• باغ vp
  • تقی زاده

انواع سس ها

۱۳-مرداد-۱۳۹۸, ۰۳:۴۹ عصر
ارسال: #91

RE: انواع سس ها
مواد لازم برای یک شیشه کوچیک سس پستو:

دو لیوان برگ ریحون،یک سوم لیوان روغن زیتون(تا نصف لیوان هم میتونید بریزید)،سه حبه سیر،یک سوم لیوان پنیر پارمزان رنده شده(تا تصف لیوان میتونید بریزید)،یک چهارم لیوان گردو خرد شده(میتونید کمی بیشتر هم بریزید)، کمی نمک و فلفل سیاه

طرز تهیه:

ریحون+گردو+پنیر پارمزان رنده شده+ سیر و نمک و فلفل رو در مخلوط کن بریزید. چند پالس بزنید(چند بار دکمه مخلوط کن رو بصورت منقطع بزنید) تا مواد خرد بشه.بعد دستگاه رو روی دور کند روشن بذارید و کم کم روغن زیتون رو از قسمت در مخلوط کن اضافه کنید تا همینجوری که هم میخوره ،روغن باهاش ترکیب بشه ،اینجوری خوب جذب و یکدست میشه.

سس رو در شیشه و در یخچال نگه دارید.
حدود یک هفته ماندگاری داره.
معروفترین مورد استفادش ،پاستا پستو هست.

تصویر: ./uploads/201908/post_91469_1564921176_bcc1ae701d2af3c07114d0eca635d78a.attach

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
۲۲-مرداد-۱۳۹۸, ۰۱:۳۴ عصر
ارسال: #92

سس سیر و جعفری

ماست چکیده(یا سفت) ساده نصف لیوان,سیر سه حبه,برگ جعفرى تازه دو تا سه قاشق,آب لیمو تازه دو قاشق,روغن زیتون دو قاشق,نمک و فلفل و کمی آویشن:مواد سس رو داخل مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید.موقع سرو سالاد, این سس رو روى سالاد بریزید 

تصویر: ./uploads/201908/post_91469_1565690628_10cb57c63bec721d70fbea2a12977a54.attach

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
۲۲-مرداد-۱۳۹۸, ۰۵:۱۵ عصر
ارسال: #93
ازین سس ها که با سرکه و روغن زیتون و تخم مرغ درست میکنن، یکمم بهش شکر و نمک و میزنن خییییلی دوس دارم اما میگن زیاد خوب نیس!!! چقد تو چاقی تاثیر داره؟
نقل قول
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۲۲-مرداد-۱۳۹۸, ۰۵:۲۷ عصر
ارسال: #94
(۳-مرداد-۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ عصر)'هیلدا' نوشته است:  من تو این قسمت سس مایونز وسس گوجه وخردل رو میزارم شماهم دستورات خوبتون رو بزارید سس مایونز که امشب درست میکنم عکسش رو میزارم [تصویر: انواع سس ها] سس مایونز دستورش از مامی سایته عالی بود ( 2 کیلو )
من نصف مواد رو درست کردم امروز صبح
تخم مرغ 3 عدد
سس خردل 1ق س
روغن مایع 2 پیمانه
آب 3 پیمانه
نشاسته ذرت (پودر نشاسته گل ) 3/2 پیمانه
سرکه 2 پیمانه
شکر 1 ق س
نمک 1 ق چ
فلفل به میزان لازم

مرسی عزیزم بسیار خوب و کاربردی بود. امتحان کردم و خیلی خوب شد

نقل قول
۲۳-مرداد-۱۳۹۸, ۱۰:۴۹ صبح
ارسال: #95

سس همبرگر
من این سس درست میکنم با همبرگر خونگی میخوریم به نظر خودم خوشمزس
سس مانیوز 3-4 قاشق
سس کچاب 2 قاشق
سس خردل 1.5 قاشق
اب لیمو تازه مقدار لازم
نمک مقدار کم
فلفل سیاه مقدار لازم
زیره سیاه یا سبز مقدار لازم
پودر سیر یا سیر تازه مقدار لازن
پیاز کوچک یا پیازچه یک مشت
خیارشور به میزان دلخواه
جعفری یک مشت
پودز زنجفیل کمی
کمی سرکه
تخم گشیز اسیاب شده(اختیاری)
فلفل قرمز یا فلفل سفید اگه داشتید بریزد
همه باهم میرزیم تو خوردکن یا غذاساز یه سس خیلی خوشمزه میده
بعد نون همبرگر با این سس خیس میکنم بعدم کاهو خردشده خیار شور خورد شده گوجه خورد شده و اگه چیپیس سیب زمینی خلالی باشه میریزم خیلی خوب میشه من دوست دارم

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط tootak ، parmin.ab
۲۸-مرداد-۱۳۹۸, ۱۰:۵۷ صبح
ارسال: #96

سس ارده و لیمو

این سس با سالاد فصل عالی میشه، با سالادهایی که روشون مرغ یا میگوی گریل شده میذاریم هم عالیه.

طرز تهیه:

یک چهارم پیمانه اَرده+یک چهارم پیمانه آب+دو ق غ آبلیموی حتما تازه+یک ق غ سرکه سیب(میتونید با آبلیمو جایگزین کنید)+ یک ق غ سر خالی عسل +یک حبه سیر درشت(رنده شده)+نمک و فلفل سیاه

همه رو در یک کاسه بریزید و با همزن دستی خوب مخلوط کنید.

اگر رقیقتر خواستید کمی آب بیشتر بریزید یا با ذائقتون ترشی و شیرینیشو تنظیم کنید.

تصویر: ./uploads/201908/post_91469_1566199652_5e84575eb4431ce6d4214ba3ad64e156.attach

نقل قول
۱۵-مهر-۱۳۹۸, ۰۳:۵۸ عصر
ارسال: #97

سس قارچ :

500 گرم قارچ خرد شده
2 قاشق غذاخوری روغن
1 هویج متوسط ، خرد شده
1/2 پیاز ، تفت داده شده(تفت دادن پیاز اختیاری ست و میتوانید بعد همراه قارچها تفت دهید)
3 قاشق غذاخوری آرد
2 فنجان آب مرغ(یا ترکیب عصاره+ آب)
1/2 فنجان خامه
نمک ، فلفل
جعفری خرد شده

در یک تابه قارچ ها را در روغن روی حرارت متوسط حدود 10 دقیقه بپزید.
هویج و پیاز را اضافه کرده و 10 دقیقه دیگر پخت و پز را ادامه دهید.
در یک ظرف جداگانه ، آرد را کمی روی حرارت متوسط تفت دهید. یک فنجان آب مرغ را اضافه کنید و هم بزنید و مجدد یک فنجان بعدی را اضافه کنید تا آرد گلوله نشود
سس را به همراه خامه به قارچ ها اضافه کرده و هم بزنید. در صورت نیاز نمک را مزه دار کنید و کمی فلفل اضافه کنید. دوباره هم بزنید و حرارت را خاموش کنید.
با جعفری تازه تزیین کنید

تصویر: ./uploads/201910/post_91469_1570451309_286a5216c35711a70fc7e536a4755331.attach

نقل قول
۲۱-مهر-۱۳۹۸, ۱۱:۳۵ صبح
ارسال: #98

تصویر: ./uploads/201910/post_91469_1570953915_6c51116b022bd69e74d41a64a09096cc.attach

نقل قول
۲-آبان-۱۳۹۸, ۱۱:۴۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-آبان-۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ صبح توسط nazgol22.)
ارسال: #99

سس کچاب خانگی
مواد مورد نیاز برای تهیه سس کچاپ خانگی:
پیاز متوسط ۱ عدد
روغن زیتون ۱ ق غذاخوری
سیر ۱ حبه
پوره گوجه‌فرنگی ۵۰۰ گرم
سرکه ۳۵۰ گرم
آب ۲۰۰ میلی‌لیتر
شکر قهوه‌ای ۱۵۰ گرم
نمک ۱-۲ ق غذاخوری
پودر پاپریکا ۱/۲ ق چای‌خوری
فلفل جاماییکایی آسیاب‌شده ۱/۴ ق چای‌خوری

طرز تهیه سس کچاپ خانگی:
برای تهیه سس کچاپ خانگی ابتدا پیاز را پوست کنده و خیلی ریز خرد کنید. داخل یک تابه مقداری روغن ریخته و پیاز را با حرارت کم به مدت ۵-۱۰ دقیقه تفت دهید تا نرم و سبک شود. سیر را رنده کنید و آن را نیز داخل تابه ریخته ۲-۳ دقیقه تفت دهید. پوره گوجه‌فرنگی، سرکه و آب را به تابه اضافه کنید. حرارت را کمی زیاد کنید تا سس به جوش بیاید. شکر، نمک، پودر پاپریکا و پودر فلفل جاماییکایی را به سس اضافه کنید و خوب مواد را باهم مخلوط کنید. حالا بدون بستن درب ظرف، آن را به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی حرارت بسیار ملایم بپزید و در این فاصله مدام مواد را هم بزنید.
از هم‌زدن مداوم سس غافل نشوید به خصوص در دقایق آخر که احتمال ته‌گرفتن و سوختن سس بیشتر است، آن را مدام به هم بزنید. بعد از این مدت زمان، سس را از روی حرارت برداشته و داخل مخلوط‌کن بریزید و دستگاه را روشن کرده، تا زمانی‌که یک سس یک‌دست و نرم به دست بیاید آن را مخلوط کنید. اگر احساس کردید که نرمی و لطافت سس مورد پسندتان نیست می‌توانید سس را از داخل یک صافی عبور دهید تا از یک‌دستی آن اطمینان حاصل کنید. حالا ظرفی که می خواهید سس را داخل آن نگه‌داری کنید را استریل کرده و سس کچاپ داغ را داخل ظرف شیشه‌ای داغ بریزید و درب آن را مهر و موم کنید. در صورت مهر‌وموم کردن درب ظرف، می‌توانید این سس را به مدت ۶ ماه داخل یخچال نگه‌داری کنید و در غیر این صورت، تا ۱ ماه می‌توانید آن را داخل یخچال نگه دارید. سس کچاپ خانگی را همراه با انواع ساندویچ، همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده، چیپس و پنیر و … میل نمایید. همان‌طور که دیدید، طرز تهیه سس کچاپ بسیار ساده است و طعم آن نیز فوق‌العاده خوشمزه و حتی می‌توان گفت بهتر از سس کچاپ صنعتی است. به علاوه از مواد نگه‌دارنده و رنگ خوراکی و … نیز خبری نیست و می‌توانید این سس را با خیال راحت در منزل مصرف نمایید.
امیدواریم این سس خوشمزه و درجه یک را تهیه کرده و از امتحان‌کردن آن لذت ببرید.

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط جودی 69
۳-آبان-۱۳۹۸, ۰۹:۵۶ صبح
ارسال: #100

بجای شکر قهوه ای میشود از شکر سفید استفاده کرد اما این دستور سالمتره

خدایا شکرت
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام