• باغ vp
  • تقی زاده

آشپزی خانم های شاغل یا بچه دار

۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۰۲:۵۲ عصر
ارسال: #31
RE: آشپزی و خانم های شاغل یا بچه دار؟!
وسطای هفته اگر شبی دربیایید غذای سریع حاضرکنید
همیشه تو فریزرتون گوشت چرخ کرده فیله مرغ و مرغ نگینی داشته باشید
میشه خیلی سریع غذای خوب و خوشمزه باهاون درست کرد
با زودپز هم که همه کارا حله
من اوایل ازدواج باشگاه هم میرفتم تا میرسیدم خونه سریع غذا رو میذاشتم تا آماده شه به بقیه کاررا میرسیدم
باید برنامه بذارید تا دستتون بیاد چه کنید
کشک بادمجون کوکو کباب تابه ایی قیله مرغ چیکن استرگانف غذاهای ساده و سریع هستن ماکارونی و اسابولی هم همین جور

12مهر زيباترين روز در زندگي ماست
سال 91 پيوند يكي شدن من و همسرم
سال 93 دراغوش گرفتن زيباترين هديه خدا پسرم آرسين
نقل قول
 سپاس شده توسط mm2 ، Riraa ، fariohamid ، nazgol22 ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۰۲:۵۳ عصر
ارسال: #32
Riraa حرف دل منو میزنی منم دقیقا با شوهرم همین مشکلات را دارم
هرچی هم باهاش کلنجار رفتم نتونستم عوضش کنم
ناچار دیگه با این قضیه کنار اومدم. قبلا واقعا عذاب میکشیدم از این اخلاقش ولی حالا که دیگه ازش انتظاری ندارم خودم برنامه ریزی میکنم و به همه کارام تقریبا میرسم
اینقدر تو خونه تنبله که حد نداره. میخواد کانال تلویزیون را عوض کنه منو صدا میکنه تا کنترل tv را بهش بدم.
فقط خداراشکر میکنم اینقدر تو خونه تنبله، خداروشکر بیرون از خونه سر کار خیلی زرنگ و کاررریه.

خدایا شکرت New1
نقل قول
 سپاس شده توسط Riraa ، fariohamid ، maryam.D ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۰۳:۳۷ عصر
ارسال: #33

منم شاغلم و متاسفانه تنبل و از کار خونه فراری همیشه هم خونه ام نامرتبه مجردم که بودم بابام اتاقم و تمیز می کرد عزیزم. روزهای تعطیل چند مدل خورش درست می کنم برای چند وعده میزارم فریزر متاسفانه شوهرم هر غذائی رو نمی خوره ولی خوشبختانه یه وعده در روز غذا می خوریم زیاد هم سخت نمی گیریم گاهی فقط نون و پنیر می خوریم خونه رو هم هر چند وقت با هم تمیز می کنیم سرویس رو هم آخر شب کامل آب می گیرم چون موهای شوهرم خیلی میریزه هفته ای یکبار هم کامل می شورم. متاسفانه آشپزخونه ام جای ظرفشوئی نداره و منم از ظرف شستن بیزار و زیاد هم ظرف کثیف می کنم و لی جدیدا برای خودم بازی راه انداختم مثلا ده تا ظرف بشورم بعد که شروع می کنم ده تا میشه هر چند تا که حوصله کنم امیدوارم هیچکی مثل من از کار خونه فراری نباشه

دوش دیدم درِ میخانه صف است از عاشقان
ای خدا ناخورده مِی من به شما رسیده ام تصویر: /images/smilies/new/new1.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط Riraa ، fariohamid ، maryam.D ، nadiyaaa ، shabnam_sh ، sara.sm
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۰۳:۴۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۰۳:۴۶ عصر توسط محبوبه ناز بانو.)
ارسال: #34
بچه ها سلام
منم شاغلم الانم حدود چهار سال و نیمه که سر خونه زندگی خودمه . من کلاً با کارای خونه و آشپزی مشکل ندارم . فامیل شوهر خیلی بی انصافی و بی ملاحظه ای هم دارم . چون آدم خیلی فعالی هستم و اصلاً اعصاب ندارم که خونه نامرتب و کثیف باشه یا شوهرم بی غذا بره سر کار .شوهرم هم توی کارای خونه اوایل زندگی کمک نمی کرد و منم ازش نمی خواستم اما الان دیگه کمک می کنه و منم نه نمی گم
. ابزار خیلی مورد استفاده من توی تمام غذاها هم رنده می باشد . یعنی بلا استثنا تمام پیاز داغ هایی که برای غذا مورد نیازه رنده میشه جون باعث میشه غذا خیلی زود جا بیوفته . تقریباً تمام غذاها به جز غذاهایی مثل قورمه سبزی که دیگه خیلی زمان می بره تا جا بیوفته در طول هفته درست میشه . شانس من اینه که من خودم معمولاً 6.30 تا 7 بعد از ظهر می رسم خونه و شوهرم 8.30 زود تر نمیاد . کلاً هم آدم بد غذایی نیست و جالبه بدونید غذای مورد علاقه اش املت و دمی گوجه فرنگی می باشد . معمولا هم یه کارایی از غذاهای شب رو از شب قبلش انجام میدم . البته ما معمولاً شام های بسیار سبکی داریم و غذاهایی که شب درست میشه در حقیقت برای ناهار فردای هردوتامونه همیشه توی فریزر قیمه ماکارونی کاملاً حاضر شده یا قیمه لوبیا پلو یا سبزی کرفس سرخ شده و حاضر شده دارم . البته از حق نگذریم مامانم هم خیلی کمک می کنه . البته تا اونجایی که بتونم سعی می کنم روی پای خودم باشم . راستی من ران مرغ هم می خرم و همون جا میدم برام لخت کنه و میارم خونه چرخ می کنم و دقیقاً مثل گوشت چرخ شده بسته بندی می کنم و باهاش کباب تابه ای مرغ یا کتلت مرغ ( دقیقاً مثل شامی گوشت فقط به جای گوشت مرغ می زنم ) یا با پیاز رنده شده مثل کباب تابه ای می خوابونم کف ماهیتابه و روش بادنجان سرخ شده و گوجه و سیب زمینی می چینم خیلی عالی می شه .
نقل قول
 سپاس شده توسط Riraa ، لیلی بانو ، P@ri Jo0n ، fariohamid ، maryam.D ، ندای آسمانی ، mm2 ، عسل جان ، zibaye ziba ، صدف خانوم ، nazgol22 ، sara.sm ، mobina-hgh
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۰۴:۰۷ عصر
ارسال: #35
برنج هرچی خیس تر بمونه خوشزه تر میشه و زودتر اماده اینو همه میدونند پس صبح شب قبل خواب ه اندازه ی فرداشون برنج بریزید توی ظرف فردا صبحش خیس کنید عصر بپزید
بسته های گوشت هم میشه از صبح ازفریزر در بیارید توی یه ظرف در بسته بگذار توی خود یخچال تا عصر که برگردید یک ذره یک ذره یخش اب بشه این طوری لازم نیست گذاشت توی ماکرو فر که ضرر هم داره .
پیاز و هویج کلم رنده شده یا خورد شده توی ظرف در بسته محکم توی یخچال تا یک هفته سالم میمونه میشه هفتگی با غذا ساز انها رو خورد کرد توی هفته استفاده کرد .

اللَّهُمَ‏ انّى‏ أَسْئَلُكَ‏ خِيَرَةً فِيهَا عَافِيَةٌ و عَافِيَةً فِيهَا خِيَرَةٌ
نقل قول
 سپاس شده توسط P@ri Jo0n ، fariohamid ، maryam.D ، ندای آسمانی ، mm2 ، عسل جان ، elham_ali ، royaye darya ، nazgol22 ، sara.sm ، Moji mo
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۰۵:۰۷ عصر
ارسال: #36
منم شاغلم . 7 از خونه میرم بیرون تا عصر که برمیگردم ساعت تقریبا 7 شبه . همسرمم 8.30 میاد خونه . معمولا شام یه چیز سبک درست میکنم مثل ماکارونی و گوشت چرخ کرده با قارچ و سیب زمینی و ... اکثر موقع ها هم غذا درست نمیکنم چون بیشتر شبها میوه میخوریم و همسرم شیرموز درست میکنه میخوریم . چون هم به همسرم و هم به خودم ناهار میدن واسه همین دیگه زیاد وقتمو روی غذا نمیزارم بجز آخر هفته ها اونم اگه خونه باشیم . ولی تا میرسم خونه چون معمولا خیلی چای میخورم سری زیر کتری رو روشن میکنم بعد میوه آماده میکنم پوست میگرم و خورد میکنم که تا همسرم میاد باهم بخوریم .همیشه جارو کردنو طی کشیدن و میزارم واسه آخر هفته پنج شنبه و جمعه که خونه ام. فقط آشپزخونرو هرشب طی میکشم چون خونم سرامیکه خیلی بدم میاد اگه کثیف باشه . ولی تقریبا یک شب درمیون خونه رو گردگیری میکنم . هرشب سرویس و میشورم که آخر هفته کار زیاد نداشته باشم . هروقتم ظرفی برمیدارم که استفاده کنم بلافاصله میشورم . هرچیزیرو که برمیدارم میزارم سرجاش . خدایی همسرمم خیلی رعایت میکنه و خیلی هم کمک . راستی کلا جارو کردن و طی کشیدن تو کارای خونه. خرید کردن و مرغ و گوشت شستن و خورد کردن و آماده کردن این چیزا هم با همسرمه . Big Grin

...
نقل قول
 سپاس شده توسط ندای آسمانی ، mm2 ، maryva ، عسل جان ، fariohamid ، shabnam_sh ، nazgol22 ، minaaa ، sara.sm ، mobina-hgh
۱۹-آبان-۱۳۹۳, ۰۹:۳۴ صبح
ارسال: #37
منو شوهرم هر دومون لاغریم!!! میخواییم چاق بشیم. واسه همین باید شام هم بخوریم. ولی اغلب از ناهر فردامون میارم می خوریم!!
آخه شوهرم بذغذاست!! چیزای شیرین دوس نداره!!!
مرغ نمیخوره
فسنجون نمیخوره
استامبولی نمیخوره
پیتزا نمیخوره
اصلا غذا خوردنش قلق خاصی داره
واقعا نمیدونم چیکار کنم!!!
غذاهای جدیدی که تا حالا نخورده رو هم دوس نداره...
موندم والا چه کنم!

دلم گرفته از خیلیاا.....Confused
----------
تو انجمن نوزاد.... تو تاپیک مسابقه... امیر محمد یه تشکر میخواد!
نقل قول
 سپاس شده توسط lilimashi ، sama081 ، fariohamid ، nafasiojojo ، shabnam_sh ، sara.sm
۱۹-آبان-۱۳۹۳, ۰۹:۴۲ صبح
ارسال: #38
ماکارونی-گوجه بادنجان-کباب تابه ای مرغ-کباب تابه ای گوشت-کوکو سیب زمینی-کوکو سبزی-لوبیا پلو-خوراک مرغ-مرغ و بادنجان-توی خورش ها قیمه که زود حاضر میشه-سالاد الویه-دمی گوجه-یه پلوی اختراعی از خودم شامل هویج،سیب زمینی،فلفل دلمه،قارچ،رب،نخود فرنگی و پیاز داغ فراوان که اول پیاز داغ و بعدش همه این موادو قاطی کن و با برنج مثل استامبولی پلو بزار کته بشه به نام هفت قلم پلو- لوبیا چشم بلبلی پلو - دمپخت باقالی معروف به دمی زرد - گوشت چرخ شده با قارچ و فلفل دلمه و قارچ سرخ شده با برنج یا بی برنج - جوجه کباب ماهیتابه ای . ساندویچ مرغ ریش شده Tongue
نقل قول
 سپاس شده توسط عسل جان ، *shirin banoo* ، Riraa ، fariohamid ، nafasiojojo ، nasibe_603 ، shabnam_sh ، صدف خانوم ، minaaa ، sara.sm
۱۹-آبان-۱۳۹۳, ۰۹:۵۱ صبح
ارسال: #39
سلام من هم شاغلم هم خانه دار هم مامان دو تا بچه ..... من ساعت 4 از سرکار تعطیل می کنیم تا با همسرم بریم دنبال بچه ها میشه 4 نیم تا نهار بخوریم متاسفانه سرکار نهار نمی دهند می شه پنج نیم 6 بعدش فقط برای ده دقیقه می شینم اون هم بچه شیر می دهم دیگه می روم اشپزخانه تدارک نهار فردا متاسفانه همسرم غذای فریزری نمی خوره من هم به خاطر بچه ها م هم غذا را فریزری نمی کنم تا وقتی از اشپزخانه خارج می شون میشه ساعت 8 یا نه بعدش هم جمع جور کردن خونه اخه تینا دختر کوچکم خیلی شیطون شده همش در حال پخش کردن اسباب بازی هست ولی یکتا یک سی دی برایش بگذار دیگر صداش هم نمی شنویی ساعت 9 شام به بچه ها می دهم برای خودم و همسری میوه می آورم همسرم ساعت 11 می ایه خونه اخه مغازه داره وقتی هم غذای فردا ظهرم خنک شد می گذارم داخل ظرف و یخچال اخر هفته هم لباس شستن و گردگیری اختصاص داره خودم هم خسته شده ام باور کنید زندگی تکراری شده اصلا وقت برای خودم در طول هفته ندارم یک اخر هفته داریم که اون هم مخصوص بچه ها هست و بس

عشق های من یاسر یکتا و تینا نفسم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط عسل جان ، maryva ، عروس ملوس ، elma joon ، ندای آسمانی ، سيم سيم ، *shirin banoo* ، fakhte ، شادن ، Riraa ، nila1360 ، fariohamid ، nafasiojojo ، baran1989 ، mehrafarin90 ، منایی ، انیلا (anila) ، shabnam_sh ، zibaye ziba ، صدف خانوم ، nazgol22 ، minaaa ، sara.sm ، mobina-hgh
۱۹-آبان-۱۳۹۳, ۰۱:۵۱ عصر
ارسال: #40
6ماه شد که عروسی کردیم . از ساعت 30/7 صبح از خونه میزنم بیرون تا ساعت 4وقتی تو اداره هستم فکر غذای شامو میکنم وقتی میرسم خونه کم کم شروع میکنم به جمع و جور کردن خونه و غذا درس کردن چون هم من غذامیبرم اداره هم همسری راستشو بگم برام سخت نیست چون من خونه مامانمم کار میکردم به نظرم تازه کارم کمتر از وقتی شده که خونه مامانم بودم آخه ما مهمون زیاد میومد خونمون Wink فقط نگران زمانی هستم که بخوام بچه داربشم میترسم اون موقع خیلی بهم سخت بگذره آخه راستشو بخواید همسری اصلا اهل کار کردن نیست البته تا ساعت 10 شب سرکاره بعدم میرسه دیگه خسته هست ولی از حق نگذریم روزایی که من پ ری ود باشم غذا آماده میکنه شام میندازه و....

خدایا بخاطر نعمتی که توی وجودم گذاشتی ممنون
منم دارم مامان میشم
نقل قول
 سپاس شده توسط darvag ، بتیس ، elma joon ، ندای آسمانی ، سيم سيم ، *shirin banoo* ، fakhte ، Riraa ، fariohamid ، nazgol22 ، nafasiojojo ، shabnam_sh ، صدف خانوم ، sara.sm ، mobina-hgh
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام