرف دوکیلو لاغر میشه  درجا روی رون های پاش ترک میخوره
اما اصولا رو سینه ترک میخوره زیاد  حس خوبی نیست
که اینا همش ژنتیکی هست تصویر: images/smilies/biggrin.gif
خودت رو درگیر اینکه چی بزنم بهتره
چی نزنم بدتره نکن

تصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif
نقل قول
 سپاس شده توسط Zhinaa ، دختر اسفندی
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۱۰:۵۷ صبح
ارسال: #55

منم به نظرم این چیز به جنس پوست خیلی ربط داره ! بچه ها یکی از دوستام برای این ترک ها رفت co2 کرد ! میگه خیلی خیلی بهتر شده ! من خودم ندیدم ولی بچه هایی که زایمان کردن و نگران این قضیه هستن یه تحقیقی بکنن !
من دوست نزدیکم تا هشت ماهگی پوستش صاف صاف بود بعدش ترک خورد ! همش هم ماستلا میزد ! اون یکی دوستم همون ماستلا رو زد ترک نخورد ! به خاطر همین میگم به جنس پوست

نقل قول
 سپاس شده توسط دختر اسفندی ، سراب
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۱۱:۰۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸ ۱۱:۱۰ صبح توسط دختر اسفندی.)
ارسال: #56
بچه ها میدونم اینو
ولی بالاخره یه درصد اثر داره نداره؟تصویر: /images/smilies/new/sad.pngحداقل کمتر بزنه
حالا من که میزنم آخرش باز میگم پیشگیری کردم و نشد
میگم این بازیگرا خواننده ها باردار میشن بعد شکمشون تخت میشه یه ترکم نداره چجوریه
همشون جنس پوستشون خوبه؟یا عمل میکنن
من یه سری عکسا تو نت میبینم شکم داغون شده بعد زایمان، چین و چروک پر ترک حالم بد میشه
بالاخره بعد این همه پیشرفت باید یه چیزی باشه جلوشو بگیرهتصویر: images/smilies/huh.gif
 ژینا جان ممنون منم یه تحقیقی میکنم

21 عدد شانس منهHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، Zhinaa
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۱۱:۱۴ صبح
ارسال: #57

اونا عمل میکنن
بعد نونشون از هیکلشونه
بعد زایمان شکم ،شبیه یه دختر نمیشه که|:
وقتی میگن طرف مادر میشه
باید از خودگذشتگی داشته باشه یعنی چی؟
اینا از خودگذشتگیه
تو هیکلت رو نمی تونی شبیه یه دختر نگه داری
مگر اینکه عمل کنی
باز ترک مشکلی نیست
این بنده خداها که یهو باسن می ترکه و پهن میشن
اونا غصه داره
ترک که چیزی نیست
نیم تنه نمی پوشی خخ

تصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif
نقل قول
 سپاس شده توسط دختر اسفندی ، Zhinaa ، پری سیما 89
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۱۱:۴۷ صبح
ارسال: #58

دختر ایفند عمل شکم میکنن تخته تخت میشه

دخترم مرسی که بدنیای من آمدی عااااااشقتم تصویر: images/smilies/heart.gif
وزن فعلی ۸۰ اول مهر ۹۷
هدف اول ۷۵ 
نقل قول
 سپاس شده توسط Zhinaa ، دختر اسفندی
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۱۲:۳۶ عصر
ارسال: #59

دختر اسفندی به نظر منم بزن ، ولی اگر ترک خورد خودت رو ناراحت نکن !! به قول خودت علم روز به روز داره پیشرفت میکنه ! مطمئنم با لیزر و اینجور چیزا میشه این لکه ها رو خیلی خیلی کم تر کرد ! فقط باید پرس و جو کنی و از متخصص پوست مشورت بگیری !

برای شل شدن پوست ها بچه ها بیاین قبول کنیم با خانوم های ایرانی اصلا زیاد ورزش نمی کنیم ! این خارجیا قبلش کلی ورزش میکنن ! توی دوران بارداری هم ورزش میکنن !!!! بعدش هم بازم ورزش میکنن !!

ما وقتی باردار میشیم فکر میکنیم همه کارمون رو باید بقیه انجام بدن ! یه سری لوس بازیا داریم !! ( البته خیلی ها بارداری سخت دارن ! ولی خیلی هام بارداریشون سخت نیست که ولی حاضر نیستن دو قدم راه برن ! )

پس سعی کنید مامان خوشگلی که قصد بارداری دارن یا باردارن ورزش های متناسب با هفته ی بارداری شون رو انجام بدن !

یک تشکر هم بکنن از مامان هایی که میان و تجربه تا چهل روزگی شون رو میگن ! به من و امثال من که می خوایم باردار شیم خیلی کمک میکنید

نقل قول
 سپاس شده توسط دختر اسفندی ، پری سیما 89
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۰۶:۴۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۸ ۰۶:۵۷ عصر توسط *IRIS*.)
ارسال: #60

(امروز ۱۱:۲۲ صبح)'Zhinaa' نوشته است:  بچه ها لطفا میشه ، بچه هایی که خارج از کشور هم زایمان کردن بیان و نظرشون رو بنویسن ؟

توی خارج از کشور مخصوصا کانادا و آمریکا چطوریه ؟ میشه سزارین کرد ؟ هزینه اش چقدر هست ؟

عزیزم من آلمان هستم
چند بار هم توی تاپیک بارداری و همینجا هم در مورد زایمان خودم گفتم. 
ببین کلاً خارج از ایران، همیشه تاکید روی زایمان طبیعی هست و اگر اورژانس پزشکی وجود نداشته باشه، سزارین نمیکنن.
مثلاً همینجا آلمان که هستیم رو میدونم که اگر کسی بره به دکتر یا بیمارستان بگه من میترسم و بخاطر ترس میخوام سزارین بشم، ارجاعش میدن به روانشناس. خود خانومها هم همه تمایل دارن طبیعی زایمان کنن و اینجا من کلاس ورزش بارداری که میرفتم، خیلی توی صحبت هاشون میشنیدم که وقتی میگن کسی سزارین شده، مثل یک شکست بهش نگاه میکردن که ببین چی شده که مجبور شدن عملش کنن و طبیعی نتونسته... 

دوستان دیگه ای هم دارم که کشورهای دیگه زندگی میکنن و زایمان کردن؛ اونها هم همه گفتن سزارین فقط در شرایط اورژانس پزشکی هست.
همینجا هم دوستان زیادی دارم که زایمان کردن فقط در شرایط خاص سزارین شدن؛ یکی که بچه اش 4600 بود، یکی بچه اش بریچ بود و نچرخید، یکی هم زایمانش پیشرفت نکرد و دهانه رحمش روی شش سانت موند، و یکی هم فشارخون بارداری داشت. 
همه این موارد که گفتم، به جز اون دوستمون که فشارخون داشت، همه شون تلاش کردن برای طبیعی و بعد از حداقل یک روز کامل تلاش کردن و درد کشیدن، پزشک گفت سزارین کنن.
یک دوستم هم سوئد هست و حدود دو ماهه زایمان کرده، اون هم بعد از دو روز درد کشیدن طبیعی زایمان کرد. 
توی آمریکا هم میدونم که بدون دلیل پزشکی سزارین نمیکن. 

خود من اگر ایران بودم به احتمال زیاد اورژانسی سزارین میشدم چون ضربان قلب پسرم به شدت افت داشت و خیلی نامنظم بود؛ اما اینجا دکتر اومد و خیلی عادی گفت ما تلاش میکنیم برای طبیعی و کلاً هیچ حرفی از سزارین به من نزدن و بعد از 12 ساعت هم پسرم سالم و سلامت بطور طبیعی به دنیا اومد.

البته من شنیدم که اینجا هم بعضی ها (البته بیشتر در مورد ایرانی ها) شنیدم که حاضرن مبالغ زیادی رو بپردازن و سزارین بشن؛ در حالی که کلاً اینجا زایمان و خدمات درمانی رایگان هست؛ حتی سزارین هم در صورتی که پزشک تشخیص بده اون هم رایگان هست اما چند نفر رو شنیدم که چند هزار یورو پرداخت کردن و سزارین شدن.

عروسیم مثل یک رؤیای شیرین گذشت... خدایا شکرت Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام