• آتلیه اساطیر
  • چم

باید ها و نباید های تغذیه

۱-مهر-۱۳۹۶, ۰۱:۵۹ عصر
ارسال: #1
باید ها و نباید های تغذیه
تصویر: images/smilies/heart.gif

یکدیگر را تشویق کنید ، بالا ببرید و تقویت کنید . چرا که وقتی یک نفر انرژی مثبت را دریافت کند ، همه ما آن را احساس می کنیم .
شما میتوانید از طریق ایمیل زیر با بنده در ارتباط باشید.
admin@nowAroos.com

نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290
۱-مهر-۱۳۹۶, ۰۳:۱۰ عصر
ارسال: #2
RE: باید ها و نباید های تغذیه
دوستان من تازه ازدواج کردم و میخوام تو خونه خودم اصول تغذیه مناسبو به کار بگیرمتصویر: images/smilies/cool.gif
تو این مدت خیلی بد میخوریم
شیر و میوه و تخم مرغ کم میخوریم
پنیر پیتزا و شیرینی و شکلات زیاد میخوریم
شما چجوری برنامه ریزی میکنید تو زندگی خودتون که خوب و مناسب بخورید؟

عروس خوشبخت 2 شهریور 96تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290 ، parmin.ab
۲-مهر-۱۳۹۶, ۰۳:۴۴ عصر
ارسال: #3
دوستان هیچ نظری، هیچ راهکاری ندارید؟تصویر: /images/smilies/new/huh.png

نقل قول
  • ارشادی
۲-مهر-۱۳۹۶, ۰۴:۰۱ عصر
ارسال: #4

عزیزم ما هر روز شیر و ماست میخوریم چون من خودم خیلی ماست دوست دارم که حتما باید تو خونه باشه قدیم خیلی کم شیر میخوردم ولی الان هر روز دیگه عادت کردم توهم خودتونو عادت بدید به هرروز شیر خوردن هفته ای سه روز تخم مرغ میخوریم حالا یا نیمرو یا بیشتر تخم مرغ پخته مثلا واسه صبحونه فست فود خیلی کم کردیم شده بعضی شبا شام نداشتیم ترجیح دادیم نون پنیر سبزی یا با گوجه خیار بخوریم یا سالاد تا اینکه زنگ بزنیم فست فود ما سالادای خیلی متنوعی داریم که میشه درست کرد اشتباهم اینه میوه خیلی کم میخورم ولی خب همکارم مجبورم میکنه که در طول روز هی آب و میوه اینا بخورم بعد من کلا به شکلات و کاکائو اینا اصلا دوست ندارم سعی کنید توی برنامتون چهار مغز یا گردو با پنیر بخورید بعضی وقتا من روی پنیرم کنجد میریزم که میگن خاصیت داره هفته ای یه بار حتما ماهی درست میکنم سعی میکنم بیشتر از روغن زیتون استفاده کنم زیادم غذای سرخ کردنی درست نمیکنم مثلا ذرت کدو هویج کلم بروکلی اینارو بخار پز میکنم خوشمزه میشه به عنوان یه وعده غذایی

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
۳-مهر-۱۳۹۶, ۰۲:۴۴ عصر
ارسال: #5
(۲-مهر-۱۳۹۶ ۰۴:۰۱ عصر)'parmin.ab' نوشته است:  عزیزم ما هر روز شیر و ماست میخوریم چون من خودم خیلی ماست دوست دارم که حتما باید تو خونه باشه قدیم خیلی کم شیر میخوردم ولی الان هر روز دیگه عادت کردم توهم خودتونو عادت بدید به هرروز شیر خوردن هفته ای سه روز تخم مرغ میخوریم حالا یا نیمرو یا بیشتر تخم مرغ پخته مثلا واسه صبحونه فست فود خیلی کم کردیم شده بعضی شبا شام نداشتیم ترجیح دادیم نون پنیر سبزی یا با گوجه خیار بخوریم یا سالاد تا اینکه زنگ بزنیم فست فود ما سالادای خیلی متنوعی داریم که میشه درست کرد اشتباهم اینه میوه خیلی کم میخورم ولی خب همکارم مجبورم میکنه که در طول روز هی آب و میوه اینا بخورم بعد من کلا به شکلات و کاکائو اینا اصلا دوست ندارم سعی کنید توی برنامتون چهار مغز یا گردو با پنیر بخورید بعضی وقتا من روی پنیرم کنجد میریزم که میگن خاصیت داره هفته ای یه بار حتما ماهی درست میکنم سعی میکنم بیشتر از روغن زیتون استفاده کنم زیادم غذای سرخ کردنی درست نمیکنم مثلا ذرت کدو هویج کلم بروکلی اینارو بخار پز میکنم خوشمزه میشه به عنوان یه وعده غذایی

وای خوب شد گفتی ماهیتصویر: /images/smilies/new/huh.png
ما یه ماهه عروسی کردیم ماهی نخوردیم هنوز
به جاش 6 بار ماکارونی 4 بار لازانیا خوردیمتصویر: /images/smilies/new/sad.png

نقل قول
 سپاس شده توسط parmin.ab ، yekta1100
۳-مهر-۱۳۹۶, ۰۲:۴۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-مهر-۱۳۹۶ ۰۲:۵۰ عصر توسط marcopolo.)
ارسال: #6

-هیچ گاه در حین غذا خوردن،آب نخورید.آب زیاد،آنزیمهای گوارشی را رقیق میکندکه این رقیق شدن، باعث کاهش جذب مواد مغذی میگردد.

-بلافاصله بعد از خوردن غذا،چای ننوشید.چای با داشتن ماده ای بنام تانن،از جذب آهن غذا جلوگیری میکند.برای جلوگیری از جذب آهن بهتر است یکساعت قبل و دو ساعت بعد از خوردن غذا چای ننوشید.

این دو مورد رو ما رعایت میکنیم

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط (کژال) ، nazgol22 ، parmin.ab ، pichak2014 ، B and I
۴-مهر-۱۳۹۶, ۱۰:۱۶ صبح
ارسال: #7

هنگام غذا خوردن باید ابتدا غذاهای سبک و رقیق بخورید ، آنگاه غذای سنگین
در فصل بهار گوشت های لطیف و تخم مرغ نیم پخته بخورید و از خوردن پیاز و ترشی پرهیز کنید . در آخر بهار چیزهای شور و گوشت گاو و شیر نخورید
در ماه اول تابستان سبزی های سرد مثل کاسنی ، خرفه ، شیر خشت ، میوه های تر ، گوشت گوسفند دو ساله و گوشت مرغ ، دراج ، ماهی تازه ی بی نمک و شیر بخورید و از بوییدن مشک خودداری کنید . ( سبب درد چشم و زکام می شود ) میوه های تر رفع یبوست و ترشی رفع صفرا می کند . ماهی تازه ی بی نمک نسبت به سایر گوشت ها سرد و رفع گرمی هوا است و شیر و ماست هم حرارت را تعدیل می کند .
در ماه دوم تابستان هر بامداد ناشتا آب سرد بنوشید و از دویدن و ورزش و ارتکاب عملیات دشوار خودداری کنید .
در ماه اول پاییز خیار و خربزه بخورید و در ماه آخر پاییز از خوردن کرفس و تره و تره تیزک خودداری کنید
در ماه دوم زمستان بامدادان ناشتا آب گرم بنوشید و کرفس و تیزک و تره بخورید ، هر بامداد استحمام کنید و بر خود عطر بمالید و سر نتراشید و ماهی تازه و شیر بخورید و ورزش بسیار بکنید .
شب ها تا دو ساعت پس از صرف شام بیدار با شید
انار ترش و شیرین سبب تقویت خون و بدن است
تخم مرغ را با ماهی نخورید زیرا تولید نقرس ، فلج ، بواسیر و درد دندان می کند
خوردن تخم مرغ زیاد باعث تولید باد در معده می شود
پس از خوردن ماهی با آب سرد شستشو نکنید
گوشت نیم پخته نخورید زیرا کرم در معده تولید می شود
آب سرد پس از غذای گرم نخورید زیرا سبب ضعف دندان می شود
روی غذا آب ننوشید زیرا علاوه بر فساد معده ، رگ ها ، مواد غذائی را نمی توانند از معده بگیرند و غذا و معده هر دو خام می شوند
عسل را با زنجبیل پرورده بخورید تا باعث تقویت حافظه شود
ریشه هلیله را با نبات بخورید برای تقویت عقل خوب است
مداومت در خوردن عسل هر بامداد در زمستان از ابتلا به زکام ممانعت می کند
مبتلایان به سردرد و ذات الجنب در تابستان ماهی تازه بخورند بسیار مفید است
مداومت بر خوردن سیر هفته ای یک بار ، مانع از آسیب رساندن بادها به بدن می شود

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط (کژال) ، maahsaa
۴-مهر-۱۳۹۶, ۱۰:۲۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-مهر-۱۳۹۶ ۱۰:۲۷ صبح توسط دختر زمستون 1366.)
ارسال: #8
چه تاپیک خوبی...
من یکم از شیوه زندگیم بگم تا بتونیم بهتر به هم کمک کنیم...
من هفت ماهه ازدواج کردم و تا 5 سرکارم...
اوایل مثلا شاید دوماه اول زندگی من مصرف فست فودم زیاد بود به نسبت دوران مجردی یعنی مثلا ما همش انواع هات داگ رو امتحان میکردیم مرتبتصویر: images/smilies/biggrin.gifالان به کل حذفه البته...
حالا بقیه موارد:
روغنم زیتون و کنجده(روغن حیوانی هم واسه باقالی پلو استفاده میکنم)،تخم مرغ بیشتر سفیده میگیرم و بلدرچین،ادویه بیشتر ارگانیک میگیرم از این ببعد(تازه ادویه های جهازم تموم شده).مرغ سبز (نمیدونم واقعا جقد سالمتره ولی از مرغ معمولی لطیفتر و بوی زهم نداره)ماهی هفته ایی یه بار داریم معمولا.غذای کنسروی  استفاده نمیکنیم .میوه هامو با سرکه و نمک میشورم.تو مایع ظرفشویی نمک و سرکه هم ریختم.خودم گوشت چرخ میکنم.غذای سرخ کردنی صفره تقریبا همه چی رو میزارم تو فر(یه بار فقط کتلت درست کردمتصویر: images/smilies/biggrin.gif)
من فعلا همینا رو بلدمتصویر: images/smilies/biggrin.gifبقیه هم بیان بگن یاد بگیریم از هم...

دوست جونا میشه واسه جورشدن کارم دعا کنینتصویر: /images/smilies/new/embarrased.pngممنونم ازتون
نقل قول
 سپاس شده توسط ImWish
۴-مهر-۱۳۹۶, ۱۰:۳۳ صبح
ارسال: #9
(۴-مهر-۱۳۹۶ ۱۰:۲۶ صبح)'دختر زمستون 1366' نوشته است:  چه تاپیک خوبی...
من یکم از شیوه زندگیم بگم تا بتونیم بهتر به هم کمک کنیم...
من هفت ماهه ازدواج کردم و تا 5 سرکارم...
اوایل مثلا شاید دوماه اول زندگی من مصرف فست فودم زیاد بود به نسبت دوران مجردی یعنی مثلا ما همش انواع هات داگ رو امتحان میکردیم مرتبتصویر: images/smilies/biggrin.gifالان به کل حذفه البته...
حالا بقیه موارد:
روغنم زیتون و کنجده(روغن حیوانی هم واسه باقالی پلو استفاده میکنم)،تخم مرغ بیشتر سفیده میگیرم و بلدرچین،ادویه بیشتر ارگانیک میگیرم از این ببعد(تازه ادویه های جهازم تموم شده).مرغ سبز (نمیدونم واقعا جقد سالمتره ولی از مرغ معمولی لطیفتر و بوی زهم نداره)ماهی هفته ایی یه بار داریم معمولا.غذای کنسروی  استفاده نمیکنیم .میوه هامو با سرکه و نمک میشورم.تو مایع ظرفشویی نمک و سرکه هم ریختم.خودم گوشت چرخ میکنم.غذای سرخ کردنی صفره تقریبا همه چی رو میزارم تو فر(یه بار فقط کتلت درست کردمتصویر: images/smilies/biggrin.gif)
من فعلا همینا رو بلدمتصویر: images/smilies/biggrin.gifبقیه هم بیان بگن یاد بگیریم از هم...

عزیزم روغن کنجد و زیتون برای سرخ کردن مناسبن؟
بعد مایع ماکارونی و لازانیا و اینا که باید سرخ بشن دیگه

نقل قول
 سپاس شده توسط دختر زمستون 1366
۴-مهر-۱۳۹۶, ۱۰:۳۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-مهر-۱۳۹۶ ۱۰:۳۶ صبح توسط *niloo*.)
ارسال: #10
ماهم از روغن کنجد برای سرخ کردن استفاده میکنیم
البته من هنوز عروسی نکردم ولی در اینده مثل مادرم از روغن کنجد استفاده میکنم
عادت خوبه دیگه ای که ما داریم استفاده نکردن از نکردن از نمک هست
مادرم خیلی کم نمک به غذاها میزنه
و اصلا ما تو خونه نمک دون نداریم Smile

عروسی : به اميد خدا همه چي خوب پيش ميره 
اتليه: آرته
آرایشگاه: ؟
تشریفات : آدم و حوا
لباس عروس : از ترکیه برام اوردن 
جهیزیه :70 درصد
خونه : در حال نقاشی 
نقل قول
 سپاس شده توسط دختر زمستون 1366
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام