• تقی زاده
  • سمیرا مرتضوی

آمادگی بچه دار شدن دارم یا نه ؟

۲-شهريور-۱۳۹۷, ۰۷:۵۷ صبح
ارسال: #281

RE: آمادگی بچه دار شدن دارم یا نه ؟
فاطیما
احتمال مشکل کمه چون علم پیشرفت کرده
من خودک تنبلی تخمدان داشتم خواهرم داشت
٣٠-٣٢-٣٤سالگی بچه اوردیم
تنبلی تخمدان مشکل خاصی نیس مال ما پلی کیستیک بوذ
بذار درست تمام بشه بعد بیار

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط لیزا ، مامان مهدی یار ، Fatima 1375
۲-شهريور-۱۳۹۷, ۰۸:۱۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲-شهريور-۱۳۹۷ ۰۸:۲۸ عصر توسط یار پنهان.)
ارسال: #282
(۲-شهريور-۱۳۹۷ ۰۸:۲۷ صبح)'Mishool' نوشته است:  سلام بچه ها من اولین باره این تاپیکو دیدم ..
من 21سالمه شوهرم 26 دوساله ازدواج کردیم شوهرم الان پافشاری میکنه برای بچه دار شدن ولی من هنوز آمادگی ندارم چطور میتونم با حرف منصرفش کنم؟؟ میشه کمکم کنید و راه حل بدین؟

اگر دلش میخواد بیار
بهش بگوشش ماه بعد
تو این فاصله هم امادگیتو بالا ببر عزیزم
دکتر برو ازمایشای لازم و غیره
گاهی از اقدام تا بارداری یکسال طول میکشه
نه ماهم بچه تو شش کمه
تا اون موقع میشه حدود بیست و سه سال ببیست و‌چهارسالت
خوبه دیگهتصویر: /images/smilies/new/angel.png

(۱-شهريور-۱۳۹۷ ۱۱:۵۶ عصر)'فاطیما خانومی' نوشته است:  سلام خانوما واقعا تاپیک خوبیه اگه امکان داره منم راهنمایی کنید ۲۲ سالمه ۳ ساله عروسی کردم زندگیم اکی هست از لحاظ مالی خونه و ماشین داریم و میتونیم به راحتی هزینه های بچه رو تامین کنیم ولی پزشکی میخونم و ۵ سال از درسم مونده در اوج درسم و فشار درسام به شدت زیاده حتی از ترم مهر پنجشنبه ها رم احتمالا کلاس دارم از طرفی رفتم سونو گفت هم تنبلی تخمدان دارم هم کیست به مقدار فراوان گفت بهتره زودتر اقدام کنی اگه بچه میخوای منم عاشق اینم که ۲ یا ۳ تا جوجو داشته باشم از طرفی حداقل به خودم بود تا اینترنی نینی نمیخواستم مامانم و شوهرم هم میگن درمان کن ولی حالا حالا نینی نیار به نظرتون چکار کنم میترسم نیارم دچار مشکلات نازایی شم 

بنظرتون تا ۳ سال دیگه نیارم مشکلی پیش نمیادتصویر: /images/smilies/new/crying.pngتصویر: /images/smilies/new/crying.png

عزیزم سلام
به نظرم به حرف متخصص گوش کن نه من نه همسرت نه مادرت نه خاله نه عمه
اونا تجربه دارن و میدونن افرادی مثل شما چند دردرصد نازایی گرفتن و چند درصد بچه دار شدن
مثلا عمه ممن از روز اول بچه مبخواست تا هشت سال خدا بهش نداد
بچش ازدواج کرد با اینکه ممشکل نداشت دکتر گفت بر خاطر ژنی که داری نبابد تعلل کنی سریع بیار
من مادرم مثل شما پزشکه و من و برادرم رو حین تحصیل باردار شد برادرم رو توی عقد و نگهش داشت منم دوران تخصص
مادربزرگم هم مادر پدرم کمک کرد پرستارم داشتیم
ولی تو انتخاب پرستار دقت کن دوربین هم بذار تو خونه با دوربین چک کن حتی تو توالتی که بچه رو میبره دوربین بذار بهش هم بگو با دوربین از سر کار چکتون میکنم شبم دوربیناروچک میکنم
مهد هم نذار چون داروی خواب میدن

از صحبت اغیار گذشتیم علی الله/ما از همه جز یار گذشتیم علی الله/ از حرف ندیدیم بجز تیرگی دل/ناچار ز گفتار گذشتیم علی الله
نقل قول
 سپاس شده توسط مامان مهدی یار ، Fatima 1375
۳-شهريور-۱۳۹۷, ۰۷:۵۰ صبح
ارسال: #283
سلام بچه ها من 32 سالمه شوهرم هم 5 سال ازم بزرگ تره 3 سال هم هست که ازدواج کردیم خونه و ماشین هم داریم خودم هم تا آخر سال می خوام سرکار برم نمی دونم چرا از بچه دار شدن توی این شرایط می ترسم یه کمی تردید دارم بچه ها می شه بیاید بگید زندگیتون با بچه چه جوریه
نقل قول
 سپاس شده توسط roshana912 ، آیسان96
  • تشریفات وندا
  • گروه ژ
۷-شهريور-۱۳۹۷, ۱۱:۳۲ عصر
ارسال: #284
از من به شما نصیحت وسط درس خوندن بچه دار نشید چون نه به درستون میرسید نه به بچه
بچه تا یک سال مراقبت سفت و سخت میخواد
وسط درسای سخت پزشکی بچه میخوای چیکار؟ با شیفتای اینترنی میخوای چیکار کنی؟ مجبوری مرخصی بگیری که یک سال از بقیه عقب میوفتی
من با اینکه با تمام وجودم بچه میخواستم یه روزایی واقعا کلافه میشم

گاهی وقت ها لازمه که مثل یک رهبر ارکستر رفتار کنیم:
به همه پشت کینم و مشغول کار خودمون همه اون کسایی که بهشون پشت کرده بودیم
مجبورن بلند شن و تشویقمون کنن
نقل قول
 سپاس شده توسط Fatima 1375
۸-شهريور-۱۳۹۷, ۰۲:۰۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-شهريور-۱۳۹۷ ۰۲:۰۷ صبح توسط یار پنهان.)
ارسال: #285
من و داداشم هر دو توی زمان دانشجویی مامانم به دنیا اومدیم
یکیش عمومی
یکیمونم تخصص
اگر کمک داشته باشی عالیه
مادر یا مادر شوهر خخیلی خوبه نشد پرستار
ما پرستار داشتیم
درکل بچه خیلی دیر به دنیا نیاد خیلی بهتره
اگر مرخصی بعد زایمان بگیربگیری که چه بهتر یک سال خودت بالا سر بچه باشی
یک سال زودتر درست تموم بشه فرقی نداره ولی مادر بیست و پنج ساله با مادر سی ساله خیلی فرق داره
درسو همیشه میشه خوند همییییییشه البته تو یه سنی بهتره خوندنش
بچه رو همیشه نمیشه آورد البته تو یه سنی قطعا از همه لحاظ بدتره
پس عقل حکم میکنه بچه واجب تره

از صحبت اغیار گذشتیم علی الله/ما از همه جز یار گذشتیم علی الله/ از حرف ندیدیم بجز تیرگی دل/ناچار ز گفتار گذشتیم علی الله
نقل قول
 سپاس شده توسط Rosee ، Fatima 1375
۸-شهريور-۱۳۹۷, ۰۸:۳۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-شهريور-۱۳۹۷ ۰۸:۴۲ صبح توسط nazgol22.)
ارسال: #286

فاطیما
به نظرم بذار درست تمام بشه بعد بجه ات بدنیا بیار
اصلا نگران تنبلی تخمدان نباش من خودم خواهرم داشتیم بعد٣٠بچه اوردیم
من خواهرم سال اخر دندون بچه اورد البته ناخواسته بود دندون سال اخرش از پزشکی سبکتره
خواهرشوهرش تو تخصص بچه بدنیا امد اما بهش مرخصی ندادن بچه هی مامانش خواهرش زن داییش بزرگ کردن الان بچه اثرات دیده میشه یه بچه اذیت کن
اون تخصص زنان بود تخصص زنان عمش نیستی و عمل و شیفتی
الان بچه دومش مادر کار میکنه متخصص هست تو بیمارستان فقط ١٥روز ازاد١٥روز شیفت بالا بچه ببشتره و بهتره و راضی ترن
بچه بهتر حداقل١٤ماه اول مادرش بالا سرش باشه بیشتر از بقیع
جاری خواهرم پزشک دوتا بچه بعد عمومی بدنیا اورد الان دوتا دختر و پسر داره تخصص تازه تمام کرد خیالش راحت هم دوتا بچه الان ٥و٨ساله اند هم درسش خونده هم تخصص راحت خوند این مدت شوهرش بچه بیشتر نگه داشت چون شهر تحصص خانواده خودش شوهرش نبودن

'rahabaran dateline='' نوشته است:  سلام بچه ها من 32 سالمه شوهرم هم 5 سال ازم بزرگ تره 3 سال هم هست که ازدواج کردیم خونه و ماشین هم داریم خودم هم تا آخر سال می خوام سرکار برم نمی دونم چرا از بچه دار شدن توی این شرایط می ترسم یه کمی تردید دارم بچه ها می شه بیاید بگید زندگیتون با بچه چه جوریه

شما چون بالا ٣٠بهتر بچه بیازی چون هرچی سنت بره بالاتر اگه خدانکرده مشکل بارداری داشته باشی درمان سختتر میشه
نگران نباش وقتی خونه ماشین کار داری
بچه بزرگ کردن اونقدرها هزینه نمخواد مخصىوصا تا قبل مدرسه و بچه تو سن کم واقعا اسباب بازی گرون یا وسایل گرون شادش نمیکنه
بلکه وقت گذاشتن مادر و پدر براش و رابطه خوب اونها و چیزها سادع ارزون شادش میکنه
بعد مدرسه بهواد بره بازم مدرسه خوب دولتی بگردی عست شاید تا ١-٢سال دگه همچی خوب بشه
من که دخترم هست قبلا پوشک پمپرز میگرفتم الان مای بی بی ١.٥سال میگیرم راصبم
قبلا لباس خارجی مادرکر الان مارک ایرانی خوب یا تو حراج میخرم
کالسکه و کریر اینها اونها واجب بخر بعصی کلی چیز زیاد و گرون تو سیسمونی میخرن
مثلا من کالسکه دست دو ولی خیلی تمیز از دیوار براش گرفتم یه مارک خوب با قیمت خوب
اگه سخت نگیری میشه
اما اگه بعد خدانکرده بچه دار نشی ممکنه افسوس بخوری بعد٣سال از زندگیت گذشته زندگین بع ثبات رسیده دگه نگران رابطه خودت و یا شناختن هم نداربد

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط Rosee ، Fatima 1375
۸-مهر-۱۳۹۷, ۰۲:۳۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-مهر-۱۳۹۷ ۰۲:۳۵ عصر توسط mahroo1371.)
ارسال: #287
ندارم
نه مالی نه روحی
دو ساله ازدواج کردم از بچه کلا بدم میاد یعنی مجردی بدم میومد بعد چون شوهرمو خیلی وست داشتم فکر میکردم چه خوبه بچه ما دو تا واسه همین مطرح نکردم که از بچه خوشم نمیاد الان که دو سال گذشته و هیجانات اول ازدواج خوابیده باز از بچه خوشم نمیاد
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام