• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

انواع ترشی بادمجان

۳-دي-۱۳۹۳, ۱۰:۴۱ صبح
ارسال: #21

RE: ترشی بادنجان شکم‌پر
ترشی های بادمجون مامانم خیلی معروفه تو فامیل...
اول بادمجونو شکمشو چاک میده و تو آبی که نمک و کمی سرکه داره میجوشونه
بعد میزاره خشک شن و یه کم چروکیده شن
بعد وسطشو سیر حلقه شده و زردچوبه و نعنا خشک میریزه و سرکه و یه کم سیر میریزه روش....
بیسسسسسسسته نمره اش

درخشان ترین تاجی که مردم بر سر می نهند

در آتش کوره ها ساخته شده است .

"چارلی چاپلین"
نقل قول
 سپاس شده توسط aroos koochooloo ، Paramour ، Aroose Maloos ، Alice13 ، *elay* ، ندای آسمانی ، marziye521
۳-دي-۱۳۹۳, ۱۰:۵۱ صبح
ارسال: #22

خوب ما هم ی مدل بادمجون درست میکنیم که خوشمزست بادمجونو میشوریم و کلاهشو میذاریم سرش باشه فقط کوتاهش میکنیم بعد شکمشو چاک میدیم با نمک و زردچوبه و ی ذره کم سرکه می زاریم می جوشه و ابشم که کمه و زود به خوردش میره بعدم کلم کاهو هویج شوید سیر رو خوب ریز میکنیم و بادمجونا رو که گاز روز قبل گذاشتیم توی سبد ابش رفته و و نسبت خشک شده رو برمیداریم و این موادو توی شکمش میریزیم بعد لبه های شکافو می چسوبنیم بهم و می چینیم توی ظرف مخصوص ترشی و روش اب جوشیده ی سرد و نمک و ی ذره سرکه می ریزیم و سرشو کاملا سفت می بنیدیم که هوا نکشه اها قبلشم مثل خیارشور گلپر و ساقه ی شوید و برگ درخت انگور میچینیم و بعد سرشو می بنیدم مامان من پلاستیک میذاره ر و سرش و گ میگیره که خاطرش جمع باشه بعد یک ماهم امادست
نکته هرگز از نمک تسویه شده استفاده نکنید

اگر از پایان گرفتن غم هایت نا امید شده ای،
به یادبیاور زیباترین صبحی که تجربه کرده ای را
مدیون صبرت در برابر سیاه ترین شبی هستی
 که هیچ دلیلی برای تمام شدن آن نمی دیدی 
نقل قول
 سپاس شده توسط *elay* ، ندای آسمانی
۳-دي-۱۳۹۳, ۱۲:۲۲ عصر
ارسال: #23
(۳-دي-۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ صبح)lilimashi نوشته است:  ترشی های بادمجون مامانم خیلی معروفه تو فامیل...
بعد وسطشو سیر حلقه شده و زردچوبه و نعنا خشک میریزه و سرکه و یه کم سیر میریزه روش....
بیسسسسسسسته نمره اش

لی لی مقدار و اینا رو هم میگی حدودی؟
تو اینو در نظر بگیر ک اولین با ه میخوام ترشی بزارمBig Grin
صفر صفرمTongue

خسته ام ! کاش کسی حال مرا می فهمید ...
غیر از این بغض که در راهِ گلو سد شده است .........
نقل قول
 سپاس شده توسط Aroose Maloos
۳-دي-۱۳۹۳, ۱۲:۴۰ عصر
ارسال: #24

[تصویر: انواع ترشی بادمجان]

منم این شکلی درست می کنم اول می شورم بعد کلاهکش رو می برم شکمش رو برش می زنم بد توی سرکه و نمک و آب می جوشونم زیاد نباید بجوشونیم وا می ره اندازه ن کم ن زیاد بعدش می ذارم چن ساعت تو صافی می مونه و توی شکم بادمجون رو با سیر و نمک و نعناع خشک پر می کنم و داخل سرکه و نمک می ذارم کمی هم داخل سرگه نعناع خشک می ریزم عالی میشه
نقل قول
۵-دي-۱۳۹۳, ۰۱:۱۲ صبح
ارسال: #25
RE: انواع ترشی بادنجان
من بادمجونام توی ترشی سفت میشه هنوز که هنوزه آماده خوردن نیست . 2 ماهه که گذشته چی کار کنم نرم شن
نقل قول
۵-دي-۱۳۹۳, ۰۱:۱۷ صبح
ارسال: #26

Rainbow RE: انواع ترشی بادنجان
(۵-دي-۱۳۹۳ ۰۱:۱۲ صبح)sasha5000 نوشته است:  من بادمجونام توی ترشی سفت میشه هنوز که هنوزه آماده خوردن نیست . 2 ماهه که گذشته چی کار کنم نرم شن

شاید کم جوشوندیشون سفتن!
نقل قول
۵-دي-۱۳۹۳, ۱۲:۱۳ عصر
ارسال: #27
من باپوست بادمجون ترشی درست کردم که خیلی خوشمزه شده به این ترتیب که اول بادمجان هارو پوس گرفتم بعد پوست اونهارو به قطعات یک تا دووسانی برش دادم و به مدت پنج دقیقه با سرکه و نمک جوشوندم البته کمی هم سیر بعد که سرد شد داخل شیشه ریختم و روشو سرکه و فلفل تند و سیر پرکردم طعمش عاااالییی شد.
نقل قول
۵-دي-۱۳۹۳, ۰۱:۳۸ عصر
ارسال: #28

(۳-دي-۱۳۹۳ ۱۲:۲۲ عصر)Paramour نوشته است:  
(۳-دي-۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ صبح)lilimashi نوشته است:  ترشی های بادمجون مامانم خیلی معروفه تو فامیل...
بیسسسسسسسته نمره اش

لی لی مقدار و اینا رو هم میگی حدودی؟
تو اینو در نظر بگیر ک اولین با ه میخوام ترشی بزارمBig Grin
صفر صفرمTongue

مادر جان میگن با سرکه خالی میجوشونند
بعدشم وسطشم از ترکیب نعنا خشک و زردچوبه که قاطی کردیم بسته به سایز بادمجون مثلا نصف ق چ میریزیم...
سیر رو هم که نازک حلقه حلقه کردیم بغل به بغل میچینیم کنار هم

درخشان ترین تاجی که مردم بر سر می نهند

در آتش کوره ها ساخته شده است .

"چارلی چاپلین"
نقل قول
 سپاس شده توسط Paramour ، ندای آسمانی ، Alice13
۱۶-تير-۱۳۹۴, ۱۰:۲۵ صبح
ارسال: #29
این حاصل دست رنج من هههههههههه
[تصویر: انواع ترشی بادمجان]

Cool
نقل قول
 سپاس شده توسط Najmeh Mahdi ، fahim.s ، melii ، happily_diba ، niloo khanoom ، ميناز ، atefeh1393 ، secret ، فالاچی
۱۰-شهريور-۱۳۹۴, ۱۲:۳۹ عصر
ارسال: #30
این ترشی بادمجونی که بادمجونو تو سرکه میپزید مازندرانیها به اون میگن زالک. ما توش دلال ماست جای نعنا خشک و چیزهایی که شما گفتید میریزیم. منم هفته پیش درستیدم. straberrym عزیزم من بادمجونو درسته جوشوندم فقط قسمت سرشو کمتر کردم (از روی میوه بادمجون برداشتم کلاه دار شدSmile)) خیلیییییییییی خوشمزه میشه

خداجونم
نميگم دستمو بگير
يه عمر گرفتي يه وقت ولش نكن
فقط خودتتتتتتتت
نقل قول
 سپاس شده توسط فالاچی
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام