• آذینرو
  • آرایشگاه مدیس

آشپزی با مایکروفر-مایکروویو-سولاردُم و ...

۱۰-آبان-۱۳۹۱, ۰۹:۳۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-آبان-۱۳۹۱ ۰۹:۳۶ صبح توسط عسل ر.)
ارسال: #21
RE: آشپزی با ماکروویو
عزیزم مرغش واقعا عالی شده بود
البته اگه پیاز داغ آماده نداری میتونی تو مرغت بجاش 4 الی 5 قاشق سرکه بریزی
اگه سولار داری که خود دکمه استارتت همون 900 وات - اگه سولار هم نداری 900 وات همون 100 درصد

(۱۰-آبان-۱۳۹۱ ۰۹:۳۰ صبح)عاطفه.جون نوشته است:  عسل جون می شه با مایکرویو معمولی هم بگی اگه فرق دارن.؟؟؟؟ماله من معمولیه

نه عزیزم فرق نداره
تو مایکرو های معمولی این دو تا دستوری که دادمو میتونی استفاده کنی
قدرت های مایکروویو 100 درصد، 60 درصد، 40 درصد، 20 درصد و 10 درصد هست. 100 درصد همون 900 واته ( البته برا بعضی مدلا 700 وات میشه) دیگه به ترتیب بیاین پایین

خدا جونم Big Grin.............جزو گروه رژیم بگیران هستم
تاریخ شروع"16 خرداد
وزن اولیه"56
هدف"53 تا 16 تیر
نقل قول
 سپاس شده توسط عاطفه.جون ، parasto parvaz ، shaparak103
۱۱-آبان-۱۳۹۱, ۰۲:۲۳ صبح
ارسال: #22

Heart پخت مرغ ساده مایکروفر

یک عدد مرغ
25 گرم روغن یا کره
1 عدد پیاز متوسط
به میزان لازم نمک،‌ فلفل، ادویه

مرغ را داخل ظرف گودی قرار می دهیم به طوریکه کاملاً داخل ظرف قرار گیرد. سپس با چاقو سوراخهای عمیق روی بدن مرغ ایجاد می کنیم. سطح مرغ را آغشته به روغن، نمک،‌ فلفل و ادویه می کنیم و داخل شکم مرغ را پیاز خام یا پیاز داغ می ریزیم ظرف را با درپوش به مدت 14-12 دقیقه قدرت 100% در مایکروویو قرار می دهیم بعد از پایان زمان مرغ را پشت و رو می کنیم کمی زعفران حل شده در آب به اضافه کرده در ظرف را گذاشته و مجدداً دستگاه را به مدت 16-14 دقیقه قدرت 60% روشن می کنیم تا مرغ کاملاً پخته شود.

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط كيتي
۱۱-آبان-۱۳۹۱, ۰۲:۲۸ صبح
ارسال: #23

Heart ماهی

2 عدد (وزن یک کیلو) ماهی
50 گرم کره
2 قاشق آبلیمو
به میزان لازم نمک

ابتدا شکم ماهی را برش داده و آنرا خوب تمیز کرده می شوییم و می گذاریم آب آن گرفته شود سپس کره را به مدت یک دقیقه با قدرت 100% داخل مایکروویو می گذاریم و با چاقو برشهایی در بدن ماهی ایجاد می کنیم و ماهی را آغشته به کره و نمک کرده و آنرا روی سه پایه فلزی (بلند) قرار می دهیم و دستگاه را به مدت 20-15 دقیقه با مایکرو 60% و گریل روشن می کنیم (کلید ترکیبی) حتما در این فاصله یک بار ماهی را زیر و رو می کنیم تا دو طرف ماهی برشته شود

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط كيتي
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱۴-آبان-۱۳۹۱, ۰۷:۴۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-آبان-۱۳۹۱ ۰۷:۴۱ صبح توسط عسل ر.)
ارسال: #24
RE: آشپزی با ماکروویو
آموزش حلوا
شکر یک و یک چهارم پیمانه (250 گرم )/گلاب نصف پیمانه /اب یک و نیم پیمانه /زعفران ساییده نصف قاشق چایخوری /هل و دارچین به میزان دلخواه /ارد نان سنگک 2 پیمانه (250 گرم )/روغن یک پیمانه (200 گرم ).......ظرف گودی را انتخاب کرده شکر و گلاب و اب را در ان ریخته و مخلوط کنید .ظرف را بدون در پوش به مدت 5 دقیقه با قدرت حد اکثر 100% در ماکرو گذاشته زعفران خشک را با کمی اب در یک استکان مخلوط کرده و ان را به مدت 2-4 دقیقه با توان حداقل 20% در دستگاه گذاشته تا دم بکشد.سپس ان را به مخلوط اب و شکر اضافه کنید .در صورت دلخواه میتوان کمی هل و دارچین هم افزود.شربت اماده شده را بگذارید سرد شود.ارد و روغن را در ظرف مسطحی مخلوط کنید تا کاملا صاف شود و ان را به مدت 10-12 دقیقه با درجه حداکثر 100% در ماکرو بگذارید و در این فاصله 2-3 بار هم بزنید تا رنگ ان طلایی شود .سپس ظرف را از ماکرو بیرون اورده و بلافاصله شربت سرد را درون ان ریخته و هم بزنید .حلوا اماده است .
*اگر از روغن جامد استفاده کردید یک لیوان روغن را به مدت 1-2 دقیقه با درجه حد اکثر 100% در دستگاه بگذارید تا اب شود ./با توجه به اینکه رنگ حلوا سلیقه ای میباشد میتوانید زمان پخت اردو روغن را به دلخواه از 2-5 دقیقه کم یا زیاد کنید .
این دستور برای ماکرو هایی است که حداکثر قدرت انها 900 تا 1000 وات باشد .در صورتی که قدرت دستگاه شما کم یا زیاد بود زمان پخت را متناسب با ان کم و زیاد کنید تا نتیجه لازم به دست اید .

دوس جون اگه سولار داری
دستورش میشه
micro 900w

خدا جونم Big Grin.............جزو گروه رژیم بگیران هستم
تاریخ شروع"16 خرداد
وزن اولیه"56
هدف"53 تا 16 تیر
نقل قول
 سپاس شده توسط عاطفه.جون ، nedda ، mehrafarin90
۲۳-آبان-۱۳۹۱, ۰۱:۵۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-آبان-۱۳۹۱ ۰۲:۲۴ عصر توسط روکسانا.)
ارسال: #25
RE: آشپزی با مایکروفر
بچه ها کیک و شیرینی بخام تو ماکروفر بزارم با چه ظرفهایی میشه کذاشت؟سیلیکونی . تفلون. الومینومی

این ماکروفرمه کانوکشنش کدومه؟
[تصویر: آشپزی با مایکروفر-مایکروویو-سولاردُم و ...]

حضور آرامت مدتهاست در کنارم نیست......
ولی یادت مهمان همیشگی قلبم است.New1
خدایا بچمو در پناه خودت حفظ کن، 36
نقل قول
۲۳-آبان-۱۳۹۱, ۰۸:۰۲ عصر
ارسال: #26

Heart ظروف مناسب مایکروویو

اگر شما هم برای گرم کردن یا پخت غذا یا کیک و شیرینی از مایکروویو استفاده می‌کنید، حتما باید نکاتی را درباره این دستگاه بدانید تا بدون کوچک‌ترین مشکلی بتوانید غذاهایی خوب و سالم برای اعضای خانواده‌تان تهیه کنید.

در زمان‌های قدیم برای پخت و پز از چراغ‌های مخصوصی استفاده می‌شد؛ چراغ‌هایی به نام والور یا سه فتیله‌ای که حتما آنها را دید‌ه‌اید یا حداقل از زبان مادربزرگ‌ها درباره آنها شنیده‌اید؛ مادربزرگ‌هایی که فقط با کمک این چراغ‌ها، غذاهایی لذیذ و خوشمزه برای همه اعضای خانواده‌ آماده می‌کردند.

اما چند سال پس از آن، اجاق گازهایی با شکل‌ها و اندازه‌های مختلف، جای آن چراغ‌های قدیمی را گرفت و در آشپزخانه‌‌ها همراه خانم‌های خانه شد تا در پخت غذا به آنها کمک کند. در حال حاضر هم چند سال است که دستگاه‌های برقی جدیدی به آشپزخانه‌ها راه پیدا کرده و کار پخت غذا را بسیار ساده‌تر از قبل انجام می‌دهد؛ البته این دستگاه‌ها یا همان مایکروویوهای معروف هنوز نتوانسته جای اجاق گازهای معمولی را بگیرد ولی طرفداران زیادی دارد که ترجیح می‌دهند برای گرم کردن غذا، پخت کیک وشیرینی یا حتی غذا از آن استفاده کنند.
اگر مایکروویو دارید، خوب است بدانید

اگر شما هم برای گرم کردن یا پخت غذا یا کیک و شیرینی از مایکروویو استفاده می‌کنید، حتما باید نکاتی را درباره این دستگاه بدانید تا بدون کوچک‌ترین مشکلی بتوانید غذاهایی خوب و سالم برای اعضای خانواده‌تان تهیه کنید.

اولین و مهم‌ترین نکته که حتما شما هم از آن اطلاع دارید، این است که از هر ظرفی نمی‌توان در مایکروویو استفاده کرد؛ به این معنی که اگر مایکروویو دارید، حتما باید ظروف مخصوص آن را نیز تهیه کنید تا سالم‌ترین و بهترین غذا را در آنها بپزید.

البته متاسفانه بعضی خانم‌ها، بی‌توجه به این مسائل از هر ظرفی استفاده می‌کنند، در حالی که باید بدانید اگر از ظرف‌هایی مانند انواع ظروف فلزی در مایکروویو استفاده کنید، بسیار خطرناک است و می‌تواند دردسرساز شود.

البته با توجه به این‌که این روزها مردم بیشتر از قبل از مایکروویو کمک می‌گیرند، ظرف‌های متنوع و مختلفی نیز مخصوص آن ساخته و روانه بازار شده است؛ ظرف‌هایی در شکل‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های مختلف.
در ضمن، فراموش نکنید ظرف‌های پلاستیکی معمولی به هیچ وجه نباید داخل مایکروویو قرار گیرد و اگر می‌خواهید از این نوع ظروف استفاده کنید، حتما مواردی را انتخاب کنید که مخصوص مایکروویو باشد

علاوه بر این، باید به یاد داشته باشید ظروف گرد یا بیضی برای استفاده در مایکروویو بهتر است چون حرارت یکنواخت باعث می‌شود کناره‌های غذا نسوزد. ظروف گود هم برای گرم کردن غذا در مایکروفر مناسب‌تر از بقیه ظرف‌ها هستند.

علاوه بر انتخاب بهترین ظرف، دقت داشته باشید هنگام پخت غذا یا گرم کردن آن و در کل زمانی که دستگاه در حال کار است، در آن باید به خوبی بسته شود. اگر به دلیل جرم و آلودگی یا خراب بودن در مایکروویو محکم بسته نشود، امواج آن می‌تواند سبب بروز مشکلاتی برای سلامت افراد شود.

همچنین باید مایکروویو را همیشه تمیز و به دور از جرم و چربی نگاه دارید؛ برای این‌که کار نظافت براحتی انجام شود، می‌توانید یک کاسه آب داخل دستگاه گذاشته و آب یک عدد لیمو ترش را درون آن بچکانید. سپس به مدت 15 دقیقه آن را روشن کنید و بعد از گذشت این مدت، با یک دستمال تمیز داخل مایکرویو را تمیز نمایید.

در صورتی که مایکروویو شما دچار آتش سوزی شد، اول در دستگاه را محکم ببندید و آن را از برق بکشید، سپس بلافاصله با ‌آتش‌نشانی تماس بگیرید. فراموش نکنید خودتان هیچ‌وقت نباید برای خاموش کردن آتش اقدام کنید.
کدام ظرف‌ بهتر است؟

ظروف پیرکس برای استفاده در مایکروویو مناسب هستند. البته با این‌که بیشتر ظروف شیشه‌ای را می‌توانید درون مایکروویو قرار دهید، ولی خوب است دقت داشته باشید که بعد از استفاده، ظرف شیشه‌ای یا پیرکس خیلی داغ نشده ‌باشد. در واقع اگر بخواهید بهترین ظرف را انتخاب کنید، باید آن را زمانی که خالی است، به مدت یک دقیقه درون مایکرویو بگذارید؛ اگر بعد از این مدت، ظرف سرد بود برای پخت و پز مناسب است ولی اگر کمی داغ شده‌بود بهتر است فقط برای گرم کردن غذا از آن استفاده کنید.

فقط ظروف پلاستیکی مخصوص

این روزها انواع مختلف ظروف پلاستیکی در بازار یافت می‌شود و افراد زیادی هم از آنها استفاده می‌کنند. این ظرف‌ها درهای محکمی دارد و می‌توان از آنها در یخچال و فریرز استفاده کرد، همچنین برای گرم کردن غذا نیز می‌توانید ظروف پلاستیکی مخصوص را داخل مایکروویو بگذارید.

علاوه بر این، ظروف یکبار مصرفی هم در بازار وجود دارد که می‌توانید از آنها در مایکروویو استفاده کنید، ولی قبل از استفاده حتما باید اطلاعات کافی در مورد مناسب بودن آنها کسب کنید.

برای حفظ کیفیت غذا پس از گرم کردن، حتما غذا را داخل ظرفی دردار گرم کرده یا از روکش پلاستیکی مخصوص استفاده کنید. ولی باید دقت داشته باشید که روکش پلاستیکی با غذا تماس نداشته باشد و علاوه بر این، هنگام گرم کردن غذا در ظرف را نیز محکم نکنید.

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط صبا65
۳۰-آبان-۱۳۹۱, ۰۶:۲۰ عصر
ارسال: #27

Exclamation اخطار
دوستای عزیزم

این تاپیک پاکسازی شد!

بعد این فقط دستور آشپزی با مایکروویو-مایکروفر-سولاردوم یا هر چیزی شبیه اینارو اینجا بذارید...

اسپم گذاشتن ممنوعه و اخطار میگیرید...

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
۲۹-آذر-۱۳۹۱, ۰۵:۱۶ عصر
ارسال: #28
RE: آشپزی با مایکروفر-مایکروویو-سولاردُم و ...
سحرناز جون من تو دفترچه مایکروویوم که ال جی هست خوندم که در ظرف رو هیچ وقت نذارین!!
حالا بعضی جاها تو میگی درش رو بذارید! چجوریه؟‍!

یک سری لباس غیر مجلسی و یک سری هم لباسای بچگونه تو حراجیهای مربوطه دارم. دیدن کنید لطفاNew1
نقل قول
۲۹-آذر-۱۳۹۱, ۰۹:۲۰ عصر
ارسال: #29
بچه ها من غذا رو تو بشقاب (آرکوپال) تو ماکروفر گرم میکنم، درشم نمیذارم. یعنی مشکل ایجاد میکنه؟!

لحظه تولد پسرم ناب ترین و بی نظیرترین لحظه زندگیم بود، خدایا شکــــــــــرت Angel
نقل قول
۳۰-آذر-۱۳۹۱, ۰۵:۴۲ عصر
ارسال: #30
(۲۹-آذر-۱۳۹۱ ۰۹:۲۰ عصر)Fatima H نوشته است:  بچه ها من غذا رو تو بشقاب (آرکوپال) تو ماکروفر گرم میکنم، درشم نمیذارم. یعنی مشکل ایجاد میکنه؟!

لحظه تولد پسرم ناب ترین و بی نظیرترین لحظه زندگیم بود، خدایا شکــــــــــرت Angel
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام