انواع غذا با تن ماهی

۲۸-دي-۱۳۹۳, ۰۲:۳۲ عصر
ارسال: #31
RE: انواع غذا با تن ماهی
تن ماهی با چنگال خرد شده=یک قوطی
پیاز نگینی خرد شده=یک عدد متوسط
نخود فرنگی=3 قاشق غذا خوری
سیب زمینی خلال شده =3 عدد
نمک ، فلفل ، زردچوبه ، ادویه ، زعفران=به میزان لازم
آب=نصف لیوان
رب گوجه فرنگی=2 قاشق غذا خوری
طرز تهیه:
روغن تن ماهی را در ماهی تابه ریخته تا گرم شود .پیاز را اضافه کرده کمی تفت می دهیم. تن ماهی را اضافه کرده ، می گذاریم کمی سرخ شود . نمک ، فلفل ، زردچوبه ، ادویه ، زعفران را اضافه کرده ، مواد را با هم مخلوط میکنیم . همزمان خلال سیب زمینی را در ظرف دیگری سرخ می کنیم . رب گوجه فرنگی را در آب حل کرده به تن ماهی اضافه می کنیم . سپس نخودفرنگی را به آن اضافه کرده درب ظرف را می گذاریم تا حدود 10 آب آن جمع شود . زیر غذا را خاموش کرده سیب زمینی سرخ شده را اضافه می کنیم.

اگه نیاز به ترجمه مقالات دانشگاهی داشتین من میتونم انجام بدم براتون.
تدریس آنلاین زبان انگلیسی و آیلتس هم میکنم. 
اینم پیج اینستام هستش:
nina_ielts
خوشحال میشم فالو کنین و منو به دوستانتون معرفی کنید. شاید یه روز به دردتون خورد.
نقل قول
 سپاس شده توسط marzieh.ahmad ، تمنا2
۳۰-دي-۱۳۹۳, ۰۴:۳۳ عصر
ارسال: #32
مواد لازم:

۱ـ کنسرو ماهی

۲ـ سیب زمینی سرخ شده

۳ ـ نخود فرنگی

۴ـ گوجه فرنگی و لیمو ترش و فلفل دلمه ای

طرز تهیه :

کنسرو را به مدت بیست دقیقه بجوشانید و روغن آنرا دور بریزید و با سیب زمینی سرخ شده و نخود فرنگی مخلوط ویا در کنار هم در دیس بریزید . به این ترتیب یک غذای سالم و فوری تهیه میکنید.

اینم پیج اینستام هستش:
nina_ielts
خوشحال میشم فالو کنین و منو به دوستانتون معرفی کنید. شاید یه روز به دردتون خورد.
نقل قول
۲-بهمن-۱۳۹۳, ۰۹:۱۳ عصر
ارسال: #33
مجبوس با تن ماهی

تن ماهی : ٢ تا ٣ عدد
برنج : ٣ پیمانه
گوجه فرنگی : ١ عدد
رب گوجه فرنگی : ٢ ق غ
پیاز : ١ عدد
فلفل دلمه ای: ١ عدد
فلفل سبز تند :٣ عدد
گشنیز خرد شده : ١ لیوان
آب لیمو : ۴ ق غ
سیر نده شده : ٢حبه
سیب زمینی: ١ عدد
ادویه (زنجبیل ، زیره ، زردچوبه، دارچین)

سیب زمینی را به صورت مکعبی خرد کنید و در روغن سرخ کنید بعد اونو از روغن جدا کنید و تو یه ظرف دیگه بریزید.
تو همون قابلمه پیاز رو با زردچوبه کمی تفت بدید بعد فلفل و گوجه فرنگی و سیر و ادویه رو به پیاز اضافه کنید
بعد از ۵ دقیقه سیب زمینی سرخ شده رو هم بریزید بعد تن ماهی رو کمی خرد کنید و سپس آب لیمو و رب گوجه اضافه کنید
در انتها وقتی که کاملا موادمون سرخ شد برنجی رو که از قبل خیس کرده بودیم رو از آب جدا میکنیم و داخل موادمون میریزم و یه تفت کوچیک بهش میدیم
گشنیز رو اضافه میکنیم و بلافاصله مقداری آب جوش به برنجمون اضافه میکنیم. نمک هم میریزیم.
خلاصه حواستون باشه زیاد آب نریزید این برنج شبیه برنچ کته درست میشه مثل استانبولی پلو
وقتی آب برنج خشک شد آب و روغن رو فراموش نکنید!
بعد از اینکه دم کشید غذا آمادست!

اگه از طعم تن ماهی زیاد خوشتون نمیاد حتما این غذا رو تهیه کنید چون تو این غذا طعم تن ماهی کاملا عوض میشه.

اینم پیج اینستام هستش:
nina_ielts
نقل قول
 سپاس شده توسط eternal ، تمنا2 ، miss.samira
  • کتی دیلمی
  • گروه ژ
۳-بهمن-۱۳۹۳, ۰۸:۳۰ عصر
ارسال: #34
خوراک تن با جعفری و لیمو

برای درست کردن این خوراک نصف فنجان جعفری خرد شده را با نصف فنجان خیارشور خرد شده مخلوط کنید. این مخلوط را به همراه دو قاشق غذاخوری سس فرانسوی به یک قوطی کنسرو تن ماهی با فلفل قرمزاضافه کنید و خوب به هم بزنید.(البته اگر تند دوست ندارید می تونید از تن ماهی ساده استفاده کنید) میتوانید این غذا را درون‌ نان باگت بگذارید و همراه بچه‌ها به مدرسه بفرستید.

اینم پیج اینستام هستش:
nina_ielts
نقل قول
 سپاس شده توسط تمنا2 ، miss.samira
۳-بهمن-۱۳۹۳, ۰۹:۴۸ عصر
ارسال: #35
ﺧﻮﺭﺍﮎ ﻟﻮﺑﯿﺎ ﭼﯿﺘﯽ ﺑﺎ ﻗﺎﺭﭺ ﺭﻭ ﮐﻪ ﮐﻨﺴﺮﻭﺵ ﻫﻢ ﻫﺴﺖ ﺩﺭﻭﻥ ﻣﺎﻫﯿﺘﺎﺑﻪ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﺑﻌﺪ ﯾﻪ ﻗﻮﻃﯽ ﺗﻦ ﻣﺎﻫﯽ ﺭﺍ ﺭﻭﺵ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﻭ ﺑﺎﻫﻢ ﻣﺨﻠﻮﻁ ﮐﻨﯿﺪ ﺑﺬﺍﺭﯾﺪ ﺁﺑﺶ ﮐﻤﯽ ﺑﺮﭼﯿﺪﻩ ﺷﻪ ﺣﺎﻻ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﺷﺪ میتونید ﻧﻮﺵ ﺟﺎﻥ ﮐﻨﯿﺪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮﻣﻦ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻮﺷﻤﺰﺳﺖ New2

ﺩﺭ ﺁﯾﻨﺪﻩ ﻧﻪ ﭼﻨﺪﺍﻥ ﺩﻭﺭ ﺑﺎﺭﺑﯽ ﻣﯽ‌ﺷﻢ New2
نقل قول
۷-بهمن-۱۳۹۳, ۰۹:۱۱ عصر
ارسال: #36
سیب‌زمینی‌ها را درون یک ظرف بگذارید و روی آن آب بریزید. کمی نمک بزنید و بگذارید جوش بیاید. سپس در آن را گذاشته و 30 دقیقه بگذارید تا با حرارت ملایم بپزد. سیب‌زمینی‌ها باید به حدی نرم شود که وقتی از هر طرف آن چاقو فرو می‌کنید به راحتی در سیب‌زمینی فرو رود.

زمانی که سیب‌زمینی‌ در حال پخت است، تن ماهی را در یک ظرف ریخته و روغن را از آن جدا کرده و کنار بگذارید و با یک چنگال تن را خرد کنید.

حالا در یک تابه روغن زیتون بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید. سپس سیر را به آن اضافه کنید. یک دقیقه بعد تن را درون تابه بریزید و تفت دهید و فر را روی 425 درجه فارنهایت تنظیم و ظرف آن را به روغن آغشته کنید.

وقتی سیب‌زمینی پخته شد بگذارید تا کمی خنک شود سپس آن را پوست کنده و بکوبید و درون آن شیر بریزید و کمی از روغن تن را که کنار گذاشته بودید نیز به آنها اضافه و مخلوط کنید این مواد را با موادی که درون تابه است، مخلوط کنید و هم‌بزنید. نمک و فلفل آن را اندازه گرفته و درون ظرف فر ریخته و یک قاشق از روغن زیتون یا روغن تن را روی آن بریزید. 15 دقیقه درون فر بگذارید تا روی آن طلایی شود. سپس درون ظرف دلخواه خود ریخته و با جعفری تزئین و سرو کنید.

اینم پیج اینستام هستش:
nina_ielts
نقل قول
۸-بهمن-۱۳۹۳, ۱۰:۱۳ عصر
ارسال: #37
پلو تن ماهی با فلفل دلمه و ذرت

مواد لازم:
تن ماهی یک قوطی ( حتما بذارین 20 دقیقه تو آب جوش بجوشه وگرنه قبلش حتما برای خودتون فاتحه بخونید و وصیت نامتون را تنظیم کنید که تکلیف مال و اموالتون مشخص بشه! )
پیاز یک عدد متوسط
سیر 2 تا 3 حبه
جعفری خرد شده دو مشت ( من جعفری و گشنیز فریزری داشتم از هر دو استفاده کردم)
فلفل دلمه ای 2 عدد
ذرت پخته شده یا ذرت کنسروی یک پیمانه
برنج 3 پیمانه
نمک، فلفل، زردچوبه و زعفران آب کرده به میزان لازم

طرز تهیه:
وقتی که قوطی تن ماهی شما به مدت 20 دقیقه در آب در حال جوش جوشید، روش آب سرد بگیرین تا کمی خنک شه بعد درش را باز کنید و با پشت قاشق روغنش را بگیرید و بذارین یک گوشه آماده باشه.
پیاز را مکعبی خرد کنید و با کمی روغن تفت بدین تا طلایی و سبک بشه، سیر را هم پوست گرفته و با سیر خرد کن له کنید و به پیاز اضافه کنید و تفت بدین ( یک کوچولو تفت کافیه چون زودی تلخ میشه) بعد بهش زردچوبه اضافه کنید و تفت بدین.
فلفل دلمه ای را مکعبی خرد کنید.
تن ماهی را به پیاز و سیر اضافه کنید و یک کم تفت بدین، فلفل دلمه ای و ذرت را هم اضافه کنید و یک استکان آب جوش اضافه کنید و بذارین مزه مواد با هم مخلوط بشه. اجازه بدین آب مواد کشیده بشه.

اینم پیج اینستام هستش:
nina_ielts
نقل قول
 سپاس شده توسط Khanom Tala ، تمنا2
۱۰-بهمن-۱۳۹۳, ۰۶:۲۹ عصر
ارسال: #38
کوکو تن ماهی

تن ماهی 1 قوطی . تخم مرغ 2 عدد . پیاز 1 عدد . سیر 2 حبه . جعفری مقداری
زیره سیاه 1 قاشق چایخوری . آرد به مقدار لازم . نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه : روغن تن ماهی را خالی کنید و ماهی را داخل کاسه ای بریزید سپس زیره سیاه ، تخم مرغ ، پیاز رنده شده ، سیر رنده شده ، مقداری جعفری ، نمک و فلفل را اضافه کنید.

آرد را قاشق قاشق به این مخلوط اضافه کنید و هم بزنید ، آنقدر آرد بریزید که بتوانید مانند کتلت به مایه کوکو شکل بدهید ( آرد زیاد کوکو را سفت خواهد کرد ).

تکه ای از مایه کوکو بردارید ، کف دست تان را خیس کنید و بصورت گرد مایه کوکو را کف دست شکل دهید سپس در روغن داخل بگذارید تا سرخ شود ، تمام کوکوها را به همین صورت آماده کنید و وقتی سرخ شد برگردانید تا طرف دیگر کوکو هم سرخ شود.

کوکوهای تن ماهی را پس از سرخ شدن در ظرف قرار دهید و بهمراه سالاد و چاشنی دلخواه سرو کنید.

اینم پیج اینستام هستش:
nina_ielts
نقل قول
 سپاس شده توسط تمنا2 ، نگار-محمد
۳-فروردين-۱۳۹۴, ۱۲:۰۹ عصر
ارسال: #39
تن ماهی با گوجه فرنگی اسیدی تولید میکنه که بسیار برای دندانها ضرر داره
حتی الامکان گوجه فرنگی رو بهش اضافه نکنید

افراد موفق کارهایی را انجام میدهند که افراد ناموفق تمایلی به انجام آنها ندارند.‏
برندگان در زندگی تسلیم نمیشوند.‏
برندگان هنگام سختی ها باز نمی ایستند.‏
برندگان،هرگز اجازه نمیدهند کسی رویای آن ها را بدزدد!
نقل قول
 سپاس شده توسط ســـتاره ، تمنا2
۶-فروردين-۱۳۹۴, ۱۲:۵۷ عصر
ارسال: #40
کلم سفید ریز شده عین رشته + تن ماهی + سس مایونز + خیارشور + ذرت =========یه سالاد فوق خوشمزه ..... اوووووووووم بی نظیرررره

Heart خدااااااااااجونم شکرت که اهدافم رو تو ذهنم قرار دادی تا آمادگی رسیدن بهشون رو پیدا کنم
نقل قول
 سپاس شده توسط niloo jooni
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام