• مرضیه محمدی
  • نسیم عقیلی

آموزش خودآرایی

۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۱:۳۴ صبح
ارسال: #11
RE: آموزش خودآرایی
(۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۱۲:۳۸ صبح)mahsa_22 نوشته است:  بچه ها چجوری میتونم سایه ی پشت پلکو یه طوری بزنم که از قسمت داخلی روشن باشه تا وشه خارجی چشم تیره تر؟

خانومی از عکسها میتونی الهام بگیری. از روش نگاه کن. بعد از چند بار تمرین دستت راه میوفتهNew1
[تصویر: آموزش خودآرایی]

یه اتفاق ِ خوب داره میوفته... عاشقتم خُدااااااا Angel
به لُطف ِ خُدا من هر روز به همسر ِ دلخواهم نزدیک تر میشم 3>
نقل قول
 سپاس شده توسط سهله ، aroskhoshgel ، Hodaa37 ، versteckt ، sevdayi ، mahsa_22 ، sanam a ، aros tak ، pikard ، خوشگل خانم ، مریم* ، yaldae ، رها 92 ، sara_aloose ، zeinab.mh ، m.t ، هستي ، شادی.خ ، پریسا.س ، mona*m ، nasibe_603 ، parisa-kz ، من و خودم ، mehrafarin90 ، soorati6925
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۱:۴۵ صبح
ارسال: #12

انواع بینی

1- بینی نرمال 2- بینی به سمت بالا 3- بینی بیرون زده (پهن یابرجسته 4- بینی کج وخمیده 5- بینی پهن ومسطح ( کوفته ای )

1- بینی نرمال: اگر بینی شما از نیم رخ و روبرو متناسب و بی نقص باشد به آرایش خاصی نیاز نداشته و برای هر نوع آرایشی متناسب است .

2-بینی به سمت بالا : برای این نوع بینی که کوچک دیده می شود و از نیم رخ تقریباً صاف است باید مو را به پشت گوش حالت داد تابینی کمی بزرگتردید ه شود و همینطور موها را دربالای سربه سمت بالا فرم دهید تابینی ظاهری کشیده تر داشته باشد، در هنگام آرایش کرم پودر و پنکیک را به دو طرف بینی کمتر از بقیۀ نقاط صورت بزنید تا بینی کوچک تر نشود.

3- بینی بیرون زده :
آرایش مناسب چنین صور ت هایی باید به شکلی باشد که بینی زیاد مورد توجه نباشد برای همین موها یتان را به اطراف پیشانی و صورت شکل دهید ودرآرایش صورت دوطرف و روی بینی رابا کرم پودر پرکرده و آنرا کوچکتر جلوه دهید.

4- بینی کج وخمیده :

برای چنین صورتهایی باید برای کم کردن آشکاری بینی موها را خارج از وسط سر حالت داد تا چشمها بیشتر خودرا نشان داده وجلب توجه نمایند وبابوجود آوردن یک مدل آرایش موی قرینه ای می توانید حالت مناسبی رابوجود آورید،درآرایش صورت نیز کرم پودر خود را بیشتر به قسمت برجسته تر بزنید و دوطرف بینی راباهم متعادل سا.زید.

5-بینی پهن ومسطح ( کوفته ای )

این بینی چهره راپهن نشان می دهد وشما برای کمترنشان دادن این شکل باید مدل آرایش مو را به شکلی که موها از اطراف صورت کنار روند نشان داده وگوشها بیشتر نمایان شوند،درآرایش صورت بالا و روی بینی راکمتر از بقیه نقاط آن کرم پودربزنید و پهنی بینی راباکرم پودر از دو طرف بگیرید.

نکتهً پنجم :

انواع گونه ها :

1- در صورتهای بیضی و متناسب می توانید از هر مدل رژگونه استفاده کنید .

2- درصورتهای گرد رژگونه شبیه به قطره و درازکشیده میشود ومرکز این رژگونه نزدیک بینی است.

3- در صورتهای کشیده، رژگونه تا آخرین قسمت صورت کشیده شده وگاهی هم لاله گوش رانیز همرنگ رژگونه کنید.

4- در صورت های مثلثی رژگونه از قسمت پایین متمایل به کناره های صورت کشیده شده ومرکز آن دروسط می باشد.

5- در صورت های گلابی شکل رژگونه متمایل به لب کشیده شده و مرکز آن وسط می باشد.

شروع رژگونه از فرورفتگی گیجگاه متمایل به لب وادامهً آن به بالا کشیده می شود درصورتی که بخواهید گونه برجسته دیده شود بالای رژگونه را گرد کنید.

اگر بخواهید صورت ظریف دیده شود از رژگونه های مات و کمرنگ و کوچک استفاده کنید واگرمی خواهید صورت درشت ترجلوه کند ار رژگونه های پررنگ وشاد استفاده کنید.

دررنگ آمیزی همیشه باید رنگ رژگونه و رژلب نزدیک به هم باشند.

لب ها

1- لب های باریک و قیطونی 2- لب های درشت و قلوه ای

1-در لب های باریک و قیطونی خط لب را کمی بیرون تر از لب ها کشیده و لب ها را تا حدی که به چهره تان بیاید بزرگتر و پهن ترنشان دهید. گاهی می توانید خط بالای لب رایکسره کشیده و لب رابه این صورت بزرگترنشان دهید وبا لب پایین متعادل سازید.

2- در لبهای درشت اگر درشتی زیاد آن به چهره نیاید خط لب را داخل لب کشیده و آن را کوچکتر نشان دهید و اگر همان درشتی متناسب با چهره است با رژلبهای روشن آنرا با چهره هماهنگ سازید.

سایه:

در سایۀ طبیعی رعایت 11نکته مهم است:

1- برای ایجاد برجستگی از زیر ابرو از سایه های شفاف سفید یا زرد یا صورتی به نسبت انتخاب رنگ سایه استفاده کنید.

2-سایه به صورت مد سه شکل بگیرد.

3-در حالت عمودی روشنترین سایه در قسمت بالا و تیره ترین سایه بالای مژه ها می باشد.

4- در حالت افقی روشنترین سایه کنار بینی و تیره ترین سایه خارج صورت می باشد.

5-اندازۀ سایه در قسمت خارجی صورت به اندازۀ دنباله ابرو و دنبالۀ خط چشم باید باشد.

6- از سایه ای که درست در بالای مژه های بالا زده شده در زیر مژه ها پایین نیز بزنید.

7- سایه در زیر چشم نزدیک به بینی کمرنگ و باریک و هر چه بطرف خارج صورت می رود پررنگ و پهن تر شود.

8- هرگز بالای بینی و زیر ابرو سایه نزنید

9- در صورتی که زیر ابرو و کنار بینی فرورفتگی داشته باشد از سایه های روشن استفاده کنید.

10- در صورتی سایه را از ابروها خارج کنید که صورت کشیده و ابروها کوتاه باشد و همچنین در آرایشهای فانتزی و یا در سایه چشم مدل گربه ای از این روش استفاده کنید.

11- اگر فاصله چشم و ابرو کم است سایه را پهن تر کشیده از سایه های افقی استفاده کنید.در هر حال باید در باز شدن چشم سایه در تمام نقاط پشت چشم دیده شود.

ترتیب آرایش صورت:

1- ابتدا صورت را با یک صابون آرایشی و آب ولرم کاملاً شستشو دهید.

2-از یک کرم مرطوب کننده یا یک ضد آفتاب مناسب استفاده کرده و 5 تا 10 دقیقه صبر کنید تا کاملاً جذب شود.

3- مقدار کمی کرم پودر مورد نظرخود را درتمام نقاط صورت زده و به آرامی روی پوست بمالید و طبق روش های گذشته در نقاطی که لازم است بیشترو یاکمتربزنید. ( اطراف بینی)

4- ابروها راباژل ویا سایۀ ابرو مرتب کرده و شانه کنید.

5- ریمل را چندین بار با فاصله های کوتاه قبل از خشک شدن آن برروی مژه های بالا بزنید تا کاملاً پرویکدست دیده شود. حتماً ریمل را به طور افقی و عمودی برروی مژه ها بزنید تا از چسبندگی آن ها جلوگیری کند. اگر بین هربار ریمل زدن زیاد فاصله بیاندازید مژه ها به هم چسبیده ودیگر نمی توان به راحتی آن ها را از هم جدا کرد

6- سایه را به همان ترتیبی که گفته شد و متناسب با رنگ لباس و پوستتان بزنید.

7- در این مرحله خط چشم را کشیده و سعی کنید بین مژه ها کشیده شود و فاصله بیفتد،برای تمیزتر شدن خط چشم ابتدا با یک مداد خط چشم نازکی پشت و زیر چشم بکشید و سپس با خط چشم مایع این کار را بکنید حتماً آرنج خودرا برروی میز توالت خود ثابت کنید تا دستتان نلرزد.

8- خط لب ورژلب رایکدست برروی لبها بزنید وحتماً لبهایتان را در همان ابتدا با کرم پودر بپوشانید تا ماندگاری خط ورژ لب شما بیشتر شود .

9- در انتها کمی پنکیک به آرامی به روی تمامی نقاط پوست بجز پشت چشم ها بزنید تا آرایشتان کمی محو و طبیعی به نظر آید.

غم دنیارو فراموش میکنم
وقتی
به تو نگاه میکنم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط سهله ، yasiyari ، versteckt ، aroskhoshgel ، saraaa72 ، yagmur ، رها 92 ، mahboobe ، zeinab.mh ، *Leila* ، nasrin_71 ، mona*m ، mehrafarin90 ، setareh mohammad
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۱:۴۸ صبح
ارسال: #13
برایِ خانمایی که هنوز حرفه ای نشدن این روش چسب خیلی خوبه. کارشون تمیز تر میشه. برای دنباله خط چشم هم خیلی خوبه. یک دست و تمیز درمیادSmile
البته بعد از اینکه چسب رو برداشتن برای طبیعی تر شدن آرایش چشم با همون برس سایه کمی پخشش کنن.New1

نقل قول
 سپاس شده توسط سهله ، versteckt ، aroskhoshgel ، sevdayi ، saraaa72 ، *z.a.h.r.a* ، sanam a ، aros tak ، mehrafarin90 ، yaldae ، رها 92 ، pichak2014 ، zeinab.mh ، *Leila* ، m.t ، شادی.خ ، پریسا.س ، mona*m ، nasibe_603 ، من و خودم ، sogand irani ، paritaj
  • تقی زاده
  • اساطیر
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۱:۵۰ صبح
ارسال: #14

غم دنیارو فراموش میکنم
وقتی
به تو نگاه میکنم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط yasiyari ، سهله ، versteckt ، samira mz ، رها 92 ، zeinab.mh ، mona*m ، nasibe_603
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۱:۵۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۱:۵۶ صبح توسط دختر پـــاییز.)
ارسال: #15
(۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۱:۴۱ صبح)peghvak نوشته است:  گلم اگه منظورتون لوازمش هستش اره خب طبیعیه دیگه همه مون کمی حساسیم به کیفیت و البته سلامتی و خب به هر حال رسته کسایی مثل من خب کمتر دارن اما در هرصورت این چند قلم یافت میشه بالاخرهTounge

اما خب گلم راستش من تقریبا ارایش نکردم جز چندباریUndecided
الان واقعا حس میکنم مقداریش رو نیاز دارم یاد بگیرم
ولی نمیدونم چطور و از کجا شروع کنمSad
مخصوصا از الان برای فردا استرس دارم راستش میترسم خیلی زشت شمMad

عزیزم اگه مهمونی مهمی هستش و وسواس داری که حتما خوشگل بشی برو آرایشگاه. یا برو فقط آرایش چشمت رو انجام بده. یا از روی عکسی که گذاشتم آرایش کن.

برای رژگونه میتونید لباتونوغنچه کنید. به طوری که لپاتون بره تو. کمی قیافه خنده دار میشه ولی عوضش رژگونه خوشگل میشه3 (12)

بعد از اینکه اینکارو کردید روی استخون گونه رو رژگونه بزنید. میتونید تقلبی کنید و خط زیرش رو ( یعنی جایی که لپتون میره تو) با دست یک خط بندازید با رژگونه. بعد همونو به سمت بالا و گونه بکشید که گونتون پر نشون داده بشهBig Grin

یه چیز دیگه!
هیچ وقت از سایه چشم سبز و قرمز استفاده نکنید.
رنگ سفید زیاد هم خوب نیست.
بهترین رنگ هم برایِ سایه زیرابرو بژه. رنگ سفید سنو میبره بالا.

نقل قول
 سپاس شده توسط سهله ، versteckt ، سرینتی پیتی ، pikard ، xSaMiRax ، رها 92 ، sara_aloose ، zeinab.mh ، ندای آسمانی ، mehrafarin90 ، soorati6925
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۱:۵۹ صبح
ارسال: #16

غم دنیارو فراموش میکنم
وقتی
به تو نگاه میکنم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط سهله ، tapesh ، sevdayi ، رها 92 ، nasibe_603 ، mehrafarin90
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۲:۰۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۲:۱۶ صبح توسط sara queen.)
ارسال: #17

peghvak جون شما که صورتتون گرد و پره این مطلبو حتما بخون

نکات گریم و ارایش مخصوص صورت گرد

بهترین سایه برای چشم هایتان رنگ های تیره مثل خاکستری تیره و دودی است. بهتر است سایه شما حالت تیز و رو به بالا داشته باشد.

هدف از این مطلب آموزش آرایش برای نرمال کردن صورت های گرد است. برای این افراد باید آرایش به نحوی باشد که حالت صورت را از گرد بوده خارج و کشیده، لاغر و بیضی شکل کند.

1 - برای نرمال و کشیده شدن صورت باید موهایتان را از دو طرف گوش به سمت عقب محکم بکشید و فیکس کنید و قسمت جلو مویتان را از سمت پیشانی رو به بالا حرکت حالت دهید تا صورت شما از حالت گرد خارج شود.

2 - اگر پیشانی بلندی دارید موی جلوی سرتان را به یک سمت حالت دهید و اگر پیشانی تان کوتاه است موهایتان را رو به بالا جمع کنید و هرگز چتری نگذارید.

3 - کرم پودر مناسب برای صورت های گرد باید به رنگ هایی با پایه صورتی باید تا گردی صورت را کم کند. استفاده از رنگ های روشن برای میکاپ صورتهای گرد توصیه نمی شود و بهتر است تا جایی که امکان دارد رنگهای روشن به کار نبرند.

4 - اگر چشم های شما درشت است خط چشم نکشید و فقط پلک بالا و پایینی تان را ریمل بزنید. اگر چشم های تان خیلی درشت نیست یک خط چشم شکسته و رو به بالا برای شما کاملا مناسب است.

5 - رژگونه تان را از روی استخوان گونه رو به بالا تا نزدیک چشم تان بکشید.

6 - یک رژ لب پر رنگ و با یک زنگ گرم برای کشیده نشان دادن صورت شما مناسب است.

7 - بهترین سایه برای چشم هایتان رنگ های تیره مثل خاکستری تیره و دودی است. بهتر است سایه شما حالت تیز و رو به بالا داشته باشد.

و مهم تر از همه این که حتما ابروهایتان را رو به بالا بردارید و به آن حالت شکسته یا گرد بدهید تا گردی صورت تان کم شود.

غم دنیارو فراموش میکنم
وقتی
به تو نگاه میکنم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط سهله ، دختر پـــاییز ، z.s ، versteckt ، Sheton Bala ، tapesh ، sevdayi ، samira mz ، sara70 ، pikard ، دریا73 ، رها 92 ، mahboobe ، nasrin_71 ، سرخابي ، پریسا.س ، nasibe_603 ، anita_2 ، mehrafarin90 ، setareh mohammad
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ صبح توسط دختر پـــاییز.)
ارسال: #18
(۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۲:۰۷ صبح)peghvak نوشته است:  مرررررررسی خانومی
میخواستم برم نشد دیگهNew3

عزیزم من صورتم خودش خیلی پرهSmile
اخه اضافه وزن دارم علاوه بر این که صورتم گرده
اینطوری خوب میشه؟New1

چشمام هم کوچلوئه برای همون خیلی سایه نمیخام به نظرتون یه خط چشم اگه اگه بتونم بکشم خوب میشه اصلا؟
اگه اره اصلا چطوری بکشمشCrying

پس رژگونه ت رو باید کشیده و باریک بزنی. البته نزدیک بینی باید کمی گردتر باشه.
آرایش برای صورت های گرد سرچ کن توی نت. کلی سایت میاد برات. بیشترشون هم عکس دارن و بهتره. توی چند تا پست قبل هم دوستمون مطلب گذاشتهNew1

فاصله چشمات و ابروت چی؟ کمه؟

آرایش هایِ ادل خواننده رو هم ببین چه نازه. ساده و شیکه. خودت میتونی اونجوری آرایش کنیSmile

نقل قول
 سپاس شده توسط سهله ، versteckt ، رها 92
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۲:۴۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۲:۵۰ صبح توسط سهله.)
ارسال: #19
(۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۲:۲۸ صبح)دختر پـــاییز نوشته است:  
(۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۲:۰۷ صبح)peghvak نوشته است:  مرررررررسی خانومی
میخواستم برم نشد دیگهNew3

عزیزم من صورتم خودش خیلی پرهSmile
اخه اضافه وزن دارم علاوه بر این که صورتم گرده
اینطوری خوب میشه؟New1

چشمام هم کوچلوئه برای همون خیلی سایه نمیخام به نظرتون یه خط چشم اگه اگه بتونم بکشم خوب میشه اصلا؟
اگه اره اصلا چطوری بکشمشCrying

پس رژگونه ت رو باید کشیده و باریک بزنی. البته نزدیک بینی باید کمی گردتر باشه.
آرایش برای صورت های گرد سرچ کن توی نت. کلی سایت میاد برات. بیشترشون هم عکس دارن و بهتره. توی چند تا پست قبل هم دوستمون مطلب گذاشتهNew1

فاصله چشمات و ابروت چی؟ کمه؟

آرایش هایِ ادل خواننده رو هم ببین چه نازه. ساده و شیکه. خودت میتونی اونجوری آرایش کنیSmile

دقیقا بین دو چشم اندازه یه چشم فاصله س که فکر میکنم باید استاندارد باشه
ابروهامم تقریبا پرپشته و خدا رو شکر ازشون راضی امRolleyes
اره دقیقا چهرهم و حالت صورتم شبیه ادل هستش تقریبا بینی و لب هم همونطوره و حالت گونه
اما فقط من سبزه ترم البته تیره نیست رنگ پوستم با موهای همونطور البته پرتره اما خب رفتم ارایشگاه از میون موهام کم کرد الان دقیقا همون حالتی شده اما مشکی و خب رنگ چشمم تقریبا مشکیه
فقط حس میکنم چشمای ادل از من درشت تره یه خورده Sad

مرسی گلم راهنماییت بی نظیر بود خیلی کمکم کردNew1New1New1

فقط موندم چشمامو چیکار کنمHuh
ریزی چشمام و حالت ابروهام تقریبا شبیه سلنا گومزه فقط ابروهای من یه خورده پهن تره همینSad
نقل قول
 سپاس شده توسط دختر پـــاییز ، sevdayi
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۲:۴۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۳:۰۳ صبح توسط ziba_pashneh_tala.)
ارسال: #20
(۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۱۲:۳۳ صبح)sara.yi نوشته است:  من که با کرم پودر و پنکک مخالفم البته برای جشنا خوبه ولی استفاده روزانه نه,ضدافتاب کرم پودری خیلی خوبه و کم ضررتره
داشتن شوینده ی ارایش مناسب پوستمون هم خیلی مهمه
داشتن شوینده ارایش چشم و لب هم فوق العاده مهمه
داشتن شامپو بچه معمولی بنظرم لازمه برای هربانوی زیبا و سالم پسندی
لوازم ارایش چینی و قلابی100%که ممنوع
مارکای معمولی خوبه,مثل کلاسیک,فلورمار,تایرا,بورژوا,لورال,کلیون,
مارکای گرون هم برای جشنا و مراسمات خاص
البته هرکی نظری داره
برای خودارایی باید تمرین کرد اونم باروش هرروز جلوی اینه نشستن و تمرین کردن و پیاده کردن مدل ها روی صورت و بعدعکس بگیرین ازخودتو و مقایسه کنین
البته دردرجه اول نباید شکست نفسی کنین چون اونا حرفه ای ارایش شدن و شماهم به مرور دستتون راه میفته

عزیزم ضد آفتاب کرم پودری خودش به مرور لک میاره و پوشش نداره ضد آفتاب بدون رنگ و روش کرم پودر اویل فری خوب زده شه پوست خراب نمیشه . شبا هم ارایش رو با پاک کننده خوب شسته شود

شامپو بچه پوست و چشم رو داغون میکنه استقاده نکنید

مارکهایی که گفتید همشون پوست رو خراب میکنن استفاده نکنید یه مارک گیاهی و ارگانیک و با کیفیت هر روز استفاده کنید پوست و چشمتون چیزی نمیشه

ارتدکو خیلی خوبه . اسی لادر و شنل عالی ولی گرون

عزیزم مارکهای یاهی و با کیفیت هر روز باید استفاده شه در صورت ارایش نه مهمونیا اا..

خط چشم به من نمیاد فقط مداد چشم میاد

سارایش ساده و اروپایی دوس میدارم
نقل قول
 سپاس شده توسط سهله ، ماهنی ، رها 92 ، mehrafarin90
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام