• مهناز
  • مرضیه محمدی

اهمیت گارانتی لوازم خانگی

۲۶-خرداد-۱۳۹۳, ۰۲:۵۱ عصر
ارسال: #1

اهمیت گارانتی لوازم خانگی

تو این تاپیک در مورد اینکه گارانتی(ضمانتنامه) لوازم خانگی ، لوازم برقی و .... چقد مهم هستش

چجوری باشه خوبه و .... صحبت میشه

لطفا از ارسال پست های مکرر و غیر مفید که کمک کننده نیستن خودداری کنید

ممنون

HeartHeartHeart

I hear and I forget

I see and I remember

I do and I understand

Wink
نقل قول
 سپاس شده توسط خگوشی ، faam ، sevdayi ، فندق
۲۶-خرداد-۱۳۹۳, ۰۲:۵۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۳ ۰۲:۵۹ عصر توسط خگوشی.)
ارسال: #2
RE: اهمیت گارانتی لوازم خانگی
اهمیت گارانتـــی:

خرید از فروشگاه‌های لوازم خانگی همیشه به آن سادگی که تصور می‌کنیم نیست. حتی اگر کاملا بدانید که چه می‌خواهید، باز هم موضوع گارانتی دری تازه را به روی‌تان باز می‌کند. ما خرید بدون گارانتی را به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم. موقع خریدن یک کالای با گارانتی هم باید به جزئیات ریز اما پراهمیتی توجه داشته باشید. گارانتی در خرید لوازم خانگی بسیار مهم است پس به سادگی از آن عبور نکنید.

چطور اتفاق می‌افتد؟ گارانتی عرضه شده روی محصولات و لوازم خانگی به دو صورت عرضه می‌شوند. گارانتی‌هایی که به صورت برچسب و لیبل روی جعبه نصب شده‌اند و گارانتی‌های صادر شده روی کارت. موقع ارائه خدمات هیچ کدام به دیگری اولویت ندارد. آنچه اهمیت دارد تاریخ صدور گارانتی است. بعضی از تولیدکننده‌ها کالای‌شان را از تاریخ ساخت زیرپوشش می‌گیرند و اگر کالا 80 درصد زمان گارانتی را داخل انبار فروشنده سپری کرده باشد، دست آخر چیزی نصیب من و شما نمی‌شود.

حالا باید چه کنیم؟ به فروشنده بگویید موضوع گارانتی دقیقا به‌ اندازه برند و نوع محصول برای‌تان اهمیت دارد. کالاهایی را انتخاب کنید که توسط شرکت‌های معتبر گارانتی شده‌اند. نقطه قوت چنین خریدی این است که شرکت‌های معتبر اسم و رسم‌دار معمولا آنقدر به کیفیت کار خود اطمینان دارند که محصول را از زمان نصب توسط خریدار زیر پوشش خدمات ارزشمندشان می‌گیرند.

زندگــــــــی ما دو تا چه خوبــــــــــه Blush
نقل قول
 سپاس شده توسط Parissa ، sevdayi ، jigmal ، satinik
۲۶-خرداد-۱۳۹۳, ۰۳:۱۴ عصر
ارسال: #3
اول مرسی از سحر عزیــــــــــــــــــزم Heart

بچه ها لطفا بیایید کمک. این که گارانتی به خودی خودش خوبه که شکی درش نیست، اما اینکه واقعا چقدر جوابگو هستند شاید برای خرید کمک کنه بهمون.

توی امین حضور خیلی از مغازه ها برای توجیه قیمت اجناس خودشون میگن فروشگاه های دیگه خودشون برچسب میچسبونن و در واقع اون گارانتی رو نداره! از کجا باید بفهمیم کی راست میگه؟! البته میدونم میشه رفت نمایندگی های اصلی، اما این کاریه که خیلی هامون نمیکنیم چون با قیمت مناسب تر جای دیگه میشه پیدا کرد..

من خودم وسیله های بزرگ رو با گارانتی اصلی گرفتم، اما آیا واقعا بین فرضا گارانتی سیهاوی با کارا فرقی هست؟!!
تا حالا برای تعمیر لوازم برقی کوچیک رفتین گارانتیشون؟ چه جوابی گرفتین؟؟
نقل قول
 سپاس شده توسط Parissa
  • تقی زاده
  • گروه ژ
۲۶-خرداد-۱۳۹۳, ۰۳:۱۸ عصر
ارسال: #4
گارانتی خوبه ! متاسفانه زمانش محدوده ،به نظر من اگه میگفتن مادام العمر باشه ولی شامل فلان باشه بهتر بود !
ما تلویزیون سامسونگ خریدیم از نمایندگی سامسونگ و با ضمنت نامه دو ساله سام سرویس ،تو مدت دوسال عالی کار کرد برامون ، بعدش یه هفته بود گارانتیش تموم شده بود دیدیم یه خط افتاد وسط تلویزیون و نور صفحه کم و زیاد میشد خیلی تند کم و زیاد میشد عین جوشکاری که نگاه کنی چشمت درد میگیره به این روز افتاد !
بردیم خدمات پس از فروشش گفت 1500 میگیریم پنل عوض میکنیم
من گارانتی های مادام العمر رو ترجیح میدم Big Grin

من خدا رو توی تک تک لحظه هام دارمLub
نقل قول
 سپاس شده توسط Parissa ، faam ، معصومه
۲۶-خرداد-۱۳۹۳, ۰۳:۱۹ عصر
ارسال: #5
و میشه بگید دلیل این همه اختلاف قیمت آخه چیه??
غذاساز فیلیپس, گارانتی دار و بی گارانتی, خیلی تفاوت قیمت دارن!
و آیا گارانتی نداشتن, میتونه دلیل تقلبی بودن کالا باشه??
تو رو خدا اگه اطلاعات دارید, بگید!Huh

اکنون, اینک الحال, آرزوهایم محقق میشود...
نقل قول
 سپاس شده توسط خگوشی ، faam
۲۶-خرداد-۱۳۹۳, ۰۳:۳۲ عصر
ارسال: #6
پریسا یادم نمیاد کجا خوندم فک کنم همین نوعروس یکی نوشته بود که اونایی که گارانتی ندارن به نوعی استوک هستن ،یعنی از بخش کنترل کیفی رد میشدن و برمیگشتن به کارخونه و درست میشدن ،ولی دیگه به وارد کننده های اصلی که نمایندگی اون محصول هستن فروخته نمیشن و شامل گارانتی اون شرکت نمیشن
از طریق وارد کننده های دیگه به کشور میان و قیمت ارزونتری نسبت به گارانتی شده ها دارن

من خدا رو توی تک تک لحظه هام دارمLub
نقل قول
 سپاس شده توسط روناک بیزمارک ، Parissa
۲۶-خرداد-۱۳۹۳, ۰۴:۱۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۳ ۰۴:۱۲ عصر توسط خگوشی.)
ارسال: #7
به نظره من بعضی برند ها مدت گارانتی رو محدود میکنن به یه بازه ای که اون دستگاه تو اون مدت بدون مشکل کار میکنه!!!
مثلا مثلااااااا فلان وسیله برقی مدت بهینه کارکردش 24 ماهه ... شرکت میاد گارانتی رو میذاره 24 ماه چون میدونه معمولا تو این مدت مشکلی پیش نمیاد!!! Dodgy گارانتی و خدمات پس از فروشه خوب واقعا کمـــه! Undecided
فام من فکر میکنم سیهاوی بهتر ساپورت میکنه تا کارا!!!

زندگــــــــی ما دو تا چه خوبــــــــــه Blush
نقل قول
 سپاس شده توسط aida_kma ، heminu ، faam ، Parissa ، معصومه
۲۶-خرداد-۱۳۹۳, ۰۴:۴۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۳ ۰۴:۴۹ عصر توسط heminu.)
ارسال: #8
بعضی از وسایلی که من خریدم گارانتی worldwide داره. یعنی در هر جای دنیا باشید این گارانتی روش هست که البته ایران معمولا جزو این هرکجای دنیا نیستBig Grin که حتی دبی جزو این شهرهاست.
در ضمن در اروپا گارانتی دوساله اجباری هست یعنی جنسی بدون این گارانتی فروخته نمیشود و شما با خرید این جنس به صورت اتومات گارانتی اون رو هم خریداری کردید. ولی می تونید مبلغ بیشتری بپردازید و گارانتیتون رو مثلا به 5 سال افزایش بدید.
ولی در ایران دو جور جنس فروخته میشه با گارانتی و بدون گارانتی.چون شرکتی که گارانتی رو به عهده گرفته داره هزینه تبلیغات و نمایندگی و تعمیر و....میده بدیهیه که جنسی که گارانتی داره گرونتر باشه.
اممممااااا مهم این هست که این گارانتی شامل چه مواردی می شود و آیا شامل تعویض هم هست یا خیر.
اگر بچه ها تجربیاتی دارند بگن خیلی ممنون میشم
نقل قول
 سپاس شده توسط faam ، mim mim ، Parissa ، خگوشی ، معصومه
۲۶-خرداد-۱۳۹۳, ۰۴:۵۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۳ ۰۵:۰۳ عصر توسط faam.)
ارسال: #9
لی لا منم سیهاوی خریدم، اما واقعا تو عمل هم بینشون فرق هست؟ بخشی از شک و شبهه من از این سایت که اتفاقی پیدا کردم شروع شد...
http://www.nikpak.com/boards/topic/1287/...B%8C%D8%AF

میدونم ممکنه موردی باشه، اما به هر حال...

آیدا حرفت فکر نمیکنم درست باشه.. یعنی احتمالا کسی از قول یکی از همین گارانتی های اصلی این حرف رو زده!
(آیدا کامنت اولت شبیه اینکه خیلی عالیه فقط زمانش رو بیشتر کنین بود! Big Grin)
نقل قول
 سپاس شده توسط خگوشی ، aida_kma ، معصومه
۲۶-خرداد-۱۳۹۳, ۰۵:۰۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۳ ۰۵:۰۴ عصر توسط banoo.)
ارسال: #10
به نظر من که گارانتی در ایران چیز بیهوده ایه ... اصولا وقتی دستگاه شما ایرادی پیدا کنه شامل گارانتی نمیشه حالا چرا خدا داند!!! مخصوصا وسایل برقی ریز.. شما در بیشتر مواقع باید مبلغی رو پرداخت کنید... گارانتی نداشتن جنس به این معنا نیست که جنس استوک یا خراب بوده چون این گارانتی ها رو شرکت های ایرانی ساپورت میکنن و یک برند معتبر هیچ وقت جنس استوک بیرون نمیده...بیشتر به این معناست که اون جنس قاچاق وارد شده.. از چند صد نفر پول گارانتی رو میگیرن که به یکیش خدمات بدن که شامل تعویض قطعات و کلی چیز دیگه هم نمیشه..توی ایران باز نسبتا گلدیران و سام سرویس بد نیستن

راستی اینم یک نکته است .... کلی هم پول بابت پودر و قرص و فیلتر میگیرن که خیلی گرونتر از بیرونه

6 مهر
تموم شد.
نقل قول
 سپاس شده توسط faam ، Parissa ، paarsis ، heminu ، معصومه ، satinik
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام