• تقی زاده
  • مرضیه محمدی

آشپزی با مایکروفر-مایکروویو-سولاردُم و ...

۱۳-مهر-۱۳۹۱, ۱۲:۵۹ صبح
ارسال: #11

Heart پلوی ساده
برنج 2 لیوان ( 400 گرم)
آب 4ـ5/3 لیوان ( 900ـ700 میلی لیتر)
روغن 50 گرم
نمک به مقدار کافی

طرز تهیه:

ظرف گود مناسبی را انتخاب می کنیم. برنج، آب، نمک و روغن را در ظرف می ریزیم ظرف را بدون درپوش به مدت 18ـ15 دقیقه قدرت 100% در مایکروویو قرار می دهیم تا آب برنج تمام شود. سپس برنج را هم زده و در وسط ظرف جمع می کنیم. در ظرف را می گذاریم و به مدت 16ـ14 دقیقه قدرت 40% در مایکروویو قرار می دهیم تا برنج کاملاً دم بکشد.
میزان آب برنج بستگی به جنس آن هم دارد

[تصویر: آشپزی با مایکروفر-مایکروویو-سولاردُم و ...]

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط negar90 ، zoho1381 ، كيتي ، shaparak103 ، هری پاتر
۱۳-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ صبح
ارسال: #12

Heart کباب تابه ای
گوشت چرخ کرده 300 گرم
پیاز متوسط 2 عدد
نمک به مقدار کافی
روغن 4 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

گوشت را با پیاز رنده شده و نمک مخلوط می کنیم و گوشت را ورز می دهیم ظرف مسطحی را انتخاب کرده و کف آنرا چرب می کنیم و ظرف را به مدت 2 دقیقه قدرت 100% در مایکروویو می گذاریم تا داغ شود سپس گوشت را با قطر نازک در آن پهن می کنیم و گوجه فرنگی را نیز حلقه کرده و در اطراف آن می چینیم ظرف را بدون در به مدت 6-8 دقیقه قدرت 80% در مایکروویو می گذاریم.
سپس کباب را به شکل دلخواه برش می دهیم و پشت و رو می کنیم و سطح آنرا روغن اندود کرده و ظرف را روی سه پایه (بلند) فلزی قرار می دهیم و دستگاه را به مدت 6-8 دقیقه با گریل روشن می کنیم تا سطح کباب برشته شود

البته ادویه به دلخواهتون میتونید به مایع گوشت اضافه کنید...

مثلا من به کباب تابه ای حتما زرد چوبه و عصاره گوشت میزنم
عااااااااالیییییی میشه...

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط كيتي ، shaparak103
۱۶-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۴۵ عصر
ارسال: #13

RE: آشپزی با مایکروفر
(۱۶-مهر-۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ عصر)Mishka نوشته است:  منظورت از منوی گوشت چیه؟؟؟؟؟؟

تو اون دو تا دکمه speed auto clock که ۱۲ تا غذای هوشمند داره دیگه

اگه گفتین من چقدر خوشبختم؟ خخخخخخخ
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
دوستان اگه کسی تمایل به تحصیل در دانشگاههای اروپا داره به من پیام خصوصی بده Cool
نقل قول
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۲۵-مهر-۱۳۹۱, ۰۷:۳۳ عصر
ارسال: #14

Heart ماکارانی
ماکارونی 250 گرم
گوشت چرخ کرده 200 گرم
فلفل دلمه ای 1 عدد کوچک
پیاز سرخ شده 2 قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری
آب 6 لیوان (حدود 5/1 لیتر)
روغن 3 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه:
گوشت چرخ کرده را به همراه پیاز سرخ شده و فلفل دلمه ای در ظرف مسطحی با هم مخلوط می کنیم ظرف را بدون درپوش به مدت 3 دقیقه قدرت 100% زمان می دهیم. سپس رب، نمک و فلفل را به آن اضافه می کنیم و همه مواد را با هم مخلوط می کنیم ظرف را با درپوش به مدت 5-3 دقیقه قدرت 100% در مایکروویو بگذارید تا مواد پخته شود.
آب را در ظرف کاملاً گودی ریخته و 2 قاشق غذاخوری روغن و نمک به آن اضافه می کنیم در ظرف را گذاشته به مدت 10-8 دقیقه قدرت 100% زمان می دهیم تا آب جوش بیاید ماکارونی را از وسط به دو قسمت می کنیم داخل آب ریخته و ظرف را بدون درپوش به مدت 8-6 دقیقه قدرت 100% زمان می دهیم تا ماکارونی مغزپخت شود سپس آنرا آبکش کرده، مایه ماکارونی را به آن اضافه می کنیم در صورتیکه بخواهیم ماکارونی دم بکشد ظرف را با درپوش به مدت 10-8 دقیقه قدرت 60% در مایکروویو می گذاریم

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط كيتي ، هری پاتر
۲۵-مهر-۱۳۹۱, ۰۷:۴۴ عصر
ارسال: #15

Heart پیاز داغ
یک تابه مسطح مناسب انتخاب کرده نیم کیلو پیاز خلال شده را با 4 قاشق سوپخوری روغن داخل آن ریخته و با روغن مایع مخلوط کنید ...

ظرف را به مدت 30-20 دقیقه با قدرت 100% داخل مایکروفر قرار دهید ( بسته به نوع پیاز زمان متفاوت می شود ) و در این فاصله 3 بار آن را خوب هم بزنید تا پیازها بطور کاملا یکنواخت طلایی شوند .

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط zoho1381 ، كيتي ، shaparak103 ، وانا ، هری پاتر ، *آوا*
۲۶-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ صبح
ارسال: #16

Heart اسپاگتی
گوشت چرخ کرده 300 گرم
کاکائو 250 گرم
رب گوجه فرنگی 2 قاشق سوپخوری
پیاز داغ عسلی 2 قاشق سوپخوری
فلفل سبز دلمه ای 2 عدد
پیاز 2 قاشق سوپخوری
زعفران 0.5 قاشق مرباخوری
گوجه فرنگی قدری
فلفل قدری
نمک قدری...

طرز تهیه مایه گوشت اسپاگتی :
ابتدا گوشت چرخ کرده ، پیاز داغ ، فلفل دلمه ای و نمک و فلفل را مخلوط کرده آن را در یک ظرف مناسب ریخته و به مدت 6-5 دقیقه با قدرت 100% داخل مایکروفر قرار دهید . گوجه فرنگی خرد شده ، رب گوجه را همراه با زعفرانی که در آب جوش حل شده است به مایه فوق اضافه می کنیم و روی ظرف را پوشانده و به مدت 10-6 دقیقه با قدرت 100% داخل مایکرو فر قرار می دهیم در این فاصله مایه فوق را یک بار هم می زنیم .

طرز تهیه اسپاگتی :
ابتدا 1 الی 1.5 لیتر آب داخل یک ظرف گود مناسب ریخته ، به مدت 10 دقیقه با قدرت 100% داخل مایکروفر قرار می دهیم تا کاملا جوش آید . سپس مقداری نمک و یک قاشق روغن مایع به آن اضافه می کنیم و اسپاگتی را داخل آن ریخته و ظرف را بدون درب به مدت 10-8 دقیقه با قدرت 100% داخل مایکرو فر قرار می دهیم تا کاملا اسپاگتی پخته شود .
سپس آن را آبکش کرده مایه اسپاگتی را به آن اضافه کرده با سلیقه خود تزئین نمایید .
توجه : در صورتیکه در این فاصله مایه اسپاگتی سرد شده است پس از مخلوط آن با اسپاگتی ظرف را به مدت 4-3 دقیقه با قدرت 100% داخل مایکروفر قرار دهید .

توجه!!!
وقتی آب جوش یا شیر و هر جیز دیگری که مایع باشد و داخل ماکروفر بگزارید تا جوش بیاید خطر سوختگی شدید از ناحیه صورت فردی را که ظرف آب جوش در دستش می باشد تهدید می کند زیرا پتانسیل نهفته در آب جوش یا شیر و غیره که مایع باشد زیاد می باشد

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط كيتي ، shaparak103 ، ریحانه.مرادی
۲۷-مهر-۱۳۹۱, ۰۲:۵۰ صبح
ارسال: #17

Heart کوفته
1)برنج را با 2 پیمانه آب مخلوط کرده با قدرت 100%مدت 15 دقیقه بدون درب نیم پز می کنیم. 2)گوشت دو بار چرخ شده ،پیاز داغ،زرشک شسته شده و خشک شده،سبزی ساطوری شده ....

گوشت گوسفندی چرخ کرده بدون چربی = 250 گرم
برنج = 1 پیمانه سرخالی
سبزی کوفته = 1 پیمانه
زرشک = 3 قاشق سوپ خوری
پیاز سرخ کرده =1 قاشق غذاخوری
ادویه(زیره،زردچوبه،دارچین) = 1قاشق مربا خوری
نمک وفلفل = به میزان لازم
غوره= 1/2 پیمانه

مواد سس:
آب = 2/5 لیوان
زعفران=1/2 قاشق چای خوری
کره =2 قاشق سوپ خوری
رب گوجه فرنگی=2 قاشق سوپ خوری
پیاز داغ =2 قاشق سوپ خوری
نمک و فلفل= کمی

طرز تهیه: 1)برنج را با 2 پیمانه آب مخلوط کرده با قدرت 100%مدت 15 دقیقه بدون درب نیم پز می کنیم. 2)گوشت دو بار چرخ شده ،پیاز داغ،زرشک شسته شده و خشک شده،سبزی ساطوری شده فبرنج پخته و ادویه را در دستگاه غذا ساز می ریزیم. 3)مواد سس را با هم مخلوط کرده با قدرت 100%به مدت 10 دقیقه می جوشانیم(مقداری ترخون و مرزه در مایع سس می ریزیم) 4)مواد کوفته را گلوله کرده(کوچکتر از کوفته های معمولی)در مایه سس ریخته و به مدت 15 دقیقه با درب با قدرت 100% می پزیم. 5)غوره را اضافه کرده بدون درب به مدت 10 دقیقه با قدرت 100

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط كيتي ، shaparak103
۲۷-مهر-۱۳۹۱, ۰۲:۵۳ صبح
ارسال: #18

Heart تـــــــه چیــــــــن
300 گرم برنج
800 گرم مرغ
1 پیمانه ماست
2 عدد تخم مرغ
1 قاشق چایخوری زعفران
به میزان لازم نمک

طرز تهیه :
برنج را طبق دستور (عدس پلو ) آبکش می کنیم مرغ را خرد می کنیم و با چاقو قسمتهای مختلف آنرا سوراخ می کنیم و آغشته به 2 قاشق غذاخوری روغن و نمک می کنیم و به مدت 20-17 دقیقه قدرت %80 در مایکروویو می گذاریم در این فاصله یکبار مرغ را پشت و رو می کنیم سپس استخوانهای مرغ را می گیریم زعفران را در کمی آب جوش حل می کنیم و با تخم مرغ و ماست مخلوط می کنیم و برنج آبکش شده را به این مایع اضافه می کنیم. سپس ظرف مسطحی را انتخاب کرده کف ظرف را چرب می کنیم و نصف از مخلوط برنج را در ظرف می ریزیم و با پشت قاشق صاف می کنیم و روی آنرا با مرغ خرد شده می پوشانیم و مجددا مابقی مخلوط برنج را روی مرغ می ریزیم ظرف را با در پوش به مدت 15 دقیقه قدرت %60 در مایکروویو می گذاریم. سپس در ظرف را برداشته و روی برنج را آغشته به روغن و زعفران حل شده در آب جوش می کنیم و ظرف را بدون در روی سه پایه به مدت 15-20 دقیقه با مایکرو %60 و گریل (کلید ترکیبی) قرار می دهیم تا سطح برنج طلایی شود.

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط كيتي ، naz ، وانا ، fatima475
۸-آبان-۱۳۹۱, ۱۰:۱۴ صبح
ارسال: #19
آشپزی با ماکروویو
این تاپیک به درخواست کاربر عسل جون درخواست شدهNew2

من یه پسمل ملوس دارم...Hehe!
اینم وبلاگ گل پسرم:
http://parsajoooni.niniweblog.com/
نقل قول
 سپاس شده توسط RAD ، sky_sh ، yardelia ، عسل ر
۱۰-آبان-۱۳۹۱, ۰۹:۲۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-آبان-۱۳۹۱ ۰۹:۲۵ صبح توسط عسل ر.)
ارسال: #20
RE: آشپزی با ماکروویو
(۹-آبان-۱۳۹۱ ۰۳:۳۵ عصر)parasto parvaz نوشته است:  
(۹-آبان-۱۳۹۱ ۰۸:۳۴ صبح)عسل ر نوشته است:  عزیزم
قرار بیشتر آشپزی با سولاردام رو توضیح بدیم
من دارم کلاساشو میرم
اگه فرماناش باشه خیلی خیلی راحته

حالا میشه ببینم کیا سولار دام دارن ؟؟؟؟؟؟
من فعلا دستورای پخت حلوا . مرغ چینی - لازانیا - سالاد برنج - جوجه کباب - سوپ شیر و خامه - کیک شکلاتی
پیاز داغ - خشک کردن سبزی و میوه
خودم تا حالا با هاش مرغ و کیک و لازانیا و حلوا درست کردم
خیلی خوش مزه بود
کار با دکمه هاشم بهتون یاد میدم بهتون
مثلا مرغ معمولی 45 دقیقه پختش طول میکشه اما با سولار فقط 15 مدقیقه

اما من وقت ندارم همه کلاساشو برم
اگه میشه هرکسی یاد داره به منم یاد بده

همینا خودششششششششششششششششششششش کلی ه
میشه بگی پیاز داغ و چه جوری درست میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرغ م بگوBig Grin

باشه جیجل
پیاز را کاملا خرد کرده وبعد از خرد کردن توی ظرف ریخته وروغن را در حد چرب شدن می ریزیم بعلاوه کمی نمک.

+++ نکته:
اگر نمک بیشتر باشد موندگاری پیاز داغ در یخچال بیشتر میشود..فوقش نمک غذا را کمتر می زنیم.

*** فرمان***:

میکرو...900 وات...اینتر...8تا10 دقیقه زمان...استارت

سینه مرغ را مکعبی درون ظرف ریخته ویک قاشق رب .یک مقدار زعفران با آب حل شده .پودر کاری مقداری. فلفل ونمک وپودر سیر وروغن در حد 2 تا 3 قاشق بعلاوه آبلیمو وآب که با رب هم میزنیم وقاطی می کنیم بعلاوه پیاز داغ .
درب ظرف را بسته ودر دستگاه می گذاریم

***فرمان***:

میکرو..900 وات...اینتر...10 قیقه زمان...استارت

سپس فلفل دلمه ای وقارچ را اضافه کرده وفرمان زیر را اجرا میکنیم

*میکرو...900 وات...اینتر...زمان 5 دقیقه...استارت

می توانیم همه مواد را با هم مخلوط کنیم وزمان را در همان اول 15 دقیقه بدهیم ویک فرمان را اجرا کنیم.

+ نکته: میدانیم که پخت سینه مرغ روی گاز 45 دقیقه است پس در ماکرو فر میشود1/3 که همان 15 دقیقه است

خدا جونم Big Grin.............جزو گروه رژیم بگیران هستم
تاریخ شروع"16 خرداد
وزن اولیه"56
هدف"53 تا 16 تیر
نقل قول
 سپاس شده توسط parasto parvaz ، leiloon ، HP_22
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام