• آذینرو
  • آرایشگاه مدیس

ازدواج سنتی

۱۷-مرداد-۱۳۹۳, ۱۱:۵۸ صبح
ارسال: #1

ازدواج سنتی
هر گونه بحث و دعوا === ممنوع
تخریب شخصیت و اعتقاد === ممنوع
بحث غیر مرتبط با عنوان تاپیک === ممنوع

HeartHeartHeartHeartHeartHeart
HeartHeartHeartHeartHeart
HeartHeartHeartHeart
HeartHeartHeart
HeartHeart
Heart

واسم دعا کنید بابام قراره عمل قلب باز انجام همزمان دریچه قلبشو هم عمل کنه
خدایا توکل بر خودت
نقل قول
 سپاس شده توسط saraaa72 ، مهپاره ، sombol ، سراب
۱۷-مرداد-۱۳۹۳, ۱۲:۰۹ عصر
ارسال: #2
RE: ازدواج سنتی
بچه ها ازدواج سنتی هم همراه شناخت خیلی خوبه
داداش خودم نزذدیک 2سالونیم پیش ک میخواست ازدواج کنه 5بار رفتیم خونه عروسمون و هردفه 2ساعت میرفتن تو اتاق میحرفیدن بعدش ی جلسه با مامان عروسمونو عروسمونو مامان من رفته بود کافی شاپ ی هتلی و اون دوتا رفتن دورتر از اینا تنها نشستن حرف زدن ی جلسه هم رفتن مشاوره ازدواجو باهم حرف زدن البته با حضور مامانا ک دو.رتر بودن ی جلسه هم خانوادگی رفتیم خونه عروسمون ک اونا هم خانوادشون بودن واسه اشنایی خانواده ها خداروشکر تاالان هیچچچچچچچچچچ مشکلی پیش نیمده
میخوام بگم باید با شناخت باشه نباید عجله کرد اصلاااااااااا
دوست خودم با دوبار خواستگاری دوبدو رفت زن پسره شد پسره همه زندگیشو دروغ گفته بود بعد 6ماخ ب مشکل برخوردن حاتلا بعد یک سال ونیم هنوز طلاقش نمیده اصلااااااااا گفته طلاقت نمیدم
ازدواجی ک تو ی هفته صورت بگیره بدون صحبتو شناخت..........
پسره میخواسته زنده ب گورش کنه ب خاطریکه میره دانشگاه ببینید چقد روانیه طرف

وقتی یکیو داری که واسه خوشحالیت همه کار میکنه ینی خوشبختی
1396/02/08نامزدی مون
خدایاشکرت

نقل قول
 سپاس شده توسط saraaa72 ، مهپاره ، ماهرخ تبریزی ، sombol ، سراب ، نیلوفر هستی70 ، sari ، hiva73 ، saye13474
۱۷-مرداد-۱۳۹۳, ۱۲:۳۵ عصر
ارسال: #3

ازدواج منم سنتی بود
در حالی که همیشه دوس داشتم خودم با کسی آشنا بشم بعد ازدواج کنیم... ولی سنتی پیش اومد
الان خیلی راضیم و خدا رو شکر میکنم
مهدیه دقیقا درست میگه
وقتی ازدواج سنتی همراه با شناخت دقیق و صحبت و بدون عجله باشه، خیلی خوبه
از استثنائات بگذریم که همیشه همه جا هستنا!
ما هم چند جلسه تو خونه ما و یک جلسه تو خونه همسرم با هم صحبت کردیم
مشاوره ازدواجم یه بار رفتیم ولی خیلی بیخود بود.

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند
چون من، که آفریده ام از عشق جهانی برای تو
نقل قول
 سپاس شده توسط mahdiye ، Rozbarg ، saraaa72 ، مهپاره ، sombol ، مریم 1363 ، سراب ، hiva73 ، saye13474
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۱۷-مرداد-۱۳۹۳, ۰۱:۰۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۷-مرداد-۱۳۹۳ ۰۱:۰۲ عصر توسط saye khoshbakhti.)
ارسال: #4
منم داییم ازدواج سنتی داشت.
خیلی همه چی یهویی شددر عرض یک ماه رفتن خواستگاری بله برون گرفتن بعد هم مجلس عقدشو گرفتن.
یعنی اصلا هیچکس نفهمید چی شد!
خدارو شکر الانم با هم خوشبختن و همو دوست دارن.زن داییم خیلی زن خوبی هست واسه دایی دیکتاتور من.
یادمه اولین باری که من عکسشو دیدم به داییم گفتم چقدر خوشگله دختره چشماش چه برقی زد از خوشحالی معلوم بود از همون نگاه اول عاشقش شده.Smile
خیلی خدارو شکر میکنم که با دوست دخترش ازدواج نکرد چون دختره به درد دایی من نمیخورد اخلاقش.معلوم بود خوشبخت نمیشن.

ولی یکی از دوستا خانوادگیمون هم ازدواجش سنتی بود بعد طفلی به 6ماه نکشید طلاق میخواستن بگیرن از هم.
یک دعوای وحشتناکی هم سر مهریه شده بود.
این پسره بیشعور برگشته بود گفته بود دختره باکره نبوده تا مهریه نده اینا هم به هر ترتیبی شده مهریه میخواستن آخرشم حتی ماشین زیر پا پسره رو هم گرفتن الان کسی که با پرادوش کلی به ما پز میداد موتور سوار میشه.
بعد ماشینشو نمیداد.این بابا دختره هم نامردی نکرده بود زنگ زده بود چندتا جاهل خبر کرده بود سر کوچه و ته کوچه رو بسته بودن منتظر بودن علی بیاد بیرون از خونه.(ما همسایه هم هستیم)
الانم معتاد شده افسردگی گرفته داغون شده اصن وحشتناک.پسری که بهش نزدیک میشدم بهش میخندیدم میگفتم علی دوش ادکلن گرفتی الان بو سیگارش از 10متریش فهمیده میشه.

دوتا دختر خاله هام هم دوست بودن یکیشون 2 سال که از نت بود یکی هم 1ماه که خواستگارش بود پسره بعد واسه آشنایی بیشتر 2ماه دوست بودن.
دختر خاله اولم که نتی بود الان خوبه زندگیش معلومه شوهرشو بچشو دوست داره دختر خاله دومم اما حتی جرات نمیکنه بچه بیاره که شاید بخواد طلاق بگیره.موقع انتخابش عاشق چشم و ابرو پسره شده بود.یعنی قشنگ خیلی رک وقتی ازش پرسیدن چرا همون اولا گفته بود چون خوشگله خب

درکل مدل ازدواج مهم نیست مهم انتخاب عاقلانه اس.
تو هر مدلی خوب و بد هست.

خودمم که الان 4ساله با امیرمم و در شرف ازدواجیم

خدایا دیگه برام مهم نیست...
نقل قول
 سپاس شده توسط mahdiye ، saraaa72 ، ستاره سادات ، ایگال ، zizimo ، Roshanak65 ، ماهرخ تبریزی ، sombol ، samira- s.m ، مریم 1363 ، sarone ، دختر*دی ، وفا ، mimche ، studpk ، saye13474
۱۷-مرداد-۱۳۹۳, ۰۲:۰۴ عصر
ارسال: #5
من خیلی ازدواج سنتی دوس دارم
دوس دارم یکی معرفی کنه بعد بریم حرف بزنیم یا اول بیان خواستگاری بعدش حرف بزنیم
یعنی دوس دارم همه چی با اطلاع خانواده ها باشه
بنظرم اینجوری اعتماد بیشتره
البته هرکسی سلیقه ای داره من خودم اینجوری میپسندم
چون میگم پسری ک به بقیه بسپره براش دنبال زن بگردند و خودش تو خیابون دنبال زن نباشه در آینده قابل اعتماد تره
نظر همه هم محترمهHeart

مرگ بر اسراییل و داعش و همه ی کفار آدمکشNew3
نقل قول
 سپاس شده توسط mahdiye ، مهپاره ، ماهرخ تبریزی ، sombol ، مریم 1363 ، سراب ، saye13474
۱۷-مرداد-۱۳۹۳, ۰۴:۰۳ عصر
ارسال: #6
منم ازدواجم سنتی بود ولی به چند جلسه صحبتم نکشید چون ما از بچگی با هم بزرگ شده بودیم و دوست خانوادگی بودیم
و تو یه جلسه صحبت کردن جواب دادم الان پشیمون نیستم شاید همسرم یه اخلاقاتی داره ولی با صحبت کردن اون موقع هم نمیتونستم بفهمم ولی بازم میگم پشیمون نیستم خدا رو شکر
ایشالا هم که همسرم همون یه ذره اخلاق بد رو ترک می کنه(منطور از اخلاق بد بعضی رفتار های معنویه که سست شده توشون قبلا بهتر بود ولی میدونم درست میشه چون تو ذاتش بی دینی نیست)

بالاخره منم عروس شدم
عروس تیر ماهیAngel
نقل قول
 سپاس شده توسط ماهرخ تبریزی ، sombol ، سراب ، saye13474
۱۸-مرداد-۱۳۹۳, ۰۷:۳۸ صبح
ارسال: #7
به نظر منم سنتی و مدرن هیچ فرقی نداره جز یه تفاوتای جزئی که جای گفتن نیست ولی اگر تو هر نوع از ازدواج شناخت،احترام بزرگترها،منطق حاکم باشه این ازدواج میتونه نتیجه خوبی داشته باشه.
تو ازدواج سنتی اگر خانواده ها اجازه بدن دختر و پسر میتونن خیلی خوب شناخت پیدا کنن ولی صد در صدی نیست.مثلا عموی من از طریق سنتی با خانمش آشنا شد و 5 ماه اینا حضوری تلفنی مهمونی رستوران گردی(با حضور خانواده ها) با هم بودن و خب یه سری چیزا کاملا معلوم میشه ولی یه چیزایی تا زیر سقف نری حودشو نشون نمیده،الان زن عموی من این اعتراف میکنه که یه جزئیاتی متوجه نشده .ولی مهم اینکه تقریبا درصد عمده ای شناخت پیدا میکنن و پایه های اصلی زندگی ساخته میشه.

کاش میتونستم مثل Celine Dion برات آهنگ [Because You Loved Me] بخونم و به تو تقدیمش کنمAngel
I'm everything I am
Because you loved me
نقل قول
 سپاس شده توسط ماهرخ تبریزی ، sombol ، sarone ، سراب ، mahsssan
۱۸-مرداد-۱۳۹۳, ۱۲:۴۷ عصر
ارسال: #8
ازدواج من نه سنتی بود نه مدرن. بعد آشنایی تقریبا تا یک ماه کسی در جریان نبود. بعدش من به مادرم گفتم. اما همسرم تا چند ماه بعد به خونوادش نگفت. با هم این مدت خیلی بیرون رفتیم و حرف زدیم. بعدم تحقیقات و تازه بعدش اونا برای خواستگاری اومدن. اون موقع میگفتم من احساساتی نمیشم. اما خوب اینکه مراقب باشی علاقه مند نشی و این علاقه رو تصمیمت اثر نذاره خیلی سخته. خصوصا برا من و همسرم که هر دو آدمای بشدت احساسی و عاطفی هستم. اما خداروشکر از انتخابم راضیم مشکلاتم زیاده اما خوب هر وقت فکر میکنم میبینم انتخابم کسی جز همسرم نمیتونست باشه. هر چند گاهی مسائلی راجع به خونوداش اذیتم میکنه و فکر میکنم لیاقت زندگی بهتری رو داشتم، اما نهایتا باز به این نتیجه میرسم که خوشبختی وآرامشی که همسرم بهم میده رو کنار هیچ مرد دیگه ای نمیتونستم داشته باشم.
من به شخصه با ی ازدواج سنتی که مثلا پسر رو اولین بار تو خونمون ببینم مخالف ام. هر چند که عمده دخترامون به همی نشکل ازدواج کردند و تقریبا بیشترشون موفقند. اما من دوست داشتم حداقل از قبل تا حدودی صحبت کرده باشیمو از نظرات هم مطلع باشیم
اما خوب میگم دیگه آفت این ازدواجم علاقه مندی و تصمیم احساسی هست که خوب من فکر میکنم تا ی حدی دچارش شدم اما الان خیلی راضیم که عاشقانه ازدواج کردم. پای مشکلاتشم وایمیستم انشالا

پروردگارا به من آرامشی بده تا بپذیرم آنچه را که نمیتوانم تغییر دهم
نقل قول
 سپاس شده توسط sombol ، سراب ، saye13474
۱۹-مرداد-۱۳۹۳, ۰۷:۲۳ صبح
ارسال: #9
منم سنتی ازدواج کردم وبسیااااااااااااااااااااار راضیم
البته من و همسرم از روزی که اومد خواستگاری تا عقدمون سه ماه طول کشید
تو این سه ماه چند بار اومد خونمون یکی دو بار رفتیم بیرون هر شبم تلفنی با هم حرف میزدیم شبی 1 ساعت یا بیشتر!
دوست شده بودیم یجورایی!

Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط sarone ، sombol ، سراب ، saye13474
۱۹-مرداد-۱۳۹۳, ۰۹:۴۵ صبح
ارسال: #10
تو این دور و زمونه آدم هایی که با کلی شناخت و آشنایی قبل از ازدواج, با هم ازدواج میکنند کلی به مشکل بر میخورن.چه برسه به اونایی که سنتی و بدون آشنایی با هم ازدواج می کنند.

تاریخ عروسی: تیر 94
لباس عروس : تاج محل
آتلیه : کارنیک
آرایشگاه : شبنم نظیف
تشریفات : آدم و حوا
Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط sombol ، سراب ، nazi naz kon ، saye13474
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام