• آذینرو
  • آرایشگاه مدیس

آداب غذا خوردن

۱۹-تير-۱۳۹۷, ۱۱:۱۱ صبح
ارسال: #711

RE: آداب غذا خوردن
(۱۸-تير-۱۳۹۷ ۰۷:۲۵ عصر)'پسته خندان' نوشته است:  ...5. لطفا اگه میبینید چیزی سر سفره نیست، هی گیر ندید که اون چیز رو بیارن. (مثلا ما وقتی غذای برنجی داریم نون نمیاریم سر سفره. اما امان از شوهرعمه ام! حتی قرمه سبزی رو هم گیر میده نون بیارین. منم که کلا زیادی رک و صریح هستم، یه بار بهش گفتم ما نون نداریم، شما هم مثل بقیه میتونید همون برنج و خورشت رو بخورید)

من فکر می کنم، وقتی که مهمون دعوت می کنیم، باید سعی کنیم از هر لحاظ (و در حد توانمون) مهمون مون راضی باشه. دیگه 1 دونه نون، اینقدر چیز سخت و نایابی نیست، طرف، چیزی رو خواسته که تو همهء خونه ها هست، چیز عجیب غریبی نیست. 

ارزش کار اونایی که هر وقت میرن خرید، دنبال جنس ایرانی میگردن، بیشتر از ارزش کار اوناییه که هر وقت یه گدا می بینند بهش پول میدن.
یعنی حتما باید یه کارخونه تعطیل بشه و کارگرش بیکار بشه و بیاد گدایی کنه تا ما دلمون به حالش بسوزه؟
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، hadis sh ، sanazaseman ، mehrafarin90 ، atefeatii ، faraanak ، خُرســند ، ستی‌لیته ، samira mz ، maraal ، roshanak7367 ، بارون*
۱۹-تير-۱۳۹۷, ۱۱:۲۹ صبح
ارسال: #712

فکرکنم منظورش اینه اگر سفره هر جور هست
همون رو مهمون قبول کنه
اوردر نده
مثلا من شده سالاد اوردم
ترشی اوردم
بعد یهو میگن ماست ندارید؟( اینم بچه دارها اکثرا میخوان که دیگه هواسم جمع کردم )
خو لامصب ماست نبود که نیوردم دیگه خخخ

تصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif
نقل قول
 سپاس شده توسط behnaz66 ، mehrafarin90 ، maraal ، roshanak7367 ، hadis sh ، بارون*
۱۹-تير-۱۳۹۷, ۱۲:۳۱ عصر
ارسال: #713
اینکه سره سفره یه چیزی نباشه مهمون بگه بیار 
که اصلا کار درست و قشنگی نیست ولی اینکه
بگه فلان چیزو ندارید بپریم بهش یا تیکه بندازیم 
هم دیگه خیلی واقعا کاردورازادبیه
بهرحال مهمونه خونه ما

نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، TiTi 92 ، پری سیما 89 ، mehrafarin90 ، atefeatii ، پسته خندان ، faraanak ، خُرســند ، ستی‌لیته ، maraal ، roshanak7367 ، بارون*
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۱۹-تير-۱۳۹۷, ۰۱:۳۱ عصر
ارسال: #714

(۱۹-تير-۱۳۹۷ ۱۰:۲۳ صبح)'behnaz66' نوشته است:  من از اینکه هنوز میز یا سفره را کامل نچیدیم همه میشینن سر سفره و شروع میکنن به کشیدن خیلی خیلی بدم میاد
اینکار هم سمت خانواده خودم زیاده هم سمت خانواده شوهرم
مخصوصا وقتی غذا سر سفره سرو شه باز سر میز باشه خیلی این کار رو نمیکنن
اما به نظرم کار زشتیه کلا

من آخرین چیزی که میارم سر سفره غذای اصلیه...
برا اینکه سرد نشه زود.

خانواده ما برعکسه/ بابامو باید به زور بنشونم سر سفرهتصویر: images/smilies/dodgy.gif

تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh
۱۹-تير-۱۳۹۷, ۰۱:۴۷ عصر
ارسال: #715

راست میگید من به ته دیگ دقت نکرده بودم .
الان که فکر می کنم می بینم سال ها پیش که همه خونه مامان بزرگم جمع می شدیم مامان بزرگم ته دیگ رو که می آورد اول می داد به یکی از داماداش می گفت فلانی جوووون خیلی ته دیگ دوست داره . بعد قشنگ می فهمیدم بابام و بقیه داماداش خیلی لجشون می گرفت خخخخخخخخخ
اگه مادرزن شدین ته دیگ رو بدون هیچ حرفی بذارین وسط سفره Smile

شکوفه های بهاری و فرشته ی ما با هم میان رو زمین تصویر: /images/smilies/new/angel.png

نقل قول
 سپاس شده توسط پسته خندان ، faraanak ، ستی‌لیته ، samira mz ، maraal ، roshanak7367 ، hadis sh
۱۹-تير-۱۳۹۷, ۰۵:۰۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-تير-۱۳۹۷ ۰۵:۱۳ عصر توسط پسته خندان.)
ارسال: #716
(۱۹-تير-۱۳۹۷ ۱۱:۱۱ صبح)'مامان گل دخترا' نوشته است:  
(۱۸-تير-۱۳۹۷ ۰۷:۲۵ عصر)'پسته خندان' نوشته است:  ...5. لطفا اگه میبینید چیزی سر سفره نیست، هی گیر ندید که اون چیز رو بیارن. (مثلا ما وقتی غذای برنجی داریم نون نمیاریم سر سفره. اما امان از شوهرعمه ام! حتی قرمه سبزی رو هم گیر میده نون بیارین. منم که کلا زیادی رک و صریح هستم، یه بار بهش گفتم ما نون نداریم، شما هم مثل بقیه میتونید همون برنج و خورشت رو بخورید)

من فکر می کنم، وقتی که مهمون دعوت می کنیم، باید سعی کنیم از هر لحاظ (و در حد توانمون) مهمون مون راضی باشه. دیگه 1 دونه نون، اینقدر چیز سخت و نایابی نیست، طرف، چیزی رو خواسته که تو همهء خونه ها هست، چیز عجیب غریبی نیست. 

مشکل از نون گذاشتن نیست، همون یه نون انقدر توش حرف و حدیث هست که آدم حرصش در میاد. یه بار سنگک میخوان، یه بار بربری، وقتی هر دو هست، یهو لواش و تافتون میخواهن. تازه اونم نه اینکه قبول کنن شما از قبل داشته باشین، نه خیر! باید نون تازه خریده شده باشه اگرنه لب نمیزنه. نون هم که میزاریم سر سفره، انقدر تو دستش له میکنه و ریز ریز میکنه که آدم حالش به هم می خوره.
بعد هم، اصلا کار درستی نیست آدم خونه کسی میره هی درخواست بده این و اون رو میخوام. دلیل نداره وقتی دو مدل پلو و خورشت هست برگرده بگه والا من غیر خونه خودمون هیچ برنجی بهم نمی چسبه، لطفا نونتون رو بیارین

(۱۹-تير-۱۳۹۷ ۱۲:۳۱ عصر)'sanazaseman' نوشته است:  اینکه سره سفره یه چیزی نباشه مهمون بگه بیار 
که اصلا کار درست و قشنگی نیست ولی اینکه
بگه فلان چیزو ندارید بپریم بهش یا تیکه بندازیم 
هم دیگه خیلی واقعا کاردورازادبیه
بهرحال مهمونه خونه ما

عزیزم اگه فقط یه بار بود قبول، ولی ببین تو پاسخ مامان گل دخترا توضیح دادم. بعد هم من بعد از بیست و خورده ای سال که اومده خونمون و همیشه یه جور ایراد گرفته این حرف رو زدم. جالبیش اینه که خونه خودشون نون نمیخوره ها!
ولی وقتی میره مهمونی همه باید تا کمر خم شن و فرمایشات آقا رو اجرا کنن، خدا نیاره اون روز رو که مطابق میلش عمل نشه. کلا دهنش فیلتر نداره، یهو یه کلفتی می پرونه که از خجالت آب بشی. چندین بار مامان طفلکم هدف حرفاش قرار گرفته، اون روز هم برگشته به مامانم گفته بود من این همه خونه شما اومدم، نفهمیدی باید (!) برای من نون تازه بذاری؟؟تصویر: /images/smilies/new/new3.gifتصویر: /images/smilies/new/new3.gif
که منم از خجالتش دراومدمتصویر: /images/smilies/new/mad.png

خانم دانشجوی ارشد!! تصویر: /images/smilies/new/angel.png

انگیزه دوباره برای تصمیم به تغییر! 

لطفا اگه دوست داشتین برای تحقق یه امر خیر 3 صلوات بفرستید 
نقل قول
 سپاس شده توسط faraanak ، Alice13 ، sanazaseman
۱۹-تير-۱۳۹۷, ۰۶:۲۲ عصر
ارسال: #717
وقتی میزبان هستید سعی کنید خودتون با اشتها و خوب غذا بخورید و دیرتر از همه از کنار سفره بلند بشید. پدر من عادت داره تند تند و خیلی کم غذا میخوره. انگار دنبالش کردن. بعد از 5 دقیقه هم دیگه نمیشینه. میره. باعث میشه مهمونا هم معذب بشن و غذا نخورده برن بشینن پیشش.
اصرار نکنید که کسی چیزی رو بخوره. یه بار تعارف کنید و بزارید دم دستش. ده بار نگید تا مجبور بشه یه توضیح ناخوشایندی برای رد کردن بده. مثلا بگه مریضم یا بدم میاد.
موقع خوردن در مورد بیماریهاتون صحبت نکنید. در مورد سیاست، بدبختی فراگیر، بدی هوا و مسائلی که طرف مقابل روش حساسه و ناراحتش میکنه هم همینطور. سعی کنید موضوعات خنده دار و خوشایند برای گفتگو پیدا کنید. اگه کسی چنین بحثی رو شروع کرد با ملایمت موضوع رو عوض کنید...
حتی موضوعاتی که جدی هستن و نیاز به فکر کردن دارن رو هم مطرح نکنید.
چیزهایی که معمولا مردم عادت دارن بخورن رو سر سفره بزارید. مثلا نون و آب و نمک چیزهاییه که حتما باید باشه. اگه صد مدل غذا و نوشیدنی هم دارید بازم اینا لازمه. حتی رستورانم که میرید اینا رو اول براتون میارن.
اگه سه بار به صاحب خونه گفتید بزار کمکت کنم و تشکر کرد و گفت لازم نیست دیگه اصرار نکنید. شاید به هر دلیلی دلش نمیخواد برید وایسید توی آشپزخونش.

دوستم داشته باش... شايد فردايي نباشد
نقل قول
 سپاس شده توسط negaraaa ، پسته خندان ، خُرســند ، TiTi 92 ، roshanak7367 ، hadis sh ، سراب ، marjantt ، Alice13 ، پری سیما 89
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام