• نسیم عقیلی
  • هیژا

ادویه ها

۳-شهريور-۱۳۹۳, ۰۹:۵۰ صبح
ارسال: #31

RE: ادویه ها
(۳۰-آبان-۱۳۹۲ ۰۹:۴۳ صبح)so0o0o0deh نوشته است:  بچه ها پود پاپریکا رو خودمون هم میتونیم درست کنیم،من دیشب گرفتم فلفل دلمه ای رو گذاشتم رو بخاری تا خشک شه،خوب میشه به نظرتون؟

گلم پابریکا فلفل دلمه نیست یه نوع خاص فلفل قرمزه

خدایا شکرت
نقل قول
۴-شهريور-۱۳۹۳, ۱۲:۰۲ صبح
ارسال: #32
بچه ها شوهر من مرد ادویه اس
رفته یه ادویه گرفته روی سالاد میریزن یکم ترش میشه
خیلی خوشمزه و جالبه
حالا بعدا عکسشم میزارن

خدایا تا حالا تنهام نزاشتی از این به بعدم نزارNew1
إنّ مع العسر یسرا
برای پرندمون دعا کنید حالش خوب شه ممنون ازتون
نقل قول
۴-شهريور-۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-شهريور-۱۳۹۳ ۰۸:۳۰ عصر توسط Khanom Tala.)
ارسال: #33

یه چیزی بگم:

در کل استفاده از انواع متنوع ادویه در غذا ها و شیرینی ها یه طبع خاص میطلبه. حالا فلفل و پودر سیر و آویشن رو شاید اکثر ما دوست داشته باشیم ولی ادویه هایی که خیلی عطر و طعم قوی دارن مثل میخک یا کاری یا تخم گشنیز ... به طبع خیلی ها خوش نمیاد حالا هر چقدر که بعضی ها دوست داشته باشنو ازش تعریف کنن. مثل اون دوستمون که چند صفحه قبل نوشته از تجربه بچه ها استفاده کرده به استامبولی پلوش جوز هندی و...زده خوشش نیومده و گفته مزه شلغم گرفته!!! در صورتیکه من بشخصه استامبولی پلو و هر غذا و شیرینی رو با ادویه های تند و قوی خیلی خیلی میپسندم. جوز هندی و زیره رو مثلا بهمراه دارچین به لوبیا پلو میزنم و کیف میکنمSmile اما مطمئن هستم خیلی ها شاید از بوی این لوبیا پلو خوششون نیاد چه برسه به مزه اش.
منظورم اینه که این جور ادویه ها رو ادویه بازها (به اصطلاحTongue) باهاشون خوب ارتباط برقرار میکنن Big Grin اگه زیاد اهل ادویه و طعم و بوهای جدید و قوی نیستید سراغشون زیاد نریدWink ولی اگه عاشق کشف کردن عطر و طعم های جدید هستید توی کابینت آشپزخونتون انواع و اقسام ادویه ها رو داشته باشید. و چه بهتر که خودتون تازه تازه اونها رو آسیاب کنیدAngelAngel

(۳۰-آبان-۱۳۹۲ ۰۹:۴۳ صبح)so0o0o0deh نوشته است:  بچه ها پود پاپریکا رو خودمون هم میتونیم درست کنیم،من دیشب گرفتم فلفل دلمه ای رو گذاشتم رو بخاری تا خشک شه،خوب میشه به نظرتون؟

(۳-شهريور-۱۳۹۳ ۰۹:۵۰ صبح)nazgol22 نوشته است:  گلم پابریکا فلفل دلمه نیست یه نوع خاص فلفل قرمزه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

پایریکا نوعی ادویه است که از آسیاب فلفل خشک شده (به عنوان مثال فلفل دلمه‌ای، فلفل تند) تهیه می شود. در بسیاری از زبان‌های اروپایی، پاپریکا به خود کلمه فلفل (دلمه) اشاره می کند. این ادویه برای افزودن رنگ، طعم و عطر در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پایریکا می‌تواند طیفی از طعم ملایم تا تند داشته باشد. طعم آن نیز از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

پاپریکا(ادویه)

نورای عزیزم روز چهارم آذر اومد پیشمون... خدایا شکرت.
نقل قول
 سپاس شده توسط bahareh-67 ، Parissa ، *elay* ، pishi68
  • تقی زاده
  • پیانو
۴-شهريور-۱۳۹۳, ۰۸:۳۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-شهريور-۱۳۹۳ ۰۸:۳۸ عصر توسط meh.ri.)
ارسال: #34
توی شهر ما و کلن استان ما از ادویه زیاد استفاده میشه.مخصوصا پودر فلفل قرمز،
ولی ادویه محبوب من زردچوبه ودارچین هست که همیشه بوی گوشت خام رو میگیره وعطر خوبی به غذا میده.
بچه ها من اینو از یه آشپز شنیدم، میگفت وقتی میزارین مرغتون آب پز بشه(مثلن واسه ساندویچ مرغ یا پلو....) تا وقتی آبش جوش نیومده هیچ چیزی(ادویه جات) به آب مرغ اضافه نکنید.به محض اینکه آب جوش اومد یه مقدار زردچوبه بریزن تو آبش خیلی بهتر بوی مرغ رو میگیره.میگفت بهتره زعفران رو بجای اینکه همون اول کار توی آب مرغ بریزیم موقع طبخ به مرغمون اضافه کنیم(ترجیحا مرحله آخر)

بسی گفتند: – «دل از عشق برگیر!
که: نیرنگ است و افسون است و جادوست!»
ولی ما دل به او بستیم و دیدیم
که او زهر است، اما … نوشداروست!
نقل قول
 سپاس شده توسط My dear 90 ، sani.nanaz ، *elay* ، pishi68
۴-شهريور-۱۳۹۳, ۱۰:۵۲ عصر
ارسال: #35
(۴-شهريور-۱۳۹۳ ۰۹:۱۶ عصر)taze ar00s نوشته است:  بچه ها پود پاریکا رو به چه غذاهایی میزنن؟
من عاشق ادویه ام
یه عالمه هم دارم
یا پودر کاری برا کدوم غذاها خوبه؟
یا هفت قلم
یدونه هم دارم روش نوشته فقط ادویه
بعدش ادویه چه مارکی خوبه؟
گلها پودر سیرش مزخرفه
دنبال بهترشم

عزیزم ادویه مارک گلستان خوبه.ما همیشه میگیریم راضی هستیم از کیفیتش.

بسی گفتند: – «دل از عشق برگیر!
که: نیرنگ است و افسون است و جادوست!»
ولی ما دل به او بستیم و دیدیم
که او زهر است، اما … نوشداروست!
نقل قول
 سپاس شده توسط Alice13 ، pishi68
۴-شهريور-۱۳۹۳, ۱۱:۵۶ عصر
ارسال: #36

(۴-شهريور-۱۳۹۳ ۰۹:۱۶ عصر)taze ar00s نوشته است:  بچه ها پود پاریکا رو به چه غذاهایی میزنن؟
من عاشق ادویه ام
یه عالمه هم دارم
یا پودر کاری برا کدوم غذاها خوبه؟
یا هفت قلم
یدونه هم دارم روش نوشته فقط ادویه
بعدش ادویه چه مارکی خوبه؟
گلها پودر سیرش مزخرفه
دنبال بهترشم

دوستم...ادویه ها رو هر کسی بنا به ذائقه اش میتونه توی هر غذایی استفاده کنه. پاپریکا طعم خاصی نمیده بیشتر رنگ غذا رو بهتر میکنه. میشه برای مایه ماکارونی استفاده کرد مثلا.
و یا کاری رو میشه بهمراه کمی زردچوبه وقتی داریم پیاز رو برای هر غذایی سرخ میکنیم اضافه کنیم. فقط یادت باشه کاری و تخم گشنیز ادویه هایی هستن که باید خیلی کم استفاده بشن وگرنه مزه تلخی به غذا میدن. کاری برای مرغ هم عالی میشه. و در انواع غذاهای هندی و پاکستانی هم که بسیار زیاد استفاده داره.

نورای عزیزم روز چهارم آذر اومد پیشمون... خدایا شکرت.
نقل قول
 سپاس شده توسط Alice13 ، pishi68
۵-شهريور-۱۳۹۳, ۰۷:۳۷ صبح
ارسال: #37

خانوم طلا چند وقت پیش یه برنامه داشت بی بی سی
نمدونم دیدی یا نه درمود کلا ادیوه جات بود پاربیکا نشون داد یه فلفل خاص قرمز بوئ من مامانم خریده از عطاری طعمش با فلفل قرمز کمی متفاوتر وکمی خوشمزه تر

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط lilimashi ، Alice13 ، *elay* ، pishi68
۵-شهريور-۱۳۹۳, ۰۹:۳۶ صبح
ارسال: #38

نازگل اصولا باید اونطور باشه
اما پاپریکایی که ما تو ایران داریم تا جایی که میدونم همون فلفل دلمه است

درخشان ترین تاجی که مردم بر سر می نهند

در آتش کوره ها ساخته شده است .

"چارلی چاپلین"
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، *elay* ، pishi68
۵-شهريور-۱۳۹۳, ۰۹:۵۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-شهريور-۱۳۹۳ ۱۰:۵۵ صبح توسط nazgol22.)
ارسال: #39

شاید مامان من ار جنوب کشو.ر خریده طعمش حیلی خاصه خوبه یجور مثل طعمش مثل فلفل قرمزه ..شکلش گرده ی میشه گتفت شبیه فلفل دلمه نه فلفل قرمزه اما خوب بیشتر گرده شاید شکلش شبیه فلفل دلمه چون من خشک شده دیدم نه تازش
اما طعمش ببیشتر شبیه فلفل قرمزه تا فلفل دلمه وتنده اما تند خاصیه از تندی فلفل قرمز بیشتر البته مامانم خشک شده خریده بود

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط *elay* ، pishi68
۵-شهريور-۱۳۹۳, ۱۰:۰۰ صبح
ارسال: #40
من رفتم نگاه کردم دیدم روی پاپریکا عکس فلفل دلمه ای قرمز و نارنجی گذاشته

خدایا تا حالا تنهام نزاشتی از این به بعدم نزارNew1
إنّ مع العسر یسرا
برای پرندمون دعا کنید حالش خوب شه ممنون ازتون
نقل قول
 سپاس شده توسط pishi68
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام