• مهناز
  • گل سنتر

انواع بیماری روماتیسم

۷-مرداد-۱۳۹۷, ۰۱:۵۶ عصر
ارسال: #1
انواع بیماری روماتیسم
پزشکهای روماتولوژ _ تجربه بیماران _ باید ها و نباید ها و ...........
نقل قول
 سپاس شده توسط K.L.S
۷-مرداد-۱۳۹۷, ۰۴:۱۳ عصر
ارسال: #2

RE: انواع بیماری روماتیسم
سلام به همه... تصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif
امیدوارم همه همیشه سالم باشید
اما گفتم شاید کسی اینجا باشه که یکی از انواع روماتیسم رو داشته باشه و بتونیم همدیگه رو کمک و راهنمایی کنیم...
من از سال 88 و از 20 سالگی آرتوروماتوئید دارم
از خوردن قرص و کورتن و آمپول و ... خسته شدم و میخوام ببینم کسی هست که درمان شده باشه؟

مخاطب خاص من...
خاص بودن خاصیت توست...
تو تا ابد خاص خواهی ماند...
چون از آن منی.
نقل قول
 سپاس شده توسط ailineto
۸-مرداد-۱۳۹۷, ۰۸:۵۰ صبح
ارسال: #3

هی این ادمین جان دیر تاپپیکمو ایجاد کرد 1چی میدونستاااا بنده خدا... تصویر: /images/smilies/new/wink.png
انشالا همیشه سالم باشید دوستای گلم... تصویر: /images/smilies/new/lub.pngتصویر: /images/smilies/new/lub.pngتصویر: /images/smilies/new/lub.png
بازم اگه تجربه ای چیزی، از اطرافیانی، کسی داشتید بهم بگه ممنون میشم تصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif

مخاطب خاص من...
خاص بودن خاصیت توست...
چون از آن منی.
نقل قول
  • بیکیوت مدیس میکروپیگمنتیشن
  • بیکیوت مدیس کاشت مژه
۸-مرداد-۱۳۹۷, ۱۲:۳۳ عصر
ارسال: #4

عزیزم من از سال 90 برام تشخیص آرتریت روماتوئید دادن و تا پارسال دارو مصرف میکردم. هیچ سابقه خانوادگی و اینها هم نداشتیم.
درد و مشکل خیلی خاصی نداشتم توی این مدت، ولی ورم شدید داشتم به خصوص دستهام. توی هوای گرم که اصلاً دستهام دو سه برابر میشدن از شدت ورم... توی هوای سرد ولی پاهام درد میگرفتن.
یکی دو سال اول چند مدل قرص و آمپول و اینا داشتم، ولی بعدش فقط یک قرص بود که باید هر روز میخوردم. 
الان هم که باردارم کلاً هیچ دارویی مصرف نمیکنم.
درمان که نداره متأسفانه، فقط با دارو کنترل میشه. البته من نمیدونم مشکل شما چیه اما برای من که این طوری بود.

عروسیم مثل یک رؤیای شیرین گذشت... خدایا شکرت Angel
نقل قول
۸-مرداد-۱۳۹۷, ۰۱:۳۹ عصر
ارسال: #5

(۸-مرداد-۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ عصر)'*IRIS*' نوشته است:  عزیزم من از سال 90 برام تشخیص آرتریت روماتوئید دادن و تا پارسال دارو مصرف میکردم. هیچ سابقه خانوادگی و اینها هم نداشتیم.
درد و مشکل خیلی خاصی نداشتم توی این مدت، ولی ورم شدید داشتم به خصوص دستهام. توی هوای گرم که اصلاً دستهام دو سه برابر میشدن از شدت ورم... توی هوای سرد ولی پاهام درد میگرفتن.
یکی دو سال اول چند مدل قرص و آمپول و اینا داشتم، ولی بعدش فقط یک قرص بود که باید هر روز میخوردم. 
درمان که نداره متأسفانه، فقط با دارو کنترل میشه. البته من نمیدونم مشکل شما چیه اما برای من که این طوری بود.

ممنون از جوابت
همینو منم میخوام بدونم
برای من ارثی تشخیص داده شد اما با 1 شوک در 20 سالگی بروز کرد
شما پیش چه دکتری رفتی؟
الان اصلا دارو مصرف نداری ورم یا دردی نداری؟

مخاطب خاص من...
خاص بودن خاصیت توست...
چون از آن منی.
نقل قول
۸-مرداد-۱۳۹۷, ۰۲:۱۶ عصر
ارسال: #6
(۸-مرداد-۱۳۹۷ ۰۱:۳۹ عصر)'.m.m' نوشته است:  
(۸-مرداد-۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ عصر)'*IRIS*' نوشته است:  عزیزم من از سال 90 برام تشخیص آرتریت روماتوئید دادن و تا پارسال دارو مصرف میکردم. هیچ سابقه خانوادگی و اینها هم نداشتیم.

ممنون از جوابت
همینو منم میخوام بدونم
شما پیش چه دکتری رفتی؟

سلام
منم دچار نوعی رماتسیم به نام وگنر هستم
پارسال بام تشخیص دادن و گفتن بر اثر یک شوک عصبی بوده واصلا ارثی نیست
وگنر به ریه و قلبو کلیه می زنه و متاسفانه ریه راست من داغون شده
حدود سه ماه بیمارستان بودم و تقریبا 4 ماه فقط با دستگاه اکسیژن تنفس می کرم که خداروشگر الان نیازی ندارم
ولی درد مفصلی زیاد دارم و همچنین بدنم خیلی ورم می کنه
قرص کورتون و کوتریموکسازول می خورم
تو بیمارستان بهم گفتم به خاطر آمپول هایی که بهم تزرق شده ممکنه هیچ وقت بچه دار نشم ولی الان خداروشکر دکتر ها معتقدن حالم بهتره و بهم امیدواری می دن
امیدوارم ههمون خوب شیم
من فقط 30 سالمه و خیلی آرزوها واسه خودم داشتم

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نقل قول
۸-مرداد-۱۳۹۷, ۰۲:۴۲ عصر
ارسال: #7

دقیقا اوایل بیماریم دکتر اولم بهم گفت (هنوز مجرد بودم) به خاطر زدن آمپولای متوترکسات و الانم خوردن قرصاش ممکنه نتونم بچه دار شم
حالا الان تا چند سال دیگه قصدشو ندارم
اما درد مفاصلم امونمو بریده و دیگه وقتی قرص میخورم حالت تهوع میگیرم
انشالا که خوب بشن همه بیمارا
شما پیش چه دکتری رفتی؟
من میخوام دکترمو عوض کنم واسه این میپرسم

مخاطب خاص من...
خاص بودن خاصیت توست...
چون از آن منی.
نقل قول
۸-مرداد-۱۳۹۷, ۰۳:۰۱ عصر
ارسال: #8

عزیزم من اول پیش پزشک عمومی رفتم، بعد ایشون ارجاع دادن به متخصص روماتولوژی. 
دکتری هم که رفتم فوق تخصص روماتولوژی بود که برام یه سری آزمایش و عکس و اینها نوشت و بعدش تشخیص بیماری داد. هر سال هم یه چک آپ کامل پیشش انجام میدادم. 
قرصهایی که اولهاش میخوردم و آمپولهام رو اسمهاشون یادم نیست راستش، ولی تنها قرصی که از اولش تا همین پارسال ثابت توی برنامه دارویی ام داشتم هیدروکسی کلرکین بود. البته آخرین بار که رفتم دکتر بهم گفت آسپرین بچه هم باید بخورم. حتی بهم گفته بود که در صورت بارداری هم باید همین قرصها ادامه پیدا کنه و ضرری نداره. 
اما من چون ایران نیستم و الان هم حدود دو سالی میشه ایران نرفتم، دیگه ذخیره دارویی که با خودم آورده بودم تموم شده و اینجا هم متاسفانه هنوز نتونستم پیش متخصص روماتولوژی برم. 
زمستون ها خب خیلی باید خودم رو گرم نگه دارم که سرما باعث درد برام نشه، ولی تابستونها کلاً خیلی خیلی با ورم دستها و پاهام مشکل دارم. حتی الان دو سه سالی میشه که هیچ انگشتری نمیتونم دستم کنم! یا مثلاً کفشهام رو حتماً باید یک سایز بزرگتر بگیرم چون دو قدم که راه برم پاهام سریع ورم میکنن مخصوصاً توی تابستونها...
ولی خب اینجا هم پزشک خانوادگی و هم پزشک زنان ام بهم گفتن که بهتره حتماً یه متخصص روماتولوژی منو ببینه که یه وقت توی بارداری مشکلی برام پیش نیاد. ولی متأسفانه سیستم پزشکی اینجا خیلی زمان انتظار طولانی داره و اولین وقتی که به من دادن برای یکسال دیگه است! 
حالا همچنان مشغول مکاتبه با ادارات مختلف هستیم شاید یه وقت زودتری بتونیم بگیریم...

عروسیم مثل یک رؤیای شیرین گذشت... خدایا شکرت Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط ailineto ، K.L.S
۸-مرداد-۱۳۹۷, ۰۳:۲۴ عصر
ارسال: #9
(۸-مرداد-۱۳۹۷ ۰۲:۴۲ عصر)'.m.m' نوشته است:  دقیقا اوایل بیماریم دکتر اولم بهم گفت (هنوز مجرد بودم) به خاطر زدن آمپولای متوترکسات و الانم خوردن قرصاش ممکنه نتونم بچه دار شم
حالا الان تا چند سال دیگه قصدشو ندارم
اما درد مفاصلم امونمو بریده و دیگه وقتی قرص میخورم حالت تهوع میگیرم
انشالا که خوب بشن همه بیمارا
شما پیش چه دکتری رفتی؟
من میخوام دکترمو عوض کنم واسه این میپرسم

عزیزم من پیش  3 تا دکتر می رم
1 متخصص ریه که اول اون تشخیص داد بیماریم( ساکن فرانسه است و فقط ماهی سه روز ایرانه)
2  تو بیمارستان کلیه هام عفونت کرد که مجبورم پیش اونم برم(واقعا جونمو مدیونشم )
3  دکتر روماتولوژ م رو تازه عوض کردم و از این واقعا راضیم فقط سخت وقت می ده ولی کنترل کرئنش عالیه
اگه بخوای تو خصوصی اسماشونو بگم بهت

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نقل قول
۸-مرداد-۱۳۹۷, ۰۷:۱۶ عصر
ارسال: #10
(۸-مرداد-۱۳۹۷ ۰۲:۱۶ عصر)'Mitiliiii' نوشته است:  
(۸-مرداد-۱۳۹۷ ۰۱:۳۹ عصر)'.m.m' نوشته است:  

ممنون از جوابت
همینو منم میخوام بدونم
شما پیش چه دکتری رفتی؟

سلام
منم دچار نوعی رماتسیم به نام وگنر هستم
پارسال بام تشخیص دادن و گفتن بر اثر یک شوک عصبی بوده واصلا ارثی نیست
وگنر به ریه و قلبو کلیه می زنه و متاسفانه ریه راست من داغون شده
حدود سه ماه بیمارستان بودم و تقریبا 4 ماه فقط با دستگاه اکسیژن تنفس می کرم که خداروشگر الان نیازی ندارم
ولی درد مفصلی زیاد دارم و همچنین بدنم خیلی ورم می کنه
قرص کورتون و کوتریموکسازول می خورم
تو بیمارستان بهم گفتم به خاطر آمپول هایی که بهم تزرق شده ممکنه هیچ وقت بچه دار نشم ولی الان خداروشکر دکتر ها معتقدن حالم بهتره و بهم امیدواری می دن
امیدوارم ههمون خوب شیم
من فقط 30 سالمه و خیلی آرزوها واسه خودم داشتم

سلام عزیزم خوبی؟ ببین کدوم بیمارستان بستری میشدی؟ دکترت کیه میشه بگی؟ دخترعمه همسرم وگنر داره. تحت کنترلی دیگه درسته؟ روندت چجوریه؟

تورو دیدم خدا خندید من از عشق تو حظ کردم
با تو من کل دنیا رو تو یک لحظه عوض کردم
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام