• مدیس
  • دکتر فاطمه خانی زاده

انواع ترشی

۱۲-شهريور-۱۳۹۲, ۱۲:۰۶ عصر
ارسال: #11
RE: انواع ترشی
اینم یکی از ترشی های من

[تصویر: انواع ترشی]
آخ جون خیلی خوشمزه شده فقط یکم تنده.

"تو" که باشی بس است...
مگر من جز "نفس" چه میخواهم؟...!!!

شدیم یه خانواده سه نفریHeart
خدایا خودت مراقبش باش
نقل قول
 سپاس شده توسط هلنا ناناز ، mujimuji ، شمیم ، mimche ، Alice13 ، nasibe_603 ، دریا73 ، rojan joooni
۱۳-شهريور-۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ عصر
ارسال: #12
تورو خدا هرکی میدونه بگه...من ترشی انگور قرمز گرفتم خیر سرم..ولی الان خیلی تنده خیلی مزه سرکه میده بیشتر گاز سرکه گلو رو اذیت میکنه کسی راه حلی داره لطفا؟منتظرم ممنونم
نقل قول
۱۳-شهريور-۱۳۹۲, ۰۹:۲۵ عصر
ارسال: #13

باید یکم شکر بریزی توش که تیزیه سرکه رو بگیره
نقل قول
 سپاس شده توسط amy
۱۳-شهريور-۱۳۹۲, ۰۹:۳۷ عصر
ارسال: #14
بچه ها مامانم یه مدل ترشی بادمجون میدرسته خیلی مزه جالبی داره اول بادمجونارو خرد میکنه توی آب میجوشونه میذاره توی آفتاب تا کامل خشک بشن شکلش طوریه که انگار فقط پوست خالیه ولی کلفت تر بعدش با موسیر و سبزی معطر مثل نعنا و ترخون خشک قاطی میکنه وقتی جا میفته خیلی خوشمزه میشه

دنیا که اینجوری نمیمونه همیشهHuh

ان مع العسر یسرا
نقل قول
 سپاس شده توسط pegah91 ، rojan joooni
۱۵-شهريور-۱۳۹۲, ۱۲:۵۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-شهريور-۱۳۹۲ ۱۲:۵۹ صبح توسط لوبلا.)
ارسال: #15
منم میخوام طرز تهیه ی ترشی خییییییییییییلی خوشمزه واز همه مهمتر خیییییییییییلی راحتو بگمToungeترشی میوه!انواع میوه های خوشمزه ی تابستونی رو خرد کنید بریزید تو سرکه!ما نسل در نسل تو ترشیهامون (همه رقم)کلی آب میریزیم تو این سالها حتی 1بارم کپک نزده اینجوری ترشیامون ملس میشه و زیاد تندوتیز نیست که معده رو اذیت کنه.واسه همین تعجب میکنم تو نت یا مجله ها میخونم حتما همه چیو خشک کنید اگه آب داشته باشه میکپکهExclamationمن میوه هایی که ی کوچولو لک داره رو خورد میکنم مثل آلو سیب هلو شلیل انگور گلابی ...هنوز جانیفتاده همسری هرشب میگه ترشی میوه میخوام وقتی میگم بزار برسه میارم میگه فردا میرم ی عالمه میوه میخرم خودم درست میکنم3 (12)تازه واسه همه همکاراشم تعریف کردهBig Grinخلاصه این یکی از راههای مجنون کردن همسری هست دیگه خود دانیدSleepyسوالی داشتید خصوصی بپرسید درخدمتمNew1درضمن هیچ چاشنی و ادویه ای نمیخواد جز ی کوچولو نمک چون میوه ها خودش طعم و عطر داره.نمک معمولی و غغغغیر ید دار چون نمک ید دار ترشی رو لیز میکنه یعنی یجورایی له میشه
نقل قول
 سپاس شده توسط مرمر ، amy ، nillgoon ، lili91 ، سنجاب ، دریا73 ، mehranna ، rojan joooni
۱۱-مهر-۱۳۹۲, ۰۲:۰۸ عصر
ارسال: #16
آموزش ترشی میوهHehe!

مواد اولیه:
(هلو،به،گلابی،سیب) نارس.....باید حتما نارس باشه تا شیرین مزه نباشه و آب زیادی پس نده.Exclamation
کلم پیچ
هویج
خیار
سرکه
نمک،فلفل،پودرسیر یا سیر رنده شده،زردچوبه،نعنا

[تصویر: انواع ترشی][تصویر: انواع ترشی][تصویر: انواع ترشی][تصویر: انواع ترشی]

همه میوه ها رو داخل سبزی خرد کن میریزیم تا خرد کنه ولی کلم پیچ را آخرین مرحله داخل سبزی خردکن میریزیم.بعد نمک،فلفل،پودرسیر یا سیر رنده شده،زردچوبه به مقدار خییییلییی کم،نعنا به مواد اضافه میکنیم و با سرکه میپزیم.وقتی سرد شد آماده سرو میشه....بفرماییدWink

کاش میتونستم مثل Celine Dion برات آهنگ [Because You Loved Me] بخونم و به تو تقدیمش کنمAngel
I'm everything I am
Because you loved me
نقل قول
 سپاس شده توسط pari-ziba ، nillgoon ، Alice13 ، مهتاب69 ، درسا ، ghazale paiizi ، nasibe_603 ، asena ، mehranna ، rojan joooni ، زن باران (مهتاب65) ، مژي
۲۸-مهر-۱۳۹۲, ۰۱:۴۴ صبح
ارسال: #17
(۶-مهر-۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ صبح)یاسمن 21 نوشته است:  دوستان شوری کسی میشناسه من خوردم خیلی خوشمزست اسمشو گفتن شوری فک کنم با کلم بنفش بود و سرکه دقیق نمیدونم کسی میشناسه این ترشی رو ؟؟؟؟؟؟؟؟دستورشو میخوام

عزیزم اون ترشیه کلم بنفشه از همونا که تو رستورانا کنار جوجه و کباب میزارن دیگه منطورت اونه
اینم دستورش من درست میکنم همیشه داریم تو خونه خیلی هم زود اماده میشه
کلم بنفش و خورد میکنی دراز باشه بهتره اندازه دو بند انگشت
توی ظرف خیس میکنی تا تمیز تمیز بشه بعد بشور و اب بکش
بزار کامل ابش بره بعد بنداز رو پارچه تا خشک خشک بشه اصلن نباید آب داشته باشه چون باعث کپک میشه
وقتی دیدی خشک خشک شد میریزی تو شیشه یا هر ظرف درداری که داری و سرکه و نمک اضافه میکنی من سرکه سفید میریزم خیلی خوشمزش میکنه
بعد درش و ببند و بزار تو یخچال فرداش آمادست که کنار غذا میل کنید
من همیشه کم کم دزست میکنم که تازه باشه چون بمونه نرم میشه و حالت تردیش و از دست میده
موفق باشی عزیزم

تحمل نداره نباشی ...
دلی که تو تنها خداشی ...
Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط یاسمن 21 ، mehranna ، rojan joooni ، saraOnavid
۴-آبان-۱۳۹۲, ۰۱:۲۳ عصر
ارسال: #18

ترشی و شور درست کردن ما به روایت تصویر[تصویر: انواع ترشی]

آدرس اینستاگرام منLub mahtab.bahamin
لینک کانالم که کلی ایده داره@ideashpazi
نقل قول
 سپاس شده توسط miss star ، درسا ، Judy ، ghazale paiizi ، erica ، مامان نقطه ، skyisup92 ، الیزابت ، ترنم بهاری ، رخشان ، zibaye ziba ، totfarangi kocholo ، mahsa 66 ، nasibe_603 ، تران ، دریا73 ، کریمه ، sar dar gom ، دختر اردیبهشتم ، ندای آسمانی ، zahra sh ، ممون ، mehranna ، عروس 67 ، farzanehgoli ، rojan joooni ، shabnam.m ، nilia ، yasaman_ab ، پريسان ، دیلا خانم ، samira* 72 * ، حلیا ، ImWish ، azad21 ، لیلا1393 ، زن باران (مهتاب65) ، gole_yakh ، مژي ، SiimiinBanoo ، saraOnavid
۷-آبان-۱۳۹۲, ۱۰:۳۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-آبان-۱۳۹۲ ۱۰:۳۸ صبح توسط Faara.)
ارسال: #19
(۲۸-مهر-۱۳۹۲ ۰۱:۴۴ صبح)sahel58 نوشته است:  [quote='یاسمن 21' pid='2435886' dateline='1380352521']
دوستان شوری کسی میشناسه من خوردم خیلی خوشمزست اسمشو گفتن شوری فک کنم با کلم بنفش بود و سرکه دقیق نمیدونم کسی میشناسه این ترشی رو ؟؟؟؟؟؟؟؟دستورشو میخوام

عزیزم اون ترشیه کلم بنفشه از همونا که تو رستورانا کنار جوجه و کباب میزارن دیگه منطورت اونه
اینم دستورش من درست میکنم همیشه داریم تو خونه خیلی هم زود اماده میشه
کلم بنفش و خورد میکنی دراز باشه بهتره اندازه دو بند انگشت
توی ظرف خیس میکنی تا تمیز تمیز بشه بعد بشور و اب بکش
بزار کامل ابش بره بعد بنداز رو پارچه تا خشک خشک بشه اصلن نباید آب داشته باشه چون باعث کپک میشه
وقتی دیدی خشک خشک شد میریزی تو شیشه یا هر ظرف درداری که داری و سرکه و نمک اضافه میکنی من سرکه سفید میریزم خیلی خوشمزش میکنه
بعد درش و ببند و بزار تو یخچال فرداش آمادست که کنار غذا میل کنید
من همیشه کم کم دزست میکنم که تازه باشه چون بمونه نرم میشه و حالت تردیش و از دست میده
موفق باشی عزیزم

///------------------------------------------------------------------

عزیزم اگر میخوای طمع بهتری داشته باشه یک مقدار شکر بهش اضافه کن به اندازه چند قاشق نه اینکه شیرین بشه مثلا برای نیم لیتر سرکه یک قاشق مزش درست مثل بیرون میشه و خوشمزه تره
این ترشی زود اماده میشه

من از هر رنجشی در امانم.
خوشبخت ترین و ثروتمندترین و سلامت ترین و شادترین و پرشانس ترین هستم 

نقل قول
 سپاس شده توسط sahel58 ، mehranna ، rojan joooni ، پریسا71 ، لیلا1393
۱۵-آبان-۱۳۹۲, ۰۱:۰۷ صبح
ارسال: #20
دوستان کسی میدونه اون ترشی هایی که مثل بقچه ست و با کلم پیچ درست میشه اون سبزی که دورش میبندن که باز نشه چه سبزی هست؟
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام