بازرسی جوش ut

۱۴-مرداد-۱۳۹۷, ۱۲:۳۰ عصر
ارسال: #1
بازرسی جوش ut
بازرسی جوش ut یا همان بازرسی التراسونیک یک ابزار مقرون به صرفه برای تست مواد و سازه ها با سرعت بالا، مقیاس های کوچک و بزرگ ارائه می دهد. تکنیک های تست التراسونیک برای تشخیص ناپیوستگی داخلی، ارزیابی مقطعی از ضخامت، مشخصه پیوند و نقشه برداری خوردگی استفاده می شود.
تست التراسونیک (UT) از خانواده تکنیک های تست غیر مخرب بر اساس انتشار امواج التراسونیک در شی یا مواد مورد آزمایش است. در اغلب برنامه های کاربردی UT، امواج التراسونیک بسیار کوتاه با فرکانس های محدوده 0.1 تا 15 مگاهرتز و گاهی اوقات تا 50 مگاهرتز به مواد برای شناسایی نقص های داخلی یا مشخص کردن مواد منتقل می شوند. یک مثال رایج اندازه گیری ضخامت اولتراسونیک است که ضخامت شیء را بررسی می کند، برای مثال برای نظارت بر خوردگی لوله.
تست التراسونیک اغلب بر روی فولاد و دیگر فلزات و آلیاژها انجام می شود، هرچند که با وضوح کمتر در بتن، چوب و کامپوزیت ها نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. بازرسی جوش ut در بسیاری از صنایع از جمله ساخت فولاد و آلومینیوم، متالورژی، تولید، هوافضا، خودرو و سایر بخش های حمل و نقل استفاده می شود.تاریخچه بازرسی جوش utدر روز 27 ماه مه 1940، دکتر فلوید فری استون، از دانشگاه میشیگان، پژوهشگر آمریکایی درخواست ثبت اختراع خود در ایالات متحده برای اولین روش عملی آزمایش اولتراسونیک را می دهد. این اختراع در تاریخ 21 آوریل 1942 به عنوان اختراع شماره 2،280،226 ایالات متحده به نام «دستگاه تشخیص نقص و ابزار اندازه گیری» ثبت شده است. دو خط اول توضیحات مخترع برای این روش کاملا جدید غیر تخریبی، به طور خلاصه اصول اولیه تست های اولتراسونیک را شرح می دهد: "اختراع من مربوط به یک دستگاه برای تشخیص حضور ناهمگونی از چگالی یا کشش در مواد است. به عنوان مثال اگر یک جسم ریخته گری دارای یک سوراخ یا یک شکاف در خود باشد، دستگاه من اجازه می دهد تا وجود نقص را شناسایی کرده و موقعیت آن را پیدا کند، هر چند که این نقص کاملا در داخل ریخته گری قرار گرفته باشد و هیچ بخشی از آن به سطح نرسد. اصل کلی دستگاه من شامل ارسال ارتعاشات فرکانس بالا به قسمت مورد بازرسی و تعیین فواصل زمانی ورود رسوبات و ارتعاشات منعکس شده در یک یا چند ایستگاه در سطح مورد بازرسی است. "مزایای بازرسی جوش utقدرت نفوذ بالا بازرسی جوش ut ، که اجازه تشخیص نقص عمیق در بخش را می دهد
حساسیت بالا، اجازه تشخیص ضایعات بسیار کوچک را می دهد.
در بسیاری از موارد تنها یک سطح باید قابل دسترس باشد.
دقت بیشتر نسبت به سایر روش های غیر سازنده در تعیین عمق ضایعات داخلی و ضخامت قطعات با سطوح موازی.
برخی از قابلیت های برآورد اندازه، جهت گیری، شکل و ماهیت نقص.
برخی از قابلیت های برآورد ساختار آلیاژهای اجزای با خواص صوتی متفاوت
غیر خطرناک بودن عملیات برای کارکنان مجاور و بی تاثیری در تجهیزات و مواد در مجاورت.
قادر به عملیات قابل حمل یا بسیار اتوماتیک است.
نتایج فوری است از این رو در تصمیم گیری های موضعی می تواند انجام شود.
اجرای چاه ارت، تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار

[url=http://amiransabt.com]ثبت شرکت در کرج، ثبت شرکت، ثبت برند در کرج، اخذ گرید
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام