• تقی زاده
  • مرضیه محمدی

آشپزی خانم های شاغل یا بچه دار

۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۳۴ صبح
ارسال: #11
RE: آشپزی و خانم های شاغل یا بچه دار؟!
(۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۰۸:۵۸ صبح)lilimashi نوشته است:  منم هم شاغلم هم دانشجو...به خاطر شرکت تو کلاسام مجبورم اضافه کار بایستم هر شب 7 8 شب میرسم خونه
دو تا دوست دارم تو خونه که خیلی کمکم میکنن
یکی آرام پز
یکی زود پز
گرچه آخر سر لعاب غذایی که رو گاز بپزه یه چیز دیگه است(که اونم در صورت لزوم یه نیم ساعت اخرش میذارم رو گاز)
معمولا هفته ای یه بار صبح قبل از ترک خونه یه 5 دقیقه وقت میذارم و خورشت بار میکنم مثل قیمه، قرمه و خوراک لوبیا سبز
هفته ای یه بارم با زودپز چیزای دیر پز درست میکنم
اما کلا خیلی قضیه رو سخت نمیکنم چون با اینکه خسته ام وارد خونه که میشم تلاش میکنم با انرژی وارد خونه بشم و تند و تند غذا درست میکنم
5 شنبه جمعه ها فریزرمو پر میکنم...مثل بادمجون و ...(همسر دوست نداره غذا پخته فریز شده)(یه هفته هم که سوسیس درست کردم)
چیزایی مثل فلافل رو یه بار که درست میکنم زیاد درست میکنم و فریز میکنم
وقتمو تا بتونم صرف پلو نمیکنم...پلو جاش تو پلوپزه Big Grin
لیست غذا خیلی کمک میکنه تو خونه...یه لیست از ککلیه غذاها و یه لیست از غذاهایی که سریع آماده میشه
ظرف ها رو هم آب میگیرمشون
اگه شد همون شب میشورم
اگه نشدم فردا وسط کارای آشپزی میشورمشون

میشه لیست غذاهای سریع رو بزاری

خدايا
اگه قراره معجزه كني وقتشه
نقل قول
 سپاس شده توسط lilimashi ، سراب ، سيم سيم ، *shirin banoo* ، fariohamid ، shabnam_sh ، mobina-hgh ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۳۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۱۰:۴۲ صبح توسط ندای آسمانی.)
ارسال: #12
منم شاغلم.ساعت 5 میرسم خونه.تقریبا از وقتی میرسم خونه میرم توی آشپزخونه و مشغول پخت غذا میشم.حالا خوبه که خدارو شکر آشپزی کردن و خلاقیتو دوست دارم.
از نو عروس توی آشپزی کردن خیلی کمک میگیرم.غذاهای جدید میپزم و همسرم هم لذت میبره از دست پختم.
هرشب که شام میخوره میگه پاشو بریم خونه پدرت.میگم چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!! Huhمیگه پاشو بریم از پدر و مادرت تشکر کنم که یه همچین دختر کدبانویی بهم دادن...خخخخخخخخخ منم کلی ذوق میکنم.Big Grin3 (12)Big Grin
راستی از گوشت کوب برقی و غذا ساز خیلی استفاده میکنم. پیاز غذارو در عرض دو ثانیه خورد میکنم و سریع مشغول پخت و پز میشم.اگر هم بخوام خورش درست کنم.گوشتمو توی زود پز میزارم میپزه.
واسه خورش ها هم یه کم لوبیا و لپه و عدس اول گذاشتم خیس خورد بعدشم پختم گذاشتم توی فریزر...اینجوری خورش درست کردن خیلی سریع انجام میشه.
بادنجونم کباب و سرخ کردم .باهاش میرزا قاسمی،کشک و بادنجون و قیمه بادنجون درست میکنم.
ظرفهارم همون موقع که کثیف میشه موقع آشپزی،میشورمش.یه دستمم دستمال نانوست همیشه،بلافاصله که روی کابینت کثیف میشه،پاک میکنم که رنگ نگیره چون کابینتام سفیده....ضمناً من تمام کارهامو روی تخته انجام میدم ( اگه بخوام سیب زمینی و پیاز خورد کنم و یا سالادی درست کنم).
ظرفهای شامم که گاهی همسرم میشوره.Hehe!
اگرم روزی حوصله آشپزی نداشته باشم و یا خسته باشم....زنگ میزنم به همسرم میگم شام بریم خونه مامانتینا...خخخخخخخ
اصلا هم دوست ندارم غذای فریزی بخوریم..شوهرم گناه داره.Lub.....باید بهترین غذاهارو بهش بدم تا تندرست باشهHehe!
خونه رو همیشه مرتب نگه میدارم...چون اولا اگه خونه بهم ریخته باشه ،آرامش ذهنمو از دست میدم و انرژی منفی میاد سراغم. دوماً میگم نکنه یهو اقوام شوهر ،سرزده بیان خونمون بگن واه واه ....چون شاغله وضع زندگیشو نگاه کن...به خاطر همین همیشه هرچیو بردارم همون موقع میزارم سرجاش.

دارم مامان میشم...خدارو بابت تمام زیبایی های زندگی شاکرم.
نقل قول
 سپاس شده توسط lilimashi ، یک ناشناس ، سراب ، helena.123 ، سيم سيم ، maryva ، Riraa ، sadaf daryayi ، عروس ملوس ، *shirin banoo* ، tapesh ، گل جان ، fariohamid ، Monir60 ، نجوا89 ، nafasiojojo ، Aroose Maloos ، Chika ، bluestarAlbert ، دختر-زمستون ، shabnam_sh ، icegirl ، صدف خانوم ، b_zakeri84 ، minaaa ، mobina-hgh ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۳۶ صبح
ارسال: #13
من ساعت 6-6:5 می رسم خونه واقعا سخته بعضی وقتا دو تا غذا درست میکنم یکی شام یکیم ناهار فردا اینجوری خیلی سخت تره که ناهارم میبریم

خدايا
اگه قراره معجزه كني وقتشه
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، fariohamid ، minaaa ، sara.sm
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۴۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۰۱:۱۷ عصر توسط lilimashi.)
ارسال: #14

گلم من شرکتم و لیستم خونه(البته من یه لیست کلی دارم...لیست غذاهای سریع ندارم... کلا گفتم این لیست میتونه مفید باشه)
اما من همیشه جوجه کبابی خورد شده تو فریزر دارم میشه باهاش قاطی پلو، چیکن استراگانف، جوجه کباب تابه ای یا فری درست کرد
انواع غذاهای سوسیسی
کباب تابه ای.ریزدونه(سیب زمینی خورد شده سرخ شده+پیاز داغ+ تخممرغ)
همبرگر و چیکن برگر خونگی
انواع کوکو ها
یه سری غذاهام سریع آماده نمیشن اما تهیه اشون زمانی کمی میبره مثل
پلو مرغ
عدسی
خوراک لوبیا چیتی
تاس کباب
استامبولی پلو
باز ممن غذایی به ذهنم رسید میزارم

بچه ها هرکی پیشنهادی داره بگه به لیست اضافه کنم...فقط وقتی تشکر زدم دیلیت کنید که تاپیک شلوغ نشه

درخشان ترین تاجی که مردم بر سر می نهند

در آتش کوره ها ساخته شده است .

"چارلی چاپلین"
نقل قول
 سپاس شده توسط ندای آسمانی ، ترنم66 ، sheyda_3m0a ، سراب ، maryva ، tapesh ، fariohamid ، Monir60 ، asalcheshm ، آیسن ، رویای مهتاب ، artatam
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۴۰ صبح
ارسال: #15
(۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۱۰:۲۹ صبح)miss sudi نوشته است:  منم شاغلم بچه ها تازه عروسی کردم به نظرم یکی از بهترین راه ها اینه که آخر هفته یه عالمه غذا درست کنیم بذاریم یخچال استفاده کنیم . مثلا خورش و اینا درست کنیم برنجشم همون روز بپزیم چون برنج پختن زیاد وقت نمی گیره . من هنوز خودم نرسیدم این کارو امتحان کنم فعلا خونواده ها بهمون آذوقه می رسونن خخخخخ

این راه خوبیه ولی مثلا ما که شنبه تا 5 شنبه سرکاریم و یه جمعه رو داریم برای استراحت و کنار هم بودن و تفریح اون یه روزم مشغول پختن چند مدل غذا باشیم؟Undecided

من تقریبا هفته ای 3 4 شب غذا میپزم و نهار فردای هردومون هم هست. جمعه ها که اگر خونه باشیم معمولا ماهی میخوریم.
ولی خیلی سخته! عصر میرسم خونه خسته باید اشپزی کنم!Crying
همسرم توقع نداره ولی خب من خودم غذای بیرون زیاد دوس ندارم! چقدر کباب و جوجه بخوریم اخه! خورشت های بیرون بر ها و ماکارونی و اینجور غذاها هم که معمولا خونگی خوشمزه تره. حالا هزینش بماند!!Big Grin

غذاهایی مثل کتلت و ماکارونی و الویه و ... هم بر خلاف ظاهر فریبندشون!! یه عالمه کار دارن.
من وقتاییکه خستم برنج و مرغ درست میکنم. به نظرم راحت تره!!Sad

از سکون خسته شده بودم! باورم نمیشه الان دنیام جوری دستخوش تغییرات شده که گاهی منو میترسونه!
نقل قول
 سپاس شده توسط lilimashi ، سراب ، tapesh ، fariohamid ، sara.sm ، mobina-hgh
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۴۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۱۰:۴۶ صبح توسط golbsar aroos.)
ارسال: #16
من دانشجوهستم چند روز درهفته که کلا یونی غذامیخورم شوشوهم میره خونه مامانش یااونم سرکارش میخوره چند روز دیگه هم یه روزش خونه بابام یه روزم پدرشوهر وقتی هم میریم خونه باهامون برا یکی دوروز دیگه هم غذامیدن باخودمون میاریم..Big Grin
درکل من فقط شاید 2 وعده درهفته غذادرست کنم..اونم سعی میکنم هربار به اندازه چندوعده باشه

نظافت خونه هم جمعه ها باشوشو انجام میدیم وسط هفته هم اگه لازم باشه خودم تمیز میکنم ولی خونم زیاد به هم ریخته نمیشه چون معمولافقط شبا میایم خونه میخوابیم3 (12)3 (12)

دوست دارم وقتی که چشماتو میبندی ...باهم به دردای این دنیا میخندیم3 (12)
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، fariohamid ، nafasiojojo ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۱:۱۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۱۱:۱۲ صبح توسط پرینیا.)
ارسال: #17
سلام من هم شاغلم ساعت 6/5میرسم خونه بخدا خیلی سخته .مستقیم میرم آشپزخونه شروع میکنم البته من همه چیز درست میکنم قورمه سبزی قیمه ماکارونی نه بخاطر اینک شکمویم چون یه بچه دارم به شکمش اهمیت میده 3 (12)ولی کلا" کار سختی خدا به هممون توان بده از پس همه کارها بر بیایم.EmbarrasedEmbarrased

من جذب تمام انرژی های مثبت برای خود وخانواده را از خدایای بزرگ تمنادارم.Embarrased
نقل قول
 سپاس شده توسط ترنم66 ، ندای آسمانی ، سراب ، tapesh ، fariohamid ، یکی یکدونه ، صدف خانوم ، minaaa ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۱:۱۲ صبح
ارسال: #18
بچه ها بیاین تو این تاپیک غذاهای فوری رو که بلدیم به معرفی کنیم غذاهای کارمندی که تایم زیادی نمیبره و غذاهایی که زیاد سرپایی نیست اگه زمان هم می بره مثل پلو مرغ . ویا غذاهایی که میشه تو آرام پز و زود پز درست کرد رو . من خیلی خیلی خیلی مشتاقم از دوستایی که تجربه بیشتری تو این زمینه دارن تجربه کسب کنم . اینم بگم که آشپزی زیاد بلد نیستم . اگه دوستان لطف کنن به ما هم از تجربه های خوشون بگن ممنون میشم که از همون اول طرز تهیه غذاها و اینکه مثلا چه جوری خورشو باید با آرام پز درست کنیمو بگن

به امید خدای مهربونم
عروسی من عالی میشه عالی عالی Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط ترنم66 ، ندای آسمانی ، سراب ، maryva ، fariohamid ، nafasiojojo ، shabnam_sh ، minaaa ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۱:۲۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ صبح توسط lilimashi.)
ارسال: #19

خب من بگم؟ به عنوان کسی که بیشتر غذاهامو تو پلو پز درست میکنم
برا پلو قاطی اول که میرسم خونه گوشت رو از فریزر در میارم و یخ زدایی میکنم(میشه این قسمتو حذف کرد)
برنج میشورم و میریزم تو پلوپز...با یه بند انگشت آب بالاش نمک و روغن میریزم و روشنش میکنم...(غذای دو نفر چون کمه هیچ وقت گزینه کراست رو نمیزنم)
بعد سریع مایه پلو رو تهیه میکنم....مثل لوبیا پلو، ذرت پلو، حتی باقالی پلو
قبل اینکه آب برنج تموم شه مایه رو بهش اضافه میکنم

برا خورشت تو یه تابه گوشت و پیازو تفت میدم و میریزم تو آرام پز و بقیه مواد رو اضافه میکنم دقیقا همون مقداری که تو قابلمه آب میریزیم تو پلو پزم آب میریزم و میذارم رو حالت آرام پز... خودش میپزه وقتی هم که آبش تموم شه یا زمان پختش تموم شه خودش میره رو گرم کن و اگه مثلا از صبح تا عصر در همون حالت بمونه چون گرم نگه میداره غذا خراب نمیشه
تایمشم برا قیمه تقریبا 4 تا 5 ساعت
برا قرمه 6 ساعت
البته برسم خونه هم لیمو میندازم یه نیم ساعت با لیمو میجوشن

درخشان ترین تاجی که مردم بر سر می نهند

در آتش کوره ها ساخته شده است .

"چارلی چاپلین"
نقل قول
 سپاس شده توسط sheyda_3m0a ، سراب ، miss sudi ، maryva ، laleh o Ali ، fariohamid ، nafasiojojo ، shabnam_sh ، asalcheshm ، nazgol22 ، sara.sm ، mobina-hgh
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۱:۲۶ صبح
ارسال: #20
سلام دوستان عزیز من و همسرم هر دو همکاریم هر دو ناهارو اداره میخوریم فقط شبا شام درست میکنم خدارو شکر مشکلی ندارم برا پخت و پز
جمعه ها هم هر هفته باید به خانواده همسرم سر بزنیم ناهار هم همیشه اونجاییم آخه دو ساعت از ما فاصله دارن همسرم هم هر هفته به خانوادش سر میزنه
هر دو درسمونو تموم کردیم البته امسال دکترا قبول شدم که بخاطر هزینش و مشکلات دیگه گذاشتم سال بعد...

شبها فانوس دلت را روشن بگذار
تا فرشته ها راه کلبه پاکی را گم نکنند!
نقل قول
 سپاس شده توسط fariohamid ، minaaa ، sara.sm
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام