• مدیس
  • دکتر فاطمه خانی زاده

انواع ترشی بادمجان

۱۸-شهريور-۱۳۹۲, ۱۱:۵۰ صبح
ارسال: #11
RE: ترشی بادنجان و هویج
ترشی بندری شامل هویج و بادمجان و سیر و فلفل سبز تندو گوجه چرخ شده

تمام مواد رو ریز خرد کردم و داخل سرکه جوشوندم و ادویه ترشی به همراه زیره و زنجبیل و تخم گشنیز و میخک اضافه کردم و بعد از سرد شدن داخل شیشه ریختم.

[تصویر: انواع ترشی بادمجان]
نقل قول
 سپاس شده توسط sani.m
۲۷-آبان-۱۳۹۲, ۰۵:۲۴ عصر
ارسال: #12
RE: ترشی بادنجان
بچه ها کسی دستور ترشی بادمجان با تمبرهندی و شیره خرما بلده؟؟؟
نقل قول
 سپاس شده توسط sani.m
۱۱-آذر-۱۳۹۲, ۰۹:۰۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-آذر-۱۳۹۲ ۰۹:۲۱ صبح توسط نداجون.)
ارسال: #13
RE: ترشی بادنجان
من بلدم دوستم
ی بار هم درست کردم
البته من بجای شیره خرما رب انار ریختم که عالی شد
روشی که میگم کاملا تجربه خودمه(تو ی رستوران خوردم از موادش حدس زدم چی به چیه درست کردم)
مواد لازم:
بادمجان+فلفل سبز تند+سیر+سبزیجات معطر(نعناع،ترخون،مرزه)+رب انار(شیره خرما)+تمبر هندی+سرکه+ادویه

اول از همه بادمجان های حلقه شده را با مخلوط آب و سرکه به مدت ی ربع جوشوندم تا نرم بشن و از صافی رد کردم تا کاملا آبش کشیده بشه

تمبر هندی(منظورم اون بسته بندی شده های حاضریه ها) رو با یکم آب داغ (خیلی کم) شلش کردم و توی سبد ریختم زیرش کاسه گذاشتم.رو سبد کشیدم تا جایی که هسته ها باقی موند خود تمبر ها ریخت تو کاسه زیریش.

تمبر های از صافی رد شده رو با رب انار به نسبت مساوی مخلوط کردم.حالا بریم سراغ ترشیمون!!!

تو ظرف بادمجون ها رو چیدم سیر و فلفل و سبزی ریختم+ادویه های ترشی(اینجاش مثل بقیه ترشی هاست)
به همین ترتیب تا آخر!!!

آخری به مخلوط رب انار و تمبر سرکه و نمک اضافه کردم ریختم روشون!

این ترشی ی هفته ای حاضره
از مزه اش هرچی بگم کم گفتم
عالی میشه و طعمش هم خاص و جدیده!

ی ترشی دیگه از من درآوردی(ترشی قارچ و بادمجون کبابی)
مواد لازم:
بادمجان کبابی
قارچ کبابی
نمک
فلفل
زردچوبه
سرکه
سیر

بادمجان و قارچ ها را روی آتیش یا شعله گاز کباب کنید
به قطعات کوچیکتر ببرید(قارچ ها خیلی خرد نکنید) و توی ظرف بچینید.

سپس چند حبه سیر و نمک و فلفل و زردچوبه و سرکه رو اضافه کنید.

این ترشی رو صبح درست کن شب برای شام بهمراه همسرت نوش جان کنید!!
خیلی لذیذ و خوشمزه است!

از لحظه اي كه مادر شدم نميتوانم بدون شرم به چشمان مادرم بنگرم!
اي فرشته زميني ،اي مادر فداكارم ....
بسيار دوستت دارمHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط sani.m ، نثار
۱۱-مرداد-۱۳۹۳, ۱۱:۲۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-مرداد-۱۳۹۳ ۱۱:۲۶ صبح توسط مرمر.)
ارسال: #14
RE: انواع ترشی بادنجان
این ترشی بادمجون من!!
سیر و سبزی خشک معطر(ریحون-نعناع و... هر چیزی دوست دارید) و فلفل و نمک رو قاطی میکنیم بعد شکم بادمجون رو برش میدیم اینا رو میذاریم داخلش بعد حدود 10- 15 دقیقه میذاریم توی سرکه بجوشه خیلی زود آماده میشه
برشها خیلی عمیق نباشن که مواد بیرون بریزه
بادمجونای کوچولو و تپلی خوشمزه تر میشن
توی عکس بادمجونو تیکه تیکه کردم

دنیا که اینجوری نمیمونه همیشهHuh

ان مع العسر یسرا
نقل قول
 سپاس شده توسط مرغ عشق مو طلایی ، sani.m ، goli goon
۵-مهر-۱۳۹۳, ۰۹:۳۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-مهر-۱۳۹۳ ۰۹:۳۴ صبح توسط ندای آسمانی.)
ارسال: #15
اینم از ترشی ناز خاتون من که به روش نگار جون درست کردمش.خیلی خوشمزست حتما امتحان کنید.Winkمن یه شیشه هم وقتی همه اقوام جمع بودند برای مادر شوهرم بردم که موقع شام همه تست کردند و خوششون اومد.البته من برای خوش طعم شدنش یه مقدار هم سرکه و ریحون اضافه کردم.همسرمم کلی از کدبانوگریم تعریف کرد Big Grin

دارم مامان میشم...خدارو بابت تمام زیبایی های زندگی شاکرم.
نقل قول
 سپاس شده توسط mahtab87 ، sani.m
۵-مهر-۱۳۹۳, ۰۵:۱۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-مهر-۱۳۹۳ ۰۲:۲۲ عصر توسط mehranna.)
ارسال: #16
RE: ترشی بادنجان شکم‌پر
من اینو درست کردم با این مواد بادمجان
برای داخلش سبزی های معطر گشنیز مرزه نعنا و باید ترخون میریختم که تو بازار سبزی نیست (ترخون نبود) و گل گلم و هویج و موسیر و سیر البته من موسیر پیدا نکردم بقیه ی موادو ریختم
ادویه ها فلفل سیاه . تخم گشنیز .سیاه دونه . نمک.
مایعات اب سرکه سفید اینم عکسش البته الان خیلی مشخص نیست حاضر شد عکسشو میزارم
این مواد داخلش بود

مامان عزیزم از دنیا رفتCrying.
نقل قول
 سپاس شده توسط نسیم 68 ، sani.m ، goli goon
۱۰-مهر-۱۳۹۳, ۰۳:۵۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-مهر-۱۳۹۳ ۰۴:۱۶ عصر توسط نسیم 68.)
ارسال: #17
[تصویر: انواع ترشی بادمجان][تصویر: انواع ترشی بادمجان]و [تصویر: انواع ترشی بادمجان].اurl=http://nowaroosupload.ir/][تصویر: انواع ترشی بادمجان] [تصویر: انواع ترشی بادمجان] سلام دوستان.حتما این ترشی رو تو خونه درست کنید.ساده است اما فوق العاده خوشمزه.من روش خودمو میگم که هروقتم درست میکنم هوادار زیاد داره.اول 4 تا هویج رو ریز کردم+نمک فلفل زردچوبه+نعنا خشک+سیر کوبیده+فلفل تند ریز شده مخلوط کردم و گذاشتم کنار.بادمجونا رو شستم و دماشو کندم و روشو یه شیار ایجاد کردم.وگذاشتم تو یه قابلمه بزرگ با سرکه بجوشه.نیم ساعت بعد از تو سرکه دراوردم.اباید انقد بپزن که له نشن و سفتم نباشن.Big Grinبعد از مواد ریختم داخل شکم بادمجونا رو پر کردم و مرتب چیدم تو دبه یا ظرف مورد نظر.لابه لاشم سیر و فلفل سبز میذاشتم که طعمش بهتر بشه.روشم از اضافه سرکه جوشیده ریختم.و کمی هم سرکه نجوشیده Big Grin که روی بادمجونا رو سرکه بگیره.2هفته تو یخچال بمونه اماده خوردنه.خییییییییلی خوشمزه میشه سختم نیست امتحان کنیدNew1

من خیلی اینجارو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط ندای آسمانی ، mehranna ، bonny lady ، RL92 ، goli goon ، somitala
۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۲:۴۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-آبان-۱۳۹۳ ۰۴:۰۳ عصر توسط secret.)
ارسال: #18

ترشی بادمجان(با اب انار ملس)
مواد لازم:
1.بادمجان 10 عدد متوسط
2.سیر 20تا دونه
3.سرکه قرمز1/5لیوان
4.سبزی از هر کدوم یک دسته(انارجه.نعنا.نعنا خارجی.زلنگ)(سبزی معطر)
5.اب انار شیرین نباشه
6.نمک فلفل ادویه ب مقدار لازم
7.سیاه دانه
[تصویر: انواع ترشی بادمجان]" alt="تصویر: [تصویر: انواع ترشی بادمجان]" title="تصویر: [تصویر: انواع ترشی بادمجان]" />
[تصویر: انواع ترشی بادمجان]" alt="تصویر: [تصویر: انواع ترشی بادمجان]" title="تصویر: [تصویر: انواع ترشی بادمجان]" />
اول بادمجان رو مثل شکل بالا برش میدیم بعد بادمجان خرد شده رو تو یه دیگ میریزیم با 1/5 لیوان سرکه اضافه میکنیم میزاریم روی گاز تا 45دقیقه یکم نیمپز بشه بعد 45 دقیقه بادمجان رو توی ابکش میریزیم تا ابش بره بعد بادمجان رو تو یک ظرف میریزیم و همه ی مواد رو بهش اضافه میکنیم با یک قاشق بهم میزنیم بعد تو یه شیشه بادمجان و مواد ک با هم میکس شدم رو میریزیم تو یه شیشه ب اندازه هم اب انار میریزیم همون روز هم قابل خوردن هست...

دوستان هر سوالی داشتین در خدمتمHeart

نه هیچ انسانی دشمن توست!
و نه هیچ انسانی دوست تو!
بلکه هر انسانی معلم توست!Exclamation
نقل قول
 سپاس شده توسط seven ، soudi ، مامان دو تا نی نی ، RL92 ، salvia_sweet ، فصل پاییزی ، goli goon ، ندای آسمانی
۱۵-آبان-۱۳۹۳, ۰۱:۱۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-آبان-۱۳۹۳ ۰۱:۱۹ صبح توسط مامان ماهان92.)
ارسال: #19
من بادمجونا رو که از قبل شستم شکمشم شکاف زدم رو با مقداری نمک آبپز میکنم.میذارم چن ساعتی تو آبکش تا خوب آبش گرفته شه-مواد داخل شکمشم فقط سیررنده شده و پودر فلفل قرمزه و ی کوچولو نمک و زردچوبه-میچنم تو ظرف و روش سرکه میریزم بعد از 1 هفته هم آماده اس
به همین راحتیBig Grin
نقل قول
 سپاس شده توسط bonny lady ، RL92
۲۲-آبان-۱۳۹۳, ۱۲:۱۶ صبح
ارسال: #20
مواد لازم:
بادنجان بزرگ:چهار عدد
سیر:یک بوته
نمک:یک قاشق غذا خوری
موسیر:نصف پیمانه
فلفل تند:دو الی سه عدد
سرکه: یک پیمانه
رب انار: ٥٠٠ گرم
طرز تهیه:
بادنجان را به صورت حلقه ای خرد کرده به مدت پنج دقیقه. دروو آب و نمک می رپزیم در قابلمه ای جداگانه سرکه، رب و نمکرا ریخته و روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید بادنجانهای نیم پز شده را به سس اضافه نموده و اجازه می دهیم حدود ٥دقیقه با سس بجوشد موسیر را نیز می افزاییم در شیشه ای تنییز ترشی را ریخته سیر های له شده و فلفل را به مواد اضافه می کنیم و می گذاریم تا ترشی سرد شود سپس در آن را محکم بسته و در یخچال قرار می دهیم بعد اذ چهار روز ترشی قابل استفاده می باشد
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام