• آرایشگاه گیوا
  • گل سنتر

بیماری های مختص زنان

۸-خرداد-۱۳۹۷, ۱۱:۴۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-خرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۴۱ صبح توسط Zhinaa.)
ارسال: #51

RE: بیماری های مختص زنان
درمان عفونت ‌های زنانه با طب سنتی

اگر ترشحات همراه با سوزش و خارش باشد، نصف استکان سرکه سیب طبیعی و آب در یک لگن ریخته و به مدت 20دقیقه در آن بنشینید.

به‌علاوه می‌توانید خود را با این محلول شست‌وشو دهید. گل‌سرخ، بابونه، پنیرک و ختمی را به‌صورت مساوی با هم ترکیب کرده

و یک مشت از آن را با 4لیوان آب جوشانده و صاف کنید. این داروی آماده شده را در یک لگن بزرگ پر از آب گرم ریخته و روزی 20دقیقه داخل لگن بنشینید.

نشانه‌های ترشحات طبیعی

در خانم‌ها به‌طور طبیعی ترشحاتی از دستگاه تناسلی وجود دارد که نیازی به درمان ندارند.

در نیمه دوم دوران قاعدگی خانم‌ها به‌دلیل وجود ترشحات هورمونی افزایش ترشحات از رحم به‌وجود می‌آید. این ترشحات که طبیعی هستند بدون درد، بدون خارش، سوزش، رنگ و بو هستند.

در این دوران (یعنی 14 روز دوم دوران قاعدگی خانم‌ها) ترشحات غلیظ‌تر و میزان آن بیشتر است.

عفونت دستگاه تناسلی خانم‌ها به‌معنای دفع رطوبت و ترشحات غیرطبیعی از رحم است.

ترشحاتی هم در خانم‌های باردار دیده می‌شود که اگر در اوایل بارداری و همراه با بوی بد، خارش و سوزش نباشد تا حدودی طبیعی است و نیازی به اقدام برای رفع آن نیست.

تصویر: images/smilies/blush.gif
نقل قول
۸-خرداد-۱۳۹۷, ۱۲:۴۱ عصر
ارسال: #52
(۸-خرداد-۱۳۹۷ ۱۲:۱۶ صبح)'اتیشپاره' نوشته است:  
'sounina dateline='' نوشته است:  من بدنم خیلی پر مو نیست. اما دور نوک سینم موهای سیاه و بلند در میاد. قبلا کمتر بود ولی الان زیادتر شده. شاید بیست تا باشه یا بیشتر. نمیدونمطبیعیه یا نه. برم دکتر کاری میکنه برداشته بشه؟

احتمال اینکه اختلال تو هورمونهای جنسیتون پیش اومده باشه هست، و یا نشانه ای از تخمدان پلی کیستیک هم میتونه باشه. 
میتونید به دکتر زنان مراجعه کنید و از نظر هورمونی و رحمو تخمدان بررسی بشید.
برای برداشتنشون هم از لیزر پس از رفع مشکل میتونید استفاده کنید.تصویر: images/smilies/wink.gif

روم نمیشه.... برم بگم این چار تا رو برام لیزر کن...تصویر: images/smilies/biggrin.gif
برم دکتر شاید داروییه بده خودش بریزهتصویر: images/smilies/undecided.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط اتيشپاره
۸-خرداد-۱۳۹۷, ۰۷:۰۵ عصر
ارسال: #53
(۷-خرداد-۱۳۹۷ ۰۸:۲۵ عصر)'marall' نوشته است:  سلام دوستان
من زخم دهانه رحم دارم. آزمایش پاپ اسمیر دادم اوکی بوده . دکترم گفت زخمم رو فریز بکنم. گفتن که هیچ مشکلی تو بارداری به وجود نمیاره ولی تو نت که میخونم نوشته برای کسانی که در آینده قصد بارداری دارند انجام نشه
من 9 ماه عروسی کردم بچه ای ندارم. سی سالم هست
ممنون میشم راهنماییم بکنید.

سلام. منم امروز رفتم دکتر گفت زخم داری ولی دارو داد گفت تا دو هفته ی دیگه برم چک کنم. دوازده روز دیگه جواب پاپ اسمیر هم میاد. من استرس گرفتم. من برای اقدام بارداری رفته بودم خیلی ناراحت شدم. خطرناکه؟تصویر: /images/smilies/new/sad.png

تورو دیدم خدا خندید من از عشق تو حظ کردم
با تو من کل دنیا رو تو یک لحظه عوض کردم
نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh
  • بیکیوت
۹-خرداد-۱۳۹۷, ۰۹:۵۵ عصر
ارسال: #54
سلام.میدونم شاید جاش اینجا نباشه ولی واقعا به کمکتون نیاز دارم..من چند روزه تبخال تناسلی گرفتم و میگن ک درمان قطعی ندتره..توروخدا اگه کسی تجربشو داره کمکم کنه .دارم از ترس میمیرم

داشتنِ تــــــــو تصویر: images/smilies/heart.gif
یعنے بروند به جهنـــم تمامِ نداشتن‌ها ...

نقل قول
۱۰-خرداد-۱۳۹۷, ۰۹:۰۹ صبح
ارسال: #55

(۹-خرداد-۱۳۹۷ ۱۰:۵۵ عصر)'nargesy' نوشته است:  سلام.میدونم شاید جاش اینجا نباشه ولی واقعا به کمکتون نیاز دارم..من چند روزه تبخال تناسلی گرفتم و میگن ک درمان قطعی ندتره..توروخدا اگه کسی تجربشو داره کمکم کنه .دارم از ترس میمیرم

صد در صد باید بری دکتر نرگس جان
هیچکسی نمیتونه ابنجا برات نسخه بده ! 
حتی نوع جوش صورت ها فرق داره و به نوع پوستهای متفاوت جوشهای متفاوت و درمانهای متفاوت هستش
اینکه دیگه  زگیل و اونم تو جای حساس و مهمی
اصلا درنگ نکن و زود برو دکتر , به حررف کسی هم اکتفا نکن 
همه اینجا تجربی  دارند نظراتشون رو میگن 
برو دکتررررررر , خوب؟؟

instagram : hadisam_2               +فرهنگ تشکر زدن  
نقل قول
 سپاس شده توسط nargesy
۱۱-خرداد-۱۳۹۷, ۰۸:۳۵ عصر
ارسال: #56
(۸-خرداد-۱۳۹۷ ۰۸:۰۵ عصر)'ailineto' نوشته است:  
(۷-خرداد-۱۳۹۷ ۰۹:۲۵ عصر)'marall' نوشته است:  سلام دوستان
من زخم دهانه رحم دارم. آزمایش پاپ اسمیر دادم اوکی بوده . دکترم گفت زخمم رو فریز بکنم. گفتن که هیچ مشکلی تو بارداری به وجود نمیاره ولی تو نت که میخونم نوشته برای کسانی که در آینده قصد بارداری دارند انجام نشه
من 9 ماه عروسی کردم بچه ای ندارم. سی سالم هست
ممنون میشم راهنماییم بکنید.

سلام. منم امروز رفتم دکتر گفت زخم داری ولی دارو داد گفت تا دو هفته ی دیگه برم چک کنم. دوازده روز دیگه جواب پاپ اسمیر هم میاد. من استرس گرفتم. من برای اقدام بارداری رفته بودم خیلی ناراحت شدم. خطرناکه؟تصویر: /images/smilies/new/sad.png

به منم دارو داد دو هفته مصرف کردم ولی فرقی نکرده بود. گفت بهترین راه فریز کردن. 

آشنایی:11بهمن94
خواستگاری:22فروردین95
عقد:2خرداد95
عروسی:5شهریور96 --> بهتر از این نمی شد
تالار:رویال--> عالی
آرایشگاه:برنا--> بسیار عالی
لباس عروس:مزون مروارید --> عالی
آتلیه:حس خوب --» بسیار عالی
زنجان
نقل قول
۲۰-تير-۱۳۹۷, ۰۳:۳۱ عصر
ارسال: #57

آناتومی سینه زنان
قبل از بلوغ ، سینه ها ، دارای بخش تیره ای به نام هاله areola هستند ، در مرکز هاله ، نوک برجسته ای به نام Nipple وجود دارد.

در زیر Nipple ، شبکه ای از مجاری ظریف شیر در کنار بافت چربی قرار دارند ،که تا زمان بلوغ نارس هستند و توسط بافت نگهدارنده همبند بنام Stroma حمایت می شوند.

وقتی دختران به سن بلوغ می رسند ، میزان ترشح هورمونهای زنانه (استروژن و پروژسترون) افزایش می یابد ، و سینه ها رشد کرده به تکامل می رسند.

در هنگام بلوغ Stroma تکثیر می شود و مجاری هدایت شیر به تکامل می رسند و شبکه ای وسیع در سینه ایجاد می شود ، همچنین در بخش درونی سینه  lobule  ها به مانند جوانه ای شروع به رشد می نمایند. لوبولها کیسه های کوچکی هستند که بعد از زایمان وظیفه تولید شیر را بر عهده دارند. شیر تولید شده از میلیونها لوبول به سمت مجاری و در نهایت نوک سینه هدایت می شود.

ضمائم سینه
هر سینه از ۲۰-۱۵ بخش تشکیل شده است که به صورت پره های یک چرخ نوک سینه را احاطه کرده اند. به هر کدام از این پره ها ، یک لوب گفته می شود. هر لوب دارای بخش های کوچکتری به نام لوبول است که در نهایت منتهی به یک غده کوچک شیری می شود که کار تولید شیر در دوران شیر دهی را انجام می دهد.
شبکه لوبولها در نهایت به مجاری متصل شده و در نوک سینه جمع می شوند و در دوره شیر دهی شیر را به بیرون هدایت می کنند. سرطان پستان اغلب در مجاری تشکیل می شود ، بعد از آن لوبولها و در درجه سوم سایر بافتها.

نوک سینه
نوک سینه در مرکز سینه قرار دارد و یک بخش رنگی دورش را احاطه کرده است، که هاله نام دارد. رنگ هاله در زنان متفاوت است و همچنین در اثر تغییرات هورمونی مانند پریود ماهانه و بارداری تغییر می کند.

نوک سینه در برخی خانمها برجسته و در برخی کمی تو رفته است. هاله در دوران شیر دهی با ترشح ماده ای چرب موجب نرم شدن نوک سینه می شود.

عروق خونی
هر سینه دارای شبکه ای از عروق خونی (سرخرگها و سیاهرگها) است که کار رسانیدن مواد غذایی و اکسیژن و خارج کردن مواد دفعی را بر عهده دارند.

غدد لنفاوی اطراف پستان

تصویر: ./uploads/201807/post_91469_1531310249_1bbb1da0ff368f17f313c5e9c3e0188d.attach
در کنار عروق خونی ، شبکه ای از عروق لنفاوی در سرتاسر سینه منتشر شده است که هر چند تای آنها به یک غده لنفاوی منتهی می شود.

غدد لنفاوی شبیه لوبیا هستند که با لمس سینه می توانید برخی از آنها را احساس کنید.شبکه لنفاوی سینه تا زیر بغل گسترش پیدا کرده است (به عکس بالا دقت کنید). این شبکه بخشی از سیستم درناژ بافتی است و مواد زائد ، چربی اضافی ، پروتئین ها و سلولهای سیستم ایمنی را از طریق رگهای لنفی به سمت سیاهرگهای بزرگ قلب هدایت می کند و مایع داخل آن ، زرد رنگ است ، بیشتر عروق لنفاوی پستان به زیر بغل و بخش مختصری از آن به بالای ترقوه و اطراف جناغ گسترش می یابد. شبکه لنفاوی در سرطان ها ، اهمیت بسزایی دارد. چون سلولهای سرطانی می توانند ، از طریق آن به سایر جاهای بدن منتشر شوند.
به همین دلیل است که در سرطان های سینه ، هنگام جراحی بخشی از غدد لنفاوی اطراف هم برداشته می شود تا تحت بررسی قرار گیرند ، اگر سلولهای سرطانی در غدد لنفاوی اطراف وجود نداشته باشد ، به این معناست که سرطان در مراحل اولیه است و هنوز منتشر نشده است.

بافت چربی
فضای بین لوب های سینه را چربی احاطه کرده است. این چربی در حفظ ظاهر و قوام سینه و محافظت آن در برابر ضربات فیزیکی موثر است. سینه بافت عضلانی ندارد اما عضله سینه ای که به قفسه سینه چسبیده موجب حفظ و نگهداری آن می شود.

تغییرات ماهیانه سینه ها
عملکرد سینه بستگی به هورمونهای استروژن و پروژسترونی دارد که توسط تخمدان ترشح می شوند. استروژن کانالهای شیری را باز می کند و پروژسترون تعداد لوبولها را افزایش می دهد تا جهت شیر دهی آماده شوند. در میانه دو دوره پریود ، تخمک گذاری انجام می شود.

در زمان تخمک گذاری پروژسترون موجب افزایش خونرسانی و رشد سلولی در سینه می شود به همین دلیل در این زمان سینه ها کمی سفت و حساس می شوند.

معمولاً پستان ها کاملا قرینه نیستند و در طی ماه با تغییرات هورمونی کمی اندازه شان تغییر می کند. قوام سینه با سن هم ارتباط دارد . بافت سینه زنان جوان بیشتر غده ای است که همین مسئله موجب سفتی سینه در زنان جوان می شود. بعد از یاسگی به مرور زمان بافت چربی جایگزین بافت غده ای می شود که این مسئله از سفتی و قوام سینه ها می کاهد. پستان هرچه غده ای تر باشد در ماموگرافی مطالعه اش دشوارتر است.

به همین دلیل است که ماموگرافی در زنان جوان به عنوان روش غربالگری چندان مورد استقبال نیست. زنان مسنی که از هورمون درمانی مرتبط با یاسگی استفاده می کنند ، معمولا سینه های سفت تری دارند ، که منطبق با سنشان به نظر نمی رسد. این خودش به تنهایی مشکلی نیست ، اما ماموگرافی را دشوار می نماید

تصویر: ./uploads/201807/post_91469_1531310404_98bfb0fe72d46e322523d006d0cff229.attach

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط yaldaajorloo
۲۵-تير-۱۳۹۷, ۱۲:۵۵ عصر
ارسال: #58
جوش واژن چیست؟

جوش واژن معمولا وضعیت جدی نیست. تراشیدن موی عانه می تواند با آلوده کردن فولیکول های مو، جوش ایجاد کند. همچنین در بیشتر موارد، جوش های واژن در عرض چند هفته به تنهایی یا با درمان برطرف می شوند.
چه چیزی باعث ایجاد جوش واژن می شود؟
علت همیشه واضح نیست، اما دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است در ناحیه تناسلی شما وجود داشته باشد. بعضی از آنها شامل:

– درماتیت تماسی
جوش واژن به احتمال زیاد ناشی از درماتیت تماسی است که واکنش به چیزی است که در تماس با پوست است. درماتیت تماسی اندام های تناسلی ممکن است به علت حساسیت به موارد زیر باشد:

- حمام حباب و صابون، به ویژه اگر عطردار باشند.
- دستمال های زنانه، دئودورانتها، لوسیونها، پودرها، یا عطرها
- تامپون یا پد های بهداشتی
- دوش
- اسپرم ها، کاندوم ها، روان کننده ها، یا محرک های تحریک جنسی
- دارو های موضعی بدون نسخه
- مواد شوینده ى لباس و دستمال های خشک کننده

پوست شما نیز ممکن است با موارد زیر تحریک شود:
- تعریق
- ترشحات واژن
- ادرار
- مایع منی
هر گونه تحریک پوست می تواند منجر به ایجاد جوش ها شود.

– فولیکولیت
جوش های ناحیه تناسلی زنان ممکن است به علت عفونت فولیکول مو با باکتری باشد. اصلاح موی عانه یک علت بالقوه فولیکولیت است. وقتی که موها شروع به رشد در خارج از فولیکول می کنند، به سمت پوست حلقه می زنند و باعث تحریک می شوند. در بعضی موارد، مو به داخل پوست باز می گردد.

زبری تیغ بر روی پوست حساس همچنین می تواند باعث موارد زیر شود:
- بریدگی توسط تیغ
- برجستگی
- تاول
- جوش

آیا می توان جوش های واژن را ترکاند؟
بهتر است جوش واژن را نترکانید چون می تواند باکتری ها را گسترش دهد و منجر به عفونت شود و این منطقه حساس را تحریک کرده و در نهایت همه چیز خیلی بدتر شود. جوش اگر با چرک پر شود ممکن است بزرگتر شود و با بزرگتر شدن می تواند دردناک باشد. شما نباید هرگز جوش ها را در مجاورت اندام تناسلی دست کاری کنید یا بترکانید. بهتر است جوش ها خود به خود پاره شوند و یا به پزشک خود مراجعه کنید تا جوش را به گونه ای کم کند که از عفونت جلوگیری کند. جوش های ناشی از تحریک جزئی ممکن است خود به خود برطرف شوند. اگر برطرف نشدند یا بدتر شدند، به پزشک خود مراجعه کنید.

داروهای موضعی می توانند جوش واژن ناشی از درماتیت تماسی را درمان کنند و آنتی هیستامین ها آلرژی های شدید را درمان می کنند. اگر درماتیت تماسی دارید، باید علت را تعیین کنید به این ترتیب شما می توانید در آینده از آن اجتناب کنید. برای انجام این کار باید تمام محصولاتی را که در ناحیه تناسلی استفاده می کنید، قطع کنید.سپس، آنها را یک به یک به صورت مجزا استفاده کنید تا متوجه شوید که کدام یک مشکل ایجاد می کند.

جوش های ناشی از موهایی که به داخل پوست برگشته اند معمولا خود به خود برطرف می شوند. تشخیص و درمان اولیه برای HS می تواند از بدتر شدن آن جلوگیری کند. و درمان برای molluscum contagiosum همیشه نیاز نیست. اگر خود به خود برطرف نمی شود، پزشک شما می تواند یک داروی موضعی یا خوراکی تجویز کند. اگر علت جوش واژن را نمی دانید، از داروهای بدون نسخه استفاده نکنید و به پزشک خود مراجعه کنید.

این برجستگی ها چه چیز دیگری می تواند باشد؟
کیست بارتولین: کیست بارتولین معمولا در نزدیکی یک طرف ورودی واژن رخ می دهد. اگر کیست در عرض چند روز برطرف نشود و یا دردناک شود، به پزشک خود مراجعه کنید. کیست های بزرگ را می توانید تخلیه کنید.

لباس : مزون الگانت 
اتلیه : آرته ( بینظیررررر)
سفره عقد : صدف ( عالی )
آرایشگاه : رونیکا ( خوووب )
تشریفات : لاله پرور ( عااالی )
نقل قول
۲۷-مرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۳۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-مرداد-۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ صبح توسط parmin.ab.)
ارسال: #59

کیست پستان در خانم ها

کیست سینه کیسه های پر از مایعی هستند که در داخل پستان شکل می گیرند و معمولاسرطانی نیستند. خانم ها ممکن است یک یا چند کیست در یک یا هر دو سینه خود داشته باشند. کیست ها اغلب به شکل توده های گرد و بیضی شکل با لبه های مجزا هستند. کیست معمولا به شکل انگور یا بادکنک کوچک پر از آب حس می شود، اما گاهی کیست پستان کمی سفت به نظر می رسد. 

کیست سینه معمولا نیاز به درمان ندارد، مگر اینکه بزرگ و دردناک شده یا باعث بروز ناراحتی شود. در این شرایط خالی کردن مایع از داخل کیست می تواند به رفع این مشکلات کمک کند. 

توده های پستان در بین زنان قبل از یائسگی، در سنین بین 35 تا 50 سالگی شایع است، با این حال در هر سنی ممکن است خانم ها دچار این توده ها شوند. به علاوه در خانم هایی که بعد از دوران یائسگی هستند و تحت هورمون درمانی قرار دارند نیز این کیست ها را مشاهده می کنند

علائم کیست سینه در زنان  
 تصویر: ./uploads/201808/post_91469_1534575359_3b9168e7717ceedc495c3713babd6a6a.attach
کیست سینه ممکن است در یک یا هر دو سینه مشاهده شود. نشانه های کیست سینه عبارتند از:

• یک توده نرم که به راحتی حرکت می کند و به شکل دایره یا بیضی است و لبه های آن مجزا و قابل تشخیص است. 

• ترشحاتی از نوک پستان که بی رنگ یا زرد رنگ یا به رنگ قهوه ای روشن و تیره هستند 

• درد پستان یا حساسیت به لمس در بخشی که توده ایجاد شده 

• افزایش اندازه توده و حساسیت پستان ها درست قبل از پریود 

• کاهش اندازه توده سینه و بهبود سایر علائم بعد از اتمام پریود

داشتن کیست سینه خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی دهد. اما وجود کیست در سینه باعث می شود کشف و شناسایی توده های جدید و یا سایر تغییرات در پستان کمی مشکل شود. با حالت طبیعی و همیشگی پستان های خود آشنا باشید تا بتوانید تغییرات را سریعتر شناسایی کنید. 

چه زمانی برای کیست سینه باید به پزشک مراجعه کنید؟

بافت طبیعی و معمولی سینه اغلب موج دار و گره دار است. اما اگر توده ای را در سینه خود احساس کردید که بعد از قاعدگی هم به جا مانده یا اگر توده ای در سینه که بزرگ شده یا تغییر کرده، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. 

علت کیست سینه در زنان

هر سینه دارای لوب هایی از بافت های غده ای است که مانند گلبرگ های یک گل شکل گرفته اند. این لوب ها به بخش های کوچک تری به نام لوبول ها lobule تقسیم می شوند که در دوران بارداری و شیردهی شیر تولید می کنند. بافت حمایتی که شکل سینه را تشکیل می دهد، از بافت چربی و بافت همبند فیبروز تشکیل شده است. کیست سینه در نتیجه تجمع مایع در داخل غدد سینه ایجاد می شود. 

کیست پستان بر اساس اندازه شان به دو شکل زیر تعریف می شوند:

• میکروکیست : کیست های خیلی کوچکی هستند، اما ممکن است در زمان آزمایش های تصویری، مانند ماموگرافی یا سونوگرافی، دیده شوند. 

• ماکروکیست : به اندازه کافی بزرگ هستند که به راحتی با دست حس می شوند،اندازه این کیست ها معمولا بین 2.5 تا 5 سانتی متر است.کیست های بزرگ در سینه به بافت هاب مجاور فشلر وارد می کنند و منجر به بروز درد و ناراحتی می شوند.

متخصصین علت دقیق بروز کیست سینه را نمی دانند. این کیست ها ممکن است بر اثرتغییرات هورمونی ناشی از قاعدگی بروز کنند. برخی شواهد نشان می دهند که استروژن زیاد در بدن می تواند بافت سینه را تحریک کرده و منجر به بروز کیست سینه شود.

سبک زندگی و درمان خانگی برای کیست سینه

تصویر: ./uploads/201808/post_91469_1534575476_628ad87921c1300f34fd36645c1dcd45.attach

روش های درمانی متفاوتی برای کیست پستان وجود دارد که این روش ها بر اساس اندازه کیست انتخاب می شود. اما به هر حال برای به حداقل رساندن مشکلات مربوط به کیست سینه، بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید: 

• سوتین اندازه و محافظ بپوشید. اگر کیست های سینه دردناک باشند، پوشیدن سوتین محافظ و مناسب به کاهش درد و بهبود علائم کمک می کند. 

•  از کمپرس استفاده کنید. اگر کیست ها دردناک هستند، می توانید از کمپرس سرد یا گرم استفاده کنید تا درد شما تسکین پیدا کند. استفاده از یک قطعه یخ بر روی سینه نیز به بهبود علائم کمک می کند. 

• از مصرف کافئین اجتناب کنید. شواهدی در مورد ارتباط بین مصرف کافئین و بروز کیست سینه وجود ندارد. با این حال خانم هایی که کیست دارند، بعد از حذف کافئین از رژیم غذایی خود بهبود در علائم خود مشاهده کرده اند. 

• مصرف نمک را کاهش دهید. گرچه پژوهش اختصاصی در مورد محدود کردن نمک و شکل گیری کیست انجام نشده، اما برخی متخصصان معتقدند که کاهش مصرف نمک به بهبود علائم کیست کمک می کند. مصرف کمتر سدیم میزان حفظ مایعات در بدن را کاهش می دهد که این امر به بهبود علائم مربوط به کیسه های پر شده از اب یا همان کیست ها کمک می کند. 

• از داروهای ضد درد بدون نسخه استفاده کنید (البته با مشورت پزشک). در برخی موارد درد ناشی از کیست سینه با مصرف استامینوفن یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن بهبود پیدا می کند.

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام