• آتلیه اساطیر
  • چم

ایمپلنت

۲۴-ارديبهشت-۱۳۹۷, ۰۸:۵۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-ارديبهشت-۱۳۹۷ ۰۸:۵۵ صبح توسط رویا_75.)
ارسال: #81
RE: ایمپلنت
سلام من تو ی سایتی خوندم ک برا ایمپلنت حتما باید قدرت فک چک بشه منم نقطه اتصال فک بالا و پایینم مشکل داره ب نظرتون موافقت میشه با ایمپلنت چون دندونی ک خیلی تو چشمه پوسیده و نمیتونم کاریش کنم شنیدم کلینیک دندون پزشکی تبسم مهر کارش خوبه ولی ازم خیلی دوره .میشه بگین ک برم برا معاینه یا ن؟سایتیم ک دیدم این بود فک کنم http://irandentallclinic.com
نقل قول
۲-خرداد-۱۳۹۷, ۱۱:۲۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲-خرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۲۶ صبح توسط رویا_75.)
ارسال: #82
RE: ایمپلنت
مطمئنین نیاز ب ایمپلنت نداره؟
از دندون پزشکتون بخواین بی حسی بیشتری تزریق کنه داخل لثتون چون دردش اصلا کم نیس

 
نقل قول
۹-مرداد-۱۳۹۷, ۱۱:۴۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-مرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۴۹ صبح توسط Rosee.)
ارسال: #83
 
RE: ایمپلنت
سلام دوستان
من 5 تا سوال دارم... ممنون می شم اگه کسی بتونه اینا رو جواب بده

1) الان قیمت ایمپلنت آسیای پایین (دو تا دندون بعد از دندون عقل که عقل کشیده شده) چنده؟
2) چه مدت طول می کشه تا کارش تموم شه؟
3) آیا امکان عفونت و... داره؟ 
4) چند وقت بعد می شه با اطمینان اقدام به بارداری کرد؟ یعنی یه جور نشه مثلا بگن 1ماه بعد، اما تازه 3 ماه بعد بشه باهاش غذا خورد... یا مثلا بعد 2 ماه عفونت کنه و دوباره نیاز به درمان و... باشه!
5) مرکز یا دندونپزشک خوب و منصف کسی می شناسه؟ نمی خوام مثلا ارزونترین ایمپلنت باشه ها... ولی می خوام بهترین مواد و تکنیک رو استفاده کنه ولی نجومی نکشه روش... یه چیز با کیفیت با قیمت مناسبتصویر: /images/smilies/new/new2.gifتصویر: /images/smilies/new/new2.gif

نادانی در ندانستن نیست...
در مقاومت مقابل #دانستن است...
در مطلق انگاشتن دانسته هاست...
نقل قول
  • ارشادی
۱۳-بهمن-۱۳۹۷, ۱۲:۲۹ عصر
ارسال: #84
   
RE: ایمپلنت
سلام
بچه ها

بچه ها اینجا کسی زیرکونیوم یا pfm انجام داده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

instagram : hadiis_sweet_home     
اشتراک تجربه های خرید جهیزیه 
نقل قول
۴-خرداد-۱۳۹۸, ۰۲:۰۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-خرداد-۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ صبح توسط anita29.)
ارسال: #85
RE: ایمپلنت
       فیلم واقعی و همه چیز درباره ایمپلنت
نقل قول: 
[تصویر: ایمپلنت]
نگران از دست دادن دندان های آسیب دیده خود نباشید.امروزه با پیشرفت علم در زمینه دندان پزشکی راهکارهای مختلفی برای درمان این دندان ها اختراع شده است که یکی از این راهکارها ایمپلنت است که امروزه توسط پزشکان توصیه می شود و بهترین درمان برای دندان های از دست رفته است.دندان ها به طور کلی از دو قسمت ریشه و تاج که روی ریشه قرار می گیرد تشکیل می شوند.ایمپلنت از جنس تیتانیوم که فلزی خنثی است و با بدن سازگاری دارد ساخته می شود و به همین دلیل به عنوان غیر خودی توسط بدن شناسایی نمی شود.
ایمپلنت,ایمپلنت دندان,قیمت ایمپلنت دندان

این فلز در ابتدا در پای افرادی که استخوان پای آن ها آسیب دیده بود استفاده می شد و در سال 1952 نظریه کاربرد آن در استخوان فک توسط دانشمندی به نام اینگوار برنمارک ارائه شد و آن را ایمپلنت نامید و نخستین ایمپلنت ها در سال 1965 ساخته شد.

محدودیت سنی در این روش درمان وجود ندارد و هر فردی به سن رشد رسیده باشد و بتواند بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند می توانمد از این روش درمان برای درمان دندان های از دست رفته خود استفاده کند.برای مثال افرادی که در کودکی و پس از رویش دندان های دایمی یک یا چند دندان خود را بر اثر حادثه ای از دست داده اند پس از 16 سالگی می توانند برای جایگزین دندان های مراجعه کنند و یا کسانی که با بالاتر رفتن سن دندان هایشان پوسیده شده و از دست رفته می توانند از ایمپلنت دندان برای جایگزاری دندان های از دست رفته خود استفاده کنند.و یا هر فردی در هر سنی می تواند از این روش درمان استفاده کند.

اگر فردی به عفونت دندان یا فک مبتلا باشد نباید از ایمپلنت استفاده کند و در ابتدا قبل از کاشت ایمپلنت باید عفونت را برطرف کند و پس از درمان عفونت اقدام به کاشت ایمپلنت کند زیرا اگر دندان عفونت داشته باشد و اقدام به کاشت ایمپلنت شود علاوه بر این که مشکل حل نمی شود.مشکلات و دردسر های جدیدی ممکن است به وجود آید .و اگر با وجود عفونت ایمپلنت جایگزاری شود ایمپلنت پس زده می شود و تمام زحمت ها و هزینه های هدر خواهد رفت.

افرادی که مبتلا به بیماری هستند محدودیت هایی برای کاشت ایمپلنت دارند و باید با احتیاط عمل گذاشتن ایمپلنت انجام شود.و در ابتدا قبل از کاشت ایمپلنت میزان قند خون یا دیابت باید توسط پزشک بررسی شود و در صورتی که دیابت قابل کنترل باشد جایگزاری ایمپلنت می تواند توسط پزشک انجام شود.و همچنین بیماران سیگاری و کسانی که دخانیات مصرف می کنند باید با پزشک خوود مشورت کنند و برای کاشت ایمپلنت باید برای مدتی از مصرف دخانیات خودداری کنند.زیرتا نیکوتین موجود در سیگار مانع از ارتباط بین ایمپلنت و استخوان فک می شود و روکشی که روی پایه ایمپلنت قرار داده می شود پس زده می شود

همچنین مواردی که برای جراحی های دیگر دهان و دندان مثل کشیدن دندان و ... انجام می شود باید برای جراحی ایمپلنت نیز مورد توجه قرار گیرد و رعایت شود.برای مثال مصرف داروهایی مثل آسپرین از یک هفته قبل از جراحی باید قطع شود.

برای مواقبت از ایمپلنت باید مانند دندان های طبیعی از آن ها مراقبت شود و بهتر است برای نگهداری ایمپلنت به بهترین نحو روزی سه بار مسواک و روزی یک بار نخ دندان زده شود .و همچنین استفاده از دهانشویه توسط پزشکان توصیه می شود و همچنین استفاده از آب نمک نیز روش خوبی برای نظافت دندان ها است.باید توجه کنید که رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان ممکن است موجب بروز مشکلاتی شود که ایجاد عفونت موضعی یکی از این مشکلات احتمالی است.بنابراین بهداشت دهان و دندان را فراموش نکنید.منبع: ایمپلنت 
نقل قول
 سپاس شده توسط mahrokhok
۹-خرداد-۱۳۹۸, ۰۸:۰۰ عصر
ارسال: #86
RE: ایمپلنت
سلام بین ایمپلنت های مگاژن ، اوستم و دنتیس وان کیو کدومش بهترینه؟

خوشحالي از تو شروع ميشود
نه از رابطه هايت
نه از كارت
نه با پول هايت
خوشحالي از خود تو شروع ميشود
نقل قول
۱۷-تير-۱۳۹۸, ۰۳:۳۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-تير-۱۳۹۸ ۰۱:۰۹ عصر توسط mahrokhok.)
ارسال: #87
RE: ایمپلنت
[تصویر: ایمپلنت]

نقل قول:علائم
با وجود اینکه دلایل گوناگونی برای شکست ایمپلنت دندان وجود دارد، ولی علائم آن ها یکسان است. در صورتی که با یکی از موارد زیر روبه رو شدید بدانید ایمپلنت دندان شما دچار مشکل شده است:
- در ایمپلنت دندان یا در پیرامون آن احساس درد زیاد کردید.
- در صورتی که لثه هایتان تورم و التهاب پیدا کردند.
- در حالتی که ایمپلنت دندان گذاشته شده شل شده است.
درد زیاد و مشکل در دندان
توجه داشته باشید در روند بهبود ایمپلنت داشتن کمی درد طبیعی است ولی این درد فقط در زمانی که تازه کاشت انجام دادید، بایستی وجود داشته باشد در غیر این صورت بدون اینکه اتفاقی رخ داده باشد درد داشت، امکان این وجود دارد که نشان دهنده ی شکست ایمپلنت دندان باشد. در این شرایط حتما بدون وقفه به دنداپزشک مراجعه کنید زیرا اگر مشکلی هم وجود نداشت پیشگیری بهتر از درمان است.
التهاب لثه*ها
در صورتی که بعد از کاشت ایمپلنت، لثه اتان دچار کمی ورم شد هیچ مشکلی وجود ندارد و امری طبیعی است ولی اگر دچار التهاب و تورم و قرمزی شد بایستی به دندانپزشک مراجعه شود زیرا که این علائم نشان دهنده ی عفونت است و همان طور که می دانید عفونت بسیار خطرناک است و ممکن است علاوه بر آسیب زدن به دهان و دندان های دیگر، وارد خون شود. بنابرین بلافاصله به دندانپزشک مراجعه کنید تا زودتر مورد درمان قرار گیرد. به احتمال زیاد برای اینکه مانع گسترش عفونت شود، دندانپزشک آنتی*‎بیوتیک و دهان*شویه*هایی آنتی*باکتریال را برای فرد تجویز می کند که بایستی روزی 3 بار از آن استفاده کند. اغلب شرایط افراد با هم فرق می کند اما این مورد نشانه ای است که نباید از ان به سادگی رد شد.
ایمپلنت*هایی که محکم و مطمئن نیستند
ایمپلنت,ایمپلنت دندان,ایمپلنت دندان قیمت
اگر کاشت ایمپلنت به درستی در جای مناسب خودش قرار گیرد باید دقیقا مشابه با دندان های خودتان به نظر بیاید. در حقیقت این کاشت اگر به درستی انجام شود نباید به هیچ عنوان احساس کنید کاشت ایمپلنت دندان انجام داده اید. ایمپلنت دندان نباید حتی یه ذره شل یا لق باشد باید دقیقا مشابه با دندان های دیگرتان باشد و اصلا احساس چیزی خارجی در دهانتان نکنید. یکی از واضح ترین علائم، شل بودن دندان است که می توان به راحتی آن را تشخیص داد و این مورد می تواند آسیب های خطرناکی به دهانتان وارد کند و نباید به راحتی از آن چشم پوشی کرد. این مسئله اصلا جزو موارد طبیعی د روند بهبود ایمپلنت دندان نیست و بایستی به معالج خود مراجعه کرد. در بعضی موارد که مقدار شل بودن شدید است بایستی ایمپلنت کاشته شده خارج شود تا آسیب جدی وارد نکند.
مشکل در جویدن غذا یا گاز زدن
در صورتی که زمان خوردن یا جویدن غذا یا هر چیزی احساس درد یا ناراحتی داشته باشید، با یکی از علائم شکست ایمپلنت دندان روبه رو شدید. همان طور که در بالا گفته شد به هیچ وجه نباید احساس کرد که دندانی غیر طبیعی در دهان وجود دارد. ایمپلنت دندان، عملکرد، احساسس و ظاهری یکسان با دندان های طبیعی انسان دارد بنابراین نباید هنگام جویدن احساس درد کرد در غیر این صورت علائم شکستی است. دقیقا مشابه با اینکه اگر دردی در دندان طبیعی باشد نشانه ی مشکلی است در ایمپلنت دندان نیز به همین شکل است. در صورت برزو این درد باید بلافاصله به دنداپزشک مراجعه کرد و فکر نکنید که با گذر زمان خودش بهبود می یابد.منبع: ایمپلنت


 
نقل قول
۱۲-شهريور-۱۳۹۸, ۰۹:۵۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۶-شهريور-۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ صبح توسط anita29.)
ارسال: #88
RE: ایمپلنت
       از کجا بفهمیم ایمپلنت دندان با مشکل مواجه شده است؟
نقل قول:[تصویر: ایمپلنت]

در هر عملی ممکن است نتایج آنگونه که انتظار می رود، از آب درنیاید. ایمپلنت دندان نیز مستثنی از این قضیه نیست. این درصد هرچقدر هم کم باشد اما باز وجود دارد. طبق بررسی های گوناگون نتایج موفقیت آمیز بودن ایمپلنت دندان به 95% می رسد. یعنی حدود 5% از عمل های ایمپلنت موفقیت آمیز نیستند. این درصدها در بلند مدت ارزیابی شده اند. شایان ذکر است که در صورت بروز مشکل نیز امکان برطرف شدن عیوب وجود دارد. تنها کافی است که در زمان مناسبی آن را تشخیص داده و اقدام به ترمیم آن کنید. در این مقاله به نشانه هایی اشاره می کنیم که در صورت داشتن آن ها باید به دندانپزشک خود هرچه سریع تر مراجعه کنید.
علائمی که نشان می*دهد ایمپلنت دندان با مشکل مواجه شده است
1- درد و ناراحتی دندان ایمپلنتی
درد همیشه نشان مشکل نیست زیرا در فرآیندی که پس از ایمپلنت بافت ها در حال ترمیم هستند نیز احساس درد کاملا طبیعی است. اما با این حال این نکته را درنظر داشته باشید که این دردها در صورت شدید بودن و تداوم ان ممکن است از علائم عدم موفقیت ایمپلنت دندان باشد. بررسی زمان درد در این مسئله به شما کمک خواهد کرد.
اگر درد در ناحیه ی دندان هنگام کاشت و بلافاصله پس از آن باشد، طبیعی است و اصلا جای نگرانی نیست. هنگامی که استخوان به ایمپلنت جوش می خورد نیز درد احساس خواهید کرد که آن هم طبیعی است.. اما اگر این درد در طولانی مدت همراه شما باشد باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید. حتی اگر هم مشکلی نباشد احتیاط حرف اول را می زند. ممکن است با این پیگیری ها از بروز یک مشکل جدی تر جلوگیری شود.
2- التهاب لثه
پس از آنکه جراحی ایمپلنت بیمار تمام می شود، تورم لثه در این برهه ی زمانی کاملا طبیعی است. اگر احساس کردید که این التهاب و تورم در ناحیه ی لثه ی خود ادامه دار است، باید نگران این مسئله باشید. زیرا در صورت درمان نشدن این عفونت به بخش های دیگر نیز سرایت می کند و حتی ممکن است در جریان خون شما وارد شود که بسیار خطرناک است.
در این مواقع سلامتی بیمار به خطر می افتد. برای اینکه ایمپلنت دندان شما به این مرحله نرسد با مشاهده ی اولین التهاب ها به دندانپزشک خود مراجعه کنید. با گشترش عفونت درمان نیز به مراتب سخت تر خواهد شد. در طول درمان بنابر صلاح دید پزشک آنتی بیوتیک و دهان شویه تجویز می شود که میزان مصرف آن بر اساس شدت عفونت متغیر خواهد بود. درمان افراد بنابر شرایط آن ها متفاوت خواهد بود.
3- شل بودن ایمپلنت
یکی از دلایلی که افراد کاشت ایمپلنت دندان را برای ترمیم دندان های از دست رفته ی خود انتخاب می کنند جلوه ی طبیعی و سفت بودن آن است. ما با ایمپلنت دندان نباید حس کنید که یک شی ء خارجی و اضافه در دهانتان قرار دارد. کوچکترین لغزشی در ایمپلنت قابل قبول نمی باشد. لق بودن دندان های ایمپلنت شده نشان دهنده ی مشکلی جدی است. این مورد طبیعی نبوده و باید سریعا به دندانپزشک مراجعه کنید. درمان افراد برای رفع لق بودن متفاوت است. گاهی ایمپلنت به کلی خارج شده و گاهی تنها روکش آن ترمیم می گردد.
4- مشکل در گاز زدن یا جویدن غذا
اگر پس از گذراندن دوران بحرانی در هنگام گاز گرفتن یا جویدن احساس درد داشتید یعنی ایرادی درایمپلنت دندان شما وجود دارد که باید برطرف شود. دندان های ایمپلنت شده به هیچ عنوان نباید با گذشت زمان تغییر کنند و احساس آن ها دقیقا باید مانند دندان های طبیعی خودتان باشد. در صورت احساس درد یا ناراحتی در ناحیه ی مورد نظر باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید. گاهی اوقات بیماران در ناحیه های دیگر که ایمپلنت نشده اند هم هنگام جویدن احساس درد دارند که ممکن است با پوسیدگی یا عفونت لثه مواجه شده باشید. در این مواثع نباید منتظر بمانید تا این علائم به خودی خود برطرف شوند بلکه باید سریعا برای درمان آن اقدام کنید.منبع: ایمپلنت دندان       مصارف پزشکی ایمپلنت دندان
نقل قول:[تصویر: ایمپلنت]
 امروزه با پیشرفت علم راه های بسیاری برای زیباسازی و ترمیم دندان ها وجود دارد که ایمپلنت دندان نیز در این مورد بسیار پر کاربرد است. پشتیبانی کردن از پروتزهای دندانی از اولین کاربردهایی است که می توان در مورد ایمپلنت اشاره کرد. امروزه یکی از مزیت های ایمپلنت ها ادغام با استخوان می باشد. این فرآیند به صورتی می باشد که در آن از مواد خاصی مانند تیتانیوم برای چسباندن استخوان به سطح آن ها استفاده می شود.این روش یکی از بهترین روش هایی است که برای مدت طولانی نیز ماندگار است. پزشکان ادغام ایمپلنت و استخوان را برای برخی از بیماران توصیه می کنند. در این روش فشار فیزیکی به خوبی تحمل خواهد شد.  برای اینکه دندان از دست رفته ی خود را پر کنید پزشکان ایمپلنت دندان را توصیه می کنند. در این روش ابتدا پایه ی ایمپلنت به وسیله ی پیچ ایمپلنت به فک متصل می گردد. پس از آن به وسیله ی پیچ کوچک و یا سیمان دندانی، پروتز دندانی به پایه چسبیده می شود. این عمل همچنین به شکل قطعه ای در روند فابریکاسیون نیز به پایه جوش داده خواهد شد. همانطور که می بینید پزشکان ایمپلنت دندان را برای پروتزهای دندانی گوناگون به کار می برند که هم به عنوان پشتیبان برای دندان های ثابت و هم متحرک استفاده خواهد شد. در مواقعی که از ایمپلنت برای پشتیبانی دندان ثابت استفاده می شود پروتز به هیچ عنوان قابل جابه جایی نخواهد بود. پل هایی که برای ایمپلنت دندان به کار می روند به گونه ای می باشند که قابلیت اتصال به بیش از یک ایمپلنت را دارند. بدین صورت که یا به دندانی وصل هستند و یا درحالتی می باشد که گویا لنگر انداخته است. مناطقی که برای لنگراندازی وجود دارد به طور معمول در مقایسه با تعداد دندان ها کمتر می باشد. این مناطق یا به طور مستقیم پایه ای برای ایمپلنت دندان می شوند و یا در میان پایه ها جای داده خواهند شد که در این صورت پونتیک نام دارند. همان صورت که ایمپلنت را می توان برای تک دندان جایگزین کرد، پل هایی که برای پشتیبانی ایمپلنت ها هستند هم به همان صورت متصل می گردند. پل ثابت در چه مواقعی استفاده می شود؟ این پل حقیقتا به منظور جایگذاری دو دندان و یا یک نیم فک باشد که به ترتیب کاربردی در خصوص دندان ثابت موضعی و دندان مصنوعی کامل ثابت خواهد داشت. در هر دو روش پروتز ثابت خواهد بود زیرا فرد بیمار قادر به برداشتن پروتز نخواهد بود. پروتزهای دندانی از نوع دندان مصنوعی ایمپلنت متحرک به صورتی هستند که به طور دائمی و ثابت در محل قرار نمی گیرند. این پروتزها قابلیت آن را دارند که بیمار با فشار دست بر پایه ی ایمپلنت آن را جدا کند. پایه هایی که برای متصل کردن ایمپلنت دندان استفاده می شود دارای شکل های میله ای، دکمه ای، توپی و مگنتی می باشد که قابلیت وصل شدن به سمت دیگر پروتز به وسیله ی آداپتورهای انالوگش را خواهد داشت. ایمپلنت دندان در قطرهای کوچک تری نیز انجام می شود که این کار در ارتودنسی و با نام ابزارهای لنگراندازی موقت شناخته می شود. این کار درواقع برای کمک به حرکت دندان به واسطه ی نیرویی که از مناطق لنگراندازی تولید می شود، موثر است. دندان تنها در صورتی به حرکت درمی آید که نیروی وارده در جهت مطلوبی صورت گیرد. این نیرو تحریکات بسیاری را در زمینه ی رباط پیرودنتال انجام می دهد که این کار موارد زیر را در پی خواهد داشت. استخوان بازآرایی می شود استخوان از مسیر دندان ها به کنار هدایت می شود فضای مناسبی برای انجام این کار به وجود می آید.منبع: ایمپلنت 

 
نقل قول
۲۱-آبان-۱۳۹۸, ۰۴:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-آبان-۱۳۹۸ ۰۲:۳۴ عصر توسط mahrokhok.)
ارسال: #89
RE: ایمپلنت
                     ایمپلنت دندان چقدر عمر می کند؟
نقل قول:[تصویر: ایمپلنت]


احتمال اینکه برای بیشتر اشخاصی که می خواهند کاشت ایمپلنت دندان انجام دهند سوال های در ذهنشان ایجاد شود خیلی زیاد است. به عنوان مثال ممکن به این فکر کنند که ماندگاری ایمپلنت دندان چقدر است؟ به صورت موقت است یا دائم؟ آیا به اندازه ی دندان طبیعی کار می کند؟ یا سوال های دیگر در این مقاله ما شما را درمورد عمر ایمپلنت دندان آگاه میکنیم.


عمر و ماندگاری ایمپلنت دندان


به صورت کلی ماندگاری و مقاومت ایمپلنت دندان به نگهداری فرد کاملا بستگی دارد. هر چیزی که در داخل دهان گذاشته می شود به خاطر مصرف ماده های خوراکی دچار جرم می شود بنابراین هر چه مطلوب تر و عالی تر اقدامات نظافت دندان عمل شود مانع به وجود آمدن عفونت در لثه می شود، و همچنین موجب تورم و تشکیل جرم نمی شود. در حالی که ایمپلنت دندان به طور عالی و درست کاشته شود، و همچنین دارای کیفیت بالا و عالی ترین جنس باشد و به درستی از آن نگهداری شود دقیقا مثل دندان طبیعی خود انسان عمر کرده و ماندگاری دارد یا ممکن است به صورت دائمی برای شما کار کند و از آن به بهترین شکل استفاده کنید.


انواع ایمپلنت


در عصر پیشرفته امروز بیشتر از 30 مدل گوناگون ایمپلنت دندان ساخته شده و موجود است عنوان های آن ها این موارد است: ایمپلنت های معمول، استاندارد،میکرو و مینی معروف ترین آنها هستند. ایمپلنت دندان مدل مینی دقیقا مشابه ایمپلنت‌ دندان مدل معمول هستند اما یکع فرق وجود دارد بین آنها آن هم این است که اندازه ی مدل مینی کوچکتر است. ایمپلنت‌دندان مدل مینی یا میکرو درنوع های متفاوت و اندازه های خیلی کوچک و باریک تولید شده‌اند. این مدل از ایمپلنت‌ دندان دائمی نیستند و به شکلی ساخته شدند که درمواقعی که به آنها احتیاج شد بتوان به راحتی آن ها را برداشت البته این کار باید توسط پزشک انجام شود.


ایمپلنت جایگزین یک دندان


این مدل ایمپلنت دندان همان گونه که از اسمش مشخص است به منظور جایگزینی 1 دندان از بین رفته می باشد و روی آن 1 تاج دندانی نصب می‌شود.ایمپلنت جایگزین چند دندان


در صورتی که تعداد زیادی دندان از بین رفته باشد، پزشک بایستی به منظور پشتیبانی ازبریج (پل) از ایمپلنت‌ هایی که به شکل چندتایی هستند به کار بگیرد. دویا چند ایمپلنت دندان می توانند از بریج 3واحدی حمایت کنند. به منظور پرکردن فک به طور کامل کم کم به 5 تا 10 عدد ایملنت دندان احتیاج می‌باشد.


ترکیبی از بریج های ثابت و موقت


زمانی که ایمپلنت دندان‌ها به منظور پشتیبانی از بریج‌های دائم به کار گرفته می شود پزشک متخصص، می تواند به شکلی ترکیبی ایمپلنت‌های موقتی یا همان ایمپلنت هایی که می توان برداشت را به آن هایی که ثابت هستند وصل کند


ایمپلنت اندوستیل


این مدل از ایمپلنت دندان ها که از معمول ترین مدل ایمپلنت‌ در میان پزشکان است مشابه با یک پیچ کوچک بوده و در درون استخوان دهان جایگزاری می شود.


ایمپلنت ساب پریوستیل


این مدل از ایمپلنت دندان درون بافت لثه قرار میگرد و برروی استخوان‌ فک و دهان نصب می شود. ایمپلنت ساب ‌پریوستیل به منظوراستفاده برای افرادی که دچاراختلال های استخوان دهان هستند و امکان پذیرش پیوند استخوانی را نیز ندارندد این مدل انتخاب مطلوبی خواهد بود. در صورتی که بیمار از هیچ دندانی برخوردار نیست بایستی یک پل دائم به همراه تعدادی ایمپلنت دندان در لثه ی فرد قرار داده شود. این روند مطلوب ترین و پایدار ترین روشی است که برای اشخاصی که همه ی دندان هایشان از بین رفته است.منبع: ایمپلنت دندان 

 
نقل قول
۶-اسفند-۱۳۹۸, ۰۴:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-اسفند-۱۳۹۸ ۰۲:۲۵ عصر توسط anita29.)
ارسال: #90
RE: ایمپلنت
                      مزایای درمان با کاشت ایمپلنت نسبت به درمان های دیگر
نقل قول:[تصویر: ایمپلنت]

مزایای مهم درمان ایمپلنت دندان عبارتند از :

کاشت ایمپلنت دندان نسبت به سایر درمان ها ظاهر بسیار طبیعی و زیبایی دارند و همین طور علاوه بر ظاهر طبیعی، ماندگاری بیشتری نیز دارد.
یکی دیگر از مزیت های کاشت ایمپلنت دندان نسبت به سایر درمان ها این است که گفتار شخص را بهتر می کند؛ ممکن است بخاطر نبود یک دندان یا لق شدن آن صحبت کردن فرد دچار مشکل شود. به همین خاطر کاشت ایمپلنت دندان به افرادی که از نداشتن یا لق بودن دندان رنج می‌برند، اعتماد به نفس می دهد.

دیگر دلایل برتری کاشت ایمپلنت دندان نسبت به سایرین این است که همیشه ثابت است و مثل پروتز های متحرکت نیازی به برداشتن و گذاشتن نیست.
همان طور که شاید خیلی از شما ها بدانید، استفاده از پروتز های متحرک غذا خوردن را سخت تر می کند اما با کاشت ایمپلنت شما می توانید به راحتی هر غذایی که می خواهید میل کنید.
کاشت ایمپلنت دندان آسیبی به دندان های اطراف خود وارد نمی کند، درست است که در برخی زمان ها از آنها به عنوان حمایت کننده استفاده می شود ولی هیچ آسیبی به آنها وارد نمی شود.
عمر آنها بسیار زیاد است و همین طور بسیار ماندگار هستند و تا آخر عمر باقی می مانند.
پروتز های متحرک تنها مزیتی که دارند این است که می توان آنها را جابه جا کرد ولی گاهی همین مزیت به عیب تبدیل می شود. کاشت ایمپلنت دندان ثابت است و در آن از چسب های آلوده استفاده نمی شود.

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه کاشت ایمپلنت دندان را فقط پزشک معالج می تواند تعیین کند. شاید این سوال برای خیلی از افراد پیش از مراجعه به پزشک پیش بیاید. جواب این سوال را فقط دکتر معالج می تواند بدهد. دنداپزشک بایستی وضعیت شما را برسی کند و مطابق با نیاز های دهان شما هزینه را تعیین کند.

ولی حقیقت آن به موارد بسیاری بستگی دارد که از جمله ی آن عبارتند از:

مقدار و کیفیت استخوان: در حالتی که عرض و ارتفاع استخوان محلی که قرار است کاشت ایمپلنت انجام شود مناسب باشد نیازی به پرداخت هزینه ی بیشتر نیست. ولی در حالتی که استخوان از تحلیل برخوردار باشد و یا اندازه ی آن مناسب نباشد، هزینه ها را بیشتر می کند.

تعداد دندان های جایگزین شده و نوع پروتز: مواردی که برای جایگزینی از آن استفاده می شود شامل روکش، بریج ثابت، و پروتز متحرک است. قیمت هر یک از آنها متفاوت است و بستگی دارد کدام استفاده شود.نوعی که مناسب خواهد بود: معمولاً ایمپلنت های استاندارد بین 3 الی 6 میلی متر قطر و6 الی 14 میلی متر طول دارند. گاهی اوقات دندان‌پزشک مجبور می شود که اندازه کوچکتر یا بزرگتر استفاده کند و این اتفاق هزینه ها را بیشتر می کند.

یک جلسه مشاوره ی رایگان در همه ی دنداپزشکی ها موجود است . در این جلسه متخصصان فک و دهان شما و همین طور مکان ایمپلنت را بازرسی می کنند و بعد از بازرسی مراحل کاشت ایمپلنت و هزینه را برای شما به طور دقیق مشخص می کنند.

کاربرد اولیه درمان با جایگزینی دندان طبیعیتکیه گاه دندان های مصنوعی : به دلیل استحکام و ثابت بودن ایمپلنت دندان در برخی از موارد از آنها به عنوان تکه گاه دندان های مصنوعی استفاده می شود.

جایگزینی همه دندان ها : برای افرادی که همه ی دندان های خود را بر اثر پوسیدگی دندان یا عفونت لثه از دست داده اند، کاشت ایمپلنت دندان بهترین گزینه است زیرا هم ماندگاری بیشتری دارد هم ظاهر طبیعی دارد و هم برای همیشه ثابت است.                      کدام ایمپلنت را انتخاب کنیم؟ تیتانیومی یا زیرکونیا؟
نقل قول:[تصویر: ایمپلنت]


اکثر بیمارانی که قصد انجام ایمپلنت دندان را دارند نمی‌دانند ایمپلنت زیرکونیا را انتخاب کنند یا ایمپلنت تیتانیومی. قبل از هر چیزی باید بدانید که هرکدام از این ایمپلنت‌ها مزایا و معایب خود را دارند. پزشک متخصص شما با معاینه و در نظر گرفتن شرایط و انتظارات شما نوع ایمپلنت را برای شما مشخص می‌کند. ما در این مطلب تفاوت هایی که این دو نوع ایمپلنت دارند را برای شما گفته‌ایم تا راحت تر بتوانید تصمیم گیری کنید.

هزینه

از آنجایی که در حالت کلی قیمت ایمپلنت زیرکونیا بیشتر از ایمپلنت تیتانیومی است، هزینه ی کاشت آن نیز هزینه ی بیشتری برای شما خواهد داشت. هزینه ی ایمپلنت دندان فقط مربوط به کاشت نیست بلکه تمام هزینه های مشاوره، عکس برداری، مواد، جراحی، معاینات و مراقبت های پس از ایمپلنت شامل آن می‌شود. معمولاً شرکت هایی که خدمات بیمه ارائه می‌دهند هیچ پوششی برای ایمپلنت دندان ندارند و هزینه ای را بابت آن به بیمه گذار پرداخت نمی‌کنند اما به دلیل اینکه ایمپلنت دندان بین مردم محبوب شده و جایگاه خوبی دارد این شرکت ها در تلاش هستند تا بتوانند بخشی از هزینه های ایمپلنت را بپردازند.

توانایی ادغام با استخوان فک

هر دو ایمپلنت زیرکونیا و تیتانیوم از سازگاری خوبی برخوردار هستند و می‌توانند به خوبی با لثه و استخوان ادغام شوند. در بیشتر مواقع ایمپلنت دندان تیتانیومی تا 20 سال عمر می‌کند اما به دلیل اینکه استفاده از ایمپلنت دندان زیرکونیا به تازگی رایج شده است و مدت طولانی از آن نمی‌گذرد، هم چنان در حال بررسی طول عمر آن هستند. تولید کنندگان ایمپلنت زیرکونیا بیماران را از اینکه ممکن است اگر از تیتانیوم استفاده کنند دچار شوک یا جریان پیزوالکتریکی شوند ترسانده اند. باید بدانید که این موضوع کاملاً بی پایه و اساس است و هنوز هیچ مدرکی در این باره پیدا نشده است.

کاشت آسان

یکی از روش های رایج در دندانپزشکی استفاده از کاشت تیتانیوم است که اگر سلامت و تراکم استخوان خوب باشد توسط دندانپزشک به بیمار پیشنهاد می‌شود. از زمانی که کاشت تیتانیوم به عنوان یک جایگزین استاندارد برای دندان ها شناخته شد مدت زیادی می‌گذرد و بیماران بسیاری به انجام این کار تمایل دارند.

کاشت زیرکونیا معمولاً به صورت تک قطعه انجام می‌شود و به صورت کامل زیر لثه ها قرار نمی‌گیرد همین باغث می‌شود که از نظر زاویه مشکل داشته باشد. در مدل جدیدی که برای زیرکونیا ساخته شده است، دو تکه وجود دارد که باعث می‌شود بهتر و راحت تر روی لثه قرار بگیرند اما با این حال موفقیت ایمپلنت دندان زیرکونیا هم چنان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و روی آن آرمایش انجام می‌شود.زیبایی شناسی

با اینکه ایمپلنت دندان تیتانیوم برای بیشتر بیماران بسیار خوب جواب داده است هنوز بعضی ها هستند که نگرانی هایی در مورد آن دارند. مثلاً اینکه نگران افتادن یک خط خاکستری در زیر لثه یا در لبه ی دندان ها هستند. اگر بیماری که تمایل به انجام ایمپلنت دندان دارد دارای لثه یا بافت استخوانی نازک باشد می‌تواند از پزشک خود بخواهد از مواد سرامیکی استفاده کند تا هیچ خط خاکستری دیده نشود.

اگر بخواهیم از نظر زیبایی این دو نوع ایمپلنت دندان را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که ایمپلنت دندان زیرکونیا دارای زیبایی بیشتری است. مواد سرامیکی که رنگی زیبا و سفید دارند یک جلوه طبیعی به ایمپلنت می‌دهند و در بافت لثه خود را نشان نمی‌دهند. به همین دلیل معمولاً اکثر بیمارانی که قصد انجام ایمپلنت برای دندان های جلویی را دارند انتخابشان ایمپلنت دندان زیرکونیا است اما نباید تنها زیبایی ملاک این تصمیم گیری باشد بلکه باید به نکات دیگر هم توجه داشت.

قدرت و مقاومت:

ایمپلنت تیتانیوم بسیار قوی است و در برابر شکستگی مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد اما ایمپلنت زیرکونیا به دلیل اینکه از خاصیت ارتجاعی کمتری برخوردار است احتمال شکستگی آن بیشتر است.مننبع: ایمپلنت دندان
                       قیمت ایمپلنت دندان معمولا چقدر است؟
نقل قول:[تصویر: ایمپلنت]

همانطور که اگر از دندان های خودتان مراقبت نکنید باعث ایجاد بوی بد در دهان شما می شود، در ایمپلنت نیز همینطور است. بوی بد دهان به خاطر ایمپلنت دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که فقط توسط پزشک متخصص قابل تشخیص است.

یکی از راه هایی که می توانید جای دندان خالی را پر کنید انجام ایمپلنت دندان است. در این روش اول پزشک پایه ی ایمپلنت را توسط پیچ آن به فک وصل می کند. بعد از انجام این مرحله پروتز دندانی توسط یک پیچ کوچک یا سیمان دندانی به پایه می چسبد. ایمپلنت یکی از بهترین روش های درمان است که ماندگاری طولانی نیز دارد.


برای مشاهده ی انواع برند ایمپلنت به همراه قیمت آنها روی کلمه ی قیمت ایمپلنت دندان کلید کنید.ایمپلنت دندان قیمت آن بر چه اساسی است؟

بسیاری از افراد برای دندان های از دست رفته ی خود از روش ایمپلنت دندان استفاده می کنند که علاوه بر حفظ زیبایی ظاهر برای سلامت و بهداشت دهان مناسب است. ممکن است دندان بر اثر عوامل گوناگونی مثل سن، تصادف، رسیدگی نادرست و مسائل بهداشتی و … از دست برود.

در این مواقع ایمپلنت دندان حرف اول را می زند. مسئله ای که ذهن همه ی افراد را درگیر کرده مربوط به ایمپلنت دندان قیمت و هزینه آن می باشد که در این مقاله سعی داریم اطلاعات شما را در خصوص ایمپلنت دندان قیمت و هزینه آن بالاتر ببریم. جنس ایمپلنت دندان تیتانیوم خالص می باشد که به صورت پایه در استخوان فک قرار می گیرد.
ایمپلنت دندان قیمت و هزینه آن به عوامل زیر بستگی دارد:

برند ایمپلنت، برند شخصی دندانپزشک، تضمین کیفیت، هزینه ی جانبی، شرایط پرداخت و نگهداری.

برند ایمپلنت دندان

شرکت های گوناگونی ایمپلنت دندان را تولید می کنند که جنس آن از تیتانیوم می باشد. ایمپلنت هایی که در ایران استفاده می شود غالبا اروپایی، آمریکایی و کره ای می باشد. پیاده سازی ایمپلنت دندان مستلزم تجهیزات خاصی می باشد که با توجه به در دسترس بودن آن امکانات در هر کشور، نوع ایمپلنت انتخاب می شود. بدیهی است که برندهای معتبر دنیا هزینه ی زیادی را برای افراد در پی خواهد داشت.

ایمپلنت آمریکایی در درجه ی اول قرار دارد و پس از آن ایمپلنت اروپایی مطرح می شود. ایمپلنت آمریکایی ممکن است هزینه ی زیادی داشته باشد ولی ایمپلنت کره ای ارزان تر بوده هزینه آن به صرفه تر است. 
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام