• مرضیه محمدی
  • نسیم عقیلی

امضاء لیست جهیزیه

۱۹-مرداد-۱۳۹۶, ۱۲:۵۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-مرداد-۱۳۹۶ ۰۱:۰۳ صبح توسط Dokhtar aftab.)
ارسال: #1221
RE: امضاء لیست جهیزیه
 این حرفا یعنی چی ؟؟مگه جدایی اخره زندگیه یک زنه که بعد از جدایی این ۴ تا تیکه رو می خواد چیکار؟؟خیلی وقتها بعد چند سال میبینید مناسب هم نیستین و با هم نمیسازین.اونم به هر دلیلی.جدا میشی و می خوای مستقل زندگی کنی .و وقت جدایی خیلی شیک برای خودت خونه میگیری و وسایلتو میبری سر خونه زندگیت و با احترام تو خونه خودت زندگی می کنی.جهیزیه چیز ارزون قیمتی نیست.یخچال ۱۰ میلیونی و ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی و چند تا تیکه برقی دیگه خودش ۲۰ میلیون میشه.جدا از فرش و مبلمان و طرف و ظروف و ...صد تا چیزه دیگه
انقدر با احساسات جلو نرین.اینکه از تمام حق هامون چشم پوشی کنیم به هوای اینکه بهشون بر می خوره..ناراحت میشن..مگه من می خوام طلاق بگیرم عاقلانه نیست
خیلی جدایی ها تو سن بالا اتفاق میفته..اون وقتی که نه پدر و نه مادری هست که پدیرای تو باشن.نه خواهر و برادر و زن برادر دلسوز

بعضی نظرات دوستان و که میخونی به کل دچار تحول میشی.ادمهایی که میگن یک درصد زندگیشون به جدایی برسه چشم دیدن این وسایل و ندارن و این وسایل مگه خوشبختیشون برمیگردنه همونایی هستند که سفت و سخت پای مهریه شون وایمیسن و مهریه رو وقت جدایی تا سکه اخر می خوان بگیرن بلکه ابی بشه روی اتش شکستشون...!!!

پسرم این دنیا جسارت زندگی میخواهد،نه اسارت زندگی
اولین زندان تو بودن در بند من است
اما یادت باشد اگر در من حبس نشوی هیچ وقت به ازادی نمیرسی
تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط marall ، sh96 ، مامان گل دخترا ، Elahe.h ، mahrokhshahraki ، مسـتان ، heven
۳۰-بهمن-۱۳۹۶, ۱۲:۰۰ عصر
ارسال: #1222
میشه یکی منو راهنمایی کنه 
تو خانواده من این رسم و همه هم انجامش دادن و اصلا رفتار بدی به حساب نمیومده 
اما حالا که من ازدواج کردم 
همسرم بعد از اینکه من گفتم قرار این کار رو انجام بدیم بنای ناسازگاری گذاشته که با این کار به من توهین میکنید و من نمیخوام و رفتارش با من بی نهایت بد شده ...
و همش قضیه رو گردن من میندازه که تو باید نزاری این اتفاق بیفته
نقل قول
 سپاس شده توسط mahrokhshahraki
۳۰-بهمن-۱۳۹۶, ۱۲:۱۲ عصر
ارسال: #1223
خوب آخه این سیاهه و امضا کردن اصلا پایه و اساس قانونی نداره ینی خدایی نکرده یکی که این کارو میکنه بعدا به مشکل بخوره این برگه هیچ چیزی رو براش ثابت نمیکنه خانواده شما هم وظیفه ای ندارن به دخترشون جهیزیه بدن و هر چی میدن در حد وسعشون دوست دارن که میدن دستشون هم درد نکنه اما خوب شما به نظرم این کارو نکن الکی سر یه چیز بیخودی بین خودتو شوهرت ناراحتی ایجاد نکن

افکار تو به اوضاع تو تبدیل میشود!
نقل قول
 سپاس شده توسط mahrokhshahraki ، marisa
  • گروه ژ
  • تقی زاده
۳۰-بهمن-۱۳۹۶, ۱۲:۴۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-بهمن-۱۳۹۶ ۱۲:۴۵ عصر توسط مامان گل دخترا.)
ارسال: #1224

(۳۰-بهمن-۱۳۹۶ ۱۲:۱۲ عصر)'withe snow' نوشته است:  خوب آخه این سیاهه و امضا کردن اصلا پایه و اساس قانونی نداره.....

سیاههء امضا شده، کاملاً وجاهت قانونی دارد و در دادگاههای ما پذیرفته شده است. 

برای اطلاعات بیشتر، اینجاها رو نگاه کنید:

http://www.yjc.ir/fa/news/4371084/%D8%B4...B%8C%D9%87

http://www.vekalatonline.ir/print.php?To...s&AID=7709

https://www.mashreghnews.ir/news/285976/...B%8C%D9%85

(۳۰-بهمن-۱۳۹۶ ۱۲:۰۰ عصر)'Negiii' نوشته است:  میشه یکی منو راهنمایی کنه 
تو خانواده من این رسم و همه هم انجامش دادن و اصلا رفتار بدی به حساب نمیومده 
اما حالا که من ازدواج کردم 
همسرم بعد از اینکه من گفتم قرار این کار رو انجام بدیم بنای ناسازگاری گذاشته که با این کار به من توهین میکنید و من نمیخوام و رفتارش با من بی نهایت بد شده ...
و همش قضیه رو گردن من میندازه که تو باید نزاری این اتفاق بیفته

عزیزم، چرا خودتون این موضوع رو مطرح کردید؟ این موضوعی هست که باید توسط بزرگترها مطرح بشه، معمولاً هم در زمان بله برون بهش اشاره میشه، اگر هم نشده باشه، بازهم بهتر هست پدر شما این مسئله رو مطرح کنند، نه خودتون. حالا هم که کاری هست که شده، بهتره به همسرتون بفرمایید، این رسم خانوادگیه و اگر اعتراض یا صحبتی داره، می تونه شخصاً با پدرتون مطرح کنه. خودتون رو کلاً از این قضیه کنار بکشید، اما به خاطر ناسازگاری و رفتار غیرمنطقی شوهرتون، کوتاه نیایید. سیاههء جهیزیه، حق قانونی شماست.

از هر راهي كه داري ميري همين الان پات رو بكوب رو ترمز!
فرمون رو بچرخون و بنداز تو "صراط مستقيم"
تا تـــهِ تــــــهِ ش برو
ميرسي به خـــــــــــدا...

نقل قول
 سپاس شده توسط mahrokhshahraki ، مسـتان ، heven
۳-خرداد-۱۳۹۷, ۰۶:۳۲ عصر
ارسال: #1225
سلام
به نظر من که این سیاهه خیلی واجب هست عروس خانم‌ها اصلاً تعارف نکنید.
چطور خانواده داماد به خودشون جسارت این میدن که بگن رسم داریم ببریم دختر رو معاینه فلان و فلان رسم داریم جهاز فلان بیارن
بعد به رسم خانواده عروس که برسه بهشون برمیخوره به درک که بربخوره
مردی که سر چیزی که حق طبیعی یک زن هست بهش بربخوره همون بهتر همین اول بره توی زندگی آدم نیاد اسمش.
زندگی مشترک شوخی بردار نیست که با تعارف تیکه پاره کردن بخواید سپری کنید مراحل قانونی رو. یک سال بعدش عادی میشه براتون همه چیز میگید چه اشتباهی کردم به حرف این و اون گوش دادم و از حق و حقوقم گذشتم همین طوری که زن‌ها در ایران قانون محکمی پشتشون نیست دیگه خودمونم در حق خودمون احجاف کنیم واقعاً ظلم کردیم به خودمون.
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام