• گل سنتر
  • مهناز

ادویه ها

۱۰-اسفند-۱۳۹۱, ۰۶:۱۸ عصر
ارسال: #11
RE: ادویه ها
واااای من عااااااشق ادویم....

مامانم همیشه ادویه هاشو از یه ادویه فروشی تو ابادان میخره که خودشون از هند وارد میکنن...
واقعااااااا ترکیبات ادویه هاشون محشرههههههه...

مثلا واسه بوی بد مرغ و ماهی یه ادویه هست...وااااااااییییی یعنی بوش محشره...

واسه پلو همینطور...توش میخک و فلفل سیاه درسته داره...

واسه خورشت که همون کاری هست...که خیییییلی خوشمزه میکنه...

پاپریکا که پودر فلفل دلمه ایه و من عااااااااشقشم...

فلفل تندوری که یه نمونه فلفل قرمزه ولی خیلی تند نیس بیشتر عطر فلفل قرمزو داره که بوششششش تو غذا مححححشره ینییی فوق العااادس!

جوز هندی که حتما پیشنهاد میکنم تو پلو هاتون استفاده کنین عطرش محشرهههههه...

زنجبیل و میخک که مامانم باهاش یه پلو هندی میدرسته که ما هممون عااااااااشقشیم...تند و لذیذ...

کلا ادویهههههههه خوبهههههههههههه...

بچه ها هرکی دانشجویه دانشگاه آزاد اسلامشهره مسیج بده با هم دوس شیمNew2
نقل قول
 سپاس شده توسط tala2012 ، NAZBANO ، shaparak103 ، نیازز ، *elay* ، pishi68 ، نسیم گل
۱۶-فروردين-۱۳۹۲, ۰۳:۴۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-فروردين-۱۳۹۲ ۰۳:۵۳ صبح توسط Goli khanom.)
ارسال: #12

منم عاشق ادویه ام غذا بدون ادویه هیچه
ادویه هامو از فروشگاه عطاری میگیرم که هر کدوم رو اگه بازبذارم تمام خونه اون بو رو میگیره
واسه مرغ آویشن-زعفرون- زرد چوبه- فلفل سفید سیاه قرمز میذارم
از اینا کمتر میذارم زیره سیاه یا سبز - پودر سیر - زنجبیل و خردل
واسه غذاهام از همه ی ادویه ها تقریبا استفاده میکنم ولی بعضیا غالب تر باید داشته باشن
واسه پلو عدس ادویه غالب دارچین و زیره
واسه ماهی و پلو شوید از کاری و پودر سیر
آبگوشت و اکثر خورش ها رو هم یکم پودر غوره میریزم

در کل ادویه خیلی خوبه و جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی عروقی و همچنین آلزایمر میکنه

یکدیگر را به آغوش کشید ..... قبل از آنکه ....... خاک شما را به آغوش کشد! ...... "امام علی علیه السلام"
اینستا ---> Goli_khanom
نقل قول
 سپاس شده توسط سحر ایرانی ، girl_74 ، نیازز ، *elay* ، نسیم گل
۱۱-شهريور-۱۳۹۲, ۰۳:۵۲ عصر
ارسال: #13
جوونیا ما توی شهرمون یه ادویه داریم به نام آچار درست شده از دوغ - گندم آسیاب - زردچوبه خام و فلفل - نمک و یکسری ادویه های مخصوص که همه اینا رو با همون دوغ ترشی که گفتم خمیر می کنن و مثل کوکو توی کف دست صاف میکنن مذارن توی آفتاب تا خشک بشه و بعدش که خشک شد پودرش می کنن و توی غذا ها بعنوان ادویه استفاده می کنن هم غذا رو خوش طعم می کنه هم غلیظ بیشتر هم توی آبگوشت و خورشت استفاده میشه Angel

اگه مسیرتون افتاد استان سیستان و بلوچستان حتما این ادویه خوشمزه رو بعنوان سوغات بخرید و توی غذاهاتون استفاده کنین New1

و زندگی از جایی شروع میشود که بی هوا بوسیده میشوی… Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط zoha ، girl_74 ، نسیم گل
  • اساطیر
۱۳-شهريور-۱۳۹۲, ۰۴:۴۸ عصر
ارسال: #14
توی کتلت هل دارچین و زنجبیل مزه همبرگر میگیره خیلی باحاله! راستی دوستان فلفل دامه ای رو چطوری باید خشک کرد؟ ک پابریکا بشه

"پارسال 33 کیلو بیشتر از الان بودم!"
نقل قول
 سپاس شده توسط girl_74
۱۳-شهريور-۱۳۹۲, ۱۱:۱۸ عصر
ارسال: #15

چای:هل
گوشت:فلفل سیاه و پاپریکا
مرغ:زعفران و دارچین و برگ بو
لازانیا ماکارونی:آویشن و پودر سیر

ﺣﺴﻮﺩﻡ، ﺣﺘﯽ ﺁﺭﺯﻭِ ﺩﺍﺷﺘﻨﺖ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺑﻪ ﮐﺴﯽ ﻧﻤﯽ ﺩﻫﻢ!Lub
نقل قول
 سپاس شده توسط girl_74
۲۱-شهريور-۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-شهريور-۱۳۹۲ ۰۹:۰۹ عصر توسط ارتینا.)
ارسال: #16
من فلفل رو فراموش نمیکنم
فلفل دلمه ای قرمز رو خشک کن بعد اسیابش کن

Lub
نقل قول
 سپاس شده توسط girl_74 ، *elay*
۶-مهر-۱۳۹۲, ۱۰:۳۵ صبح
ارسال: #17
خانوما

من زن داداشم غداهاش خیلی خوب میشه البته نکته های دیگه ای هم تو غذاش داره ولی اینجا بحث ادویه هستش پس بگم ک تو خورشت و آب پز مرغ هاش از ادویه کاری (40 ادویه)استفاده میکنه خودتون ک میدونید این ادویه کاریا چند مدلن من خودم از 15 ادویش استفاده میکنم طعمش خیلی خوبه ولی مسلمن 40 ادویه ادم ذوق بیشتر میکنه Big Grinو احتمال خوب در اومدن غذا رو هم بالا میبره چون من دیدم و خوردم غذاهاشو خیلی خوشمزست...Hehe!
از زیر سبز هم توش استفاده میکنه البته زیره سبز رو مامانش از دشت های باز تهیه میکنه و بهشون میده ..هرچند با زیره های ک خودمون میخریم فرقی نداره(زیره کوهی میگم)ولی مخلوطی از این دوتا همراه ی مقدار زنجبیل و دارچین تو غذاهای خورشتی و خلاصه هرچیزی ک آبکی باشه خداییش خوردن دارهBig Grin

چنتا پیشنهاد دارم براتون:
برای ماست و خیار چند مدل ادویه هستش ولی هیچ کدوم اندازه محصولات گلها و چاشنی ماست و خیارش خوب نیست ما قبلن از گلستان استفاده میکردیم ولی طعمش بپای این نمیرسید برای همین اگه خریدید اینو بگیرید.

اینا ادویه هاییه من تو خونه دارم و مورد استفاده قرار میدم و ازشون راضیمBlush

دارچین.گلپر.فلفل سیاه و قرمز.پودر سیر.زنجبیل.ادویه کاری.زردچوبه.انواع چاشنی ها(مرغ و ماهی-ماست و خیار و ...).آویشن.ادویه پلویی(ن تنها میشه برای پلو استفاده کرد بلکه میشه تو هر غذایی ریختی مخلوطی از چند ادویست مزشم خوبه).و دیگه یادم نیست چیا دارم فعلا همینا رو بیاد دارمTongue

خدایا شکرتAngel
نقل قول
 سپاس شده توسط *elay*
۶-مهر-۱۳۹۲, ۰۸:۰۷ عصر
ارسال: #18
پرستیژ جون عطاری که همه ادویه هارو داره اما ادویه کاری رو مارکهایی مثل گلها، برتر، هاتی کارا و.. دارن.. من که بیشتر تو ماکارونی، خورشتهای سبزی دار مثل کرفس و قرمه سبزی میریزم.. کلا خوشمزس!
زیره هم به درد غذاهایی که گوشت زیاد داره میخوره، مثل کتلت
زنجبیل من شخصا استفاده نکردم تا حالا تو غذا!!

Die Handtasche muss lebendig sein!

تدریس خصوصی زبان آلمانی
نقل قول
 سپاس شده توسط پرستیژ ، پريسان ، Khanom Tala ، *elay*
۶-مهر-۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ عصر
ارسال: #19
زنجبیل اغلب تو غذاهای هندی استفاده میشه عطر گرمی داره و طعمش کمی تنده من گاهی پودرشو داخل مرغ میریزم خیلی خوش بو و طعمش میکنه
نقل قول
 سپاس شده توسط وسمه ، پريسان ، رها92
۷-مهر-۱۳۹۲, ۰۱:۰۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-مهر-۱۳۹۲ ۰۱:۰۴ صبح توسط jigili.)
ارسال: #20
از پودر زنجفیل توی تمام غذا استفاده کنید
من به مقدار کم مثلا نصف قاشق چایخوری یا یکم کمتر تو همه غذاهام میریزم طعم خاصی نمیده یعنی طعمش حس نمیشه اما خیلی
خاصیت داره و در کل خوشمزه میکنه غذارو با اینکه طعمش غالب نیست
پیشنهاد میکنم استفاده کنید خیلی مفیده

در مورد کاری هم بگم من چند وقت پیش از سوپری گرفتم اما اصلا طعم خوبی نداشت تو ماکارونی ریختم تلخش کرد یکم
قبلنا تو قوطیهای سبز رنگ بود واقعا عالی بود واقعا کاری بود اما نمیدونم الانم هست یا نه
نقل قول
 سپاس شده توسط پرستیژ ، وسمه ، Khanom Tala ، *elay*
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام