• سمیرا مرتضوی
  • تقی زاده

برنامه ریزی برای بارداری 3

امروز, ۱۲:۳۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: امروز ۱۲:۴۱ عصر توسط باران پاييزي.)
ارسال: #3821

RE: برنامه ریزی برای بارداری 3
من یه سری دغدغه دارم نمیدونم باید چیکارشون کنم...
من یه همکار دارم 36 سالشه و حاملست...تا شکمش نیومد جلو حتی بغل دستیش هم خبر نداشت بارداره...با اینکه خیلی روابط اجتماعیش خوبه و با همه رفیقه.دختر خیلی خوبی هم هست.موندم چجوری تونسته تصویر: images/smilies/huh.gif کاش منم بتونم...خیلی بده این اخلاقم..ذوق چیزی رو داشته باشم نمیتونم خیلی خودمو بگیرم.اما این دیگه خیلی حیاتیه.به همه بگی تو فامیل پخش بشه بعد یهو خدای نکرده بچه سقط بشه...تصویر: /images/smilies/new/sad.png اقدام که کرده بودم دقیقا صبح اون روزی که ظهرش پریود شدم چند بار دختره رو دیدم میخواستم ازش قول بگیرم به کسی نگه ...میخواستم بگم اقدام کردم و علایم بارداری دارم خخخخ از بس ذووووق داشتمتصویر: /images/smilies/new/huh.png اما فرصتش پیش نیومد تا ظهر رفتم دیدم بعلههههه و خداروشکر کردم که نشد بگم.....هرچند دختر خوبی بود میشد بهش اطمینان کرد.اما میدونم نباید گفتتتتتتتت
به مامان خودمم بخوام بگم خوب مسلما نمیتونم به شوهرم بگم تو به مامانت نگو من فقط بگم....از طرفی ممکنه مامانش یه موقع به یکی دو نفر از نزدیکان مثل خواهرش بگه از ذوقش و اگه اتفاقی بیوفته من اذیت میشم جلوی اونا...
اگه نه به مامان اون بگیم نه به مامان خودم بازم نمیشه چون مادرشوهرم یه شب در میون که میریم خونش برامون چای زعفرونی پررر زعفرون درست میکنه نمیتونم من که عاشق چای هاش هستم یهو بگم دیگه نمیخورم....
تنها راه اینه که بترسونمشون...بگم بتام پایینه دکترم گفته به کسی نگو ببینیم میمونه یا نه....
خنده داره ها...میدونم خیلی سرخوشمتصویر: /images/smilies/new/hehe!.png .اما چه بهتر تا باردار نشدم بدونم این موقع که شد چیکار باید بکنم...

نقل قول
امروز, ۰۱:۳۵ عصر
ارسال: #3822

باران
سخت نگیر.راستشو بخوای بعضی حاملگیا خیلی زود مشخص میشه.زن داداش من(دکتر چند روز قبل بهشون گفته بود داداشم باید عمل کنه و اوضاع خرابه) دو روز تاخیر داشت خواهرم،بدون اینکه اصلا بدونه تاخیر داره یا هر چیز دیگه ای، به من گفت فلانی شبیه خانمای حامله نیست؟موردای اینطوری زیاد دیدم.
ویار از هفته ی 7.8 شروع میشه و پنهان کردنش واقعا مشکله یا اصلا خانم حامله به کمک احتیاج داره هم روحی و هم جسمی چه اشکالی داره بقیه بدونن؟همین حرفا رو به خونواده ها بگین و دلایلت واسه نگفتن به کل فامیل.مطمئن باش خودشونم اولاش به بقیه نمیگن.مادرهمسر من که نگفته بود.به هر حال خودشونم میترسن.
نقل قول
امروز, ۰۲:۲۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: امروز ۰۲:۲۳ عصر توسط SADAF.N.)
ارسال: #3823
باران جونم 
منم مطمینم اگر باردار بشم نمیتونم به خانواده خودم و شوهرم نگم! چون بعدا کلمو میکنن! ولی باید ازشون بخوایم که تا سه ماه به کسی نگن! چون اگر تو دوست و فامیل بپیچه و خدایی نکرده بچه نمونه.....آدم خیلی اذیت میشه...
ولی به کسی نگفتم که الان اقدام کردیم... وگرنه باید هر ماه سر موعد پریودم به مامانم و مادر شوهرم جواب پس بدمتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif
منم یکی از مهم ترین دغدغه هام اینه که شاغلم! با ویارم توی محل کار میخوام چیکار کنم نمیدونم!! 
خیلی هم استرس دارم که نکنه تا 6 ماه خبری نشه و کارم بخواد به دوا درمون بکشه! البته میدونم خیلی ها اینطوری بودند و الان خداروشکر نی نی دارند، ولی نمیدونم چرا من خیلی میترسم!!!کلا از دکتر میترسم.
این ماهم کلا پریودم بهم ریخته و گیج میزنم که تایم دقیق تخمک گذاریم کی میشهتصویر: images/smilies/biggrin.gif

بچه ها چرا خود به خود جنین تو هفته های اول سقط میشه؟؟؟تصویر: /images/smilies/new/sad.pngعجب پروسه سختیه از اقدام تا به دنیا اومدن بچه!تصویر: /images/smilies/new/crying.png
نقل قول
  • گروه ژ
  • تشریفات وندا
امروز, ۰۲:۳۵ عصر
ارسال: #3824
بچه ها منم الان همسرم میگه کسی ندونه تا 3ماه ولی میگم حالای بعدسونوی قلب چه اشکالی داره من بارداری قبلیم خیلی سخت بود اوضاع جسمیم اگه بدونن شایدیکم کمک کنن بعدشم خانوادمونن غریبه نیستن ماهم تودوراهیم نمیدونم بعد سونوی قلب اگه ان شالله خوب بود بگم یانه
نقل قول
امروز, ۰۲:۳۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: امروز ۰۲:۵۲ عصر توسط ابوالمشاغل!.)
ارسال: #3825
(امروز ۰۳:۳۵ عصر)'mfk' نوشته است:  بچه ها منم الان همسرم میگه کسی ندونه تا 3ماه ولی میگم حالای بعدسونوی قلب چه اشکالی داره من بارداری قبلیم خیلی سخت بود اوضاع جسمیم اگه بدونن شایدیکم کمک کنن بعدشم خانوادمونن غریبه نیستن ماهم تودوراهیم نمیدونم بعد سونوی قلب اگه ان شالله خوب بود بگم یانه

من با همسرت موافقم!
خب اگه اوضاع جسمیت بد شد، بگو. ولی لزومی نداره الان بگی. بعدا هم اگه کسی گفت چرا دیر گفتید، میتونید براشون توضیح بدید. البته بستگی به شخصیتتون هم داره، اگه کلا شخصیتتون اینطوریه که خیلی برونگرایید و همه چیز رو زود به بقیه میگید، ممکنه توقع ازتون داشته باشن!

ولی بچه ها حالا بارداری رو دوست دارید بگید، بگید ولی انصافا اینکه به کسی حتی خواهر یا مادرتون بگید که اقدام کردید یا دارید اقدام میکنید اصلا به صلاح نیست. هیچ سودی نداره که هیچ، همه ش ضرره! مدام با پرسش های این و اون بهتون استرس وارد میشه. خدایی نکرده اگه مشکلی هم باشه این وسط دیگه واویلاست. میفتید تو دردسر!
من تنبلی تخمدان دارم و قرص میخورم، حتی این قرص خوردنم رو هم پنهان میکنم. مخصوصا از دوستان و خانواده ی همسرم. چون بعدا پخش میشه که فلانی اگه بچه نمیاره به خاطر نخواستنش نیستا؛ مشکل داره!!

آزادی در نفی همه ی تعلقات است؛ جز تعلق به حقیقت که عین ذات انسان است! 
نقل قول
 سپاس شده توسط SADAF.N ، mfk
امروز, ۰۲:۴۱ عصر
ارسال: #3826
(امروز ۰۳:۳۵ عصر)'mfk' نوشته است:  بچه ها منم الان همسرم میگه کسی ندونه تا 3ماه ولی میگم حالای بعدسونوی قلب چه اشکالی داره من بارداری قبلیم خیلی سخت بود اوضاع جسمیم اگه بدونن شایدیکم کمک کنن بعدشم خانوادمونن غریبه نیستن ماهم تودوراهیم نمیدونم بعد سونوی قلب اگه ان شالله خوب بود بگم یانه

mfk جون به نظرم به درجه یک ها بگو.... نگی سخت میشه، خونشونم میری بذار بدونن و هواتو داشته باشن. 
از صمیم قلب برات بارداری راحت و بی دغدغه ای رو آرزو میکنم عزیزمتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
ایشاغلا نه ماه دیگه بیای خبر زایمانتو بدیتصویر: /images/smilies/new/lub.png

نقل قول
 سپاس شده توسط mfk
امروز, ۰۳:۰۹ عصر
ارسال: #3827
سلام فاطمه جون مبارک باشه ایشالا بسلامتی عزیزم بارداری اسونی داشته باشیSmile
نقل قول
 سپاس شده توسط mfk
امروز, ۰۳:۰۹ عصر
ارسال: #3828
(امروز ۰۳:۵۵ عصر)'mfk' نوشته است:  ممنون صدف جان ان شالله قسمت همه منتظرا ممنون ازشما ابوالمشاغل جان راستش الان که قصد ندارم بگم سونومو برای 3هفته دیگه داده میگم بعد سونوقلب بگم همسرم میگه نه بزار ازسلامتش مطمین شیم بعد نمیدونم بازمیگم شاید خودش یه چیزی میدونه که اینجوری میگه من توبارداری قبلیم افت فشار وافت قندداشتم یهو چندساعت بیهوش میشدم میگم بگم حواسشون بهم باشه حالا بارداری قبلیم خودم تنهابودم ولی الان یه بچه 2ساله دارم باید مواظب بچمم باشم اگه خدای نکرده مثل بارداری قبلی بشم بچم یه وقت نترسه

خب اگه میدونی که اینطوری میشه، بعد از سونوی قلب به نزدیکانت بگو؛ حواسشون بهت باشه. 
امیدوارم که بارداری خوب و خوش و خرمی داشته باشی و خاطرات قبلی تکرار نشه! 

آزادی در نفی همه ی تعلقات است؛ جز تعلق به حقیقت که عین ذات انسان است! 
نقل قول
 سپاس شده توسط mfk
امروز, ۰۳:۱۱ عصر
ارسال: #3829
بچه ها اگه مشکل خاصی ندارید نگید
فوقش بعدا گله کنن چرا نگفت
ولی اگه بگین همش میگن عه اینکارو نکن
اونجا نرو
این کار نکن
همش باید دراز کشیده باشین بنظر اونا هه
نقل قول
امروز, ۰۳:۳۱ عصر
ارسال: #3830
ممنون نازی جون ممنون ابوالمشاغل جان حالا ببینم تا 3هفته دیگه اوضاعم چطوره اگه ان شالله خوب بودم ترجیح میدم نگم
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام