• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

انواع ترشی

۲۸-آذر-۱۳۹۶, ۰۶:۴۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-آذر-۱۳۹۶ ۰۶:۵۸ عصر توسط بی پروا.)
ارسال: #111
RE: انواع ترشی
بچه ها من یه بار ترشی فلفل خوردم هنوزم مزه ش زیر زبونمهتصویر: /images/smilies/new/crying.png
فلفل های ریز که شبیه فلفل دلمه ایه.
فکر کنم برای همدان باشه.
ولی شیرین بودن.
من به هوای اون چند بار خریدم مثله زهر بودن از تندی . ریختم رفتهتصویر: /images/smilies/new/sad.png

از اون ترشیا کجا میتونم پیدا کنم؟

عروسی منو عشقم فرهاد مهر ماه سال 95
نقل قول
۲۹-آذر-۱۳۹۶, ۱۰:۲۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-آذر-۱۳۹۶ ۱۰:۲۴ صبح توسط pari.z.)
ارسال: #112
(۲۸-آذر-۱۳۹۶ ۰۶:۴۹ عصر)'بی پروا' نوشته است:  بچه ها من یه بار ترشی فلفل خوردم هنوزم مزه ش زیر زبونمهتصویر: /images/smilies/new/crying.png
فکر کنم برای همدان باشه.
ولی شیرین بودن.
من به هوای اون چند بار خریدم مثله زهر بودن از تندی . ریختم رفتهتصویر: /images/smilies/new/sad.png

بهشون میگن بیور یا بیبر.فلفل های مخصوص همدانه.

فلفل ترشی همدان محشره.خودت میتونی درست کنی عزیزم.من دستورشو از مامانم میگیرم واست میذارمتصویر: images/smilies/heart.gif

(۲۶-مهر-۱۳۹۴ ۰۵:۲۲ عصر)'آرزوکیوان' نوشته است:  ترشی کلم قرمزو کسی تاحالا درست کرده چقدر زمان میبره قابل خوردن بشه و جا بیفته

خیلییییییییییی آسونه. بخر بشور ریز خلالی خرد کن.پهنش کن تا آبش کشیده بشه روشون نمک بپاش.بعدم با ترکیب آب و سرکه بریز تو شیشه

آرایشگاه:پرستو گودرزی (عالی)
آتلیه:سیلوا(بی نظیر)
تشریفات:یکتا آقای مالجو(عالی و مورد اعتماد،دلسوز و باتجربه)
باغ:جزیره آبی(با شکوه و متفاوت)
لباس:مزون مروارید(دوخت عالی و تمیز)
خداروشکر
. . .
اگر سوالی بود در خدمتم
نقل قول
 سپاس شده توسط parmin.ab ، بی پروا ، saraOnavid
۲-دي-۱۳۹۶, ۰۵:۵۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲-دي-۱۳۹۶ ۰۶:۰۰ عصر توسط بی پروا.)
ارسال: #113
(۲۹-آذر-۱۳۹۶ ۱۰:۲۰ صبح)'pari.z' نوشته است:  
(۲۸-آذر-۱۳۹۶ ۰۶:۴۹ عصر)'بی پروا' نوشته است:  بچه ها من یه بار ترشی فلفل خوردم هنوزم مزه ش زیر زبونمهتصویر: /images/smilies/new/crying.png
فکر کنم برای همدان باشه.
ولی شیرین بودن.

فلفل ترشی همدان محشره.خودت میتونی درست کنی عزیزم.من دستورشو از مامانم میگیرم واست میذارمتصویر: images/smilies/heart.gif

وااااااای مرسی عزیزمتصویر: /images/smilies/new/lub.png
اگه میتونی بهمم بگی فلفلاشم از کجا میتونم بگیرم ممنون میشم.
تند نباشه فلفله

عروسی منو عشقم فرهاد مهر ماه سال 95
نقل قول
 سپاس شده توسط باران طلایی
۶-بهمن-۱۳۹۶, ۰۱:۰۹ عصر
ارسال: #114

ترشی آجیلی

مواد لازم :

بادام هندی 200 گرم
بادام 200 گرم
گردو 200 گرم
پسته 200 گرم
برگه زردآلو 250 گرم
آب جوش سه و نیم پیمانه(600 میلی‌لیتر)
سرکه سفید سه و نیم پیمانه(600 میلی‌لیتر)
چوب دارچین چند تکه کوچک
هل یک و نیم قاشق چایخوری

طرز تهیه :
تمام مغزها را به طور جداگانه در آب خیس کنید و پوست آن‌ها را جدا کنید.
آن‌ها را روی یک پارچه تمیز پهن کنید تا کاملاً خشک شوند.
برگه‌ها را 1 شب با آب‌جوش خیس کنید تا کاملاً نرم شوند سپس سرکه را هم اضافه کرده و ظرف را روی حرارت قرار دهید تا چند دقیقه بجوشد.

سپس آن‌ها را در مخلوط کن ریخته و پوره کنید تا به صورت سس در آید بعد ادویه‌ها و آجیل را هم اضافه کنید و خوب مواد را با هم مخلوط کنید و بعد از سرد شدن ترشی را در یک شیشه تمیز ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

نکته :
1 - تمام آجیل‌ها باید به صورت خام مصرف شوند.
2 - طعم این ترشی ملس است شما می توانید بنا بر ذائقه خود برگه زردآلو و سرکه آن را کم یا زیاد کنید.

یاد بگیر خوشحال باشی. ادم های غمگین همیشه حرف مردم براشون زیادی مهمه. " اهمیت ندادن" به چیزای بیخود رو یاد بگیرتصویر: images/smilies/blush.gif
نقل قول
۷-بهمن-۱۳۹۶, ۰۸:۴۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-بهمن-۱۳۹۶ ۰۸:۵۱ صبح توسط pari.z.)
ارسال: #115
(۲-دي-۱۳۹۶ ۰۵:۵۵ عصر)'بی پروا' نوشته است:  
(۲۹-آذر-۱۳۹۶ ۱۰:۲۰ صبح)'pari.z' نوشته است:  
فکر کنم برای همدان باشه.
ولی شیرین بودن.

وااااااای مرسی عزیزمتصویر: /images/smilies/new/lub.png
اگه میتونی بهمم بگی فلفلاشم از کجا میتونم بگیرم ممنون میشم.
تند نباشه فلفله

عزیزم شرمنده من کلا یادم رفته بودتصویر: images/smilies/blush.gifتصویر: images/smilies/blush.gifتصویر: images/smilies/blush.gif
امروز دستورو میپرسم واست ولی فلفل هاشو من اینجا ندیدم تا حالا ( تهران ) خود فلفل ها تنده.اون سرکه تندیشو میگیره.البته الان دیگه فصلش نیست

آرایشگاه:پرستو گودرزی (عالی)
آتلیه:سیلوا(بی نظیر)
تشریفات:یکتا آقای مالجو(عالی و مورد اعتماد،دلسوز و باتجربه)
باغ:جزیره آبی(با شکوه و متفاوت)
لباس:مزون مروارید(دوخت عالی و تمیز)
خداروشکر
. . .
اگر سوالی بود در خدمتم
نقل قول
۲۰-بهمن-۱۳۹۶, ۰۳:۲۰ عصر
ارسال: #116

طرزتهیه ترشی انار و لبو :

ابتدا یک دانه لبوی سایز متوسط را بگذارید تا بپزد در حدی که کمی نرم شود، نباید لبو کامل پخته شود، بعد پوست آن را بگیرید و رنده درشت کنید یا مثل من ساتوری کنید تا ریز شود بعد به اندازه یک و نیم لیوان انار قرمز دون شده را با آن مخلوط کنید و‌ داخل شیشه بریزید، آب لبوی پخته را هم داخل آن بریزید، در آخر روی آن سرکه بریزید تا روی مواد را بگیرد و بعد دو یا سه قاشق شکر و نوک قاشق چایخوری نمک روی آن بریزید و درب آن را ببندید، می توانید بجای شکر لابه لای آن نبات بگذارید. این ترشی بمب آنتی اکسیدان است، از آن غافل نشوید، ترشی بعد یک هفته آماده است، حتما جای آن سرد و خنک باشد. می توانید بجای سرکه از آب انار ترش استفاده کنید.

[تصویر: انواع ترشی]

یاد بگیر خوشحال باشی. ادم های غمگین همیشه حرف مردم براشون زیادی مهمه. " اهمیت ندادن" به چیزای بیخود رو یاد بگیرتصویر: images/smilies/blush.gif
نقل قول
۲۰-فروردين-۱۳۹۷, ۱۱:۱۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-فروردين-۱۳۹۷ ۱۱:۱۸ صبح توسط parmin.ab.)
ارسال: #117

طرز تهیه ترشی پیاز :

۳ پیمانه آب
۱ عدد پیاز قرمز بزرگ (برش خرده)
۱/۲ قاشق چایخوری شکر
۱/۲ قاشق چایخوری نمک
۳/۴ پیمانه سرکه سیب یا سرکه سفید
۱ عدد فلفل هالاپینو (برش خرده)
۴ دانه فلفل سیاه
۱ حبه سیر
تایم یا اورگانو

آب را در قابلمه ریخته و بگذار تا به جوش آید. آبکش را روی ظرفی قرار داده، پیازها را داخل آن ریخته و آب جوش را روی آن بریز. پس از چند دقیقه روی پیازها آب سرد ریخته و آبکش را کنار گذاشته تا آب اضافی خارج شود. در ظرفی دیگر، شکر، نمک، سرکه، هالاپینو، فلفل سیاه، ‪ سیر و اورگانو را با هم مخلوط کن. پیازهای آبکشی شده را به مواد اضافه کرده، آن ها را داخل ظرف مورد نظر ریخته و حداقل ۲ ساعت در یخچال قرار بده. این ترشی را حداکثر تا یک هفته می توان نگهداری کرد.

تصویر: ./uploads/201804/post_91469_1523260073_e8c5edee51624621d5efe034b5f1c41d.attach

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
۱۷-ارديبهشت-۱۳۹۷, ۰۸:۲۱ عصر
ارسال: #118
سلام
من اولین باره میخوام ترشی درست کنم.
ساکن تهران هستم، نمی دونم سرکه با کیفیت از کجای بخرم. سرکه های کارخونه ای به نظرم خوشمزه نمیان.
شما ترشی رو با چه سرکه ای درست می کنید؟
نقل قول
۱۸-ارديبهشت-۱۳۹۷, ۰۹:۳۸ صبح
ارسال: #119

(۱۷-ارديبهشت-۱۳۹۷ ۰۸:۲۱ عصر)'نسیم67' نوشته است:  سلام
من اولین باره میخوام ترشی درست کنم.
ساکن تهران هستم، نمی دونم سرکه با کیفیت از کجای بخرم. سرکه های کارخونه ای به نظرم خوشمزه نمیان.
شما ترشی رو با چه سرکه ای درست می کنید؟

عزیزم به نظرم سرکه وردا خوبه

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط yekta_m22 ، saraOnavid
۱۲-تير-۱۳۹۸, ۱۲:۵۰ عصر
ارسال: #120

ترشی آلبالو :

این مقادیر تقریبا برای یک کیلو آلبالو مناسبه ولی اگر کم بود دوباره از همین نسبت استفاده کنید.

چوب آلبالو رو بگیرید و بشوریدشون و بذارید کاملا آبش بره.هسته هاشو در نیاریدا،فقط چوبشو جدا کنید.حالا یک لیوان سرکه سفید+نصف لیوان آب جوش+نصف ق غ نمک(تا یک ق میتونید بریزید)+یک ق غ شکر رو مخلوط کنید.

یک نکته :اگر از آلبالوهای ریز که خیلی ترش و قرمز خیلی پررنگ هستن استفاده میکنید شکر بریزید تا کمی طعمشو متعادل کنه.اگر  از آلبالوهای درشت که طعم ملس دارن استفاده میکنید میتونید شکر رو حذف کنید.

آلبالو رو در شیشه بریزید و مخلوط سرکه ای رو روش بریزید تا شیشه پر بشه.ترشی آلبالو رو در یخچال بذارید و بعد از حدود یک هفته میتونید ازش استفاده کنید.

نکته:ممکنه بعضیها اصلا آب اضافه نکنن یا به اندازه سرکه آب استفاده کنن یا کلا شکر اضافه نکنن،...در کل روشها متفاوته ولی حتما از سرکه سفید استفاده کنید تا ترشی خوشرنگی داشته باشید.

تصویر: ./uploads/201907/post_91469_1562145635_d2f7e7886f230e18f4dd804a588d68f4.attach

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام