• لی لی رضایی
  • مرضیه محمدی

آداب آپارتمان نشینی

۱۲-مهر-۱۳۹۶, ۱۲:۲۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-مهر-۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ عصر توسط بهـــاره.)
ارسال: #11
RE: آداب آپارتمان نشینی
واقعا آدم باید مواظب باشه تو آپارتمان اگه با همسایه کناریش دیوار مشترک داره چندین برابر رعایت کنه.
از بالکن آشغال نریزیم بیرون حتی یه سفره تکوندن یا چیزهای کوچیک مثل ته سیگار. جدا از اینکه تو حیاط/کوچه میفته و درست نیست گاهی این آشغالها میفته تو بالکن واحد های پایین تر.
نظافت و حفظ و نگهداری جاهای مشترک مثل لابی، پارکینگ، راهروها، آسانسور خیلی مهمه و خیلی مهمه همه رعایت کنن.
آسانسور و تو طبقه نگه نداریم بقیه همسایه ها گناهی نکردن که 10 دقیقه معطل ما بشن.
اگه آشغال ها خیسه و کیسه اش هم پاره شده قبل بردن بیرون توی کیسه دیگه بذاریم و رد زیبای آشغالمون و تو راهرو و آسانسور نذاریم.
تو ورود و خروج حتما مطمئن شیم در ورودی اصلی بسته میشه. و در های پارکینگ ریموت دار هم صبر کنیم کامل بسته بشه بعد بریم.
هر پیکی و راه ندیم داخل محیط آپارتمان. برای خود ما پیش اومده بود یکی از همسایه ها شب پیک رستوران و راه داده بود داخل و صبح ما دیدیم کفش هامون نیست!
کلید همیشه همراهمون باشه همسایه گناهی نکرده ساعت 12 شب زنگ بزنیم و از خواب بیدارش کنیم بگیم در و باز کن کلید ندارم!

(۱۲-مهر-۱۳۹۶ ۱۱:۵۴ صبح)'بارون یوسفی' نوشته است:  بچه ها جواب سوال منم بدین دیگههههه. من تو خونه ورزش میکردم یکی از بچه ها منو دل چرکین کرد که شاید همسایه پایین اذیت بشه. فقط هم تو خونه ساعت خواب دخترم میتونم ورزش کنم

پیشنهاد میکنم برای ورزش تو خونه یوگا یا پیلاتس یا بعضی از حرکت های تی آر ایکس و انتخاب کنی که بپر بپر نداره. مطمئن باش هر چیزی که یکم جهش و دویدن و پریدن داشته باشه صداش تو خونه همسایه پایینی میره.

گر می نخوری طعنه مزن مستان را
بنیاد مکن تو حیله و دستان را
تو غره بدان مشو که می مینخوری
صد لقمه خوری که می غلام‌ست آنرا

نقل قول
 سپاس شده توسط توپراک ، بارون* ، Maryam290 ، ل.س ، نسترن 2016 ، TiTi 92
۱۲-مهر-۱۳۹۶, ۱۲:۴۸ عصر
ارسال: #12
تو جای مشخص شده ماشینمون و پارک کنیم.ما بعضی وقتا میایم میبینیم جای ماشینمون ماشین پارک کردن.مثلا برای طرف مهمون اومده گفته بود جای ما پارک کنن.تصویر: /images/smilies/new/huh.png

عاشقتم...
آنقدر که شک ندارم جای اذان نام تو را در گوشم خوانده اندتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط النازی ی ی ، Maryam290 ، ل.س ، Yum Yummy!!
۱۲-مهر-۱۳۹۶, ۱۲:۵۰ عصر
ارسال: #13

ما 2 هفته بعد اسباب کشی متوجه شدیم از 3 سال پیش قبض برق آسانسور و راه پله ها بدهی دارهتصویر: /images/smilies/new/surprised.pngتصویر: /images/smilies/new/surprised.png
کف آسانسور کثیف و پر لکه. همین تور ورودی در و راه پله ها .... فک کنم سالی یه بار تمیز شدهتصویر: images/smilies/exclamation.gif
راه پله ها پر وسایل خراب شده و قوطی خالی همسایه ها....
لامپ در ورودی شکسته. شیشه درها شکسته......اصلا یه وضعی
مدیر ساختمون به همسرم گفت که حدود 1 ساله که کسی پول شارژ نمیده و با من جرو بحث میکننتصویر: /images/smilies/new/mad.pngباورتون میشه؟؟
از آدمی که نخواد پول برق آسانسوری که روز 100 بار باهاش بالا و پایین میره رو بده دیگه هیچ توقعی نیستتصویر: /images/smilies/new/mad.png
الان به اصرار مدیر سابق، همسر من شده مدیر ساختمونتصویر: images/smilies/dodgy.gifتصویر: images/smilies/dodgy.gif یعنی به زور ماهی 15 تومن میدنتصویر: /images/smilies/new/mad.png تازه اونم جمع میشه 3 ماه به 3 ماه میدن
اوایل یه جدول آماده کردیم با اسامی همسایه ها زدیم به بولتن و داخل آسانسور تا همه بفهمم کی شارژ نمیده
هر بار کاغذ رو پاره میکردن و مینداختم جلوی درمونتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gifتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif یعنی انقدر بد عادت شده بودن
ما هم از رو نرفتیم 20 تا کپی گرفتیم هر بار که پاره میکردن دوباره میزدیمتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/biggrin.gif
وسایل راه پله هارو جمع کردن. یکم به آسانسور رسیدیم......
الان به لطف همسرم وضع یه کم بهتر شدهتصویر: images/smilies/sleepy.gifتصویر: images/smilies/sleepy.gifتصویر: images/smilies/biggrin.gif

خدا جونم مچچچکرم
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290 ، Alice13 ، 136383 ، ل.س ، roshanak7367 ، RI RA ، TiTi 92 ، Fahime ، saraOnavid
  • گروه ژ
  • تشریفات وندا
۱۲-مهر-۱۳۹۶, ۱۲:۵۹ عصر
ارسال: #14

تو راهروها بلند بلند صحبت نکنن. بچه هاشون رو نفرستن تو حیاط بازی و سر صدا. در واحدشون رو محکم نبندن.
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290 ، ل.س ، RI RA
۱۲-مهر-۱۳۹۶, ۰۱:۰۹ عصر
ارسال: #15

به گربه محبت نکنید که دیگه دلش نخواد از اونجا بره...چون یه واحد بهش غذا داده!
یعنی من هر سری میخوام برم بالا سکته میکنمSadSmile
بنظر من یه سری حیوونا مثل سگ و گربه واسه آپارتمان نشینی مناسب نیستن...خودشونم اذیت میشن...مخصوصا سگ
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290 ، mehrasa20001 ، ل.س ، RI RA ، TiTi 92
۱۲-مهر-۱۳۹۶, ۰۱:۱۷ عصر
ارسال: #16
وای چه تاپیک خوبی! همسایه روبروی ما هیچ رقمه کفشاش و نمیزاره تو جاکفشی اگرم بزاره انقدر زیاده در جاکفشی بسته نمیشه خیلی منظرش بده! چندبار نرم و نازک بهشون گفتم اما نمیشه فرهنگشون اینه کفشا رو هم بردارن دمپایی میزارن!!! حالا اینا در وضعیه که داخل ورودی خونه جا داره برا کفش.
خداروشکر طبقه بالا نداریم خونه قبلیمون انقدر بالایی شیر اب باز میزاشت من میرفتم تذکر میدادم یعنی صدای اب قطع نمیشد!!!
راستی راجع به ورزش بچه ها اگر با دستگاه ورزش میکنید به همسایه ها رحم کنید طبقه بالای خونه دوستم تردیمل دارن از صداش هرکی تو خونشونه عصبی میشه یه صدای ریتمیک اعصاب خورد کن .
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290 ، mari90 ، ل.س
۱۲-مهر-۱۳۹۶, ۰۲:۳۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-مهر-۱۳۹۶ ۰۲:۳۹ عصر توسط morning glory.)
ارسال: #17
بعضیا دیگه خیلی سخت گیرانه نظر دادن. 
بچه کوچیکو نمیشه پاشو بست یه جا تکون نخوره. الان همه خونه ها آپارتمانه. هرقدرم پدر مادر بچه رو ببرن بیرون و پارک که انرژیش تخلیه شه، بازم بچه ها تو خونه راه رفتن معممولیشون با دویدن همراهه. نمیشه یه سره به بچه گفت بشین، ندو، نکن. اونایی که بچه دارن احتمالا اینو بهتر درک میکنن. خودمون هم بالاخره یه روز بچه دار میشیم.

یا با وسیله ورزش نکنیم که صداش میره پایین! طرف کلی هزینه میکنه مثلا تردمیل میخره که راحت تو خونه ورزش کنه، بعد ما بگیم صداش رو اعصابه. البته کسی که تردمیل استفاده میکنه باید خودش مراعات کنه مثلا 6 صبح یا 12 شب شروع نکنه دویدن. ولی اینکه تو طول روز بگیم استفاده نشه زیاده رویه. فوقش طرف نیم ساعت میخواد بدوئه دیگه. شما اون نیم ساعت موزیک بذار یا سرتو گرم کن تا تموم شه.

همه ما تو آپارتمان زندگی میکنیم و محدودیت ها رو داریم و میدونیم. خوبه در کنارش صبرمونو هم زیاد کنیم. چون به ما ربطی نداره همسایه توخونه اش کی میره حموم و چقدر آب مصرف میکنه! بعضیارو ول کنن تو همه چیز زندگی بقیه میخوان نظر بدن و دخالت کنن تصویر: images/smilies/smile.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط B and I ، roshanak7367 ، النازی ی ی ، بارون* ، ل.س ، sherioshahab ، ma2nafar ، zori ، TiTi 92 ، atefeh.sh ، ستی‌لیته
۱۲-مهر-۱۳۹۶, ۰۲:۵۲ عصر
ارسال: #18
(۱۲-مهر-۱۳۹۶ ۰۲:۳۴ عصر)morning glory نوشته است:  بعضیا دیگه خیلی سخت گیرانه نظر دادن. 
بچه کوچیکو نمیشه پاشو بست یه جا تکون نخوره. الان همه خونه ها آپارتمانه. هرقدرم پدر مادر بچه رو ببرن بیرون و پارک که انرژیش تخلیه شه، بازم بچه ها تو خونه راه رفتن معممولیشون با دویدن همراهه. نمیشه یه سره به بچه گفت بشین، ندو، نکن. اونایی که بچه دارن احتمالا اینو بهتر درک میکنن. خودمون هم بالاخره یه روز بچه دار میشیم.

یا با وسیله ورزش نکنیم که صداش میره پایین! طرف کلی هزینه میکنه مثلا تردمیل میخره که راحت تو خونه ورزش کنه، بعد ما بگیم صداش رو اعصابه. البته کسی که تردمیل استفاده میکنه باید خودش مراعات کنه مثلا 6 صبح یا 12 شب شروع نکنه دویدن. ولی اینکه تو طول روز بگیم استفاده نشه زیاده رویه. فوقش طرف نیم ساعت میخواد بدوئه دیگه. شما اون نیم ساعت موزیک بذار یا سرتو گرم کن تا تموم شه.

همه ما تو آپارتمان زندگی میکنیم و محدودیت ها رو داریم و میدونیم. خوبه در کنارش صبرمونو هم زیاد کنیم. چون به ما ربطی نداره همسایه توخونه اش کی میره حموم و چقدر آب مصرف میکنه! بعضیارو ول کنن تو همه چیز زندگی بقیه میخوان نظر بدن و دخالت کنن تصویر: images/smilies/smile.gif

خانمی مصرف اب بخوره تو سرشون
من و خانواده ام مجبوریم بشینیم تا حموم همسایه بالا ساعت ۲_۳تموم بشه انگار تو خونمون آبشار نیاگارا گذاشتن چنان صدایی میده که مطمئنم نمیتونی دو دقیقه تحمل کنی این دخالت نیست بی فرهنگیه همسایه بالاست

نقل قول
 سپاس شده توسط Sweetworld ، Hani kocholo ، 136383 ، ل.س ، RI RA
۱۲-مهر-۱۳۹۶, ۰۳:۰۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-مهر-۱۳۹۶ ۰۴:۲۴ عصر توسط Sweetworld.)
ارسال: #19
glory جان مصرف اب به هممون مربوطه تو این وضعیت بی ابی جدای از اون صداش خیلی رو اعصابه احتمالا با این موارد روبرو نشدی بعضی خونه ها ایراد فنی دارن مثلا لوله کشی ها به نحو صحیح انجام نشده و صدای اب تو لوله خیلی به گوش میرسه با این وضعیت همسایه پر مصرف به تورتون بخوره بیچاره میشی شب تا صبح خواب میبینی سیل بردت از صدای آب! بعد استفاده از آب یه چیزه اینکه شیر آب یه سره باز باشه به نظر من واقعا دردناکه!
صدای تردمیلم اگر کوتاه باشه مشکل نیست ولی واقعا تا تجربه نکنی درکش سخته انقدر ازاردهندست البته معمولا خانواده های بی سر و صدا انقدر اذیت میشن اگر کسی مثل خود من یه سره وقتی خونست اهنگ بزاره و عادت به یه صدایی داشته باشه صداهای اینطوری اذیتش نمیکنه ولی بعضیا که ارامش میخوان سختشون میشه
نقل قول
 سپاس شده توسط mina4151 ، ل.س ، RI RA ، نسترن 2016
۱۲-مهر-۱۳۹۶, ۰۴:۴۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-مهر-۱۳۹۶ ۰۴:۵۶ عصر توسط mari90.)
ارسال: #20

این دویدن و بپر بپر کردن بچه واقعا آزار دهنده اس
خونه قبلی ما طبقه سوم بودیم و طبقه بالایی ی بچه حدودا ٤ساله داشت، باورتون میشه از ساعت ١٢ -١ شب شروع میکرد دویدن و جالبه باباش هم همراهیش میکرد، انگار ک قبل خواب مثلا بازی داشته باشن یا بخوان بچه رو خسته کنن ک بخوابه!! خونه شروع میکرد ب لرزیدن،منتظر میشدیم اینا دویدنشون تموم بشه بعد خوابمون می برد ! خیلی بی ملاحظه بودن
یکی از همسایه ها ک تذکر داده بود، فکر میکنید چی جواب داده؟!
گفته پای بچه را ک نمیتونم ببندم!
آخه این جوابه؟!
کسی ک بچه اش رو با این حجم خودخواهی و حق به جانب بودن بزرگ میکنه، در آینده چطور میخواد کنترلش کنه؟!!
بچتو ببر پارک، اصلا ساعت ٨ باهاش بازی کن ن ساعت یک
خلاصه تا اونجا بودیم فقط حرص میخوردیم
همیشه هم از بالکنشو آب میریختن پایین مجبور بودم اگر لباسی رو بند داشتم دوباره بشورم.

در مورد ورزش تو خونه هم ببينيد سقف ها عایق هستن یا نه، چون بعضی خونه ها انقدر آب بندی شدن ک راه هم بری صدا میره طبقه پایین.
یا
از همسایه طبقه پایین بپرسید ک صدا میاد یا نه؟
یا زمانی ک میدونید خونه نیستن ورزش کنید مثلا صبح ها ک اکثرا سر کار هستن.
یا نهایتا اینکه حرکات بپر بپری رو انجام ندین

دوستان به دعای شما خیلی محتاجم. التماس دعا
نقل قول
 سپاس شده توسط B and I ، 136383 ، Golbarge Eshgh ، ل.س ، roshanak7367 ، parmin.ab ، نسترن 2016 ، tara 1987
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام