• تقی زاده
  • لی لی رضایی

آداب آپارتمان نشینی

۱۵-بهمن-۱۳۹۶, ۱۲:۵۰ صبح
ارسال: #71
RE: آداب آپارتمان نشینی
بچه ها یه همسایه تو آپارتمان ما اومده سگ داره. دائم این سگش صدای پارسش میاد. بعدم درو باز میکنه سگه تو راه پله بالا پایین میره. هرچی همسایه ها بهش تذکر دادن انگار نه انگار. جایی هست بتونیم ازش شکایت کنیم بیان رسیدگی کنن؟ کسی تجربه مشابه با حیوان خونگی تو آپارتمان داشته؟

نقل قول
 سپاس شده توسط roshanak7367
۲۰-اسفند-۱۳۹۶, ۰۲:۲۱ عصر
ارسال: #72
خواهشا اگه هرگونه بویی خونتونو گرفته ( اعم از بوی غذاهای خوشمزه تون یا بوی دود اسپند یا غذای سوخته یا بوی وایتکس یا دود سیگار یا هر بوی دیگه ای...) در واحدتونو باز نذارین که بو از خونتون خارج بشه. اون بووو توی همه واحدها میپیچه و بقیه اذیت میشن. خب خونه ها پنجره دارن برا همین! خودشم پنجره های رو به بیرون رو باز کنین نه پنجره های رو به پاسیوی مشترک!

من خودم اگه بویی تو خونه باشه پنجره های رو به فضای آزاد رو باز میکنم . فن حمام و دستشویی رو روشن میکنم. هود بالای گاز رو با تمام قدرت میذارم کار کنه تا بو برطرف بشه.
اما دو تا از همسایه هامون فقط در واحدشونو باز میکنن. خیلی بده
نقل قول
 سپاس شده توسط پروانه ابریشم ، *رها* ، عاشق همسرم ، TiTi 92 ، doriii
۲۱-اسفند-۱۳۹۶, ۱۲:۳۵ صبح
ارسال: #73
وقتی از شیطنت های بچه تون خسته میشید یا حوصله اش سر رفته نفرستیدش تو راه پله بازی کنه! اونم با آسانسور! اونم سر ظهر!

نقل قول
 سپاس شده توسط TiTi 92 ، *AVA* ، doriii
  • تشریفات وندا
  • گروه ژ
۲۱-اسفند-۱۳۹۶, ۱۰:۲۳ صبح
ارسال: #74
لطفا  اگر پارکینگتون خیلی بزرگ نیست ماشیناتون رو جوری پارک کنین که بقیه هم راحت پارک کنن یا از پارک دربیان.نه با صدتا فرمونتصویر: images/smilies/dodgy.gif
یه 206 هست تو ساختمون ما کلا انگار وسط پارکینگ پارک میکنه.بهش تذکر دادیم بهتر شدهتصویر: images/smilies/biggrin.gif

آرایشگاه:پرستو گودرزی (عالی)
آتلیه:سیلوا(بی نظیر)
تشریفات:یکتا آقای مالجو(عالی و مورد اعتماد،دلسوز و باتجربه)
باغ:جزیره آبی(با شکوه و متفاوت)
لباس:مزون مروارید(دوخت عالی و تمیز)
خداروشکر
. . .
اگر سوالی بود در خدمتم
نقل قول
 سپاس شده توسط nazli 97 ، پری سیما 89 ، TiTi 92
۲۱-اسفند-۱۳۹۶, ۰۲:۱۵ عصر
ارسال: #75

ولی دیگه انقدر همه درگیر آداب و فرهنگ آپارتمان نشینی شدیم که همش میخوایم آسه بریم آسه بیایم که یه موقع تنشی به وجود نیاد . و عملا روابط بین همسایگی از بین رفته .
قدیما همه همسایه ها همدیگه رو می شناختن با هم رفت و آمد داشتن . یادمه زن ها و بچه ها عصرا می اومدن تو حیاط .
بچه بودیم حتی سریال ها همشون نشون دهنده این صمیمیت بود یادتونه سریال همسایه ها .... زیر آسمان شهر .
من همش فانتزی اینو داشتم که بزرگ شم خونه دار شم بعد کلی با همسایه هامون رفت و آمد کنیم . یه چیزی کم داشتم ازشون قرض بگیرم Smile بچه هامون برن بیان .
ولی الان دریغ از حتی یه سلام خشک و خالی که بینمون رد و بدل شه .
همه سرد . مثل روح سرگردان از کنار هم رد میشن . حتی میترسن سرشون رو یه کم بالا بیارن مبادا دو تا جمله بخواد رد و بدل شه .
حیف

شکوفه های بهاری و فرشته ی ما با هم میان رو زمین تصویر: /images/smilies/new/angel.png

نقل قول
 سپاس شده توسط نفس1371 ، mahak2385 ، marjantt ، *كيانا* ، nazli 97 ، B and I ، hasti_atishpare
۴-دي-۱۳۹۷, ۱۲:۲۹ عصر
ارسال: #76
(۱۲-مهر-۱۳۹۶ ۱۱:۰۸ صبح)'توپراک' نوشته است:  چیزاییکه به ذهن خودم میاد و خیلی هم رعایت میکنم ایناس:
1-کفش جلوی در ورودی نزارید لطفا.کفش جاش داخل جا کفشیه.حالا بعضیا جا کفشیشون تو هست ولی اوناییکه بیرونه میبینی جلوی جا کفشی پر کفشه.بعد خودجا کفشیم مهمه که تمیز باشه.
2-وقتی مهمون دارید و آخر شب میخوان برن لطفا داخل خونه خداحافظیاتون و بکنید(دیدم میان بیرون تازه یادشون میفته خاطره تعریف کنن)تصویر: /images/smilies/new/new3.gif
3-موقع بردن آشغال حواستون باشه که یه وقت چکه نکنه.(حتی یک ثانیه هم آشغالو دم در نمیزارم که بعد ببرم بندازم سطل آشغال.چون امکان داره تو همون یک لحظه برای همسایه مهمون بیاد که واقعا منظره زشتی میشه)
4-پول شارژو.... رو راس تاریخ مقرر پرداخت کنیم(مدیر ساختمون گناهی نکرده که هر ماه باید بیفته دنبال پول شارژ و ...)
5-خواهشا خواهشا به بالکناتون ملحفه و چیزای جورواجور آویزون نکنید.چون به شدت ظاهر آپارتمانو بهم میریزه.اینهمه گلدونای خوشگل آخه چرا ملحفه و چادرای گل گلی
6-در ساعت استراحت (ظهر و آخر شب از جارو زدن و فعالیتهایی که باعث ایجاد سرو صدا میشه بپرهیزیم.همینطور بپر بپر بچه)
7-اگر تو راهرو آشغالی ریختیم صبر نکنیم تا موقع آمدن نظافت چی بشه.همون لحظه جارو بزنیم یا طی بکشیم
8-همسایمون رو میبینیم معذرت میخوام عین چی سرمونو نندازیم پایین و تند تند بریم که خدایی نکرده نبینیمشون.باور کنید یه سلام کردن و یه لبخند چیزی از آدم کم نمیکنه
فعلا اینا یادم اومدتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

ممنون بابت این پستتون
ولی حیف که خیلیا رعایت نمیکنن و فرهنگ اپارتمان نشینی هنوز نیستتصویر: images/smilies/undecided.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط marjantt ، topol ، mahboob21
۴-دي-۱۳۹۷, ۱۲:۴۰ عصر
ارسال: #77

بعضی از ساختمونها دیوارا ظاهرا نازکه یا لوله کشی آب مشکل داره
خونه قبلی که بودیم یکبار ساعت 11 شب لباسشویی روشن کردم دیوار آشپزخونمون با همسایه یکی بود
اومد در خونه که لباسشویی تون صدا میده لطفا خاموشش کن در حالیکه لباسشویی ام صدا نداشت
بعد که دقت کردم دیدم اونم لباسشویی روشن میکنه تو خونه ما سر و صدای آب و لباسشویی شون میاد
وقتی دیوار مشترک با همسایه دارید مخصوصا آشپزخونه خیلی حواستون باشه سر ظهر یا آخر شب سر و صدا راه نندازیم

دوش دیدم درِ میخانه صف است از عاشقان
ای خدا ناخورده مِی من به شما رسیده ام تصویر: /images/smilies/new/new1.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط topol
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام