• تقی زاده
  • آرایشگاه مدیس

آداب آپارتمان نشینی

۲۴-مهر-۱۳۹۶, ۰۸:۲۳ عصر
ارسال: #41
RE: آداب آپارتمان نشینی
(۲۲-مهر-۱۳۹۶ ۱۱:۰۹ صبح)Yum Yummy!! نوشته است:  نکات قابل ذکر در مورد آپارتمان نشینی خیلی خیلی زیاده که دوستان خیلیاش رو ذکر کردن. اما به نظر من مهمترین فاکتور در انتخاب یه آپارتمان برای زندگی (چه خرید چه کرایه) مدیر اون ساختمون هست. ما خونه قبلیمون 4 واحد بودیم (فقط 4 واحد). یعنی از جنگل بدتر بود. مدیر هم نداشت به سلامتی هر کی هر کاری دلش میخاست میکرد. راه پله هم که عملا انباری همسایه های محترم بود و ما هم همیشه از بوی کفشاشون فیض میبردیم!تصویر: images/smilies/dodgy.gif
اما این خونه خدا رو شکر یه مدیر خیلی خیلی خوب داره به همه چی رسیدگی میکنه، حواسش به همه چی هست، و اختلاف بین همسایه ها رو مدیریت میکنه. به لطف این مدیر عزیز و خوبمون تو این ساختمون که 120 واحد هست. من تا بحال خیلی به ندرت از سوی همسایه ها آزار و اذیت دیدیم. اگر هم بوده به مدیر گفتیم خودش سریع پیگیری کرده و ما اصلا با همسایه روبرو نشدیم.
خلاصه اینکه مدیر خیلی فاکتور مهمیه!تصویر: images/smilies/cool.gif

ما با بدنیا اومدن دخترمون دو تا نهال توی باغچه کاشتیم شش ماه هر روز بهشون آب میدادم انقدر سبز بود. مدیر ساختمون اومدن و لطف کردن که من فقط شیر آ باید دستم باشه چون بچه ها شیر رو باز میذارن میرن. خودم بهشون آب میدم. ولی بعد دو ماه خشک خشک شدن. عین ضربه روحی بود برام. بعدش هم گفت مگه من وقت میکنم بیام سراغ باغچه
من نمیدونم پس تو حیاطای دیگه چجوری انقدر سبزه

من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی
چه کسی برخیزد؟ 
چه کسی می‌خواهد، من و تو ما نشویم
خانه اش ویران بادتصویر: images/smilies/exclamation.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط mari90 ، Yum Yummy!!
۲۴-مهر-۱۳۹۶, ۰۸:۴۶ عصر
ارسال: #42

بچه ها ما توی مجتمعی هستیم که پسر صاحب مجتمع هم تو یکی از واحدهاست و چندتایی از فامیل هاشون هم هستن. بعد این آقا بعضی اوقات یواشکی میاد ماشینشو با آب مشترک پارکینگ میشوره!! (مثلا همیشه آخر شب ساعت 1-2 میشوره که کسی نبیندش! یا اگر احیانا ببینمش خودشو میزنه کوچه علی چپ! ) خیلی روش زیاده. کسی هم اعتراض نمیکنه! احساس می کنم که خودشو محق میدونه که مجتمع مال خودشونه ! بقیه هم ندیدم که بشورن که مثلا بگیم اشکالی نداره.
من برام سواله واقعا با این همه ثروتی که دارن واقعا پول یه کارواش دادن اینهمه سنگینه؟!!
ما این وسط فقط تو رودربایستی گیر کردیم نمیدونیم چطور اعتراض کنیم چون اگر به مدیر ساختمون بگیم کاملا مشخص میشه که ما بودیم یه جورایی اقلیتیم Smile
به نظر شما باید چطور برخورد کنیم؟

دوستان به دعای شما خیلی محتاجم. التماس دعا
نقل قول
 سپاس شده توسط yegane222 ، Alice13 ، tara 1987 ، TiTi 92
۲۵-مهر-۱۳۹۶, ۱۲:۱۹ عصر
ارسال: #43
(۲۴-مهر-۱۳۹۶ ۰۸:۴۶ عصر)'mari90' نوشته است:  بچه ها ما توی مجتمعی هستیم که پسر صاحب مجتمع هم تو یکی از واحدهاست و چندتایی از فامیل هاشون هم هستن. بعد این آقا بعضی اوقات یواشکی میاد ماشینشو با آب مشترک پارکینگ میشوره!! (مثلا همیشه آخر شب ساعت 1-2 میشوره که کسی نبیندش! یا اگر احیانا ببینمش خودشو میزنه کوچه علی چپ! ) خیلی روش زیاده. کسی هم اعتراض نمیکنه! احساس می کنم که خودشو محق میدونه که مجتمع مال خودشونه ! بقیه هم ندیدم که بشورن که مثلا بگیم اشکالی نداره.
من برام سواله واقعا با این همه ثروتی که دارن واقعا پول یه کارواش دادن اینهمه سنگینه؟!!
ما این وسط فقط تو رودربایستی گیر کردیم نمیدونیم چطور اعتراض کنیم چون اگر به مدیر ساختمون بگیم کاملا مشخص میشه که ما بودیم یه جورایی اقلیتیم Smile
به نظر شما باید چطور برخورد کنیم؟

شما هم چند بار تو پارکینگ ماشین بشورید! تا عکس العمل ایشون و دیگران رو ببینید. تصویر: images/smilies/cool.gif

مردم حرف زدن با دهان پر را بد می دانند ولی حرف زدن با مغز خالی را نه!
اورسن ولز
نقل قول
 سپاس شده توسط mari90 ، zitana
  • گروه ژ
۲۵-مهر-۱۳۹۶, ۰۱:۰۰ عصر
ارسال: #44
بچه ها دیروز یکی اومد در آپارتمان رو زد و یکی از همسایه ها که نمیدونیم کی بود در رو باز کرده همینجوری!!!!!
بعد یارو اومده توی ساختمون کفش های 2 تا از واحد های پایین رو که دم در بوده دزیده برده
خوب در میزنن بپرس درست و حسابی کیه که این اتفاقا نیفته اگه طرف رو نمیشناسی باز نکن به هیچ وجه
نقل قول
 سپاس شده توسط Yum Yummy!! ، tara 1987
۲۵-مهر-۱۳۹۶, ۰۱:۳۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-مهر-۱۳۹۶ ۰۱:۳۸ عصر توسط ShadFari.)
ارسال: #45
تاپیک جالبیه Smile
و البته بسته به شرایط هر ساختمون متفاوت

ساختمون ما چهار واحده. سه واحد یه خانواده ن و طبقه دوم ماییم (و البته بعد این که اومدیم اینجا فهمیدیم که از فامیلای دور ما هستن Smile خانم طبقه پایینی، میشه دخترعموی مامان بزرگم. باورش سخته، ولی یه جوری شد که الان کل ساختمون فامیلیم  )
اونا شلوغ کاری های خانوادگی خودشون رو دارن، آواز خوندن تو راهرو، آرایشگاهی که تو پارکینگ تاسیس کردن، گاهی مراسم شکیل گوسفند کشی :| (ما گیاهخواریم و واقعا با دیدن همچین چیزی تا یکی دو هفته حالمون بد میشه)
ولی
ما سعی میکنیم کنار بیایم. در عوض اونا هم همینطور با ما کنار میان. بدون دعوا و جنگ و خونریزی Smile
کسی تا به حال به گربه هامون کاری نداشته. به گربه های تو کوچه هم که غذا میدم (و البته عادتشون نمیدم به دم در اومدن) هم کاری نداشتن
راستش ما کفشامون رو هم میذاریم دم در. اونا هم میذارن. تازه از نظرات شما فهمیدم که نباید بذاریم. میرم جاکفشی میخرم پس واسه بیرون

فقط یه مسئله که خیلی آزارم میده، مصرف آب و برق راهرو و گاز ساختمونه. که هم اونا به شدت جمعیتین و مصرفشون همیشه بالائه و ضمنا مصرف آرایشگاه هم هست، و هم فرش و ماشین و ... می شورن. بابا به خدا بی آبیه تو مملکت ( به جیب همسایه ها رحم نمیکنید، فدا سرتون Smile به جهنمی که مملکت بدون آب به اون تبدیل میشه، فکر کنید Sad(

یه دختر 69ی که با پسردایی 69یش ازدواج کرده

نقل قول
 سپاس شده توسط Yum Yummy!! ، Alice13 ، ستی‌لیته
۲۵-مهر-۱۳۹۶, ۰۲:۱۳ عصر
ارسال: #46
پسر همسایه پایینی ما یا داره دعوا میکنه با مامانش یا داره آواز میخونهتصویر: /images/smilies/new/new3.gif

یعنی اون موقع که برنامه ی استیج پخش میشد باید میومدین خونه ی مارو میدیدین.صد دور منو تو پخش میکرد ده بارم این زنده اجرا میکرد.

آقا بلند آواز نخونینتصویر: images/smilies/dodgy.gif.دیگه قدیم نیست که صداها از دیوارا رد نشهتصویر: /images/smilies/new/huh.png

آرایشگاه:پرستو گودرزی (عالی)
آتلیه:سیلوا(بی نظیر)
تشریفات:یکتا آقای مالجو(عالی و مورد اعتماد،دلسوز و باتجربه)
باغ:جزیره آبی(با شکوه و متفاوت)
لباس:مزون مروارید(دوخت عالی و تمیز)
خداروشکر
. . .
اگر سوالی بود در خدمتم
نقل قول
 سپاس شده توسط Yum Yummy!! ، tara 1987 ، TiTi 92
۲۵-مهر-۱۳۹۶, ۰۲:۲۰ عصر
ارسال: #47
چه بی فرهنگ
بهشون تذکر بدید خوب

خدا جون همه شاد و خوشبخت باشن (ما هم اون وسطا همینطور )
نقل قول
 سپاس شده توسط Yum Yummy!!
۲۵-مهر-۱۳۹۶, ۰۵:۲۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-مهر-۱۳۹۶ ۰۵:۳۰ عصر توسط Yum Yummy!!.)
ارسال: #48
(۲۵-مهر-۱۳۹۶ ۰۱:۰۰ عصر)'فاطمه3' نوشته است:  بچه ها دیروز یکی اومد در آپارتمان رو زد و یکی از همسایه ها که نمیدونیم کی بود در رو باز کرده همینجوری!!!!!
بعد یارو اومده توی ساختمون کفش های 2 تا از واحد های پایین رو که دم در بوده دزیده برده
خوب در میزنن بپرس درست و حسابی کیه که این اتفاقا نیفته اگه طرف رو نمیشناسی باز نکن به هیچ وجه

ما تو ساختمون قبلیمون که خیلی بی در و پیکر بود خیلی این مشکل رو داشتیم که همش زنگ ما رو میزدن که کلید یادمون رفته در رو باز کنید یا ما مهمون فلانی هستیم در رو باز کنید (خب به ما چه! تصویر: images/smilies/dodgy.gif). من هرگز در رو واسه هیچکس باز نمیکردم و اوایل توضیح میدادم که ببخشید اما زنگ واحد خودشون رو بزنید اما آخراش دیگه حتا صحبت هم نمیکردم فقط قطع میکردم. بخدا چقدر توضیح بدی؟!! تصویر: images/smilies/dodgy.gif 
به نظرم نوشتن تمام مواردی که باید رعایت بشه و چسبودن به داخل آسانسور میتونه روش خوبی باشه واسه آموزش. تو تابلو زدن و دم در واحدها دادن که اثر نداره انگار.

این قانون رو توی یه مصاحبه تو یه سایت خوندم در مورد راهروها و قسمت های مشترک آپارتمان.
کلا طبق قانون هم قرار دادن هر چیزی توی راهروی مشترک ممنوعه (کیه که بفهمه؟!!تصویر: images/smilies/dodgy.gif)
بر طبق ماده 2قانون تملک آپارتمان‌ها قسمت‌های اختصاصی مانند واحد مسکونی، بالکن، انباری و پارکینگ، به طور کلی قسمت‌هایی که در سند مالک یا خریدار واحد عنوان شده اختصاصی هستند. قسمت‌های مشترک یا مشاع قسمت هایی از ساختمان است که حق استفاده از آن منحصر به یک یا چند آپارتمان نبوده و به همه مالکان به نسبت اختصاصی آنها تعلق می‌گیرد. به طور کلی قسمت‌هایی از ساختمان است که برای استفاده اختصاصی تشخیص داده نشده است و در سند مالکیت اختصاصی مالکان تلقی نشده است که غالباً راهرو، پلکان، نمای داخلی و پارکینگ‌های اضافی که مالکی آن را فروخته و از محل رفته باشد، باغچه، حیاط و پشت بام را در بر می‌گیرد.

بر اساس ماده 47 قرار دادن اشیای اضافی، گذاردن میز و صندلی و هر نوع اشیای دیگر و همچنین نگاهداری حیوانات در قسمت‌های مشترک ساختمان و پارکینگ اختصاصی و همچنین نگهداری سگ، گربه، مرغ و خروس کلاً در تمامی قسمت‌های ساختمان (حتی در آپارتمان) ممنوع است. علاوه بر این در ماده 48 هم آمده گذاشتن کفش، دمپایی و جاکفشی پشت در آپارتمان و در محوطه راهروها ممنوع است. براساس ماده 49 هرگونه تغییر شکل و رنگ در آپارتمان به گونه‌ای که موجب ناهماهنگی واحدها در نمای کلی بنا شود ممنوع است.

مردم حرف زدن با دهان پر را بد می دانند ولی حرف زدن با مغز خالی را نه!
اورسن ولز
نقل قول
 سپاس شده توسط mari90 ، نیکتام
۲۵-مهر-۱۳۹۶, ۰۸:۲۱ عصر
ارسال: #49
باید شانس بیاری توی ساختمون مجرد نباشه
ما طبقه اولمون یکی هست هر روز یه بوهایی عجیب و غریب میاد توی حموم و سرویس معلوم نیست خاک بر سر چی میکشه
صد بار به مسول ساختمون گفتیم اونم توی جلسه مطرح کرده ولی انگار نه انگار چون این آقاخودش صاب خونست نمیتون بهش گیر بدن خیلی
از اونجا بلند هم نمیشه که ما راحت شیم اصلا موندم چیکار کنم
نقل قول
 سپاس شده توسط نیکتام
۲۵-مهر-۱۳۹۶, ۰۸:۴۲ عصر
ارسال: #50
بچه ها من جلوی واحد خودمون پادری میندازم که وقتی کفش درمیاریم پامونو زمین نذاریم اما نمیدونم چرا با کفش از روش رد میشن

شادی. عشق. سلامتی. امنیت. خوشبختی. برای. تمام مردم سرزمینی که در سختی اند تصویر: /images/smilies/new/huh.png
نقل قول
 سپاس شده توسط zitana ، ل.س
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام