• مهناز
  • آرایشگاه گیوا

بحث آزاد آشپزی (۳)

۲۰-دي-۱۳۹۷, ۱۱:۳۲ صبح
ارسال: #2801

RE: بحث آزاد آشپزی (۳)
[تصویر: بحث آزاد آشپزی (۳)]

بهشت همین جاست پیش لبخند تو
می خوام که غصه بره به جهنم Heart

نقل قول
 سپاس شده توسط فرگلی ، Sahraa71 ، K.L.S
۲۲-دي-۱۳۹۷, ۰۳:۰۸ عصر
ارسال: #2802
دوست جونیا یه دستور پنکیک و فرنچ تستی که خودتون درست کردید برام مینویسید؟ همین دوتا چیز ساده رو چندبار درست کردم اما اصلا اونی نشد که دلم میخواد..تصویر: /images/smilies/new/huh.png لطفا اگر ریزه کاری هم داره بگید برام. شاید همیناش رو بلد نیستمتصویر: images/smilies/sad.gif
نقل قول
۲۳-دي-۱۳۹۷, ۱۱:۰۸ صبح
ارسال: #2803

کیانا
من دستورات شف طیبه قبول دارم خودم هر چی طبق اون درست کردم خوب درامده
این ببین یبار امتحان کن نکات ظزیف میگع
http://www.cheftayebeh.ir/2010/02/blog-post_05.html

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط K.L.S ، *كيانا*
  • اساطیر
۲۴-دي-۱۳۹۷, ۱۰:۳۵ صبح
ارسال: #2804

[تصویر: بحث آزاد آشپزی (۳)]

بهشت همین جاست پیش لبخند تو
می خوام که غصه بره به جهنم Heart

نقل قول
 سپاس شده توسط K.L.S
دیروز, ۱۱:۲۹ صبح
ارسال: #2805
بچه ها من قرمه سبزیام خوشمزه میشه.آب و لوبیاشم همچین جدا از هم نیست.ولی نمیدونم چرا اونجوری که واسه مامانم جا میفته مال من نمیشه.قلق خاصی داره؟هرکاری مامان میگه میکنم ولی نمیشه.کلا یکی دستور قرمه سبزی رو میگه ببینم من چطوری درست میکنم نسبت به بقیه.من تو دیگ زودپز درست میکنم.

آرایشگاه:پرستو گودرزی (عالی)
آتلیه:سیلوا(بی نظیر)
تشریفات:یکتا آقای مالجو(عالی و مورد اعتماد،دلسوز و باتجربه)
باغ:جزیره آبی(با شکوه و متفاوت)
لباس:مزون مروارید(دوخت عالی و تمیز)
خداروشکر
. . .
اگر سوالی بود در خدمتم
نقل قول
دیروز, ۱۱:۳۴ صبح
ارسال: #2806

خوب ببین
یبار مثل مامانت تو قابلمه درست کن بذار قشنگ 4-5 ساعت جا بیفته اگه مامنت تو قابلمه درست میکنه
بعدش سبزی قشنگ سرخ میکنی روغن کم نمیرزی اینها موثره؟
مامان من بعد پخت بعد درش نیمه باز میذاره شعله کم میذاره جا بیفته
بعدش یک ساعت اخر هر 15 دقیقه یبار یه دونه قالب یخ بریز بهش شوک بده و بهترجا بیفته
بعد سبزی مامانت شاید تازه تره؟سبزی جدا تفت میدی بعضی اخه تو خورشت تفت میدن جدا بهتر میشه

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط pari.z ، K.L.S
دیروز, ۱۲:۱۵ عصر
ارسال: #2807
(امروز ۱۱:۳۴ صبح)'nazgol22' نوشته است:  خوب ببین
یبار مثل مامانت تو قابلمه درست کن بذار قشنگ 4-5 ساعت جا بیفته اگه مامنت تو قابلمه درست میکنه
بعدش سبزی قشنگ سرخ میکنی روغن کم نمیرزی اینها موثره؟
مامان من بعد پخت بعد درش نیمه باز میذاره شعله کم میذاره جا بیفته
بعدش یک ساعت اخر هر 15 دقیقه یبار یه دونه قالب یخ بریز بهش شوک بده و بهترجا بیفته
بعد سبزی مامانت شاید تازه تره؟سبزی جدا تفت میدی بعضی اخه تو خورشت تفت میدن جدا بهتر میشه

نازگل دقیقا با روش مامانم درست میکنم.جفتمون تو دیگ زود پز و جفتمون از یه سبزی استفاده میکنیم.یخ رو تا حالا امتحان نکردم این سری امتحان میکنم ممنونتصویر: images/smilies/heart.gifبعد اینکه با شعله کم بذاریم بمونه خب هرچقدرم شعله ش کم باشه بالاخره آبش تموم میشه.نمیشه؟

خداروشکر
. . .
اگر سوالی بود در خدمتم
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22
دیروز, ۱۲:۴۴ عصر
ارسال: #2808

نه
البه میگم مامان من تو قابلمه درست میکنه خوب از من تویی که زودپز درست میکنیم اب بیشتری میریزه و دیرتر ابش تمام میشه اما تو اگه روی اون شعله کوچولو کوچولو بذار با کمترین شعله و حتی شعله پخش کن بذاری اگه فکر میکنی ابش تمام میشه دگه ابش خشک نمیشه
یخ خودم امتحان کردم نتیجه گرفتم
راستی مارک زودپز تو و مامنت یکیه>؟؟؟؟
میگم شاید اینم ربط داره
راستی یه چیزی من از یکی از بچه اینجا یاد گرفتم تو زودپز این بود اول که میخواد گوشت بپزه میذاره رو حالت گوشت فشار بیشتر اما بعد که تقریبا پخت برای جا افتادن میذاره رو حالت سبزیجات برای جا افتادن این انجام بده من اینکار انجام دادم خورشت بهتر جا افتاد

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط K.L.S
دیروز, ۰۲:۱۴ عصر
ارسال: #2809
(امروز ۱۲:۴۴ عصر)'nazgol22' نوشته است:  نه
البه میگم مامان من تو قابلمه درست میکنه خوب از من تویی که زودپز درست میکنیم اب بیشتری میریزه و دیرتر ابش تمام میشه اما تو اگه روی اون شعله کوچولو کوچولو بذار با کمترین شعله و حتی شعله پخش کن بذاری اگه فکر میکنی ابش تمام میشه دگه ابش خشک نمیشه
یخ خودم امتحان کردم نتیجه گرفتم
راستی مارک زودپز تو و مامنت یکیه>؟؟؟؟
میگم شاید اینم ربط داره
راستی یه چیزی من از یکی از بچه اینجا یاد گرفتم تو زودپز این بود اول که میخواد گوشت بپزه میذاره رو حالت گوشت فشار بیشتر اما بعد که تقریبا پخت برای جا افتادن میذاره رو حالت سبزیجات برای جا افتادن این انجام بده من اینکار انجام دادم خورشت بهتر جا افتاد

آره زود پزامون یکیه.روش هایی که گفتی رو امتحان میکنم ممنون عزیزمتصویر: images/smilies/heart.gif

ولی زودپز من ایرانی خریدم چون مامانم راضی بود ازش.حالت نداره دیگه که تصویر: /images/smilies/new/huh.png

خداروشکر
. . .
اگر سوالی بود در خدمتم
نقل قول
دیروز, ۰۲:۱۷ عصر
ارسال: #2810
(امروز ۱۱:۲۹ صبح)'pari.z' نوشته است:  بچه ها من قرمه سبزیام خوشمزه میشه.آب و لوبیاشم همچین جدا از هم نیست.ولی نمیدونم چرا اونجوری که واسه مامانم جا میفته مال من نمیشه.قلق خاصی داره؟هرکاری مامان میگه میکنم ولی نمیشه.کلا یکی دستور قرمه سبزی رو میگه ببینم من چطوری درست میکنم نسبت به بقیه.من تو دیگ زودپز درست میکنم.

تو زودپز که درست میکنی باید آب کم بریزی. در حدی که یکی دو درجه از چیزی که قراره خورده بشه رقیق تر باشه، نه بیشتر. بعد از 1.5 که همه چیش پخت، نیم ساعت هم با در باز بذار رو حرارت نسبتا کم تا جا بیفته. خیلی داغ هم سروش نکن، بذار یکم از جوش و خروش بیفته، بعد بیار سر سفره. اگه داغ باشه، جا نیفتاده به نظر میاد. 

آزادی در نفی همه ی تعلقات است؛ جز تعلق به حقیقت که عین ذات انسان است! 
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، pari.z
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام