• آرایشگاه مدیس
  • تقی زاده

انواع سس ها

۱۳-مرداد-۱۳۹۸, ۰۳:۴۹ عصر
ارسال: #91

RE: انواع سس ها
مواد لازم برای یک شیشه کوچیک سس پستو:

دو لیوان برگ ریحون،یک سوم لیوان روغن زیتون(تا نصف لیوان هم میتونید بریزید)،سه حبه سیر،یک سوم لیوان پنیر پارمزان رنده شده(تا تصف لیوان میتونید بریزید)،یک چهارم لیوان گردو خرد شده(میتونید کمی بیشتر هم بریزید)، کمی نمک و فلفل سیاه

طرز تهیه:

ریحون+گردو+پنیر پارمزان رنده شده+ سیر و نمک و فلفل رو در مخلوط کن بریزید. چند پالس بزنید(چند بار دکمه مخلوط کن رو بصورت منقطع بزنید) تا مواد خرد بشه.بعد دستگاه رو روی دور کند روشن بذارید و کم کم روغن زیتون رو از قسمت در مخلوط کن اضافه کنید تا همینجوری که هم میخوره ،روغن باهاش ترکیب بشه ،اینجوری خوب جذب و یکدست میشه.

سس رو در شیشه و در یخچال نگه دارید.
حدود یک هفته ماندگاری داره.
معروفترین مورد استفادش ،پاستا پستو هست.

تصویر: ./uploads/201908/post_91469_1564921176_bcc1ae701d2af3c07114d0eca635d78a.attach

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
۲۲-مرداد-۱۳۹۸, ۰۱:۳۴ عصر
ارسال: #92

سس سیر و جعفری

ماست چکیده(یا سفت) ساده نصف لیوان,سیر سه حبه,برگ جعفرى تازه دو تا سه قاشق,آب لیمو تازه دو قاشق,روغن زیتون دو قاشق,نمک و فلفل و کمی آویشن:مواد سس رو داخل مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید.موقع سرو سالاد, این سس رو روى سالاد بریزید 

تصویر: ./uploads/201908/post_91469_1565690628_10cb57c63bec721d70fbea2a12977a54.attach

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
۲۲-مرداد-۱۳۹۸, ۰۵:۱۵ عصر
ارسال: #93
ازین سس ها که با سرکه و روغن زیتون و تخم مرغ درست میکنن، یکمم بهش شکر و نمک و میزنن خییییلی دوس دارم اما میگن زیاد خوب نیس!!! چقد تو چاقی تاثیر داره؟
نقل قول
  • گروه ژ
۲۲-مرداد-۱۳۹۸, ۰۵:۲۷ عصر
ارسال: #94
(۳-مرداد-۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ عصر)'هیلدا' نوشته است:  من تو این قسمت سس مایونز وسس گوجه وخردل رو میزارم شماهم دستورات خوبتون رو بزارید سس مایونز که امشب درست میکنم عکسش رو میزارم [تصویر: انواع سس ها] سس مایونز دستورش از مامی سایته عالی بود ( 2 کیلو )
من نصف مواد رو درست کردم امروز صبح
تخم مرغ 3 عدد
سس خردل 1ق س
روغن مایع 2 پیمانه
آب 3 پیمانه
نشاسته ذرت (پودر نشاسته گل ) 3/2 پیمانه
سرکه 2 پیمانه
شکر 1 ق س
نمک 1 ق چ
فلفل به میزان لازم

مرسی عزیزم بسیار خوب و کاربردی بود. امتحان کردم و خیلی خوب شد

نقل قول
۲۳-مرداد-۱۳۹۸, ۱۰:۴۹ صبح
ارسال: #95

سس همبرگر
من این سس درست میکنم با همبرگر خونگی میخوریم به نظر خودم خوشمزس
سس مانیوز 3-4 قاشق
سس کچاب 2 قاشق
سس خردل 1.5 قاشق
اب لیمو تازه مقدار لازم
نمک مقدار کم
فلفل سیاه مقدار لازم
زیره سیاه یا سبز مقدار لازم
پودر سیر یا سیر تازه مقدار لازن
پیاز کوچک یا پیازچه یک مشت
خیارشور به میزان دلخواه
جعفری یک مشت
پودز زنجفیل کمی
کمی سرکه
تخم گشیز اسیاب شده(اختیاری)
فلفل قرمز یا فلفل سفید اگه داشتید بریزد
همه باهم میرزیم تو خوردکن یا غذاساز یه سس خیلی خوشمزه میده
بعد نون همبرگر با این سس خیس میکنم بعدم کاهو خردشده خیار شور خورد شده گوجه خورد شده و اگه چیپیس سیب زمینی خلالی باشه میریزم خیلی خوب میشه من دوست دارم

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط tootak ، parmin.ab
۲۸-مرداد-۱۳۹۸, ۱۰:۵۷ صبح
ارسال: #96

سس ارده و لیمو

این سس با سالاد فصل عالی میشه، با سالادهایی که روشون مرغ یا میگوی گریل شده میذاریم هم عالیه.

طرز تهیه:

یک چهارم پیمانه اَرده+یک چهارم پیمانه آب+دو ق غ آبلیموی حتما تازه+یک ق غ سرکه سیب(میتونید با آبلیمو جایگزین کنید)+ یک ق غ سر خالی عسل +یک حبه سیر درشت(رنده شده)+نمک و فلفل سیاه

همه رو در یک کاسه بریزید و با همزن دستی خوب مخلوط کنید.

اگر رقیقتر خواستید کمی آب بیشتر بریزید یا با ذائقتون ترشی و شیرینیشو تنظیم کنید.

تصویر: ./uploads/201908/post_91469_1566199652_5e84575eb4431ce6d4214ba3ad64e156.attach

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام