• مهناز
  • آرایشگاه گیوا

بحث و گفتگو در مورد کتاب هایی که خواندیم

۱۹-دي-۱۳۹۷, ۱۲:۱۳ عصر
ارسال: #1
بحث و گفتگو در مورد کتاب هایی که خواندیم
تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71 ، ابوالمشاغل! ، **مینو** ، parmin.ab
۱۹-دي-۱۳۹۷, ۱۲:۲۲ عصر
ارسال: #2
RE: بحث و گفتگو در مورد کتاب هایی که خواندیم
ممنون از ادمین محترمتصویر: images/smilies/heart.gif
دوستای کتاب خون گلم؛بیاین توی این تاپیک راجع به اینکه الان داریم چه کتاب هایی میخونیم و نظرمون راجع بهشون چیه صحبت کنیم.کلا" کتاب های خوب و بد و احساسی که موقع خوندنشون داشتیم و داریم رو هم بگیم...
من خودم الان دارم کتاب مثل آب برای شکلات رو میخونم و تا الان که به نصفش رسیدم هم تقریبا" دوستش داشتم.سبکش یه جور رئالیسم جادوئیه...وقتی تمومش کردم نظر کلیمو درموردش میگم...
قبلش هم مردی به نام اوه رو خونده بودم که عاااااااالیییییی بود.هم باعث شد بخندم؛هم گریه کنم.چقدر اوه دوست داشتنی بود و به معنای واقعی "انسان" بود.یکی از کتاب های مورد علاقه م شد.تصویر: images/smilies/heart.gif
کسی این دو تا کتابو نخونده؟

فوق لیسانس روانشناسی؛اما خانه دار.
عاشق همسرم،خانوادم،آشپزی و شیرینی پزی،کتاب،عطر و موسیقی هستم...
اگه دوست دارین برای خونه دار شدنمون یه صلوات بفرستینتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط ابوالمشاغل! ، parmin.ab
۱۹-دي-۱۳۹۷, ۰۱:۱۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-دي-۱۳۹۷ ۰۲:۵۲ عصر توسط ابوالمشاغل!.)
ارسال: #3
من وسط امتحانای لعنیتم هستم! Sad
ولی بعدش میام بیشتر مشارکت میکنم. 

قبل امتحانا داشتم " کاندید یا ساده دل" اثر فرانسوا ولتر رو میخوندم. در مورد نقد اعتقادات معتقدین به احسن بودن نظام جهان و نقد اعتقادات جبرگرایانه. به زبان طنز و نیش و کنایه. کسایی که بحثهای فلسفی و... رو دوست دارن، شاید براشون جذاب باشه. البته زبانش خیلی ساده و روون و خودمونی و ایناست. خیلی ساده و از دید یه انسان ساده دل مثل خودمون به این مسائل پرداخته. چند فصلش مونده. دوست دارم تا آخر بخونم بعد بیام در موردش مفصل حرف بزنم. 

دوست داشتم از رمانهای قدیمی ایرانی، از اونهایی که اصلا رمان ایرانی باهاشون شروع شد، بخونم. " دارالمجانین" رو شروع کردم. که به خاطر امتحانا ول کردم. داستان بارش مصیبت های پی در پی رو سر یه آدمه فعلا! هرچند داستان و زبان عامیانه ای داره ولی گاهی بحثهای عمیقی اون وسط مسطا داره... امثال و حکم و ... ضمن اینکه آشنایی با زندگی آدمهایی که یکم دور از ما بودن و طرز فکراشون و ... برام جالبه! ولی خب خیلی کشش نداره! 

اینا اونایی بود که الان در دست دارم!
متاسفانه هر چند در مورد " مردی به نام اووه" زیاد شنیدم ولی نخوندم. در مورد اونیکی توضیح میدی؟!

آزادی در نفی همه ی تعلقات است؛ جز تعلق به حقیقت که عین ذات انسان است! 
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71 ، parmin.ab
  • اساطیر
۱۹-دي-۱۳۹۷, ۰۱:۱۵ عصر
ارسال: #4

مردی به نام اوه رو من روزنامه وار ورق زدم
بنظرم قشنگه خیلی

چه استراحت خوبی است،درجوار خودم...
خودم برای خودم باخودم کنارخودم...!
نقل قول
۱۹-دي-۱۳۹۷, ۰۱:۲۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-دي-۱۳۹۷ ۰۱:۲۷ عصر توسط Sahraa71.)
ارسال: #5
(۱۹-دي-۱۳۹۷ ۰۱:۱۴ عصر)'ابوالمشاغل!' نوشته است:  متاسفانه هر چند در مورد " مردی به نام اووه" زیاد شنیدم ولی نخوندم. در مورد اونیکی توضیح میدی؟!

مردی به نام اوه رو من خییییلی وقت پیش خریدم؛اما نمیدونم چه نیروی بازدارنده ای بود که نمیذاشت برم سراغش.اما وقتی شروع به خوندنش کردم عاااااااااشقش شدم.اصلا" دلم نمیخواست تموم شه و وقتی هم تموم شد کلیییییی‌گریه کردم.خیلی خیلی قشنگ بود.اگه نمیخوندمش،تجربه ی خیلی از حس های خوبو از دست میدادم.روابط انسانی توش خیلی قشنگ به تصویر کشیده شدهتصویر: images/smilies/heart.gif
مثل آب برای شکلات هم حرفش در مورد رسم و رسوم اشتباهه که باید اونا رو از بین ببریم.در مورد یه خانواده ی مکزیکیه که یه مادر و ۳تا دختر هستن و رسمشون اینه که دختر کوچیک خانواده تا وقتی مادرش زنده ست؛حق ازدواج نداره و باید از مادرش مراقبت کنه.دختر کوچیک هم عاشق یه پسری میشه؛اما مادرش اجازه ی ازدواج نمیده و به خواستگار دخترش میگه با خواهر بزرگتر دختره ازدواج کنه.پسره هم قبول میکنه(چون میخواد اینجوری بیشتر بتونه در کنار خواهر کوچیکه که دوستش داره باشه)...هر فصل کتاب با یه دستور آشپزی شروع میشه و کلا" کتاب متفاوتیه و تا اینجاشو دوست داشتم.همونطور که گفتم سبکش هم رئالیسم جادوئیه...

آره عزیزم؛حتما" بعد از امتحاناتت بیا که این تاپیکو فعال نگه داریمتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
اسم پروفایلت هم که اسم کتاب نادر ابراهیمیهتصویر: /images/smilies/new/wink.png

(۱۹-دي-۱۳۹۷ ۰۱:۱۵ عصر)'major' نوشته است:  مردی به نام اوه رو من روزنامه وار ورق زدم
بنظرم قشنگه خیلی

خیییییییلی قشنگه به خدا.پیشنهاد میکنم کامل بخونیشتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

اگه دوست دارین برای خونه دار شدنمون یه صلوات بفرستینتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط ابوالمشاغل! ، nasrijooon ، major ، parmin.ab
۱۹-دي-۱۳۹۷, ۰۱:۴۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-دي-۱۳۹۷ ۰۱:۴۱ عصر توسط Sepid72.)
ارسال: #6
وای چه تاپیک خوب و به درد بخوریتصویر: /images/smilies/new/new2.gif
منم فعلا درگیر درسم ولی کتابی که کنارش میخونم شکستن عادتهای کهنه مال دکتر جو دیسپنزا هست.متاسفانه تو بازار به شدت کمیابه ولی فوق العاده س.من دوسش دارم چون درکنار مسایل احساسی کاملا علمی صحبت میکنه
مثل کتابایی نیس که صرفا یه حس قانون جذبی زودگذر بده و بره.
کلا این اواخر دارم راجب متافیزیک و فیزیک کوانتوم و کنترل ذهن مطالعه میکنم.درواقع جنبه ی علمی ترش

بالاخره اسمش ظهور کرد تو شناسنامه م
دوستی:92/8/10
عقد:95/11/15
عروسی:97/6/9تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
۱۹-دي-۱۳۹۷, ۰۱:۴۳ عصر
ارسال: #7
(۱۹-دي-۱۳۹۷ ۰۱:۴۰ عصر)'Sepid72' نوشته است:  وای چه تاپیک خوب و به درد بخوریتصویر: /images/smilies/new/new2.gif
منم فعلا درگیر درسم ولی کتابی که کنارش میخونم شکستن عادتهای کهنه مال دکتر جو دیسپنزا هست.متاسفانه تو بازار به شدت کمیابه ولی فوق العاده س.من دوسش دارم چون درکنار مسایل احساسی کاملا علمی صحبت میکنه
مثل کتابایی نیس که صرفا یه حس قانون جذبی زودگذر بده و بره.
کلا این اواخر دارم راجب متافیزیک و فیزیک کوانتوم و کنترل ذهن مطالعه میکنم.درواقع جنبه ی علمی ترش

مرسی از معرفیت عزیزم.من اسم این کتابو نشنیده بودم؛اما اگه انقدر خوب و مفیده که حتما" دنبالش میگردم که بخرم و بخونمشتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط Sepid72 ، parmin.ab
۱۹-دي-۱۳۹۷, ۰۱:۵۱ عصر
ارسال: #8
مردی به نام اوه رو من خوندم و خیلی دوست داشتم جزو کتابایی که پیشنهاد میکنم
یه جور حس خوبی به آدم میده
الانم دارم سه کتاب زویا پیرزاد رو میخونم و کتاب طعم گس خرمالوش رو دوست داشتم
سه کتاب زویا پیرزاد سه مجموعه از داستان های کوتاه هست
کتاب اولش (مثل همه ی عصرها)که داستانهای خیلی کوتاه و ساده داره . کتاب دوم طعم گس خرمالو هست داستانهاش یه کم پیچیده تره و همونطور که گفتم خوب بود در مورد زندگی چند نفر و انتخاب های اشتباهی که انجام دادن و کتاب سوم یک روز مانده به عید پاک که هنوز نخوندمش
از کتابهای با سبک مردی به نام اوه من کتاب سه شنبه ها با موری رو پیشنهاد میکنم اونم یه کتاب انگیزشی خیلی خوووبه و یه جورایی دید آدم نسبت به مواردی مثل مرگ و خانواده و عشق و ... رو تحت تاثیر قرار میده

زندگی مشترکم رو دوست دارم
هر چند ممکنه همیشه عاشقانه و رویایی نباشه Wink
نقل قول
 سپاس شده توسط major ، parmin.ab ، ابوالمشاغل! ، Sahraa71
۱۹-دي-۱۳۹۷, ۰۲:۴۱ عصر
ارسال: #9

من دارم "خشم و هیاهو"ی ویلیام فالکنر رو می خونم.
صحرا جان
"مثل آب برای شکلات" رو خوندم و دوسش داشتم.
نقل قول
 سپاس شده توسط parmin.ab ، Sahraa71
۱۹-دي-۱۳۹۷, ۰۲:۵۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-دي-۱۳۹۷ ۰۲:۵۷ عصر توسط ابوالمشاغل!.)
ارسال: #10
(۱۹-دي-۱۳۹۷ ۰۲:۴۱ عصر)'**مینو**' نوشته است:  من دارم "خشم و هیاهو"ی ویلیام فالکنر رو می خونم.
صحرا جان
"مثل آب برای شکلات" رو خوندم و دوسش داشتم.

خشم و هیاهو رو خریدم ولی هنوز شروع نکردم. انقدر که گفتن خیلی پیچیده ست و اینا، فکر میکنم باید خیلی با تمرکز روش وقت بذارم.
همنیقدر پیچیده ست واقعا؟! شما کدوم ترجمه رو میخونی؟ 
کلا یکم در موردش بگو که چجوریاست نثرش، ژانرش، سبکش؟ و نظر خودت چیه؟ البته دوست ندارم خود داستان رو بدونم چیه! 

آزادی در نفی همه ی تعلقات است؛ جز تعلق به حقیقت که عین ذات انسان است! 
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام