اصول زیر سازی دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری

۲۰-مهر-۱۳۹۸, ۱۱:۰۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-مهر-۱۳۹۸ ۱۱:۰۹ صبح توسط hirad92.)
ارسال: #1
اصول زیر سازی دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری
اصول زیر سازی دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری 
یک سوال که خریداران کاغذ دیواری مطرح می کنند، نیاز دیوار به زیرسازی قبل از نصب کاغذ دیواری است. اصولا برای نصب کاغذ دیواری فرض بر این است که دیوار کاملا صاف، بدون شوره گچ و رنگ و بدون کنده کاری است. اگر غیر از این باشد دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری نیاز به زیرسازی دارد. در این مقاله به انواع سطوحی که کاغذ دیواری با زیرسازی و بدون زیرسازی روی آن نصب می شود و مشکلاتی که پس از نصب کاغذ دیواری روی دیوار نم دار پیش می آید، اشاره می کنیم. زیرسازی دیوار چیست؟برطرف کردن عیب و ایراد دیوار نظیر ترک خوردگی و پرکردن تکه های کنده شده گچ دیوار کاغذ دیواری را زیرسازی می گویند. زیرسازی دیوار توسط نصاب کاغذ دیواری انجام می شود که در این زمینه حرفه ای است و لوازم و مواد مورد نیاز زیرسازی را دارد. زیرسازی دیوار غالبا با بتونه کاری انجام می شود. نصاب کاغذدیواری با بتونه و به وسیله کاردک تکه های کنده شده و ترک خورده دیوار را می پوشاند و دیوار را کاملا صاف و آماده نصب کاغذدیواری می کند.زیرسازی دیوار باید قبل از انجام شود، ولی کاغذ دیواری خشک شدن بتونه نیاز به زمان زیادی ندارد. به همین دلیل می توان کاغذ دیواری  یک ساعت پس از زیرسازی دیوار، کاغذ دیواری را نصب کرد.   

هزینه زیرسازی دیوار چقدر است؟زیرسازی دیواری برخلاف نصب کاغذ دیواری هزینه مشخص و ثابتی ندارد، بلکه بر حسب متراژ دیوار، جنس سطحی که کاغذ دیواری روی آن نصب می شود و مدت زمانی که وقت می گیرد، فرق می کند. بنابراین بهتر است قبل از انجام زیرسازی و پس از بازدید فضا توسط نصاب کاغذ دیواری، هزینه را از نصاب کاغذ دیواری پرسیده و با او در این مورد مذاکره کنید. اما معمولا هزینه زیرسازی بین ۱۲۰۰۰۰ تومان تا ۲۰۰۰۰۰ تومان متغیر کاغذ دیواری است. درد بیشتر موارد دیوار تقریبا تر و تمیز بوده و نیاز به زیر سازی خاصی ندارد و برای همین نصاب هزینه اضافی برای زیر سازی کاغذ دیواری نمی گیرد. نصب کاغذ دیواری روی گچ و رنگکاغذ دیواری به راحتی روی گچ و رنگ نصب می شود و برای نصب کاغذ دیواری آن صرفا نیاز به چسب کاغذ دیواری است که نصاب ها با خود می آورند. اگر دیوار ترک خورده باشد یا تکه هایی از گچ و رنگ دیوار کنده شده باشد، باید قبل از نصب کاغذ دیواری، زیر سازی انجام شود. همچنین اگر دیوار قبلا خیس بوده باشد و گچ و رنگ ریخته باشد (به اصطلاح دیوار شوره داشته باشد)، نیاز به  کاغذ دیواری زیرسازی قبل از نصب کاغذ دیواری است. زیرسازی خرابی های دیوار گچی و رنگ زیاد زمان بر نیست و سریع انجام می شود. نصب کاغذ دیواری روی مولتی کالرهمانطور که می دانید، مولتی کالر برجستگی و فرورفتگی دارد، درحالیکه برای نصب کاغذ دیواری، دیوار باید کاملا صاف باشد. به همین دلیل باید با بتونه تمام سطح دیوار را صاف کرد و سپس کاغذ دیواری را نصب کرد. زیرسازی دیوار مولتی کالر زمان بر و هزینه کاغذ دیواری بر است.  

 نصب کاغذ دیواری روی کمد و در چوبیهمانطور که در مقاله “نصب کاغذدیواری” و “کاغذ دیواری اتاق” گفته شد، کاغذ دیواری به راحتی روی چوب می چسبد و نیاز به زیرسازی ندارد. به همین دلیل نصب کاغذدیواری روی کمد و در امکان پذیر است. مگر آنکه قسمتی از چوب یا ام دی اف کنده شده باشد که در این کاغذ دیواری صورت، نصاب باید ابتدا خرابی ها را درست کرده و سپس کاغذ دیواری را نصب کند.    نصب کاغذ دیواری روی کمد و در فلزی اگر قصد نصب کاغذ دیواری روی سطح فلزی را دارید، بهتر است بدانید که خوشبختانه نصب کاغذ دیواری روی کمد و در فلزی امکان پذیر است. اما اگر سطح فلز برآمدگی داشته باشد، قابل ترمیم نیست و کاغذ دیواری نیز به همان صورت روی آن نصب شده و در (یا کمد) بعد از نصب کاغذ دیواری نیز برآمدگی را نشان می دهد. نصب کاغذ دیواری روی فلز، نیاز به زیرسازی ندارد، مگر آنکه از قبل کاغذ دیواری روی آن نصب شده باشد که در این صورت باید ابتدا کاغذ دیواری قبلی را جدا کرد.

نصب کاغذ دیواری روی دیوار نم دارمتاسفانه دیوار خیلی از خانه ها نم دارد و هرگز هم خشک نمی شود. نصب کاغذ دیواری روی چنین دیواری توصیه نمی شود. اما اگر حتما قصد نصب کاغذ دیواری قابل شستشو را دارید و امکان خشک کردن دیوار هم نیست، باید کاغذ دیواری را از بهترین کیفیت موجود در بازار انتخاب کنید. اگر جنس کاغذ دیواری مرغوب باشد، با وجود نم مداوم دیوار، پوسیده و کنده نمی شود. تنها مشکلی که بوجود می آید این است که لکه های آب (در قسمت های خیس دیوار) کم و بیش از روی کاغذ دیواری مشخص است. یعنی رنگ کاغذ دیواری در آن قسمت ها تیره تر نشان کاغذ دیواری می دهد. برای جلوگیری از این مشکل نیز می توان برای دیوار نمناک، کاغذ دیواری تیره رنگ انتخاب کرد.  برای مشاهده کاغذدیواری تخفیف خورده اینجا کلیک کنید.  کاغذ دیواری ارزاندکوراسیون و کاغذ دیواری اتاق نوجوانانبه همان اندازه که ذهنیت و جهان بینی کاغذ دیواری یک نوجوان با یک فرد بزرگسال فرق کاغذ دیواری می کند،یز متفاوت است. اتاق خواب نوجوان نه تنها جایی برای خوابیدن، مطالعه و انجام تکالیف مدرسه است، بلکه به نوجوان احساس استقلال می دهد. دکوراسیون اتاق نوجوانان آمیختگی زیادی با شخصیت آنان دارد و برای آنها وسیله ای کاغذ دیواری برای نشان دادن ویژگی های شخصیتی و علایق خاص آنها است. نوجوانان عموما شخصیت کاغذ دیواری آنارشیست دارند و از هنجارهای جامعه تبعیت نمی کنند. گرچه این ویژگی می تواند مشکلاتی برای آنها به همراه داشته باشد، کاغذ دیواری اما اجرای دکور اتاق به صورت کاملا متفاوت و خاص ایرادی ندارد و بهتر است به نوجوان اجازه دهیم با استقلال کامل، کاغذ دیواری اتاق خود را دکور کند.یکی از متریال اصلی آن می گویند، مشاهده می کنید:کاغذ دیواری هایی کاغذ دیواری که طرح بناهای تاریخی به خصوص بناهای مشهور اروپایی کاغذ دیواری را در خود دارد، یکی از انواع کاغذ دیواری مورد کاغذ دیواری پسند نوجوانان است. به همین دلیل مدل های زیادی از کاغذ دیواری طرح برج ایفل، بناهای باستانی رم، مجسمه آزادی و … در آلبوم های کاغذ دیواری پیدا می شود:   کاغذ دیواری های شاد با رنگ های تند و طرح های خاص یکی دیگر از کاغذ دیواری های مورد علاقه نوجوانان است. به عنوان مثال، کاغذ دیواری طرح آتش بازی، طرح نقشه جهان، پارچه جین، آلات موسیقی و نقشه ستاره ها از این جمله است:     نوجوانان کاغذ دیواری به خصوص آقا پسرها کاغذ دیواری به نیز علاقه دارند. همچنین کاغذ دیواری های بسیار تیره مثل مشکی، مورد علاقه آنها است: 
  کاغذ دیواری هایی که طرح نوشته دارد و به کاغذ دیواری طرح تکست معروف است نیز از جمله کاغذ دیواری های مخصوص اتاق نوجوان است. این کاغذ دیواری ها بعد از اجرا روی دیوار، زیبایی فوق العاده ای دارد:    یکی دیگر از کاغذ دیواری های مورد علاقه نوجوانان کاغذ دیواری با طرح طبیعی مانند  کاغذ دیواری است. این سبک کاغذ دیواری علاوه بر اتاق نوجوانان، در مکان های دیگر از جمله در سالن، نشیمن، بالای شمینه، پشت تلویزیون و کاغذ دیواری ویلا کاربرد دارد:
  گزینه مناسب دیگر برای اتاق نوجوان،کاغذ دیواری است که از آلبوم های کاغذ دیواری پوستری انتخاب می شود. طرح کاغذ دیواری پوستری تنوع زیادی دارد. در کاغذ دیواری پوستری، رنگ های شاد و تند نیز زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.    متریال دیگری که در دکوراسیون کاربرد زیادی دارد،کاغذ دیواری ست. از لمینت در تمام قسمت های خانه از جمله اتاق ها استفاده می شود. لمینت از یک لایه محکم hdf و یک لایه روی آن درست شده که لمینت را در برابر خراش، آتش سیگار، رطوبت و فشار مقاوم می کند. خوشبختانه لمینت نیز مانند کاغذدیواری، طرح و رنگ متنوعی دارد. با اینکه بهتر است لمینت تمام خانه یکدست و مثل هم باشد، می توان لمینت اتاق ها را به رنگی متفاوت انتخاب کرد. به همین دلیل، نوجوانان می توانند رنگ لمینت اتاق خود را مطابق با سلیقه و هماهنگ با کاغذ دیواری و پرده انتخاب کنند.بعضی نوجوانانکاغذ دیواری مثل طوسی یا قهوه ای تیره را برای لمینت کف ترجیج می دهند. همچنین،کاغذ دیواری و  نیز برای اتاق نوجوانان مناسب است. لمینت های طرح دار فضا را شلوغ می کند و به همین دلیل، برای خانه های مسکونی مناسب نیست و بیشتر در مکان های تجاری استفاده می شود. اما فراموش نکنید سلیقه نوجوانان متفاوت و خاص است! در زیر چند نمونه لمینت طرح دار را مشاهده می کنید:   

طراحی تخت و فضای خواب غیر متعارفطراحی تخت در اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این مسئله برای نوجوانان نیز مهم است. استفاده از تخت خواب گرد، پرده دور تخت (کنوپی)، تابلوهای خاص دیوار پشت تخت خواب و روتختی های کاغذ دیواری زیبا و منحصر به فرد از جمله روش های خاص کردن فضای خواب است.کاغذ دیواری  تصاویر زیر را ببینید:   صندلی و مبلماننوجوانان به دلیل حس استقلال طلبی، دوست دارند که از دوستان خود در اتاق شخصیشان پذیرایی کنند. به همین دلیل وجود کاغذ دیواری مبلمان و صندلی در اتاق خواب ضروری است. اگر اتاق به قدر کافی بزرگ باشد، می توان فضای کوچکی در گوشه اتاق را به مبلمان اختصاص داد. کاغذ دیواری همچنین صندلی های تابی در اتاق نوجوانان کاربرد زیادی دارد. دخترخانم ها که به ست کردن رنگ و طرح اهمیت زیادی می دهند، می توانند روتختی را با روکش مبلمان اتاق ست کنند.    پردهپرده از جمله متریال دکوراسیون است که اگر زیبا و با دقت انتخاب شود، تاثیر زیادی در شیک شدن دکوراسیون دارد. به همین دلیل، پارچه های پرده ای، متنوع و خاص و مدل های پرده نیز بسیار کاغذ دیواری زیاد است و مرتبا مدل ها و طرح های جدید پرده به بازار ارائه می شود. در آپارتمان های امروزی، معمولا اتاق ها پنجره های کوچکی دارد و بنابراین پرده اتاق ها نیز کوچک است. پرده های دولایه یا کلاسیک در سالن پذیرایی استفاده می شود و معمولا یک پرده ساده و کوچک برای اتاق خواب کافی است. نوجوانان با انتخاب پارچه پرده خود می توانند سلیقه کاغذ دیواری و علاقه خود را به نمایش بگذارند که در رشد شخصیت آنها تاثیر مثبت دارد. آقا پسرها از رنگ های تیره، پارچه های طرح هندسی یا طرح پوست حیوانات برای پرده استفاده می کنند. درحالیکه پرده های گلدار بیشتر مورد علاقه دخترخانم های نوجوان است. پارچه های کاغذ دیواری رنگارنگ با رنگ های تند و شاد کاغذ دیواری که با روتختی و مبلمان هماهنگ باشد نیز، از گزینه های کاغذ دیواری انتخاب پرده برای اتاق نوجوان ها است. نمونه های زیر را ببینید:

 
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام