• چم

آموزش دوخت کاور مبل

۱۵-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۱۱:۱۶ صبح
ارسال: #1
آموزش دوخت کاور مبل
اینجا هرکسی در مورد دوخت کاور مبل چیزی بلده ممنون میشم به بقیه ازجمله منم یاد بدهNew1

از لبخندت براي تغيير دنيا استفاده كن،مگذار دنيا لبخندت را تغيير دهد.
نقل قول
 سپاس شده توسط roya khyal ، nonoo ، zahra.y ، samane666
۲۲-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۲:۳۱ عصر
ارسال: #2

RE: آموزش دوخت کاور مبل
انداره ها رو بگیر رو بارچه بیاده کن برش بزن بدوز بهمین راحتی با بارچه های گلدار خوشگل که ست بشه با وسایلت
نقل قول
 سپاس شده توسط zahra.y
۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۱۱:۴۰ عصر
ارسال: #3
عزیزم میتونی اندازه هاتو 2.5 تا 3 برابر کنی و با فاصله های مشخص از روش کش دوزی ماسوره ای استفاده کنی و پایین کاورهاتو هم از پایه به پایین دامن پلیسه بذاری اگه از تاج مبل یا صندلیت تا پایین یه زیپ بلند هم بدوزی که عالی میشهBig Grin

خوشبختی احساسیت که هر فردی در هر موقعیتی میتواند داشته باشدNew1
نقل قول
 سپاس شده توسط zahra.y ، فروغ بنی ، malmalak ، نژلا
  • خرید اقساطی
  • ارشادی
۷-آذر-۱۳۹۳, ۱۱:۱۲ صبح
ارسال: #4

Rainbow RE: آموزش دوخت کاور مبل
نکات مهم قبل و بعد از دوخت :
1. تشخیص نوع و جنس پارچه که باید از مرغوبیت عالی برخوردار باشد.
2. شستن پارچه قبل از دوخت.
3. قیطان دوزی.
4. برای تمام روکش ها ابتدا کوک بزنید و پرو کنید و بعد از اطمینان شروع به دوخت اصلی نمایید.
5. اتو کشیدن بعد از دوخت.
6. در تمام درزها برای دوخت 2 سانتی متر اضافه در نظر بگیرید.
7. استفاده از زیپ و دکمه در صورت نیاز برای استفاده راحت تر از روکش.

روش اندازه گیری مبل :
اندازه گیری مبل به دو روش امکان دارد :

1. می توان از الگوهای یک تکه استفاده نمود که در اینصورت می توان الگوی جلو و نشیمنگاه و تکیه گاه و پشت مبل را با هم رسم کنیم و یا می توان الگوی دو پهلو و پشت را با هم رسم کنیم.

2. الگوی جداگانه :
الف) نشیمنگاه : طول و عرض نشیمنگاه را باید اندازه گیری کنیم که با توجه به مبلمان امکان دارد اندازه آن تا مقداری از جلوی مبل را نیز در بر داشته باشد و برای طول آن در نشیمنگاه قسمت پایین دسته مبل، فاصله دو دسته را در نظر می گیریم

ب) تکیه گاه : برای اندازه گیری تکیه گاه ابتدا باید طول و عرض تکیه گاه را اندازه گیری کنیم و مستطیلی رسم نماییم و سپس بالای الگو را با توجه به مدل مبل آن را به صورت هلال یا هر شکل دیگری در می آوریم.

ج) پایین مبل : بصورت مستطیلی می باشد که ارتفاع مبل را از انتهای دوخت نشیمنگاه تا زمین در نظر می گیریم و طول آن نیز با توجه به مدل مبل می باشد که اگر دسته مبل تا زمین ادامه داشت طول آن را فاصله بین دو دسته اندازه گیری می کنیم اما اگر در مبلی دسته فقط بالای مبل بود طول آن برابر با پایین مبل می باشد.

د) پشت مبل : طول و عرض پشت مبل را اندازه گیری می کنیم ، سپس بالای الگو را با توجه به مدل مبل، بصورت هلالی یا هر شکل دیگر در می آوریم.

ه) دسته مبل : برای اندازه گیری دسته مبل ابتدا برای طول از جلوی مبل تا قسمت تکیه گاه اندازه گیری می کنیم و برای عرض آن از قسمت نشیمنگاه تا زمین در قسمت پهلوی مبل اندازه گیری می نماییم.

و) جلوی دسته مبل : دسته مبل دارای سه اندازه می باشد که دارای دو طول و یک ارتفاع می باشد و با توجه به مدل دسته بالای آن را هلال یا مستطیل یا هر شکل دیگری رسم می کنیم. اما اگر دسته مبل تا زمین ادامه نداشت و فقط بالای مبل بود طول و عرض آن مدل را اندازه گیری می نماییم و با توجه به مدل دسته، بالای آن را هلال یا مستطیل یا هر شکل دیگری رسم می کنیم.
نقل قول
 سپاس شده توسط مامان دو تا نی نی ، zahra.y ، نژلا ، malmalak
۲۰-دي-۱۳۹۳, ۱۰:۴۹ صبح
ارسال: #5

[تصویر: آموزش دوخت کاور مبل]

منتظر یه معجزه از طرف خدا هستم .....یقین دارم که یک روز خوب اونو بهم هدیه می ده Angel

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
نقل قول
 سپاس شده توسط sima 22 ، RIME ، نژلا ، malmalak
۵-اسفند-۱۳۹۳, ۰۱:۳۷ صبح
ارسال: #6

منتظر یه معجزه از طرف خدا هستم .....یقین دارم که یک روز خوب اونو بهم هدیه می ده Angel

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
نقل قول
 سپاس شده توسط 136383 ، lovely princess ، نژلا ، malmalak ، sadaf daryayi
۲۹-خرداد-۱۳۹۴, ۱۱:۴۸ عصر
ارسال: #7
من با استفاده از کاغذ الگوهای بزرگ شکل پشتی و کفی مبل رو در آوردم.بعد روی پارچه برش زدم و دوختم.

خدایا ممنوننتم به خاطر صادق ......
نقل قول
۲۴-دي-۱۳۹۵, ۱۲:۱۵ عصر
ارسال: #8

خانما کسی میدونه این روکشا چجوری دوخته میشه و فیکسش میکنن به مبل؟
نقل قول
۷-مرداد-۱۳۹۹, ۱۲:۰۳ عصر
ارسال: #9
من دنبال کاور مبل بودم که توی اینترنت یه سایت دیدم که انواع مدل های کاور مبل رو گذاشته بود لینکشو واستون میزارم برید ببینید واسه ایده گرفتن خوبه
از اینجا ببینید

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام