• لی لی رضایی
  • مرضیه محمدی

بزرگترین اشتباه من در زندگی مشترک

۲۶-مهر-۱۳۹۵, ۱۱:۰۴ صبح
ارسال: #1
بزرگترین اشتباه من در زندگی مشترک
به در خواست کاربر Dokhtar Shiraziii
اشتباهاتی که در ابتدای دوران نامزدی، عقد و ازدواجشون از روی بی تجربگی انجام دادن و الان پشیمون هستن، صحبت کنن تا بقیه از تجربه های اونا درس بگیرن و اون اشتباهات رو توی زندگیشون انجام ندن
حالت سوال و جواب و درد و دل پیدا نکنه و فقط هر کس در قالب یک پست تجاربشون رو در اختیار بقیه بگذارن
نقل قول
 سپاس شده توسط *عروس برفی* ، B and I ، Dokhtar Shiraziii ، ImWish ، بانویی ، رهگذر@ ، behzadi ، sahraei ، raha bano ، Maryam290
۲۶-مهر-۱۳۹۵, ۱۱:۳۹ صبح
ارسال: #2

RE: بزرگترین اشتباه من در زندگی مشترک
مرسی ادمین جان
از دوست عزیزم هم تشکر میکنم که این درخواستو داده
یکی از اشتباهات بزرگ من این بود که کوچکترین دعوا و بحثمون رو به خانواده خودم گفتم
و یکی هم اینکه در مقابل هر حرف ناراحت کننده ایی که همسرم بهم زده گریه کردم
الان همسرم بهم میگه تو بچه نیستی که برا همه چیز گریه میکنی من دوس ندارم
توصیه من به دوستام اینه که بحثاشون بین خودشون بمونه چون مابایه معذرت خواهی یادمون میره و آشتی میکنیم اما خانواده هامون از همسرمون تو ذهنشون یه چیز دیگه میسازن

♥♥تاریخ بهترین روزم♥♥
♥♥روز عروسیم 95/10/16♥♥

13 دی فرشته آسمونیم زمینی شد
گل پسرم اومد بغلم
خدایا شکرتتصویر: /images/smilies/new/angel.png
نقل قول
 سپاس شده توسط pari94 ، tara 1987 ، B and I ، Dokhtar Shiraziii ، آرزو بانو ، فرگلی ، ImWish ، ایلین1366 ، بانویی ، atefeatii ، مامان گل دخترا ، رهگذر@ ، behzadi ، ترمه 96 ، *pranses* ، parnianmehr ، sahraei ، samira- s.m ، فنچ همسر ، deli6874 ، خودم تنها ، fahimeh.1369 ، پیانو عشق من ، goli_sh66 ، Maryam290
۲۶-مهر-۱۳۹۵, ۰۱:۲۷ عصر
ارسال: #3

واقعا حرف های ملیحه جون رو قبول دارم چون خودم هم این کارارو انجام دادم و اگه به قبل بر میگشتم عمرا این مدلی رفتار نمی کردم.
اما توصیه های من به شما :
همیشه و از همون روز خواستگاری توی حرفهاتون به این تاکید کنید که احترام خانواده ها همیشه باید حفظ بشه . با هر قهری زود پای خانواده ها رو به وسط نکشید ، وقتی شما اونقد بزرگ شدی که ازدواج کردید پس حتما اونقد هم بزرگ هستید که مشکلات بین خودتون و همسرتون رو مدیریت کنید و حل کنید .
الکی قهر های بچه گانه نکنید و سر هر چیزی قهر نکنید ، این طوری پای مسائل مهم تر که قهر کنید ، بی ارزش جلوه میده قهره تون رو .
سعی کنید حتی اگه درآمد شوهرتون خیلی خیلی کمه ولی با این حال پول توجیبی حتما ازش بگیرید .
بد خانواده همسرتون رو هیچ جا و هیج جا نگید حتی توی خانواده ی خودتون .
هر موقع جر و بحثی پیش امد سکوت بهترین راه حله . سعی کنید از مکان دعوا دوری کنید و برید ی اتاق دیگه ای و وقتی خشمتون فرو رفت وارد صحبت بشید .
بعضی از این موارد رو واقعا من تو زندگی مشترکم بهش بر خوردم و اگه به عقب بر میگشتم هیچ وقت انجام نمیدادم .

در حال جدایی ....
نقل قول
 سپاس شده توسط Dokhtar Shiraziii ، فرگلی ، B and I ، *عروس برفی* ، بانویی ، atefeatii ، talamala ، مامان گل دخترا ، رهگذر@ ، behzadi ، موکوشله ، 2015 ، samira- s.m ، raha bano ، najmehbu ، هانیه خاتون ، مونا26 ، Maryam290
  • گروه ژ
  • تشریفات وندا
۲۶-مهر-۱۳۹۵, ۰۱:۴۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-مهر-۱۳۹۵ ۰۲:۰۴ عصر توسط Dokhtar Shiraziii.)
ارسال: #4

ممنون از ادمین عزیز که به درخواستم پاسخ دادن و تاپیک رو ایجاد کردنHeart
خانمای گل این تاپیک خیلی میتونه کمک کننده باشه واسه هممون تا با درس گرفتن از اشتباهاتی که بقیه از روی کم تجربگی و بی اطلاعی انجام دادن، کمتر توی زندگی مشترک دچار اشتباه بشیم
بهر حال همه خانمای متاهل یکسری تجربه در طول نامزدی، عقد و ازدواجشون بدست آوردن که میتونن اینجا به اشتراک بگذارن تا بقیه ازش استفاده کنن، پس لطفاً همگی پست بذاریدLub
برای شروع هم من یکسری مطلب در مورد این موضوع که یکسری از خانما توی کانال شگردهای خانومانه گذاشتن رو ارسال می کنم تا تاپیک رو کم کم به کمک همدیگه فعال کنیم

Heartممنون از اینکه با گفتن اشتباهاتون کمک می کنید تا بقیه اون اشتباهات رو توی زندگی مشترکشون انجام ندنHeart
New1New1New1
نقل قول
 سپاس شده توسط آرزو بانو ، فرگلی ، B and I ، *عروس برفی* ، بانویی ، atefeatii ، talamala ، رهگذر@ ، behzadi ، Maryam290
۲۶-مهر-۱۳۹۵, ۰۲:۴۸ عصر
ارسال: #5

مطالب برگرفته از کانال شگردهای خانومانه:

خانمی گفتند:
من 2ساله ازدواج کردم
بزرگترین اشتباهم این بود که با جاریم ندار شدم و همه رازهای زندگی پدر و مادرمو براش تعریف کردم. در صورتی که از اون صدایی در مورد خانوادش در نیامد. شاید پیش کسی نگه ولی خیلی احساس بدی دارم و پشیمونم. چرا بهش گفتم نمیدونم. شاید به خاطر اینه که کلا خیلی حرف میزنم.
احساس میکنم حرمتم پیشش شکسته شده و خودمو خیلی پایین میبینم و اونو خیلی بالا و باکلاس..
دعام کنید بتونم زبونم رو نگه دارم
نقل قول
 سپاس شده توسط بانویی ، ایلین1366 ، *عروس برفی* ، atefeatii ، talamala ، ســـتاره ، آرزو بانو ، B and I ، رهگذر@ ، behzadi ، parnianmehr ، 2015 ، sahraei ، سمی جووونی ، نیوشااا ، نسیم عشق ، Maryam290
۲۶-مهر-۱۳۹۵, ۰۴:۰۸ عصر
ارسال: #6

خانمی گفتند:
بزرگترین اشتباه من این بوده و هست که اصلا بلد نیستم درست حرف بزنم. بارها تمرین میکنم. بارها فکر میکنم ولی نمیتونم.همین باعث میشه همیشه حق رو به شوهرم بدم. اونم کلا عادت کرده و فک میکنه رییس منه.
از طرفی کلا از اینکه کسی ازم ناراحت بشه هم ترس دارم و برای همین خیلی وقتا سکوت میکنم. مخصوصا در مقابل شوهرم. میدونم باید نظرمو بگم ولی نمیتونم

خانمی گفتند:
بزرگترین اشتباه من از اول زندگیم این بود که قبل ازدواجم اصلا شناخت درستی نسبت به رفتارهایی که باید با خانواده همسرم داشته باشم نداشتم و این شد که خیلی حرمت ها از بین رفت. ندونم کاری هایی کردم که اگر مادرم به من درست یاد داده بود شاید هیچ وقت این کار رو نمیکردم.درست تر برخورد میکردم...
کاش به عقب برمیگشتم
مادرها تروخدا انقدر دختراتونو چشم و گوش بسته بارنیارید. غصه اش اول و اخر مال خودتونه
نقل قول
 سپاس شده توسط *عروس برفی* ، بانویی ، atefeatii ، talamala ، آرزو بانو ، B and I ، رهگذر@ ، behzadi ، sahraei ، نیوشااا ، somi arch ، Maryam290
۲۶-مهر-۱۳۹۵, ۰۷:۵۰ عصر
ارسال: #7

خانمی گفتند:
من سه سال ونیمه که ازدواج کردم .قبل ازدواج کلی مشکلات رفتاری مثله پر حرفی ،رعایت نکردن حریم با افراد داشتم که همش بخاطر نبود اعتماد به نفسم بود بعد ازدواج این مشکلات را با خودم به خونه همسرم آوردم. خیلی با خانواده همسرم قاطی میشدم بعد که بهم حرف ناراحت کننده ای میزدن به کل رابطه را قطع میکردم اصلا حد و مرزی نداشتم. ولی الان با جلسات مشاوره تمام مشکلاتم از جمله خشمم را تونستم تا حده زیادی کنترل کنم

خانمی گفتند:
من 1سال عقد کردم هنوز ازدواج نکردیم ،ولی تنها اشتباهم تا الان این بوده که همه چیز زندگیمون را برای شوهرم گفتم و حس میکنم احترام مون کم شده و ارج و قرب پدرم خیلی کمتر شده تو چشمش. ما با هم تو یه ساختمون هستیم مامانش خیلی دخالت میکنه و شوهرم هم روی مامانم حساس شده..
همیشه میگم ای کاش بهش نمیگفتم. ای کاش احترام خودم و خانوادم رو نگه میداشتم. ای کاش...
نقل قول
 سپاس شده توسط *عروس برفی* ، آرزو بانو ، B and I ، رهگذر@ ، behzadi ، sahraei ، Maryam290
۲۷-مهر-۱۳۹۵, ۰۵:۳۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-مهر-۱۳۹۵ ۰۶:۱۸ عصر توسط ferferehh.)
ارسال: #8
چه تاپیک خوبی Heart
اشتباهات من اینکه تو بیان خاسته هام صریح و قاطع نبودم (با لجبازی اشتباه نگیرید ) و با کوتاه اومدن باعث پررو شدن همسرم شدم و حق به جانب شدنش تو کلی کارا .
دوم اینکه سیاست نداشتم با کوچکترین حرفی ناراحت میشدم و جبهه میگرفتم در صورتی که خانواده اش فوق العاده سیاستمدار بودن و همیشه درظاهر باخوبی ها خفه ات میکردن و ناراحت شدن فقد خودمو خراب میکرد و تلافی نمیکردم فقددد خودخوری .
و فهمیدن دو مورد دعوای منو همسرم و دخالت کردن مادرش از بزرگترین خطا هام بود چون مادرش هرچی که لایق خودشه بار من کرد .
و کااش هیچ وقت قبول نمیکردم بیام توی یه ساختمون با خانوده اش چون خیلی چیزا رو از دست دادم و با اختلافای مسخره ای که بینمون افتاد خیلی از هم دور شدیم خیلیییی
متاسفانه زندگی خیلی غیرقابل پیش بینی و خیلی باید زرنگ و تیز و سیاست مدار باشی تا از دستت نره رشته ی امور .

سیاست .صبر.هوشمندی ،رمز زندگی موفق
نقل قول
 سپاس شده توسط Dokhtar Shiraziii ، مامان گل دخترا ، behzadi ، آرزو بانو ، *عروس برفی* ، 2015 ، sahraei ، سمی جووونی ، Maryam290
۲۸-مهر-۱۳۹۵, ۱۲:۰۹ صبح
ارسال: #9

خانمی گفتند:
من 29سالمه، 20سالگی ازدواج کردم و تقریبا دو ساله که از همسرم جدا شدم. همسرم مشکلات رفتاری زیادی داشت (خیانت و ارتباط با دوست دخترهای قدیمش، بد دهنی و دست بزن و زبان بدون کنترل و...)
بزرگترین اشتباه من این بود که از روز اولی که متوجه رفتارهای اشتباهش شدم، مسئله رو با خانواده ی خودم در میون نذاشتم، یا پیش یک مشاور خوب نرفتم، اگر این کارو می کردم یا زندگیم درست می شد یا اینکه همون اول تموم می شد و این همه آسیب روحی نمی دیدم.
حتما حتما حتما، وقتی می بینین شوهرتون کاری میکنه که خیلی برای زندگی تون مضره، حتما یا با خانواده تون در میون بذارین (اگر خانواده ی معقولی دارین) یا با یه مشاور خیلی خوب، هیچ وقت فکر نکنین با گذشت زمان درست میشه، اتفاقا با گذشت زمان ریشه دار تر و سخت تر میشه.
نقل قول
 سپاس شده توسط behzadi ، آرزو بانو ، *عروس برفی* ، sahraei ، نیوشااا ، Maryam290
۲۸-مهر-۱۳۹۵, ۰۲:۴۸ عصر
ارسال: #10
اشتباه من این بود که تو دوران عقد هر روز می رفتم خونه ی همسرم اینا
باعث شد پدرشوهرم خیلی وقتا بهم بی احترامی کنه، گاهی هم با خواهرشوهرم به مشکل برمی خوردم
از وقتی عروسی کردیم و اومدیم خونه ی خودمون به ندرت میرم دیدنشون، پدرشوهرم هربار منو می بینه کلی قربون صدقه م می ره! واقعا راست گفتن که دوری و دوستی

مگر اعجاز جز این است که باران بهشت
زادگاهش برهوت عربستان باشد
فکر کن فلسفه ی خلقت عالم، تنها
راز خندیدن یک کودک چوپان باشد Heart
پسرم 4آذر به دنیا اومد
نقل قول
 سپاس شده توسط Dokhtar Shiraziii ، *عروس برفی* ، 2015 ، sahraei ، نیوشااا ، Alina ، nasrin khanumi ، Maryam290
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام