• آذینرو
  • آرایشگاه مدیس

آشنایی و معرفی انواع سبزی

۲۰-بهمن-۱۳۹۳, ۰۹:۵۸ صبح
ارسال: #21
RE: آشنایی و معرفی انواع سبزی
من خودمم روی پیازچه و شویدش شک دارم نمیدونم دقیق .لطفا هرکدوم از دوستان میدونن راهنمایی کنند.
نقل قول
۲-ارديبهشت-۱۳۹۴, ۰۲:۵۲ عصر
ارسال: #22
بچه ها توی منطقه ما سبزی کوهی به اسم چریش هست
میخواستم بدونم شما چه استفاده هایی ازش میکنین
من فقط تو آش رشته میریزم
نقل قول
۲-ارديبهشت-۱۳۹۴, ۰۶:۴۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲-ارديبهشت-۱۳۹۴ ۰۶:۴۲ عصر توسط nazanin banoo.)
ارسال: #23
امیر گلم ما هم این سبزی رو داریم اگه البته همون باشه
ما آذربایجانی هستیم و اونجا تو بهار زیاده
البته ما بهش میگیم سیریش که اصلش cirisهست تو زبان ترکی استانبولی که کیریش تلفظ میشه
مامان من باهاش یه آش مخصوص درست میکرد
کوکو درست میکرد که فوق العاده لذیذ میشد
و مثل نرگسی با پیاز داغ تفت میداد و تخم مرغ میزد و در نهایت باهاش یه نوع خوراک با مرغ میپخت

من و پسملی 38 هفتست که با همیم
دوست دارم عزیز دلم
نقل قول
 سپاس شده توسط امیر گلم
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۲-ارديبهشت-۱۳۹۴, ۰۷:۲۰ عصر
ارسال: #24
ما با این سبزی که امیر گلم میگه کوهیه و شبیه تره هستش آبگوشت میپزیم. به این صورت که پیاز رو با گوشت تفت میدیم بعدش زردچوبه و فلفل سیاه میزنیم. لپه میریزیم توش تفتش میدیم. آب میریزیم گوشت که نیم پز شد سبزی رو اضافه میکنیم میذاریم بپزه بعدش که پخت با ماست چکیده میخوریم به این صورت که ماست چکیده ر داخل آب این آبگوشت که ولرم شده میریزیم هر کس با قاشق داخل کاسه خودش هم میزینه تا ماست باز شه. بعد نون تیلیت میکنیم میخوریم.
نقل قول
 سپاس شده توسط امیر گلم
۶-ارديبهشت-۱۳۹۴, ۱۱:۴۲ صبح
ارسال: #25
مرسی بچه ها عالی بود
نقل قول
۲۴-بهمن-۱۳۹۴, ۱۱:۲۹ عصر
ارسال: #26
(۲۰-بهمن-۱۳۹۳ ۰۹:۵۸ صبح)پری سهیلی نوشته است:  من خودمم روی پیازچه و شویدش شک دارم نمیدونم دقیق .لطفا هرکدوم از دوستان میدونن راهنمایی کنند.

بله دوستان پیازچه و شوید هم داره New1

شادی. عشق. سلامتی. امنیت. خوشبختی. برای. تمام مردم سرزمینی که در سختی اند تصویر: /images/smilies/new/huh.png
نقل قول
۲-اسفند-۱۳۹۴, ۰۸:۱۱ عصر
ارسال: #27
مشخصات ظاهری گیاه گشنیز :

گیاهی علفی، یکساله با ساقه ای افراشته، شیاردار و منشعب است.برگها متناوب و به طور شانه ای منقسم شده و برگهای فوقانی دارای بریدگیهای خطی هستند. گلهای سفید یا صورتی آن به صورت چترهای مرکب در انتهای شاخه ها قرار دارند.

میوه ها فندقه و دو قسمتی بوده و قبل از رسیدگی کامل بوی تند و ناخوشایند ساس از خود متصاعد می کنند. موطن اصلی گشنیز قسمتهای شرقی حوزه مدیترانه و هند است. این گیاه در مصر قدیم شناخته شده و از آن به عنوان گیاهان دارویی و تزیین قربانی استفاده می کردند. مردم ایران این گیاه را به صورت سبزی خوردن به صورت خام و یا در خورشت و آش به صورت پخته مصرف می کنند.

خواص گشنیز :

برای مصارف دارویی از میوه های آن استفاده می شود و برای این منظور گلها یا تمامی گیاه را ( در کشت صنعتی ) قبل از اینکه کاملاً برسندجمع آوری می کنند. پس از آنکه میوه ها خشک شدند آنها را کوبیده و دوباره خشک می کنند. این دانه ها را در ظرفهای سر بسته نگهداری می کنند. این دانه ها محتوی اسانس روغنی تا یک درصد می باشند که برای تهیه مواد گالینیکی نظیر آب رویال به عنوان بادشکن به کار می رود.

این اسانس روغنی را با شکر می توان مخلوط کرد. خواص گشنیز شبیه به خواص زیره می باشد؛ میوه های آن محتوی لیپیدها، آلبومینها، تانن ها، پکتین، قندها و ویتامین ث هستند. از این گیاه به صورت خالص یا مخلوط اشتها آور، باد شکن و هضم کننده به شکل جوشانده استفاده می شود. این جوشانده ها سیستم اعصاب را نیز تسکین می دهند. از دم کرده برای باز شدن صدا ( مخصوصاً برای آوازه خوان ها ) ، درمان گلو درد و سرما خوردگی، برطرف کردن حالت استفراغ، درمان بیماری دیابت یا قند، کم کردن کلسترول خون، کم کردن شهوت و کاستن از آن و تسکین دردهای مفصلی مثل رماتیسم که به صورت صنعتی از خشک شده یا روغن آن برای تهیه پمادهای تسکین دهنده دردهای رماتیسم عضلانی یا مفصلی استفاده می شود.

عروسی منو عشقم فرهاد مهر ماه سال 95
نقل قول
۵-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۰۱:۱۷ عصر
ارسال: #28
خانوما برای سبزی کوکو چه سبزی های بگیریم من همیشه اماده میگیرم ولی میخوام خودم بخرم درست کنم نمیدونم چیا لازم هست ؟؟؟؟؟
نقل قول
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۰۱:۵۲ عصر
ارسال: #29
(۲-ارديبهشت-۱۳۹۴ ۰۲:۵۲ عصر)امیر گلم نوشته است:  بچه ها توی منطقه ما سبزی کوهی به اسم چریش هست
میخواستم بدونم شما چه استفاده هایی ازش میکنین
من فقط تو آش رشته میریزم

عکسش را ندارین؟ منطقه تون کجاست؟
نقل قول
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۰۲:۲۴ عصر
ارسال: #30
(۵-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۰۱:۱۷ عصر)marii69 نوشته است:  خانوما برای سبزی کوکو چه سبزی های بگیریم من همیشه اماده میگیرم ولی میخوام خودم بخرم درست کنم نمیدونم چیا لازم هست ؟؟؟؟؟

سلام تره . گشنیز . جعفری . شنبلیله (کمتر)

عشق یعنی با خدا تنها شدن
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام