• آذینرو
  • آرایشگاه مدیس

آشپزی خانم های شاغل یا بچه دار

۱۷-آبان-۱۳۹۳, ۰۸:۰۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-آبان-۱۳۹۶ ۱۱:۱۵ صبح توسط admin3.)
ارسال: #1

آشپزی خانم های شاغل یا بچه دار
آشپزی و خانم های شاغل یا بچه دار؟!

دوستان شاغل یا مامانایی که وقت کم دارین برای پخت و پز راهنمایی کنین چجوری مدیریت میکنین آشپزی و بقیه کارها رو

لطفا خارج از موضوع بحث نشه . مرسیNew1

I hear and I forget

I see and I remember

I do and I understand

Wink
نقل قول
 سپاس شده توسط missL ، yarauf ، ترنم66 ، سراب ، fariohamid ، nasibe_603 ، nafasiojojo ، zeinab7 ، baran1989
۱۷-آبان-۱۳۹۳, ۰۸:۱۷ عصر
ارسال: #2

RE: آشپزی و خانم های شاغل یا بچه دار؟!
سلااام من دخترم 19 ماهشه...به خیلی از کارام نمیرسم...
چون دخترم دوست داره بشینم کنارش و نقاشی براش بکشمو بازی کنیم با هم..

ولی همیشه یک وعده غذا درست میکنم..همیشه بعداز ظهرها از ساعت 6-7 شروع میکنم واسه شام درست کردن..واسه ناهار فردام هم درست میکنم تا بمونه...
ظرفارو هم همون لحظه تا در میاد میشورمش...
هفته ای یک بار دو بار هم جارو برقی میکشم...گردگیری رو هم بازی بازی با دخترم انجام میدم..هفته ای یک بار هم سرویس هارو تمیز میکنم...وقتی که شوهرم باشه و با مهدا بازی میکنه...البته الان خیلی دخترم خانومتر شده و زیاد با مامانش راه میاد تا مامان به کاراش برسه و یه وقتایی هم میشه که قاط بزنه و ....

در هر صورت این روزا میگذره...
اگرم خیلی سرتووون شلوغ میشه برای چند وعده غذا آماده کنین بزاری فریزر..
یا تنقلات و فذاهای حاضری بگیرین تو خونه داشته باشین...

دوستای گل نوعروسیم دلم خیلی براتون تنگ شده بود...برای خرید خونمون ازتون التماس دعا دارم
نقل قول
 سپاس شده توسط مریم 1363 ، ترنم66 ، raha nan ، منیرm2 ، سراب ، سيم سيم ، fariohamid ، nasibe_603 ، nazgol22 ، پارمیسم ، sara.sm ، ~*tiyam*~
۱۷-آبان-۱۳۹۳, ۰۸:۳۷ عصر
ارسال: #3

من شاغل هستم و هم من و هم همسرم غذا سرکار میبریم. حالا غیر شاغل بودن، بنده دانشجو هم هستمDodgy
آخر هفته ها غذا بیشتر درست میکنم، از همون غذا اول هفته برای ناهار میبریم. درنتیجه شب که خسته میرسم خونه و تازه باید کار پایان نامه انجام بدم، دیگه لازم نیست برای فردا ناهارمون غذا درست کنم، بنابراین یه غذای آسون میخوریم. مثل تن ماهی یا سیب زمینی و پنیر. یا مثلا آخر هفته مواد الویه رو آماده میکنم و وسط هفته فقط بهش سس میزنم.
اینجوری این روزگار رو سر میکنیمBig Grin
نقل قول
 سپاس شده توسط fakhte ، مریم 1363 ، ترنم66 ، raha nan ، منیرm2 ، سراب ، fariohamid ، elm ، nasibe_603 ، 2015 ، صدف خانوم ، soheilahamed ، sara.sm ، ~*tiyam*~
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۰۸:۵۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آبان-۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ صبح توسط lilimashi.)
ارسال: #4

منم هم شاغلم هم دانشجو...به خاطر شرکت تو کلاسام مجبورم اضافه کار بایستم هر شب 7 8 شب میرسم خونه
دو تا دوست دارم تو خونه که خیلی کمکم میکنن
یکی آرام پز
یکی زود پز
گرچه آخر سر لعاب غذایی که رو گاز بپزه یه چیز دیگه است(که اونم در صورت لزوم یه نیم ساعت اخرش میذارم رو گاز)
معمولا هفته ای یه بار صبح قبل از ترک خونه یه 5 دقیقه وقت میذارم و خورشت بار میکنم مثل قیمه، قرمه و خوراک لوبیا سبز
هفته ای یه بارم با زودپز چیزای دیر پز درست میکنم
اما کلا خیلی قضیه رو سخت نمیکنم چون با اینکه خسته ام وارد خونه که میشم تلاش میکنم با انرژی وارد خونه بشم و تند و تند غذا درست میکنم
5 شنبه جمعه ها فریزرمو پر میکنم...مثل بادمجون و ...(همسر دوست نداره غذا پخته فریز شده)(یه هفته هم که سوسیس درست کردم)
چیزایی مثل فلافل رو یه بار که درست میکنم زیاد درست میکنم و فریز میکنم
وقتمو تا بتونم صرف پلو نمیکنم...پلو جاش تو پلوپزه Big Grin
لیست غذا خیلی کمک میکنه تو خونه...یه لیست از ککلیه غذاها و یه لیست از غذاهایی که سریع آماده میشه
ظرف ها رو هم آب میگیرمشون
اگه شد همون شب میشورم
اگه نشدم فردا وسط کارای آشپزی میشورمشون
در ضمن به علت تنبلی بیش از حد همیشه از پیاز داغی که از قبلل سرخ و فریز کردم استفاده میکنم

درخشان ترین تاجی که مردم بر سر می نهند

در آتش کوره ها ساخته شده است .

"چارلی چاپلین"
نقل قول
 سپاس شده توسط fakhte ، فروغ بنی ، ترنم66 ، raha nan ، منیرm2 ، sheyda_3m0a ، maryva ، سراب ، laleh o Ali ، گل جان ، fariohamid ، elm ، nasibe_603 ، samiiii ، Chika ، goli goon ، baran1989 ، nazgol22 ، sara.sm ، ~*tiyam*~
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۰۳ صبح
ارسال: #5
این تاپیک با در خواست من بود واقعا خوشحالم که این تاپیک باز شد ممنون نو عروس

انسان هرچی نادانتر چوب روزگارش دردناکتر
نقل قول
 سپاس شده توسط ترنم66 ، raha nan ، منیرm2 ، سراب ، fariohamid ، جوجوبانو ، nasibe_603 ، samiiii ، zeinab7 ، 136383 ، صدف خانوم ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۱۱ صبح
ارسال: #6
من هم شاغلم
ولی همسرم ظهرا خونه نیست ی چیزی سردستی میخورم و بعد از ظهر باخیال راحت شام میپزم
دو روز در هفته هم که تا عصر سر کارم خورشتم رو درست میکنم تا از سر کار اومدم پلو رو هم میپزم
سالادم اگر سس نزنین و خرد کنین تو ظرف شیشه ایی بیشتر میمونه

الحمد الله رب العالمین
خدا بردیا رو به من و همسرم بخشید
نقل قول
 سپاس شده توسط raha nan ، lilimashi ، ترنم66 ، منیرm2 ، سراب ، fariohamid ، nasibe_603 ، goli goon ، sara.sm ، ~*tiyam*~
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۱۶ صبح
ارسال: #7
سلام منم شاغلم. معمولا تو ایام هفته برای ژخت غذا زیاد وقت نمیزارم.یعنی معمولا غذاهایی میپزم که زود آماده میشنو وقت زیادی نمیگیر. عوضش اخر هفته ها با غذای خوب از دل خودمو همسر جان در میارم.غذاهاییم میپزم که مدت زمان زیادی نیاز داره تا جا بیفته.همیشه هم یه سری چیزارو برای وسطای هفته تو فریزر نگه میدارم که وقتایی که حسابی خستم ازشون استفاده کنم.

صدام میزنه ناموس3 (12)
نقل قول
 سپاس شده توسط lilimashi ، ترنم66 ، منیرm2 ، سراب ، fariohamid ، nasibe_603 ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۱۷ صبح
ارسال: #8
سلام دوستان...منم شاغلم و از همه مهمتر با همسری همکاریم...
تایم کاریمم از8 تا 3 بعدازظهر هست.من همیشه نهار فردامو بعداز ظهر ها میزارم تا آماده بشه،شامم با همسریه بیشتر مواقع...
درضمن ظرفارو هم 1 روز من میشورم 1 روز همسری...ولی جارو و گردگیری باخودمه همیشه...

تصویر: /images/smilies/new/new2.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط فروغ بنی ، lilimashi ، منیرm2 ، سراب ، Riraa ، fariohamid ، nasibe_603 ، nafasiojojo ، گلدون ، sakar.f ، shabnam_sh ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۲۸ صبح
ارسال: #9
سلام به همه عجب تاپیک خوبی.منم شاغلم و همسرم دوران رزیدنتی میگذرونه یعنی هم شاغله و هم دانشجو.روزایی که کشیک نباشه از شب قبلش غذا رو درست میکنم و ظهر که میرم داغ میکنم اما شوهریه من دوست داره برنج ته دیگ سیب زمینی داشته باشه برای همین از شب قبل برنج ابکش میکنم و کف قابلمه سیبزمینی میذارم ولی فرداش که از سرکار میام میذارم رو گاز تا دم بکشه اینجوری بهتره.روزایی هم که خونه نباشه خودم هرچی باشه میخورم برام فرقی نداره.

وقتی با خدا گل یا پوچ بازی میکنی نترس؛خواهی برد!چرا که پروردگار مهربان هر دو دستش پر است!الهی؛دوستانم را دست خالی مگذار،شکرانه اش با من.
نقل قول
 سپاس شده توسط sheyda_3m0a ، lilimashi ، سراب ، sadaf daryayi ، fariohamid ، marjan_ghajar ، nasibe_603 ، goli goon ، sara.sm
۱۸-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۲۹ صبح
ارسال: #10
منم شاغلم بچه ها تازه عروسی کردم به نظرم یکی از بهترین راه ها اینه که آخر هفته یه عالمه غذا درست کنیم بذاریم یخچال استفاده کنیم . مثلا خورش و اینا درست کنیم برنجشم همون روز بپزیم چون برنج پختن زیاد وقت نمی گیره . من هنوز خودم نرسیدم این کارو امتحان کنم فعلا خونواده ها بهمون آذوقه می رسونن خخخخخ

به امید خدای مهربونم
عروسی من عالی میشه عالی عالی Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، fariohamid ، مریم 1363 ، shabnam_sh ، sori-joon ، sara.sm
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام