انواع غذا با تن ماهی

۵-شهريور-۱۳۹۱, ۰۴:۱۸ عصر
ارسال: #11

Heart خوراک تن ماهی
مواد اولیه :

ماکارونی رشته‌ای - 150 گرم
کره - یک قاشق غذاخوری
قارچ ورقه شده - 500 گرم
فلفل دلمه‌ای قرمز خردشده - یک عدد
پودر کاری دو تا - سه قاشق چایخوری
آرد - سه قاشق غذاخوری
نخودفرنگی منجمد - 4/3 پیمانه
شیر - 4/1و 1 پیمانه
پیازچه خردشده - 4/3 پیمانه
خامه غلیظ - نصف پیمانه
جعفری خردشده - 4/1 پیمانه
تن ماهی - یک قوطی
نمک - نصف قاشق چایخوری
کورن یا برشتوک خردشده - نصف پیمانه

طرز تهیه (برای چهار نفر):

ماکارونی را بپزید و آبکشی کنید. روغن را در قابلمه بزرگی حرارت دهید و قارچ را در آن تفت دهید تا نرم شود (شش الی هشت دقیقه) سپس نخودفرنگی، پیازچه، فلفل دلمه‌ای و کاری را به آن بیفزایید و سه دقیقه تفت بدهید. آرد، شیر و خامه را در کاسه دیگری مخلوط کنید، سپس آن را درون مخلوط قارچ بریزید و اجازه دهید جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید تا بجوشد و غلیظ شود. ظرف را از روی حرارت بردارید و جعفری و نمک را به آن اضافه کنید. فر را با دمای 375 درجه فارنهایت روشن کنید و ماکارونی و ماهی تن را در سس بریزید. سپس آن را درون یک قالب پهن به گنجایش حدود دو لیتر بریزید و پهن کنید. برشتوک را روی غذا بپاشید. ظرف را به مدت 20 دقیقه در فر بگذارید و سپس آن را سرو کنید.

[تصویر: انواع غذا با تن ماهی]

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط نیازز ، tarlan 66
۱۴-شهريور-۱۳۹۱, ۱۰:۳۰ صبح
ارسال: #12
طرز تهیه راگو ماهی تن(اسپانیایی)
مواد لازم برای ۶ نفر:
کنسرو ماهی تن=۲ قوطی(یا ۱ کیلوگرم ماهی تن تازه)
پیاز متوسط=۴ عدد
سیر=۳ تا ۴ پره
گوجه فرنگی=۱ کیلوگرم
نخود سبز پخته=۵۰۰ گرم(یا ۱ قوطی متوسط کنسرو نخود سبز)
سیب زمینی اسلامبولی کوچک=۷۰۰ گرم
فلفل قرمز تند=بمقدار کم
روغن زیتون=۴ قاشق سوپخوری
آویشن=به مقدار کم(می توان از مقداری نعناع و ترخان استفاده کرد)
نمک و فلفل=بقدر کافی
●طرز تهیه:
در صورت استفاده از ماهی تن تازه،آن را پوست می گیریم و به قطعات کوچک،چهار گوش می بریم.بعد کمی نمک می زنیم و آن را با دو قاشق روغن زیتون کمی سرخ می کنیم.ماهی را از ظرف خارج می کنیم و پیاز خلال کرده را در همان روغن و در همان ظرف کمی تفت می دهیم.سیر را می کوبیم و به ظرف پیاز اضافه می کنیم و بهم می زنیم.روی گوجه فرنگی ها آب جوش می دهیم و پوست آنها را کنده،خرد می کنیم و آنها را داخل پیاز می ریزیم.سیب زمینی را پوست می کنیم و داخل ظرف گوجه فرنگی می ریزیم. در ظرف را می بندیم و می گذاریم کمی بپزد. بعد ماهی و نخود را می ریزیم.کمی نمک و فلفل قرمز و آویشن خرد شده(یا نعناع و ترخان هم به آن اضافه می کنیم.دوباره در ظرف را می بندیم،حرارت را ملایم می کنیم تا تمام مواد پخته شوند و سس ته ظرف غلیظ شود.در صورت استفاده از کنسرو ماهی تن،آن را به همراه نخود در اواخر طبخ با سایر مواد مخلوط می کنیم.

نمیدونم چرا اینجا اینجوری شدهSad
مرگ بر داعش
آ ب نیست خیلی کمه لطفا درست مصرف کنیم و به سایرین هم تذکر بدیم
نقل قول
 سپاس شده توسط andia ، سحر ایرانی ، نیازز
۱۷-شهريور-۱۳۹۱, ۰۳:۳۵ عصر
ارسال: #13

اردور تن ماهی....:)
طرز تهیه اردور تن ماهی...(خیلی راحت و خوشمزه حتما درست کنید)WinkNew1

مواد لازم:
تن ماهی : 1 عدد
گوجه فرنگی: 6 عدد
زیتون بدون هسته:به میزان دلخواه
فلفل دلمه ای رنگی:1 عدد
سس مایونز:2 ق غ
سس فرانسوی:2ق غ
نمک و فلفل سیاه:به مقدار لازم

طرز تهیه:
اول تن ماهی رو میذاریم 10 دقیقه بجوشه....و میگذاریم یه کم سرد شه...بعد زیتون و فلفل دلمه ای و را نگینی خرد میکنیم..به تن ماهی اضافه میکنیم و هم میزنیم تا تن ماهی خرد شه بعد فلفل سیاه و نمک را به همراه سس هامون اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم...موادمون اماده است...
گوچه فرنگی هارو از وسط نصف میکنیم و با قاشق چایخوری به ارامی داخلش رو خالی میکنیم...و بعد از موامون داخل تن ماهیها میریزیم...برای تزئین هم زیتو را از وسط نصف میکنیم و یه دونه فلفل دامه ای هم روی اون میذاریم..Smiling

*میتونیم وقتی داخل گوجه ها رو خالی میکنیم اونهارم به موادمون اضافه کنیم..(من اضافه نکردم گذاشتم تو فریزر واسه املت)Wink

نوش جااااااااااااااااااانNew1

مامانای خوشگل با نی نی های گلتون بیاید سایت نوزاد دیگه تخصصی متعلق به خودمونه منتطرتونیم ♥♥
من و پسرم"اینجا رو دوستتتتتتت داريم ...

تو بدنيا امدي تا انقلابي راه بيندازي در من عاااااااشقتم پسرم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط Moonlight ، elize ، paraztoo ، ترنج ، elina69 ، abnabat ، شقایق محسن ، kimiasokoot ، خانوم آقای موسوی ، hastijan ، نیازز ، مینا75 ، shirin93 ، پری رخ 2014 ، tarlan 66 ، My dear 90 ، Baby jon ، niloo jooni ، tootak
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱۸-شهريور-۱۳۹۱, ۰۸:۱۶ عصر
ارسال: #14
RE: اردور تن ماهی....:)
وای کوثر مرصصصصصصصی زیاد.چقد تو خوبی عزیزم...کوثر جونم این گوجه ها که توشون مواد گذاشتی هم خورده میشن یا فقط فیلینگ خورده میشه؟ و اگه گوجه ها خورده میشن مزه ی گوجه بهمراه این مواد، خوبه؟ من اون مواد تو گوجه رودوس دارم ولی نمدونم مزش با گوجه چطوریه

گمان نمیکنم لازم باشد من به بهشت بروم، در اینجا آنقدر چیزهای خوب گیرم می آید که انصاف نیست آن هارا بگذارم و بروم.
نقل قول
 سپاس شده توسط kosar ، abnabat
۱۹-شهريور-۱۳۹۱, ۰۲:۲۷ عصر
ارسال: #15

RE: انواع غذا با تن ماهی
پرستو جون بله عزیزم با گوجه خورده میشه من که درست کردم همه طعمش رو دوست داشتن...دیگه سلیقه ایه...کلا که اماده شد سلفون بکش بذار تو یخچال تا مواد کاملا جا بیفته خوشمزه شه...نوش جونت گلمممم..

مامانای خوشگل با نی نی های گلتون بیاید سایت نوزاد دیگه تخصصی متعلق به خودمونه منتطرتونیم ♥♥
من و پسرم"اینجا رو دوستتتتتتت داريم ...

تو بدنيا امدي تا انقلابي راه بيندازي در من عاااااااشقتم پسرم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط paraztoo ، abnabat ، tarlan 66 ، Baby jon
۲۸-شهريور-۱۳۹۱, ۰۱:۱۸ صبح
ارسال: #16

Heart کاناپ ماهی تن
مواد اولیه :

تن ماهی یک قوطی
خیارشور 100 گرم
سس مایونز یک و نیم قاشق غذاخوری
آب لیموترش یک قاشق غذاخوری
کره 25 گرم
نمک و فلفل به میزان لازم
نان تست به تعداد نفرات

طرز تهیه:

ماهی‌ها را از روغن جدا کرده با چنگال خرد می‌کنیم و به آن خیارشور خردشده، آب لیموترش، نمک، فلفل و سس مایونز اضافه می‌کنیم. می‌توان کمی به آن میگوی چرخ کرده هم اضافه کرد. نان تست‌ها را برش زده کمی کره روی آن می‌مالیم و مواد را روی آن می‌ریزیم، سپس با جعفری خرد و هویج رنده شده تزئین می‌کنیم.

نکته:

کاناپه در اصطلاح آشپزی به ساندویچ‌های رو باز گفته می‌شود.

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط mozhi ، narcissus88 ، MAAH ، neda22 ، hastijan ، نیازز ، پری رخ 2014 ، جوجه خوشگله
۱۹-مهر-۱۳۹۱, ۰۷:۲۶ عصر
ارسال: #17

چهارنوع خوراک با تن ماهی

خوراک تن:
یک بسته بادام زمینی کوچک نمکی را خردکنید (اگر غذا ساز دارید بریزین تو غذا ساز) . نصف فنجان ریحان خرد شده را به آن اضافه کنید و با یک قوطی کنسرو تن ماهی در روغن زیتون مخلوط کنید. یا اگر تن ماهی ساده دارید روغن تن را خالی کنید و به جایش کمی روغن زیتون بریزید.

خوراک تن با جعفری و لیمو:
برای درست کردن این خوراک نصف فنجان جعفری خرد شده را با نصف فنجان خیارشور خرد شده مخلوط کنید. این مخلوط را به همراه دو قاشق غذاخوری سس فرانسوی به یک قوطی کنسرو تن ماهی با فلفل قرمزاضافه کنید و خوب به هم بزنید.(البته اگر تند دوست ندارید می تونید از تن ماهی ساده استفاده کنید) میتوانید این غذا را درون‌ نان باگت بگذارید و همراه بچه‌ها به مدرسه بفرستید.

ساندویچ تن یونانی:
یک پیاز قرمز کوچک را به‌صورت مکعب‌های ریز خرد کنید. نصف فنجان زیتون سیاه بدون هسته را هم خرد کنید و با یک قوطی کنسرو تن قاطی کنید. حالا به یک و نیم قاشق غذاخوری سس مایونز و یک قاشق چایخوری فلفل سیاه نیاز دارید. موادتان را خوب با هم ترکیب کنید. این خوراک را باید سرد و به‌صورت ساندویچ کنید.

سالاد تن، نعنا و فلفل:
یک چهارم فنجان نعنای خرد شده و یک فنجان فلفل دلمه‌ای قرمز و زرد خرد شده را با یک قوطی کنسرو تن ماهی مخلوط کنید. یادتان باشد روغن تن را دور نریزید. چون در این دستور از سس استفاده نمیکنیم. این خوراک را هم میتوانید داغ کنید و با پاستا قاطی کنید و هم به عنوان ساندویچ سرد میل کنید.
نقل قول
 سپاس شده توسط خانوم عجول ، abnabat ، نیازز ، hastijan
۳۰-مهر-۱۳۹۱, ۰۳:۴۸ عصر
ارسال: #18
سالاد الویه با تن هم امتحان کنین خوب میشه.به جای مرغ یا کالباس از تن ماهی استفاده کنین

Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط shah navaz
۴-دي-۱۳۹۱, ۰۲:۰۲ عصر
ارسال: #19
پاستا با تن ماهی خوب میشه ، برای وقتی که وقت پختن گوشت یا مرغ رو ندارید .

آلبالو دارم تو دلم Angel

هفته 33
نقل قول
۴-دي-۱۳۹۱, ۰۲:۱۰ عصر
ارسال: #20
من یه سالادی بلدم :
تن ماهی
قارچ زیاد
نخود فرنگی
ذرت
سس سفید ( ن سس با ماست قاطی میکنم )
خیلی خوبه
نقل قول
 سپاس شده توسط narcissus88 ، shah navaz
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام