آموزش استفاده از امکانات نوعروس

۲-فروردين-۱۳۹۱, ۰۵:۰۷ عصر
ارسال: #1
آموزش استفاده از امکانات نوعروس
خانم راحله زحمت کشیدن و این متن رو آماده کردن. با تشکر از ایشون.

سلام دوستای خوبم. ورودتون به نوعروس رو خوش آمد میگم.
این مطلب برای آشنایی شما با سایت و چگونگی استفاده از امکانات سایت تهیه شده.هرکاربر جدیدی ممکنه در بدو ورود به سایت با مشکلاتی مواجه بشه، از جمله چطوری عکس آپلود کنه ، چطوری موضوع خاصی رو دنبال کنه ، چطور با دیگران ارتباط برقرار کنه ویا اینکه چطور صفحه ی شخصی خودش رو مدیریت کنه.
من هم وقتی وارد سایت شدم شبیه این مشکلات رو داشتم. دوستای خوب و همراه سایت کمک کردن و خودم هم کلی گشتم تا جواب سوالهام رو پیدا کردم. والان تصمیم گرفتم برای راحتی شما دوستای جدید نوعروسی این مطلب رو بنویسم تا با راحتی بیشتری از سایت و امکانات خوبش استفاده کنین.
*(شما میتونین از گزینه های موجود توی کادر قرمز بالای هر صفحه هم استفاده کنین و خیلی از اطلاعاتی که میخواین رو دریافت کنین)(عکس1)

[تصویر: آموزش استفاده از امکانات نوعروس]
تصویر شماره 1

• چطور صفحه ی شخصی خودم رو مدیریت کنم؟ عکس (2-3-4)
شما با ثبت نام تو سایت به صفحه ی شخصی خودتون یا کنترل پنل کاربر منتقل میشین.
تو این صفحه اطلاعات کاربری شما وجود داره.
1-اسم شما
2-آخرین باری که از سایت دیدن کردین
3-نشون میده که شما پیام خصوصی دارین یا نه
*این کادر تو هر صفحه ای که باشین به شما نشون داده میشه.
4-عکس انتخابی شما
5-اسم شما
6-تعداد کل ارسالهایی که داشتین
7-رتبه ی کاربریتون. اگه عددی غیر از صفر رو نشون بده با کلیک رو گزینه ی جزئیات به شما نشون داده میشه که چه کسانی و به چه دلیل به شما رتبه دادن.
8-آدرس ایمیل شماست که اگه مایل باشین دیگران میتونن به شما ایمیل بزنن. این گزینه رو تو ویرایش تنظیمات میتونین تعین کنین.
9-تاریخ عضویتتون
10-تعداد اعضایی که از طریق آدرس زیریش به سایت معرفی کردین.
11-موضوعهایی که شما مشترکشون شدین اینجا لیست میشه. اگه موضوعی با رنگ قرمز پررنگ مشخص شده باشه یعنی اون موضوع مطلب جدیدی داره و با کلیک کردن رو اون میتونین مطلب اضافه شده رو ببینین.
12-موضوعهای جدیدی که شما درست کردید اینجا لیست میشه.
همچنین شما میتونین ایمیل –عکس –امضا و رمز عبور خودتون رو تغیر بدین که تو کادر سمت راست با رنگ سبز مشخص شده.
*شما با ورود به سایت میتونین روی گزینه ی کنترل پنل کاربر کلیک کنین و آخرین تغییرات صورت گرفته رو ببینین.

تصویر شماره 2

تصویر شماره 3

تصویر شماره 4

• چطور مطالب انجمن یا موضوع خاصی رو دنبال کنم؟ عکس(5)
*اگه میخواین موضوعی رو دنبال کنین باید مشترک اون موضوع یا انجمن بشین.
برای مشترک شدن در موضوع و یا انجمنی شما میتونین به پایین –سمت راست هر صفحه ای برین و روی مشترک شدن در موضوع کلیک کنین. بعد صفحه ای باز میشه و از شما میپرسه که به چه طریقی شما رو از آخرین تغییرات انجمن یا موضوع آگاه کنه. با ایمیل یا بدون ایمیل.
اگر در موضوع یا انجمنی مشترک شده باشین ،به جای گزینه ی مشترک شدن در موضوع، لغو اشتراک موضوع برای شما نمایش داده میشه .با انتخاب اون میتونین از اشتراکتون انصراف بدین.

تصویر شماره 5

• رتبه ی کاربری چیه؟ عکس(6)
وقتی شما میخواین از کسی به دلیل خاصی مثل فعالیت زیاد تو سایت یا پست های خیلی خوب یا هر دلیل دیگه ای تشکر کنین،غیر از دکمه ی تشکر که پایین هر پست وجود داره،میتونین روی اسم اون شخص کلیک کنین و وارد پروفایلش بشین و گزینه ی رتبه رو انتخاب کنین.
البته رتبه ی منفی هم وجود داره. اگه از مجموع پستهای کسی راضی نیستین یا مدل فعالیت کردنش تو سایت به نظرتون مناسب نمیاد میتونین بهش رتبه ی منفی بدین.
با کلیک روی گزینه ی رتبه پنجره ی جدیدی برای شما باز میشه که سه نوع رتبه ی مثبت-خنثی-منفی داره که شما انتخاب میکنین و دلیلش رو هم میتونین بنویسین.
یادتون باشه دیگران هم میتونن به شما رتبه بدن.

تصویر شماره 6

• چطور عکس یا لینک آپلود کنم؟ عکس(7-8-9)
در حال حاضر امکان ارسال لینک به همراه متنتون توی صفحه ای که مطلب رو توش مینویسین به طور مستقیم وجود داره.
تو صفحه ی ارسال پاسخ پیشرفته، پایین کادر سفید، کادر آپلود عکس وجود داره که میتونین از طریق اون عمل کنین. روی گزینه ی آپلود کلیک کنین . صفحه ی جدیدی برای شما باز میشه. گزینه ی (خانه-آپلود عکس) رو انتخاب کنین. تو صفحه ی باز شده امکان انتخاب 5 فایل از کامپیوتری که ازش استفاده میکنین به شما داده میشه. روی Choose File کلیک کنین و عکستون رو انتخاب کنین. بعد از انتخاب فایلها گزینه ی آپلود رو کلیک کنین.
با کامل شدن آپلود صفحه ای برای شما باز میشه که 7 آدرس رو به شما نشون میده. شما آدرس گزینه ی 6 رو کپی کنید و اون رو تو صفحه ی جوابتون پیست کنین. با انتخاب این گزینه عکس شما تو صفحه ای که جواب نوشتین نشون داده میشه. آدرس شماره 5 لینک عکس شما رو تو صفحه ی انجمن نمایش میده.
*یا میتونین از طریق لینک زیر کاملا متوجه چگونگی آپلود عکس بشین.
http://www.nowaroos.com/Thread-%D9%86%D8...%D9%86--86

تصویر شماره 7

تصویر شماره 8

تصویر شماره 9

• چطور حجم فایلها و عکس هایی که میخوام آپلود کنم رو کم کنم؟
توصیه میکنم حتما حجم فایلهاتون رو کم کنین و هیچوقت عکسهای گرفته شده از دوربین رو مستقیم آپلود نکنین. برای اینکار از نرم افزار ساده ای مثل paint که همه ی ویندوزها دارن میتونین استفاده کنین.
Start--All Programs—Accessories—Paint--Resize
یا از نرم افزار photo shop میتونین استفاده کنین.
Image—Image Size--photoshop

• چطور به نوشته های دیگران جواب بدم؟ چرا شکلکها رو نمیبینم؟عکس(10-11)
شما به راحتی پایین هر صفحه میتونین جواب جدیدی برای هر موضوع ارسال کنین. وقتی تو کادر سفید پایین هر صفحه چیزی مینویسن شما در حالت نوشتن پاسخ سریع هستین. به همین دلیل شکلکها برای شما فعال نیستن. میتونین گزینه پیش نمایش موضوع رو بزنین تا وارد صفحه ی جواب نوشتن پیشرفته بشین و تمام گزینه ها برای شما فعال بشن.

تصویر شماره 10

تصویر شماره 11

• چطور مطلع بشم که اتفاق جدیدی افتاده؟ عکس(12)
شما بعد از ورود به سایت، با مراجعه به کنترل پنل کاربر میتونین مطلع بشین که آیا پیغام جدیدی دارید یا نه. ویا میتونین از آخرین تغییرات موضوع ها و انجمن هایی که مشترکشون شدین مطلع بشین.
برای دستیابی به موضوعات کلی و اخبار جدید سایت میتونین تو صفحه ی اولیه ی انجمن های نوعروس، روی در رابطه با انجمن کلیک کنین و به صفحه ی اخبار و اطلاعیه ها منتقل بشین.

تصویر شماره 12

• اگه دسترسیم به سایت قطع شد چکار باید بکنم؟ عکس(13)
ممکنه دسترسی شما به سایت قطع بشه. در اون صورت باید به مدیرهای انجمن ایمیل بزنین و در خواست پیگیری کنین. عکس زیر همه چیو توضیح میده.

تصویر شماره 13

• سوالهای جدیدم رو چطور بپرسم؟ عکس(14)
لطفا برای هر سوالی که براتون پیش میاد موضوع جدیدی درست نکنین. اول مطمئن بشین که جوابی براتون وجود داره یا نه. از موتور جستجوی سایت میتونین استفاده کنین. یا میتونین تو بحث آزاد سوالتون رو مطرح کنین. یا به انجمن پرسش و پاسخ برین و چک کنین که قبلا جوابی به اون سوال داده شده یا نه. در نهایت اگر جوابی پیدا نکردین تو همون انجمن پرسش و پاسخ سوالتون رو مطرح کنین.

تصویر شماره 14

• چطوری میتونم موضوع جدیدی ایجاد کنم؟ عکس(15)
برای ایجاد موضوع جدید هم اول با کمک دکمه ی جستجو مطمئن بشین که اون موضوع از قبل وجود نداشته باشه. اگر نبود میتونین از گزینه ی موضوع جدید که بالا – سمت چپ (زیر کادر تبلیغ ها) وجود داره استفاده کنین و موضوعتون رو بسازین.

تصویر شماره 15

• چه کسانی الان تو سایت هستن؟
شما تو هر تالاری که باشین پایین صفحه کادری وجود داره با عنوان (آمار تالار) که توش اعضای آنلاین رو نشون میده. همچنین اسم آخرین کاربر اضافه شده به سایت هم با رنگ قرمز نشون داده میشه.

• فرق انجمنها و موضوعها تو چیه؟ چطور بفهمم که کدوم هست؟عکس(16)
موضوعها زیر شاخه ی انجمنها هستن. هر انجمنی داخل خودش انجمنهای فرعی دیگه و موضوعهای مختلف داره. مثلا انجمن (لباس عروسی و نامزدی) شامل موضوعهایی مثل (مدل لباس نامزدی)-(مدل لباس عروس)-(اجاره و فروش لباس عروس) و ........ میشه. آیکون انجمن و موضوع هم با هم فرق دارن که تو عکس نشون داده شدن.

تصویر شماره 16

اگه بازم سوالی به ذهنتون میرسه که اینجا به اون جواب داده نشده میتونین بپرسین.

• آیا میتونم موضوع جدیدی رو که قبلا ایجاد کردم پاک کنم؟
خیر. چون غیر از شما کسان دیگری هم در تاپیک شما نظر داده اند و شما اجازه پاک کردن پستهای اونها رو ندارین. در نتیجه اگر تاپیکی دارای پاسخ باشه ، نمیتونید اون رو پاک کنید.

• اگه بخوام کسی رو به لیست دوستانم اضافه کنم ،آیا خود اون شخص باید قبول یا رد کنه ؟
خیر. لازم نیست.

• اگر کسی رو به لیست دوستانم اضافه کردم آیا خود اون شخص هم متوجه میشه ؟
خیر. متوجه نمیشه.

امیدوارم بتونم کمک کوچکی به شما کرده باشم.
از سایت لذت ببرین.
نقل قول
 سپاس شده توسط almaas ، scarlet ironi ، شادی.پ ، nastaran ، Nazi ، عسل بانو. ، fery_k ، samira khosh ، توت فرنگی ، bita12 ، هستی-مریم ، banuyemehr ، Sahba ، HiddenBride ، ghazalpoush ، ssami164 ، ღآزاده ღ ، marziyehm ، elina69 ، shiva26 ، zamin safe ، Mutual love ، مريم گلي ، غزاله جان ، milo2007 ، رومیسا ، moje majid ، machuli ، masti ، baharabbas ، pamchal ، نگار22 ، مهرنوش جون ، rosalinda ، دختر مرداد ، ziba123 ، sahel58 ، shrb ، mamoosh ، *آوا* ، setareh65 ، saran ، pari.h ، پرنسس65 ، moonlight shadow ، khoshgel maloos ، vidoo ، joojoo 18000 ، jojoie ، moj ، avi ، Fatema414 ، لیلی ***1993 ، کاملــیا ، فرشته بالدار ، شکلات ، راحیل 2014 ، رزا حسینی ، tuba34sal ، negar* ، sanaz.cii ، mehrafarin90 ، فروغ بنی ، sarimah ، samere ، tandis_61 ، saeedehjokar ، نورا بانو ، یار پنهان ، Dokhtar Shiraziii ، Samaneh_R ، گلنازوسعید ، Sama.javdan ، mona94
۱۴-فروردين-۱۳۹۱, ۰۸:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-فروردين-۱۳۹۱ ۱۰:۵۶ عصر توسط nalix85.)
ارسال: #2
RE: آموزش استفاده از امکانات نوعروس
لینک دانلود فایل آموزش استفاده از امکانات سایت نوعروس

http://www.nowaroos.com/download/ManualNowAroos.pdf

الهی شکر
نقل قول
 سپاس شده توسط scarlet ironi ، zamin safe ، leydi
۱۵-بهمن-۱۳۹۱, ۰۸:۳۸ صبح
ارسال: #3
اگه توی یک تاپیک بخوام به صفحه ای خاص برم باید چی کار کنم Blush
نقل قول
  • گروه ژ
۱۸-بهمن-۱۳۹۱, ۰۳:۲۸ عصر
ارسال: #4

برو تو کنترل پنلت بعد ویرایش پروفایل رو بزن
یه باکس داره سمت چپ نام کاربری اختیاری
اونجا هرچی دوست داری بنویس
نقل قول
 سپاس شده توسط Faeze S ، banooye abha ، nirvana-ra ، دختر مرداد
۲۶-فروردين-۱۳۹۲, ۰۶:۴۶ عصر
ارسال: #5
من چه جوری صندوق پیامهامو خالی کنم؟؟؟
کلی از پیامهای دریافت شده و ا سال شده رو حذف کردم.
بازم مینویسه ۹۱٪ از فضات پره و مجموع پیام ها هم ۱۹۵تاست.وقتی حذف میکنم اصلا تعداشون تغییر نمیکنه!!!

New1
نقل قول
۲۶-فروردين-۱۳۹۲, ۰۷:۰۴ عصر
ارسال: #6

عزیزم باید بری تو سطل زباله از اونحا هم پاک کنی تا خالی شه

ﺗﻮﻳﯽ ﻛﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﺍﻳﻦ امضا ﺭﻭ ﻣﻴﺨﻮﻧﯽ

... ﺁﺭﻩ ﺑﺎ ﺧﻮﺩِﺗَﻢ ... ﺍﺯ ﺧُﺪﺍ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎﯼ ﺧﻮﺏ ﻭ ﻗﺸﻨﮕِﺖ ﺑِﺮﺳﯽ. ﺗﻮ ﺯﻧﺪﮔﻴﺘﻢ َﻫﻤﻴﺸﻪ ﻟَﺒﺨﻨﺪ ﺭﻭ ﻟَﺒﺎﺕ ﺑﺎﺷﻪ Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط nillgoon
۶-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۰۷:۲۹ عصر
ارسال: #7
مسالتن:

چه طور میشه متوجه شد انجمنی موضوع جدید باز کرده و یا حتی موضوعی زیرمجموعه فرعی پیدا کرده؟؟؟

با رفتن به ارسالهای جدید یا ارسالهای امروز همه اونایی که قبلا مبحثش باز بوده و ارسال جدید داشته رو نشون میده...New2New2New1

این دل ناآرام چقدر خسته ام میکند...!!!
نقل قول
۶-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۰۷:۴۵ عصر
ارسال: #8

عزیزم اگه پایین صفحه اصلی انجنو نگاه کنی
این عکسا [تصویر: آموزش استفاده از امکانات نوعروس] [تصویر: آموزش استفاده از امکانات نوعروس]نشون دهنده ارسال جدید تو انجناست که کنار هر انجمن قرمز یا خواکستریش هست

تو هر بخشیم بری باز پایین صفحرو نگاه کنی 6 تا مورد هست که بهت در مورد موضوعات میگه که جدید هستن ارسال دارن یا نه یا اصلا موضوع جدیدی زده شده یا نه
[تصویر: آموزش استفاده از امکانات نوعروس] [تصویر: آموزش استفاده از امکانات نوعروس]
[تصویر: آموزش استفاده از امکانات نوعروس] [تصویر: آموزش استفاده از امکانات نوعروس]

از 1 طرفم میتونی تو موضوعاتی که میخوای مشترک شی و اگه ارسال جدیدی بود سریع تو کنترل پنلت میاد

... ﺁﺭﻩ ﺑﺎ ﺧﻮﺩِﺗَﻢ ... ﺍﺯ ﺧُﺪﺍ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎﯼ ﺧﻮﺏ ﻭ ﻗﺸﻨﮕِﺖ ﺑِﺮﺳﯽ. ﺗﻮ ﺯﻧﺪﮔﻴﺘﻢ َﻫﻤﻴﺸﻪ ﻟَﺒﺨﻨﺪ ﺭﻭ ﻟَﺒﺎﺕ ﺑﺎﺷﻪ Angel
نقل قول
۱۵-تير-۱۳۹۲, ۰۲:۱۶ عصر
ارسال: #9

گلم

تایپ رنگی کاری نداره همینجا که پاسخ مینویسی ارسال میزنی اول کنار ارسال پاسخ پیش نمایش موضوع بزن

بعد تو صفحه ای که باز میشه از اینجا میتونی رنگ فونتتو عوض کنی بعد تایپ کنی

بعد اینکه اگه دستور از خودت باشه اموزششو کامل خوب بنویسی تکراری هم نباشه اره عزیزم چوق تعلق میگیره

در مورد ستاره هم عزیزم ارسالات الان 80 تاست بشه 250 میشی 4 ستاره 750 هم که بشه میشی 5 ستاره

بازم سوالی داری درخدمتم

نقل قول
 سپاس شده توسط seven ، mehrafarin90
۲۹-مرداد-۱۳۹۲, ۰۶:۱۰ عصر
ارسال: #10

نحوه انتقال مستقیم به آخرین ارسالهای یک تاپیک

I hear and I forget

I see and I remember

I do and I understand

Wink
نقل قول
 سپاس شده توسط MaloooS ، masoumeh.p ، مهرنوش جون ، tara60 ، newgirl ، Dokhtar Shiraziii ، Sama.javdan
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام