• آرایشگاه مدیس
  • آذینرو

آشپزی خانم های شاغل یا بچه دار

۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۱:۳۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۱۱:۴۳ صبح توسط سيم سيم.)
ارسال: #21
RE: آشپزی و خانم های شاغل یا بچه دار؟!
منم شاغلم . ادارمون بهمون نهارم میده. ساعت 4 میرسم خونه و شام هر چی که درست میکنم یه مقدارش میزارم کنار واسه نهار فردای شوهرم .یه وقتایی هم واسه اینکه غذای تکراری نخوره شبا یه چیز جدید واسه نهار فرداش درست میکنم که ببره. یه وقتایی هم اینقد خسته ام که حال هیچ کاری رو ندارم و شوهرم شام درست میکنه (در حد املت البته دستش درد نکنهBig Grin) و ظرفارو هم میشوره. خداییش اکثر اوقات همکاری میکنه باهام. از اینکه خونه نامرتب باشه بشدت بدم میاد. وقتی خونه رو تمیز میکنم حسی فوق العاده خوبی بهم دست میده.

هیچکسی درک نمی کند که
من زندگی ام را گم کرده ام
لابلای ته ریش مردانه ات ...
که عجیب دلم را می لرزاند ...
نقل قول
 سپاس شده توسط *shirin banoo* ، fariohamid ، مریم 1363 ، nafasiojojo ، soofiya ، b_zakeri84 ، nazgol22 ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۲:۰۵ عصر
ارسال: #22
من قبلا که شاغل بودم و الان مامان
اون موقع که شاغل هم من هم همسرم ناهار میبردیم
ساعت 7اینا میاومدیم
بهترین وسیله های آشپزخونه من زودپز سرخ کن و پلوپز
با اینا سریع غذا درست میکردم

الان هم که مامانم شوهر غذا میبره وقتایی که بچه خوابه غذا رو میذارم خرد خرد تا شب درست میکنم ناهارخودم رو هم برمیدارم ناهارهمسر رو هم میذارم اینجوری میشه مدیریت کرد

غذا هم تا حالا زیاد نپختم بخوام بعدا استفاده کنم

12مهر زيباترين روز در زندگي ماست
سال 91 پيوند يكي شدن من و همسرم
سال 93 دراغوش گرفتن زيباترين هديه خدا پسرم آرسين
نقل قول
 سپاس شده توسط یک ناشناس ، fariohamid ، سيم سيم ، mehrafarin90 ، minaaa ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۲:۲۲ عصر
ارسال: #23
(۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۱۱:۱۲ صبح)miss sudi نوشته است:  بچه ها بیاین تو این تاپیک غذاهای فوری رو که بلدیم به معرفی کنیم غذاهای کارمندی که تایم زیادی نمیبره و غذاهایی که زیاد سرپایی نیست اگه زمان هم می بره مثل پلو مرغ . ویا غذاهایی که میشه تو آرام پز و زود پز درست کرد رو . من خیلی خیلی خیلی مشتاقم از دوستایی که تجربه بیشتری تو این زمینه دارن تجربه کسب کنم . اینم بگم که آشپزی زیاد بلد نیستم . اگه دوستان لطف کنن به ما هم از تجربه های خوشون بگن ممنون میشم که از همون اول طرز تهیه غذاها و اینکه مثلا چه جوری خورشو باید با آرام پز درست کنیمو بگن

عزیزم من یه پیشنهادی دارم: وقتی مرغ یا گوشت میخرید،یکی دوتا سینه مرغ رو اندازه قطعات جوجه کبابی یا حتی کوچکتر خوردش کن بهش نمک و آبلیمو پیاز بزن بعدش به صورت صاف و بدون آب ،توسط کیسه فریزر بسته بندی کن و بزار توی فریزر،هر وقت حوصله نداری یا خسته ای بیار بیرون از فریزر ،یخش که باز شد با روغن سرخش کن.یه کم زردچوبه یا زعفرونم بزن بهش.با کته میل کنید عالی میشه.گوجه هم کنارش سرخ کن.اگه گوجه هم نداشتی یه کوچولو رب به مواد بالا اضافه کن که خوشرنگ و خوش طعم بشه.
وقتی هم که گوشت میخری یه مقدارش رو با پیاز چرخ کن بهش نمک و ادویه بزن،اینم کتابی و به قطر نیم الی یک سانت بسته بندی کن.
از داخل فریز که درآوری یه کوچولو آب و روغن درست کن.نزار یخش باز بشه.بزار توی ماهیتابه،درشم بزار،زیرشم کم کن.میشه کباب تابه ای.آخرش باید آبشو کامل کشیده باشه،زیر گوشت یه کوچولو سرخ شده باشه.قبل از اینکه کامل سرخ شه میتونی با چاقو به صورت عمودی به ابعاد کباب کوبیده روی گوشت خط جدا کننده بندازی.
زعفرون و گوجه سرخ شده هم یادت نره.Wink

دارم مامان میشم...خدارو بابت تمام زیبایی های زندگی شاکرم.
نقل قول
 سپاس شده توسط maryva ، miss sudi ، عسل جان ، tapesh ، mm2 ، گل جان ، لیلی بانو ، fariohamid ، سيم سيم ، royaye darya ، Monir60 ، مریم 1363 ، queen of roses ، Alice13 ، elham_ali ، shabnam_sh ، asalcheshm ، صدف خانوم ، nazgol22 ، sara.sm ، mobina-hgh ، white lily ، Liliaa
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۲:۲۳ عصر
ارسال: #24
خونه هم که خیلی نظافت نمیخواد 5شنبه یا جمعه با کمک همسرم نظافت کلی میکنیم
گردگیری هم وسط هفته انجام میشه

12مهر زيباترين روز در زندگي ماست
سال 91 پيوند يكي شدن من و همسرم
سال 93 دراغوش گرفتن زيباترين هديه خدا پسرم آرسين
نقل قول
 سپاس شده توسط *shirin banoo* ، fariohamid ، nafasiojojo ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۲:۳۰ عصر
ارسال: #25
من هم شاغلم هم دانشجو تازه باشگاه هم میرم
برای اینکه همیشه یه خونه مرتب داشته باشیم سعی میکنم اگر چیزی رو برداشتم همون موقع میذارم سرجاش
برای گردگیری هم روزهای جمعه یه گردگیری کلی دارم و تو هفته هم معمولا هرروز یه جای بخصوص رو تمیز میکنم مثلا یه روز اتاق خواب یه روز آشپزخونه و ...
برای اینکه کارام یادم نره اگر دیدم جایی کثیفه و اون لحظه وقت ندارم تو یه جا یادداشت میذارم تا بعدا برم سراغش
فعلا اینا رو گفتم میام بعدا بقیه اش رو میگم

وزن 11/04 /93 :66
وزن 93/11/28: 63
وزن ايده آل:58
من ميتونمBlush
نقل قول
 سپاس شده توسط *shirin banoo* ، maryva ، عسل جان ، ندای آسمانی ، tapesh ، fariohamid ، queen of roses ، nafasiojojo ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۲:۳۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۱۲:۳۹ عصر توسط عروس ملوس.)
ارسال: #26
منم شاغلم 8صبح از خونه میزنم بیرون 6میرسم خونه و اقعاً برام سخته غذا درست کردن اما تازگیا یا آخر شب یا صبحای زود بیدار میشم و یه بخش از آشپزیمو انجام میدم مثلاً آخر شب یا صبح زود مایه ماکارونی یا لوبیا پلو رو درست میکنم معمولاً در طول هفته خورش قیمه و قورمه و کرفس و کلاً چیزایی که احتیاج به جا افتادن رو داره درست نمیکنم اونارو آخر هفته درست میکنم و هرچی ظرف کثیف باشه سعی میکنم همون لحظه بشورم و جمع کنم. هفته ای یک بار نظافت سبک و دو هفته ای یک بار نظافت کاملاً اساسی و وسواسی انجام میدم. ولی در کل خدا قوت به همه شاغلین چون واقعاً سخخخخخخخخته .راستی تنوع غذاهام در طول هفته یه کم کمه بیشتر کوکو سیب زمینی- ماکارونی- الویه- کشک و بادمجون و لوبیا پلو- کباب تابه ای احساس میکنم گرفتار دور و تسلسل شدم خخخخخخخخخ فلسفی صحبت کردم

مادر عزیزم دلم برا نگاهت برا صدات به اندازه تمام سالهای نبودنت تنگه

عروسی 93/03/07 خدایا برای همه چیز شکرت .
آرایشگاه گلبانو عااااااااالی
آتلیه:عاااالی
تالار :آبگینه غذا عاااالی پرسنل ضعیف
دسته گل و ماشین عروس : عالی
نقل قول
 سپاس شده توسط Riraa ، maryva ، ندای آسمانی ، fariohamid ، nafasiojojo ، nasibe_603 ، shabnam_sh ، صدف خانوم ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۲:۴۴ عصر
ارسال: #27
دوستم مجابش کن شلختگی رو بزاره کنار تو که اوضاعت خیلللللی بهتر از منه من هم خودم هم شوهرم ناهار میبریم تازه مادریم ندارم که به دادم برسه پس شستن ظرفا کاری نیست سعی کن هر چی میخورین سریع ظرفاشو بشوری تا جمع نشه هرچی بمونه برات سختر میشه

مادر عزیزم دلم برا نگاهت برا صدات به اندازه تمام سالهای نبودنت تنگه

عروسی 93/03/07 خدایا برای همه چیز شکرت .
آرایشگاه گلبانو عااااااااالی
آتلیه:عاااالی
تالار :آبگینه غذا عاااالی پرسنل ضعیف
دسته گل و ماشین عروس : عالی
نقل قول
 سپاس شده توسط Riraa ، nafasiojojo ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۰۱:۰۱ عصر
ارسال: #28
به لطف خدا همسرم خیلی کمکم میکنه. عملا من شام و نهار نمیپزم. یا مادرشوهرم برام میپزه یا همسرم . چون خسته میشم.تمیز کردن خونه م من وهمسرم باهم انجام میدیم.

من نظرمو به کسی تحمیل نمیکنم
اما کسی که نظرش با من مخالفه خر است...3 (12)
فامیل دووووووووووووور
نقل قول
 سپاس شده توسط Riraa ، fariohamid ، ندای آسمانی ، shabnam_sh ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۰۱:۰۷ عصر
ارسال: #29
منم شاغلم و از 8تا 5 سرکارم. همسرمم همینطور
ناهار هم خودمون می بریم
این هفته جمعه اندازه 3وعده مون فقط گوشت قیمه شده پختم و دو وعده رو گذاشتم تو فریزر تا روزای بعدی بهش لپه اضافه کنم بشه قیمه و یه روز هم قورمه اش کنم.
یه روز هم خورشت کرفسش کردم. دو روز تو هفته هم استامبولی یا عدس پلو میذارم که وقت زیادی نمیخوان
همسرمم خوشبختانه تو کارای خونه کمکم میکنه. بیشتر مواقع ظرفارو می شوره.
امروز پری ود شده بودم حال نداشتم بلند شم طفلک رفت نون خرید و صبحانه رو آماده کرد و غذاهامونو تو ظرف غذامون کشید....
اگه خانم شاغل یا مامان باشه و همسرش کمک نکنه خیلی سخته... مخصوصا اونایی که مثل من بدنشون ضعیفه و لاغرن

دلم گرفته از خیلیاا.....Confused
----------
تو انجمن نوزاد.... تو تاپیک مسابقه... امیر محمد یه تشکر میخواد!
نقل قول
 سپاس شده توسط ندای آسمانی ، Riraa ، lilimashi ، fariohamid ، پریماه گل عشق ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۰۲:۴۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۰۲:۴۵ عصر توسط mm2.)
ارسال: #30
بنده هم شاغلم از ساعت 7ونیم میزنم بیرون ساعت 5ونیم عصرمیرسم. من برای فردام غذا میبرم ولی خداروشکر شوهرم سرکار ناهار بهشون میدن
شوهرمم دست به سیاه و سفید نمیزنه. اگه کوچکترین شکایتی هم بکنم میگه خودت دوست داری بری سرکار من مجبورت نکردم بری.
شخصا از غذای مونده خوشم نمیاد شوهرمم همینطور.حتی دوست دارم غذامو با مواد غذایی تازه درست کنم.
گاهی وقتا هم از سر کار که میرسم تازه میرم خرید. خدا رو شکر خونمون نزدیک بازار روزه سریع خرید میکنم و میام خونه و دست به کار میشم.
من برنجو به خاطر کمبود وقت نمیخیسونم. مستقیم برنج را میشورم و و با همون آب لوله میذارم رو گازو دو سه تا قاشقم نمک بهش میزنم 20 دیقه بعدشم آبکش میکنم و دم میذارم البته اگه برنج ایرانی باشه حساسیت بیشتری به خرج میدم.
برای خورش هم همیشه از زود پز استفاده میکنم. گوشت خورشتی را از فریزر در میارم تو مایکرو ویو یخ زدایی میکنم و با پیاز تفت میدم و نصفه آبش میکنم میذارم حدود 45 دیقه بپزه و بعدم درش را باز میکنم و بقیه مواد خورش را اضافه میکنم. دوباره میذارم بپزه.
در طول هفته غذاهایی که نیاز به زمان پخت زیادی نداره درست میکنم لیست غذاهامم اینه:
کباب شامی با نون تازه و سبزی خوردن و ماست
لازانیا
ساندویچ مرغ سرخ شده و پیاز و فلفل دلمه ای و قارچ با مخلفات خیارشور و کاهو و گوجه برای توی ساندویچ
کوکو سبزی که توش زرشک میریزم و خیلی خوشمزه میشه
آبگوشت که از همه راحتتره و هه مواد را میذارم تو زودپز و درشو میبندم ومیرم دنبال کارای دیگه
میرزا قاسمی که واقعا غذای راااحتیه
سوفله مرغ
خوراک لوبیا و قارچ
کباب تابه ای با گوجه ی زیاد

غذاهایی مثل قیمه و قورمه و ... که نیاز به زمان پخت زیادی داره هم اگه هوس کنم تو طول هفته میپزم ولی در غیر اینصورت میذارم برای جمعه ها

خدایا شکرت New1
نقل قول
 سپاس شده توسط Riraa ، یک ناشناس ، maryva ، fariohamid ، صدف خانوم ، sara.sm
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام